Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Skoreczka ja daję mleko a do picia herbatkę. Glukozę dostała raz w szpitalu jak miała żółtaczkę. Jak będziesz miała okazję to zapytaj po co ta woda z glukozą? 😮
Wiem, że starszym dzieciom daje się w nocy do picia wodę. Po pierwsze, żeby odzwyczaić od karmienie nocnego a po drugie ze względu na zęby (nawet jeśli niemowlę nie mam ani jednego zęba to ma zawiązki korzeni w dziąsełkach).
Ja mam obsesję jeśli chodzi o zęby. Ja mam bardzo słabe i obiecałam sobie, że zadbam o zęby Kuby a teraz Emilki.
1) Nie oblizywałam smoczka Kuby jak np spadł. Nigdy go do mojej buzi nie wkładałam tylko myłam wodą, żeby nie przenieść mojej próchnicy - wystarczy jeden zepsuty ząb.
2) Jak był starszy to w nocy woda do picie a nie słodka herbatka czy mleko
3) Szybko uczyliśmy się szczotkować ząbki, najpierw bez pasty.
4) Teraz jak umyję zęby to nie je, a jak zje to myje jeszcze raz
5) Kuba nie ma żadnej dziurki ani żadnego ubytku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nikusia początkowo kazali dawać żeby pozbyc sie całkowicie zółtaczki, a teraz jak była połozna to powiedziała zeby dawać dziecku wode z glukozą. wydaje mi się ze było to w kontekście jedzenia- coś zeby oszukać. Teraz przeczytałam ze rzeczywiście glukoza oszuka żołądek tylko tak jak piszesz nie jest zdrowa dla zębów. Nakręciłam się i przeczytałam artykuł medyczny na temat próchnicy 😎 Kurcze nawet całujace się osoby przekazują sobie próchnicę.

Póki co Mikołaj ma piekne i zdrowe zabki. Teraz zastanawiam się kiedy idzie sie z dzieckiem na pierwszy przeglad zebów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Nocka do bani bo mnie brzuch bolał, więc to raczej okres, chociaż mi tylko trochę nakapało i wciąż kapie ale bez rewelacji 😮. Odespałam rano... Humor także do bani 🤢

Pisałyście o zdjęciach. Skoreczka i Marta świetne są wasze zdjęcia i zawsze z radością je oglądam, takie artystyczne 🙂 Co nie oznacza, że inne zdjęcia nie są fajne 😆 Bo liczą się modele i modelki 🙂 A wszystkie dzieciaczki stycznióweczek są śliczne i cudne do oglądania 😆
Nikusia pisałaś, że w swoim aparacie masz sporo dodatkowych funkcji i poszłam sprawdzić swój aparat... i pierwszy raz odkryłam, że on również ma mnóstwo udziwnień, których nigdy wcześniej nie widziałam i nie wiedziałam, że istnieją 🤪 Ale ze mnie kołek 😮
Wielka Lepiej nam tu ponarzekaj, napiszesz to i się uspokoisz bo się uzewnętrznisz. Trzymaj się dzielnie i nie poddawaj, ale ze spokojem 😘 Bo spokój jest najważniejszy 🙂
Skoreczko ja bym nie używała glukozy w ogóle. Moja Natalka też ma często czkawkę po jedzeniu to albo dawałam jej jeszcze to co z butli nie dopiła, albo daję przegotowaną wodę albo zostawiam, by się sama uspokoiła. Fajny jest artykuł, który wrzuciła na FB MartaMay i tam o czkawce jest tak napisane (niby dziecko się wypowiada 😁 ):
"Często masz czkawkę. Czy to cię męczy?
Nie, to dorośli uważają czkawkę za coś deprymującego i uciążliwego. Mnie nie przeszkadza. Czkawka pojawia się często po odbiciu, po ulaniu, gdy jest mi za gorąco lub za zimno, a czasem, gdy chce mi się pić.
"

z tym zimnem to też prawda, czasem pomaga, gdy bardziej Natalkę opatulę, więc coś w tym jest. Niestety tak jak z płaczem dziecka - trzeba wyczaić co pomoże 🤢




