Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kinga ja dawałam herbatke tylko jak w domu było mocno nagrzane i mała wojowała ale za zwyczaj wypijała po 3oml a wczoraj i przedwczoraj jak nie chciała cyca a wiedziałam ze juz powinna byc głodna to dałam jej herbatke zeby zobaczyc jak sie bedzie zachowywała jak dostanie butelkę i czy naprawdę nie jest głodna skoro nie chce cyca bo przy nim krzyczy i okazywało sie ze wypiła 100 ml wiec stwierdziłam ze coś jest nie tak W sumie dostała herbatke moze 6 razy nie wiem czy tak szybko mogła stwierdzić ze lepiej sie pije z butelki a moze winny jest smoczek uspokajający nie wiem wiem ze cos jest nie tak...A najbardziej mnie boli ze moze te jej płacze były spowodowane nie kolkami czy wzdęciami tylko była niedojedzona przez te krzyki;(
Ja nie sadziłam ze mała moze nie dojadać bo przesypiała w nocy po 5 godzin i w dzien tez miała drzemke dłuższą taka 3 godzinna
Ehhh nie chce mi sie nawet o tym gadac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A jednak wyladowala na brzuszku na lozku obok mnie 🙂
Tak sie ostatnio zastanawiam czy moja dzidzia dobrze sie rozwija, tzn poki co jest wszystko wporzadku ale jako ze to moje pierwsze dziecko to zastanawia mnie jak powinnam sie z nią bawic? Pokazuje jej rozne zabawki ktore graja swieca itp i reaguje na nie, cwcze nózki i raczki, pokazuje wszystko w domu opowiadajac co do czego sluzy. No i pytanie, co jeszcze moge zrobic by dobrze sie rozwijala?
Mam jeszcze pytanie, czy ktoras z was miala do czynenia ze skaza bialkowa? Bo jest podejrzenie ze moja Ania ja ma 😞 poki co jestem na dosc restrykcyjnej diecie ale nie wiem jak dlugo na niej pociagne, bo juz sil nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Miałyśmy ciężką noc. Poszłam spać o 24, Emilka się obudziła do karmienie o 2 i potem płakała do 4:30. Ma katar i problem z oddychaniem przez nos i ją to denerwuje. Potem musiałam wstać o 6:30 syna wyszykować. Jak poszedł to znowu Emilka się obudziła i zjada a potem nie umiała zasnąć. Tak przysypiała i po paru minutach krzyk bp nos zapchany. Mamy Nasivin, ale nie widzę, żeby jakoś super działał.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia moja Ania tez ma katarek ale to z suchego powietrza w pokoju , i zakraplam jej nosek kilka razy na dzien i na noc solą morską i jak jej sie tam wsystko rozmoczy to gruszka oczyszczam nosek i mala od razu spi. A poza tym mokry recznik na kaloryfer. Ale na dniach planuje kupic elektryczny nawilzacz powietrza bo to dobra inwestycja 😉
Oby malej przeszło, trzymaj sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale dzień 😮 Mały ciągle marudzi, nie może się biedny ułożyć do snu. A starszy szaleje, ale jest taka pogoda paskudna ze nawet z dziadkiem nie moge go wysłać na spacer.
Elka wczoraj mój mały pięknie spał ale dzis tak jak piszesz troche pośpi a pozniej juz chciałby zwiedzac swiat na raczkach u mamy 😎
Adzia i Nikusia mój tez ma katarek ale smaruję pod noskiem maścią majerankową zeby lepiej mu sie oddychało.
Nikusia i co ze szczepieniem skoro Emilka ma katarek? 😮 Bo ja mam ten dylemat, jutro pojadę na szczepienie ale nie wiem czy mnie nie odeślą do domu 🤢
Wielka Ty tez łap oklaska 🙂

