Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam,

ja miałam iść na szczepienie jutro ale okazało się że mojej pediatry nie ma...

i w temacie chust to ja posiadam i jestem zadowolona a dodatkowo lekarz który badał bioderka na moje pytanie o chustę powiedział że można od urodzenia 🤪 🤪 🤪

u nas sypie tak że mamy śnieg na oknach, po prostu zamieć 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Dzisiaj miałam noc okropną, Nikoś jak obudził się o 22.30 to zasnął dopiero po 3 w nocy!!!!Ja już z tej bezradności ryczałam oczy mam dzisiaj jak banie, a jeszcze w 1 oku cos mi urosło i boli mnie to oko i ropieje.Chyba to jęczmień ale w środku oka w kąciku?No sama nie wiem co to może być.
Mały w nocy tak pił pił i pił że piersi już miałam flaki a on jeszcze chciał, chyba dziewczyny będę go dokramiać na noc bo tak dłużej to ja się wykończę i on przy okazji też sie denerwuje i płacze.A jeszcze potem męczy go ulanie i jazda jest wielka 🤢 🤢
Marta także możemy poryczeć razem dzisiaj 😞
Anabel ponoć w Ostrowie teraz ospa panuje wlaśnie wczoraj lekarka jak była na wizycie u nas to mówiła przy okazji szczepień że panuje.Kurcze żeby tylko Kini Ci nie zaraził.Ale kolacje miałaś romantyczną 😉 nie możesz powiedzieć bo była kolacja gorzej jakby jej nie było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jeszcze przed południem,
zrobiłam przerwę w przeglądaniu ubranek Rity – znowu dzisiaj nie chce spać i... olałam ją trochę 😉 zaczęłam ogarniać pokój no i proszzzz... dziecko zamknęło oczy i jest szansa, że zaśnie, jak przez chwilę nie będę wkładać ubranek do komody stojącej koło jej łóżeczka 😁 dzisiejszy dzień zaczął się normalnie, choć znacznie wcześniej w porównaniu do wczoraj!

Anabel – po jakim czasie od porodu można zacząć robić brzuszki? Siada mi strasznie kręgosłup od ciągłego garbienia się, grrr.. muszę zacząć znowu ćwiczyć i nie mam pojęcia, czy już mogę.

Wielka i Nikusia – na jakie szczepionki się zdecydowałyście? Ja się cały czas zastanawiam, zważywszy pogodę... kurka, no nie wiem 😮

Kruszyna – tyż mam nadal plamienia... i kurna już nie wiem, czy to tylko plamienia czy jakiś pseudo okres, czy kurna co. Widziałam, że wcześniej poruszyłaś temt antykoncepcji – w tym zakresie mam wielki nieogar... Stosowałam od ślubu „naturalne planowanie rodziny” z mierzeniem temp. ciała i obserwacją śluzu, ale hmmm... wiesz może jak to teraz? Któraś z Was wie? Kojarzę, że dojdzie obserwacja szyjki macicy... macie jakieś dobre linki lub książki? Czy się nie bawicie w tę metodę?

Urszulka – a jaką masz chustę? Jak to jest z tymi metrami chusty na kg/rozmiar dziecka?

KingaS – miałam tak samo koszmarny dzień wczoraj; dzisiaj, odpukać, lepiej, chociaż Rita bardziej czuwa niż śpi. Może już się przestawia na dluższe przerwy nocne pomiędzy karmieniami, a w ciągu dnia na aktywność? W sumie karmiłam ją wczoraj o 18:30 po kąpieli, następnie o 22:30, potem o 3:00, 6:30, 9:30 i... póki co – śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

U mnie takie Walentynki jak nie Walentynki - jedynie to dostałam od męża piękny bukiet kwiatów, a ja mu walentynkowego misia i tyle 😉 Aleks też został obdarowany. Jestem co dzień tak zmęczona, że nawet wczoraj czasu nie było na poprzytulanie się 🤨 Może z czasem to nadrobimy...