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anabel dobrze,że masz takich fachowców w domu i mogli pomoc twojej mamie 🙂 Masz rację moja Zosia jest pulchniutka 🙂
Skoreczka z dzieckiem idzie się jak najszybciej do stomatologa nawet jak nie ma próchnicy bo wtedy nie będzie miał złych wspomnień z gabinetu 🙂 Dziecko się przyzwyczai do Stomatologa i da sobie pooglądać ząbki 🙂Ważne jest to aby osoba w gabinecie miała podejście do dzieci a nie wystraszyła dziecko swoim brutalnym i oziębłym podejściem 🙂
Nikusia wodę można podawać z glukozą tylko ważne jest aby póżniej przemyć dziąsła gazą nasączoną woda przegotowaną 🙂 Tylko pytanie czy dziecko chce moja pluła taką wodą więc już jej nie podaję 🙂
Kacha dziś opatuliłam Zosię kocykiem jak miała czkawkę i co przeszło szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Emilka ma dziś ciężki dzień, już nie wiem czy przez to pieluchowanie czy przez coś innego. Tylko krzyczy i krzyczy.
Skoreczka bo tak jest z próchnica. A wiem jak dzieci od koleżanek, większość ma dziury w zębach lub już jakieś plombowane. Mówimy o 5-8 latkach.
I tak jak piszesz dając wodę z glukozą oszukujesz żołądek, tylko nie wiem po co.
Kacha ja bym musiała przestudiować instrukcję od swojego aparatu. Tylko nie mam na to czasu.
Emilka też kilka razy miała czkawkę z zimna, jak ją okryłam to przeszła.
Elka my też już powoli na 62 ubieramy. Część większych z 56 też jeszcze pasuje. 😉
Kruszyna masz rację z przemywaniem wodą dziąsełek. Z tym, że ja nie widzę sensu pojenia dziecka wodą z glukozą. 😉 Można też kupić takie szczoteczki do zębów dla niemowląt. I tym się masuje. Miałam dla Kuby i nawet to lubił. A dziś widziałam takie w sklepie.
Urszulka dziś się chustowałam, nawet mi to spranie poszło. Za to Emilka krzyczała, trochę pochodziłam z nią i super ulga dla mojego biednego kręgosłupa. Z tym, że ją nawet chustowanie nie przekonuje.
A jutro będę dzwoniła po wyniki z moczu. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Czyżbym była pierwsza 🤪
W nocy wstawałam raz do karmienie o 3, Emilka potem poszła spać a ja nie umiałam zasnąć 😠
Teraz jak wstałam o 6:30 wyszykowałam Kubę to Emilka się obudziła do karmienia. I już nie chce spać a szkoda 🙃, męczy ją katarek.
31072010 dopisałam Ciebie w moim zestawieniu na temat karmienia. 😉
Za trochę ponad pół godziny będę dzwoniła o nasze wyniki. Już czekam z niecierpliwością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Pierwszy raz wstawałam tylko raz w nocy 🤪
Teraz muszę włączyć Bolka i Lolka więc popisze i poczytam Was troszke poźniej 🙂

Nikusia
cieszę się z dobrych wyników 🙂 Może nie warto szukać przyczyn głęboko, moze odpowiedzi są proste, może Emilka wymaga dużo czułości a jeść dużo nie potrzebuje 😎

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
No widzisz Elka to nie ma sie co martwic napewno zle go zmierzyły 😉

Kruszynka tak fachowców 😉 hehehe no ale im sie udało i ciesze sie bo moja mama juz psychicznie wykonczona była az sie wystraszyłam jak z nia rozmawiałam bo jeszcze trche i w jakas depreche by sie wpedziła na szczescie w piatek wraca tata i wszystko wróci do normy 😉 moi rodzice po raz pierwszy byli tyle czasu osobno 😉hehehe dobrze ze mama po menopauzie bo jeszcze by Kini i Kubusiowi kolejnego wujka lub ciocie zrobili 😉(Zartuje ) 😉

Ja glukozy nie dawalam /ani Jakubowi ani kini jak juz trzeba było coś podac to herbatka oczywiscie musiałam tesciowa za kazdym razem upominac ze ma nie słodzic bo ona jest odpowiednio słodka... no i nie oblizuje tez smoczka tylko go myje ja mam raczej mocne zeby za to maz ma słabe Jakub chyba odziedziczył zeby po mnie mam nadzieje ze Kinia tez
A dodam ze do Jakuba tez miałam ta szczoteczke nakładana na paleb silikonowa 😉

Mój aniołek dzis spokojny... na razie...Wczoraj rano był aniołek a wieczorem płakała .

