Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
KingaS kiedys jakaś mama wstawiła na Brzuszek.net zdjęcie swojego dziecka które miało ciemieniuchę. Olbrzymie płaty.
My nie mieliśmy u starszego ciemieniuchy ale tak jak pisze Nikusia: oliwka i delikatne wyczesywanie.
Lepsza ciemieniuszka niz skaza białkowa 🤢

Kruszyna buziaki dla Zosi z kazji 4 tygodni 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja się te ciemieniuchy nie umiałam przez kilka lat pozbyć. Kuba już do przedszkola chodził a my dalej z nią walczyliśmy. Co wyczesałam była chwila spokoju i znowu. W końcu poszłam do apteki po jakiś inny preparat a ona mi powiedziała, ze to do pediatry. a pediatra kazała ograniczyć mleko i pomogło. z tym, ze my po 2-3szk dziennie wypijaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KingaS a ja znalazłam taką wzmiankę na temat skazy białkowej, wychodzi na to ze u najmłodszych dzieci jest ona widoczna na policzkach - i to by się sprawdzało bo ja miałam skazę białkową

Jakie są najczęstsze objawy skazy białkowej?

Skaza białkowa najczęściej prowadzi do atopowego zapalenia skóry, charakteryzującego się łuszczącą, zaczerwienioną, suchą skórą, ze skłonnościami do podrażnień i świądu. Zmiany skórne pojawiają się w różnych obszarach ciała. U maluchów – najczęściej występują na policzkach. U dzieci starszych, zmiany skórne lokalizują się również na szyi, tułowiu, rączkach i nóżkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Choć jak czytam o skazie to bardziej są to place suche i nawet zaczerwienione na policzkach za uszami i w zgięciach np. pod kolanami itp nie piszą nic o głowie i brwiach???a ta położna mnie nastraszyła że to skaza choć tego nie widziała.Jutro może przyjdzie to zobaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Choć jak czytam o skazie to bardziej są to place suche i nawet zaczerwienione na policzkach za uszami i w zgięciach np. pod kolanami itp nie piszą nic o głowie i brwiach???a ta położna mnie nastraszyła że to skaza choć tego nie widziała.Jutro może przyjdzie to zobaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do skazy białkowej to pediatra podejrzewała u Kuby jak miał kilka m-cy.
Miał czerwone policzki- z daleka jak lakierowane. Powiedziała mi wtedy, ze jak jeszcze będzie miał krostki w zgięciach rak i nóg to wtedy zmiana mleka na to na receptę. a w miedzy czasie miałam obserwować. z tym, ze krostki się nie pojawiły.

sorry za błędy ale z Emilka pisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moje dzieci śpią 🤪
Postanowiłam zabrać się za siebie, nie wiem tylko od czego zacząć, chyba zakupie nowe kosmetyki, bo trochę mam braków, kosmetyczka wypchana po brzegi ale tego nie ma, tamtego brakuje 🙃
A i postanowiłam zabrać się też za porządki na strychu, a tam baby i dziada brakuje 😲

I pytanie: która z Was wygrała walke z hemoroidami? 😮 I w jaki sposób z nimi walczyła? Mi dokuczaja okropnie, szczególni od kilku dni daja mi popalic choc mam je dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia dzięki za info 😘 Ja też tak jestem dziwnie nacięta, że tak prawie na pośladku mam zgrubienie 😮 Niech to się goi 😠

Elka ja musiałam być nacięta i to troszkę więcej, żeby móc w ogóle synka urodzić, bo barki nie chciały przejść. I też jestem zwolenniczką naturalnego porodu bez żadnych nacięć 😜 Wtedy o wiele szybciej dochodzi się do siebie 😉

Ciemieniucha i skaza białkowa - mam nadzieję, że nas to ominie!

Skoreczka hemoroidów ja nie miałam...

A ja muszę poszukać na allegro bluzeczek do karmienia piersią, bo po ciąży mam w ogóle ubogą garderobę 🤢

Kruszyna 4 tygodnie, no no no 🙂 Czas leci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Unas noc gorsza maly od 2 budziła sie co godzine teraz spi po wedrowaniu 🙂 🙂 🙂u mnie jest moja siostra 🤪 🤪 🤪wiec tylko na chwilke wpadałam tak to spokój życze miłego dnia


Czkawka moja mały jak odstanie to najcesciej jak mu się odbije to wtedy już po zamiatane cyca niechce bo najedzony tak jak i picia wiec co czkawa go morduje Az go wymeczy i uśnie i wtedy dopiero go pusci chcociaz nieraz jest tak ze je cyca i go złap[ie to będzie go ta @ trzymać do konca jedzenia

Nikusia a może dać jej do picia troszkę herbatki uspokajanej z Kipp może troszkę się wyluzuje chociaż szczerze ci powiem ze nie mam pojęcia

