Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Byłyśmy na spacerku bo pięknie słoneczko świeci. 🙂
Skoreczka na jedno może masz rację, że wymaga dużo czułości, ale nawet jak ją noszę to krzyczy. Codziennie. Ja już czasem psychicznie nie mogę, bo ciągle płacze.
Kruszyna nam położna powiedziała, że są dwie szkoły wg jednej się weranduje a wg drugiej nie. I ja nie werandowałam.
Elka widzisz jedni Ci zazdroszczę gór a Ty nam słońca 😘
Urszulka Emilka w chuście krzyczała. U mnie ja gościom nie daję Emilki do noszenia tylko kładę kocyk i ją obok na łóżko. Chyba ew że to taki gość co wpada raz na sto lat. 😉 Bo siostra nie nosi, żebym nie miała potem problemów a koleżanka przyjeżdża ze swoje 5m-czną. Teściowa to jak już weźmie to na 5 min bo ręką ją boli. I jest ok 🙂
Anabel też się zastanawiałam nad zmianą mleka. Tylko ona kupki robi ok, wzdęć też nie ma. Zapytam pediatrę jak będę szczepiła.
Mąż twierdzi, że jak ja miałam te kroplówki w szpitalu w 38tyg to ją tak napompowali a ona by drobna była i teraz nie potrzebuje tyle.
Z tym, że ona zjada po 60ml a powinna już z dwa razy tyle.
Jak tam brzuszki? Bo ja wczoraj poszłam się myć, ale po wejściu do łazienki się kapłam, że zapomniałam i jeszcze się wróci am brzuszki zrobić. 😁 😁 Już mi teraz trochę łatwiej idą. 😉
Skoreczka co do glukozy to jest jeszcze jeden problem, przyzwyczajamy dzieci do słodkiego. 😉
Kasiulka gdzieś czytałam że zielone kupy mogą być, chyba że widzisz że się męczy.
Elka u nas są godziny przyjeść u księdza. W weekend mogłabyś zapomnieć o rozmowie na temat chrztu. 🙃
KingaS to już Cię dopiszę do zestawienia która jak karmi. To Twój chyba taki marudny jak moja Emilka. Z tym, że my w nocy mamy ok, poza ostatnią gdzie co 2 godz karmiliśmy. No, ale tak czasem jest. 😉
Skoreczka już wcześniej Kacha o tych kroplach pisała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no u nas tez ma wyznaczone godziny w kancelari ..... i wlasnie jestem ciekawa 😮 😮

Najwyżej nas z kwitkiem wygna 😁

i pojdziemy we czwartek bo wtedy jest po południu kancelaria.

Ale jestem ciekawa co nam powie 😉 😎 😎

Oj tak Nikusia ja chce Słonce 😎 😎

a te krople to gdzie w niemczech mozna dostac??? bo ja tam mam duza rodzinke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja nie w temacie po 3 -dniowej przerwie od forum 😁 Mąż zrobił mi niespodziankę i w piątek wziął urlop, więc miałam pomoc przy Małym, no i plus spędzanie czasu razem z mężem 🤪

Zaliczyliśmy już pierwszy krótki spacerek 🙂 Dobrze, że jest ciepło i że robi się coraz cieplej 🙂

Dziewczyny, czy Was długo krocze bolało (długo goiło się)? Bo ja mam tego już dosyć, szczególnie jak długo stoję, to krocze daje o sobie znać 🤨

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za inf o tych kropelkach, Nikusia nie pamietam jak wczesniej Kacha pisała, za dużo forumowych informacji i umkneło 😁
Elka pamietam jak się przed porodem bałaś tego nacinania 😎 Omineło Ciebie i mnie zresztą tez 😉 Jasio przystojniacha 🤪
Beata to weekend nalęży do udanych 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ona juz trzymała nożyczki w rekach, a ja głupia myslalam ze to do wód zeby przekłuc 😁 😁 😁