Nikusia moze poprostu ona potzrebuje mniej teraz nie rosnie ale pózniej nadrobi trudno powiedziec moze Twoje geny sie odezwały i mała bedzie drobna pomimo tego ze urodziła sie duza hmmm tródno powiedziej jak bys karmiła piersia to moglo by byc duzo innych czynników no ale po butli dzieci za zwyczaj szybciej nabieraja masy a moze mleko tzreba zmienic moze jej nie odpowiada co do dajesz lub ma uczulenie na białko mleka krowiego i bedzie trzeba zmienic???

My jutro na szczepienie 😉 no i wazenie jestem ciekawe czy Kinia ma 5 kg 😉


U nas tez karmienie o 3 było 😉 i o 6 30 😉

Kruszynka my to najpierw na balkon a teraz normalnie na spacerki wychodzimy no chyba ze nas zasypałao to poszłysmy na balkon Kinia spała a ja z Jakubem bałwana na balkonie lepilismy no i miewszkanie sie wietrzyło przy okazji 😉


No ide bo księzniczka sie budzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha wracając do twojego postu też tak sobie pomyslałam ze wszystkie styczniowe dzieciaczki są cudne. I nie tylko styczniowe bo dzieci są ogólnie urocze 🙂
Glukozy juz nie będę dawać no bo i po co 🤢
Kruszyna wyprawę do dentysty chyba trzeba przemyśleć zeby nie było to w momencie jakiegos buntu bo dziecko całkowicie się zniechęci. Jednak czym szybciej tym lepiej 🙂
Elka jak się czujesz?

U nas tez na plusie i snieg stopniał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoreczka jestes Kochana 😘 😘 😘 😘 😘
że sie martwisz o Mnie 😘 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

No dobrze to chyba było jakieś przejściowe tylko z rana..... 😮 🙃

Daje Ci oklaska 😘

Kurcze u nas 5.5 stopnia i przestało padac za to topi sie snieg i jest pełno wody poszlabym na spacer ale jak po tej wodzie na drodze co auta jezdza i jeszcze nas ochlapie 😮 🥴

U nas w niedziele jest masza Św. o Zdrowie i Błogosławieństwo Dla Jasia 🙃
po mszy pojdziemy do Ksiedzą o ile nas przyjmie 🤨 o ten chrzest zapytac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny ja na chwilkę bo mały coś marudzi ;-)
U nas róznie czasem nocki dobre a czasem kiepskie ale to normalne.
Co do karmienia to ja karmię tylko piersią ale coraz bardziej zastanawiam się czy go nie dokarmiać kurcze malo mam pokarmu piję herbatki laktacyjne bo bez nich byłoby bardzo mało pokarmu.Nikodem to mały głodomorek momentami cały czas by pił a potem męczy go ulewanie i jest marudny, zauważyłam też że nie robi kup jak kiedyś po każdym karmieniu i potem kupy go męczą chyba, zaczęłam mu dawać jak widzę że go męczy kupa krople bobotic na wzdęcia i może jest ciut lepiej.Mój mąż już jest 2 raz chory przeziębiony i wtedy tylko ja mogę go nosić, przewijać itd. bo on się nie chce zbliżać żeby nie zarazić a ja mam meksyk :-) Dobrze uciekam bo mały marudzi miłego dnia pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS no to rzeczywiscie meksyk ja to współczuje nie dziecka w domu tylko hortego faceta 😉 🙃 🙃 🙃 a co do kupek u nas tez sie unormowało i sa 1-2 dziennie 😉 No i w nocy nie musze za kazdyn razem przewijac tylko jak coś wyniucham albo usłysze ze mała produkuje to wtedy ja rozbieram a tak to tylko karmienie ; i spanie 😉

Skoreczka na wzdecia sa rózne krople (np esputikon espumisam infacol niemiecki sam simplex wody koperkowe itp...) ale nie szystkie dzieci na nie reaguja ja Jakubowi dawałam po kolei Poza sam simplex i nic mu nie pomagało teraz miałam zamówiony ale jeszcze nie doszedł wiec pewnie mała zdazy z tego wyrosnac słyszałam ze te sa skuteczne ale dostac je mozna w niemczech tylko dla Kuby nie miał mi kto ich załatwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...