Reszty jeszcze nie doczytałam . CDN 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka jaki sopelek? Daj jakiś link albo fotkę 😜 Pierwsze słyszę o sopelku 🙃
Anabel mój synek jak jadł z cycusia to tak sie denerwował, a jak juz wydawało mi się ze sie najadł to kilka minut spokoju a potem płacz. Nie najadał się.
Życze ci abyś karmiła jeszcze piersią 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka ja mam fride poza gruszka ale za maly ma nosek na nia ( tak mi sie wydaje) a gruszka raz pociagne i wszystko wychodzi, to jest szybki sposob a u mojej malej sie to liczy bo inaczej ryczy w niebogłosy. Poza tym kiedys tylko gruszki byly i nie bylo tragedi 😉 a dodam ze ja mam taka malutka nie ta duza i wysysac tylko na tyle by koziczka byla widoczna a potem patyczkami ja wyciagam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha będę szukała pracy bo nie mam innego wyjścia. Jak pomyślę to się stresuję.
WielkaB ja mam Urząd Skarbowy i innej miejscowości, tak z 10km a ZUS yo już ponad 30. Pamiętaj, że papiery w MOPSie będzie musiał podpisać też Twój mąż, chyba że Ci je dają i doniesiesz z jego podpisem.
Skoreczka ja też nie miałam auta jak zrobiłam prawko, kupiłam po ok 2 latach jak poszłam do pracy (starego malucha 😁 😁 😁 ). Z tym, że mój mąż(wtedy jeszcze chłopak) nie miał prawka i tak przez 10lat tylko ja jeździłam. A teraz częściej jeździ on niż ja. 😜
Kacha widzisz wyjaśniło się dlaczego masz tak szybko okres. Z tym, że jak stosuje się w leczeniu niepłodności to uważajcie 🙃Ja nie stosowałam żadnych leków, mleko samo znikło 😠
Skoreczka wczoraj już nie było naszych postów na brzuszku, bo ja też wchodziłam i patrzyłam 😜
Anabel kurcze strasznie mi przykro, że masz takie problemy z karmieniem. Ja z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że butla to koniec laktacji. Z Kubą przeciągnęłam od 6 tyg do prawie 5 m-cy ale z Emilką 1,5 tyg i już nie miałam mleka.No i nie chciała już piersi. A nie oszukujmy się ze ściganiem i podawaniem w butli też jest problem bo musisz mieć na to czas.
Kinga na jedno jesteś uwiązane ale na drugie strach, że będziesz miała jeszcze mniejszą laktację jak zaczniesz dokarmiać. Z tym, że jak macie ciężkie noce to się nie dziwię, że myślisz o tym.
Adzia super, że jesteś 😉
Skoreczka właśnie mi wpadła niezapowiedzianie położna środowiskowa i powiedziała, że lekarka mi na pewno małej nie zaszczepi. Ma bardzo duży katar i kazała wysoko układać i ściągać z nosa.
Lecę karmić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas nocka dość fajna!!! Zosia teraz śpi a ja zaliczyłam już plotki z rana a teraz mam czas dla was 🙂 Od wczoraj ma m dużo stron do nadrobienia 🙂 oj działo się na forum działo 🙂
Nikusia ja jakoś tez nie odczuwam zmęczenia 🙂rano wstaję wyspana i w dzień również jest ok i nawet w nocy jestem kumata bo zdażało się na początku,że byłam nie tomna 🙂 Może spróbuje brać magnez 🙂
A właśnie dziewczyny bierzecie jakieś witaminy teraz na regenerację??
Skoreczka my już czekamy na becikowe,ale kiedy przyjdzie to nie wiem a z ta zapomogą to nie wiem jak wygląda bo się nie interesowałam. Skoreczka powiedz mi czy minął ci ten ból rąk bo ja z chwilą urodzenia Zosi zapomniałam o tym i jestem ciekawa jak u ciebie to wygląda 🙂 U mnie się potwierdziło,że był to gdzieś ucisk ze strony Zosi 😲 Skoreczka to kiedy na bierzesz odwagi i wsiądziesz do auta??
Kacha moja tez robi kupki ze śluzem i to jest ponoć prawidłowe,ale poprawcie mnie jeśli się mylę 🤨 Zosia też ma na drugie Katarzyna 🙂 Powtórz rade z szałwią?? Bo przegapiłam 🙃
Kasiulka to fajnie,że masz to mleko troszkę taniej 🙂
Anabel trzymam kciuki za udane karmienie 🙂
Adzia my kupiliśmy nawilżacz powietrza i jest ok 🙂a jak jest pranie to wędruje do pokoju małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny moja przesuszoną śluzówkę miała wcześniej a teraz ma zapchany nos. Aż gra jak oddycha. Mam Emilkę wyżej układać nawet w wózku, teraz się ciesze ze umiem w gondoli oparcie troszkę podnieść.
Chyba idziemy zrobić rundkę po sklepach za gruszka lub czymś podobnym.

dzięki za oklaski.
a położna powiedziała mi dziś, ze jak nie karmie to już wróciła mi płodność żeby uważać. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia to bedziemy razem szukać pracy 😉 Jednak ja pewnie poźniej niz Ty, musze poczekać do czasu przedszkola. Jesli Błażejek bedzie szybko robił siusiu i to drugie na nocnik to od 2 roku zycia pojdzie do przedszkola. U nas żłobek nie wchodzi w rachubę: po pierwsze za daleko a po drugie nie opłaca się, a po trzecie i najwazniejsze: boje sie małych dzieci oddać w obce miejsce. Przedszkole to już inne miejsce 🙂
Kruszyna tak jak Tobie z dniem porodu minęły bóle rąk i opuchlizna 🙂 Jednak to nie reumatyzm którego tak sie bałam 😁
Co do auta to obiecałam mężowi ze jak urodzę to bedę brać u niego nauki jazdy. I czuję ze to tuż tuz 🙃
Pytałaś Kachę o radę co do szałwi, ale ona pisała mi o tym na gg. Później moja ginekolog powiedziała to samo: ze jeśli jest mało pokarmu to wystarczy szałwia na zakończenie laktacji, no a jeśli jest mnóstwo to leki. Ja miałam tak mało ze kilka kubków szałwi i skończyła się laktacja.
Nikusia to mój mały nie ma az takiego katarku, no ale jutro sie okaze co powie lekarz.
Elka pisałam ostatnio ze nie karmie juz piersią 🤢
A ten sopelek to tak wyglada jak aspirator 😎