Jakby mi tam sie zblizała to chyba bym uciekła z porodówki z nożyczkami w kroczu 😁 😁

czemu to jest tak ze jednych przecinaja i innych nie?

jak np rozwarcie masz na 10 cm a głowka ma 30 to 20 cie musza naciac? 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna123 napisał(a):
Elka ja też nie zostałam przycięta w kroczu,ale nie wierze,że jesteś zwolenniczką cc bo ja do tej pory czuję moją ranę,źle mi się goi i bardzo bardzo się boję,że mi tam coś jeszcze popęka 🤨


kochana ja to mialam rodzic normalnie i juz byla gotowa na wszystko 😉

no ale stalo sie jak sie stało, ta mnie tez pobolewa ale chyba sie tam dobrze goi wszystko 😮 😮

4 tyg super, jak ten czas leci 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka to ja Ci trochę słońca netem prześlę 😁 😁 😁 Łap 😁 😁
Beata teraz mi się dość szybko krocze goiło, jak tylko coś więcej robiłam lub zbyt szybko siadałam to bolało. Za to po Kubie to dwa tyg po porodzie a ja na tyłku nie umiałam siedzieć. I wtedy byłam jakoś dziwnie nacięta bo trochę na pośladku miałam zgrubienie po szyciu (tzn czułam jak już się wszystko pogoiło i jest do dziś). A teraz mnie zszyła od odbytu w górę. I powiem, że zdecydowanie lepiej, bo nie czułam tak tego boku gdzie mnie nacięła. A bolało (nie mocno i przy nadwyrężeniu) i goiło się tak do 4-5 tyg po porodzie (teraz).
Super, że mieliście trochę czasu dla siebie. 😘
Elka śliczna fotka
Skoreczka domyślam się, że Ci umknęło a jak akurat pamiętam więc przypominam a jak będzie Kacha to coś więcej napisze. 😜
Elka położna patrzy jak się skóra naciąga pod wpływem naporu główki, jak widzi że da radę to nie tnie a jak uważa, że popęka to nacina. A w niektórych szpitala standardowo nacinają. 😠. Ja tam byłam 2 razy nacinana i jeszcze dwa razy popękałam.
Kruszyna ja jestem zwolenniczką porodów naturalnych, bez nacinania, bez pękania i bez komplikacji. I najchętniej bym chciała żebyśmy wszystkie takie miały 🙂. Cesarka niby szybciej ale potem zanim się zagoi to o wiele dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia faktycznie że nasze dzieciaczki chyba podobne marudza :-)
Elka Twój Jasio śliczny zresztą wszystkie dzieciaczki są słodkie
Wiecie co dziewczyny zmartwiłam się bo Niko ma brwi trochę suche i na główce pojawiła się taka łuszcząca skóra nie wiem czy to ciemieniucha,mój starszy synek nie miał ciemieniuchy i nie wiem czy to jest to. Zadzwonilam do położnej a ona na to że to na pewno skaza białkowa że jem za dużo serów, jogurtów a najlepsze jest to że ja wogóle ich nie jem jedynie mleko sobie dolewam do kawy zbożowej raz dziennie i to wszystko z mlecznych produktów.Martwię się że to może skaza, miałyście u swoich maleństw ciemieniuchę?Ja posmarowałam tłustym linomagiem bo tak kazała i potem wyczesałam to bardzo dużo skórki się złuszczało na główce.Mam nadzieję że to nie skaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga mój starszy syn miał ciemieniuchę. To taka żółta łuska na głowie. Jak jest mało to są punkty a jak dużo to potrafi być na dużej części głowy. Głowę się natłuszcza, my stosowaliśmy oliwkę, potem czekasz trochę czas i wyczesujesz. Z tym, że lubi wracać i to czesanie w jednym miejscu boli więc można na kilka razy robić. Masz rację może oznaczać skazę białkową. Mój syn miał długo i pediatra kazała ograniczyć mleko do szklani dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...