Beata powiem tak szybko mi się szwy zagoiły ale przez 4 tygodnie odczuwałam ciagniecie w duł jak zadługo pochodziłam lub postałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ojj Elka to chyba nie do końca poczytałaś o tym 😉 Hemoroidy szczególnie mogą pojawić się w okresie ciąży - tu masz ładnie opisane http://ciazaporod.pl/ciaza_ciaza_dolegliwosci_artykul,1207.html

Skoreczka wiem, że któraś z dziewczyn na pewno pisała o hemoroidach, więc nie jesteś sama 🙂

wielka dzięki za info 😘 Fajne, że piszecie, bo już myślałam, że coś ze mną jest nie tak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Łojejjj 🙃 ale dziś naprodukowałyście się 🙃 Ruch jak na bazarze 😁 Ale fajnie 🙂 Jak na naszym "brzuszku" 🤪 Pamiętacie... jeszcze niedawno narzekałyśmy... oj tu boli, tam boli... a tu zgaga, a tu siku, a to biodra, a tu to i tamto 🙃 😆

Skoreczko miałam pytać jak tam Wasza czkawka 🙃? Wypróbowałaś coś?

Co chcę napisać na forum to zając się budzi 🤢 Odezwe się później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chwilkę mnie nie było a tu tyle do czytania 😁 😁
Na razie nie wrzucę fotki syna bo coś mam z drukarką. Mąż naprawia, ale najpierw chcę żeby się napił ze mną kawki 😜
Beata za pierwszym razem mnie z boku nacięła i rozerwało w kierunku pośladka, chyba też tam masz skoro też czujesz tam zgrubienie. Teraz nie wiem gdzie mnie nacięła, ale rozerwało na odbyt. Samoistne popękanie idzie na odbyt i to już wolę nacięcie.
Skoreczka ja pisałam że miałam hemoroidy, po pierwszej ciąży się schowały i miałam spokój. W drugiej znowu wyszły. Teraz nie bolą ale muszę "się pomacać" czy są na zewnątrz czy się schowały ☺️ sprawdzę jak się będę kapała ☺️ 🙃 😁 😁. Najważniejsze, że mi nie dokuczają. 😉
Kacha a teraz narzekamy na budzenie w nocy, płacz, marudzenie itd. 😁 😁

Idę na kawkę z mężem bo już mnie woła 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha podobnie jak WielkaB mam wrażenie ze czkawka jednak meczy moje dziecko bo jak ja ma to płacze. Staram się dawać tak herbatkę aby właśnie była na czkawkę. Zauważyłam tez ze u nas czkawka pojawia sie głównie od ulewania. Dziękuję ze pytasz bo ta czkawka potrafi nas umęczyć 😘
Nikusia właśnie przypomniało mi się ze Ty pisałaś o hemoroidach 😎 Ale ci fajnie tak po południu napić sie z mężem kawki. My to tylko w weekendy wspólne sniadania i kawki 😉
Beata mnie nacinali przy pierwszym porodzie, z tego co pamietam to szybko sie zagoiłam, nic nie rwało, jedynie to bałam się sexu- miałam wrazenie ze sie rozerwę 🙃 Tak to łatwo mi było i dlatego nie umiem doradzać w tej kwestii.

Rzeczywiście jak na bazarku 🤪

A to ja zrobiłam sobie rozpuszczalną i też sobie wypiję 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlatego napisałam, że najtrudniej wyczaić skąd ta czkawka (podobnie jak ciężko z płaczem) ale jak się już wyczai to ulga nieziemska 😆
A ja teraz patrzę na kocyk Natalki.... A tam naszyty zając z wielkimi uszami 🤪 🙃 😁 😁 Bardzo tematyczny kocyk 😁
Jutro jedziemy z Natalką do gastroenterologa w związku z alergią na mleko. Teraz mamy Pepti i jest dobrze. Jednak tą alergię musimy mieć na papierku, aby otrzymywać zniżkowe recepty. Ciekawe co ta lekarka wymyśli... Mam nadzieję, że nie będziemy jeździć w nieskończoność bo mnie chyba coś trafi 😮 🤢 Była któraś z Was kiedyś z dzieckiem u podobnego specjalisty? Ciekawe jakie badania zleci takiemu Maleństwu, by stwierdzić tą alergię... Może wywiad tylko wystarczy? Eeee pewnie nie... bo na czymś zarobić musi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha no to faktycznie zając tematyczny 🤪 😁 Ja na swojego "Królik" mówię 😜 i dzis ma takie ubranko 🙂
Pamiętam jak narzekałyśmy, a najbardziej ja narzekałam na to kiedy wreszcie urodzę 🙃
Teraz z kolei najbardziej narzekam na krocze i kręgosłup (który, mimo że mam problemy, całą ciążę mnie nie bolał 😲 , a teraz boli 🤢 ).

Czkawka - u nas z zimna i po jedzeniu. Ale nie płacze, to chyba bardzo go nie meczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...