Dziewczyny to po wirtualnym śledziku 🤪 🤪 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia no ja własnie doskonale wiem ze jak mała sie nie uspokoi i nie zacznie spokojniej jesc i sie najadac to odciaganie mleka u mnie bedzie ciezka sprawa i i groozi to zakonczeniem karmienia piersia wylupiłam to mleko co mi zapisała lekarka ale na razie bedzie lezało zobaczymy na razie staram sie karmic mała jak jest jeszcze zaspana przed przebieraniem i mam wrazenmie ze je ładniej zobaczymy na ile to bedzie skuteczne i jak sie mała bedzie zachowywała .Kurcze powiem wam ze teraz karmienie jest dla mnie bardzo tródne z Jakubkiem było łatwiej bo miałam wiecej czasu a teraz czuje ze cały czas walcze o to zeby to mleko było i zeby go było duzo i jestem juz taka nerwowa przez to a do tego jeszcze wyglada ze moja córeczka robi mi na złosc z tym jedzeniem;(

Ja mam nawilzacz kupiłam jeszcze w ciązy i u nas widac róznice jak jest właczony w nocy i jak nie wiec polecam

Skoreczko lekarka osłucha małego i moze go dopusci jesli bedzie podejrzewała ze ten katarek jest tylko od suchego powietrza a nie wirusowy tak nam tłumaczyli w przychodni choc niektórzy lekarze boja sie szczepic dzieci z katarkiem i przekładaja wizyte o tydzien

A za sliedzika podziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już wróciłam kupiłam sopelek tak jak radziła Elka. Jeszcze nie używałam bo mała śpi. 😉
Skoreczka gdybym dała radę przeciągnąć siedzenie w domu do czasu aż Emilka pójdzie do przedszkola to byłoby super. Z tym, że ja mam swoje dochody do kwietnia.
Jeśli chodzi o pokarm to ja miałam tak mało, że nawet szałwia nie była poptrzebna cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć!

Boże, wczoraj przeżyliśmy koszmar - ja i mąż zatruliśmy się, a raczej zaraziliśmy wirusem rota. Leciało ze mnie dołem i górą, bolał okropnie brzuch i było mi tak słabo, że nie byłam w stanie utrzymać własnego dziecka na rękach 🤢 Piłam wodę, żeby się nie odwodnić, ale co wypiłam szklankę, to kibelek - normalnie przelatywało przeze mnie! I przez to zaczęłam tracić pokarm w piersiach 🤨 Mały się nie najadał, a ja nie miałam na nic siły, myślałam, że umieram! Dzisiaj na szczęście jest okej, mam nadzieję, że dobrze widzę, że pokarm wraca. Ale mówię Wam - to był koszmar 🤢

Mi macierzyński kończy się 17 lipca, ale chcę wykombinować tak, żeby wrócić do pracy po wakacjach.

Nie wiem czy dobrze zorientowałam się w temacie, ale ja do noska na razie używam soli morskiej - rozpuszcza chyba te baby z noska 😉

Nikusia super avatar! Ale to Wasze stopy? Bo widzę 5 par...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elka mój mały chcial wiecej jeść niz ja mogłam mu dać. Spędzaliśmy pprzy cycusiu coraz wiecej czasu a jak juz konczyliśmy to on za chwilke płakał o wiecej. Nie mogłam siedziec pół dnia karmiąc bo mam dwójkę dzieci i każde wymaga opieki. Zaczęłam dokarmiać, w efekcie straciłam pokarm w jednej piersi a w drugiej było coraz mniej.
Nikusia dobrze jest jednak napic sie szałwii zeby nic a nic ci nie zostało. Ciebie to juz nie dotyczy bo gdyby Ci coś zalegalo to juz by sie odezwało.
Beata to okropne. Wiem co czujesz, człowiek mysli ze to już nigdy sie nie skończy 😞 Wracajcie do zdrówka 😘

Wiem ze nie możecie śledzika ( ja też nie przepadam 😉 ) dlatego napisałam ze to śledzik wirtualny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Byliśmy rano u ortopedy,wszystko w porządku,ale mam Fabisiowi zakładać tetrową pieluchę na pampersa. Kupiłam mu dwa kompleciki na wyjście: śpiochy i kaftanik,a moja mama kupiła mu pajacyk z welurku 🙂 i dostałyśmy buciki za darmo 🙂 Teraz byłam z małym pierwszy raz na prawdziwym spacerku wózkiem 🤪 pogoda jak wiosna!!! 😁 tylko śnieg prawie stopniał i wszędzie kałuże i błoto,że hoho! Ale na szczęście dostaliśmy wózek po moim kuzynie,więc wsadziłam tylko małego z torbą z nowego wózka i było ok 🙂
Skoreczka Dziękuję za śledzika 😁
Adzia Mój Fabiś ma skazę białkową. Mamy przepisany Bebilon Pepti i z firmy Emolium żel kremowy do kąpieli i emulsję specjalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...