Nikusia nie przejmuj się, Emilka i tak nie będzie pamiętała 😉 Mój Mały w szpitalu był tak pokłuty, że szczepionka to będzie błahostka przy tym co przeszedł 🙂 Dzieci są dzielne!

KingaS współczuję 🤢 !

Mra w takie metody antykoncepcji to ja się nie bawię 😉 Jakoś w to nie wierzę...

Co do sexu - to już mi się odechciało 🤨 Wieczorem nie myślę o niczym innym niż o śnie... 🤨

Sorki, ale nie czytałam wszystkich postów, bo nie wyrabiam, a tyle piszecie, że szok 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
elka144 napisał(a):
kurcze kobitki teraz mi sie jakis sluz wydziela 😮 😮 😮


Elka może tak ma być...?
"(...) Twoje drogi rodne będą się teraz intensywnie oczyszczać. Początkowo pojawi się substancja krwista, możesz zaobserwować czasem zawarte w niej skrzepliny, następnie wydzielina stanie się ciemniejsza, aż w końcu przypominać będzie śluz. W tym okresie szczególnie należy dbać o higienę intymną (...)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U mnie Walentynki nawet ok na początku były,bo byliśmy na pizzy i na koncercie Volvera.
Przyszedł mój pierścionek zaręczynowy z Apartu i myślałam,że Andrzej go jakoś fajnie mi da,a on tylko założył 😠 aż się poryczałam z tej zwykłości... a okazało się jeszcze,że musiał go zabrać,żeby zmniejszyć,bo za duży...
Noc nawet ok. Teraz piszę posta,a Fabiś siedzi w wózku i ja nogą go bujam 🙂

Dziękuję za oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka wróciłam i mam doła giganta.
Emilka znowu nie przebiera na wadzę. Waży 4400g i to jest za mało. Powiedziała pediatrze, że ona tak bardzo płaczę i jest ciągle niespokojna, zresztą było widać bo tam też płakała. Dostałam skierowanie na mocz. Teraz się zapewne okaże, że ma infekcję. A na koniec, że brak przybierania to była wina infekcji a nie mojego karmienia piersią i niepotrzebnie zaczęłam dokarmianie.
Poprosiłam pediatrę o wypisanie pasków do glukometru, insuliny i tabletek dla Kuby i w aptece za 6 opakowań pasków zamiast 6gr jak w grudniu dałam 98zł już nie mówiąc o reszcie.
Idę się wyryczeć 😞

aha i nie zaszczepiłam Emilki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej wam.. wczoraj walentynki w miarę, film super, nasze relacje po filmie ok... ale w domu mąż chodził jakbym mu coś zrobiła... sama nie wiem o co mu chodziło dziś muszę go podpytać... bo wkurza mnie takie coś...

U nas dziś też sypało jak nie wiem co 😉

Ja się dowiem dziś ile mała przybrała bo do przychodni jadę na kontrolę 🙂 a przybrała na pewno bo pućki jej się zrobiły 🙂

U nas dodzwonić się na bioderka nie jest łatwo... chyba bedę musiała się tam przejść...

Ja też nadal plamię...

Mala w końcu mi śpi... sama bym pospała xD

Nikusia kurcze niedobrze że tak się dzieje...być może że mała ma infekcję...moja miała w szpitalu jeszcze...

Dziś położna była 3 raz już... i jeszcze 3 razy przed nami 🙂...

Wczoraj małej odpadła pępowinka 🙂...i pępuś dobrze zagojony 🙂...

Dziękuję za życzenia walentynkowe i wam też je odwzajemniam.. spóźnione ale szczere ...
🙂

Poklaskałam wam trochę 🙂 Beatko ty musisz poczekać 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja właśnie jestem po wizycie położnej Zosia spała więc sobie tylko pogadałyśmy 🙂
Dziewczyny powiedzcie mi jakie macie założone szwy po cieciu zwykłe czy te rozpuszczalne??
Mra ja nigdy nie korzystałam i teraz tez nie zamierzam z ,,naturalnego planowania rodziny'' wolimy kochać wtedy kiedy chcemy a nie wtedy kiedy musimy 🙂
Kacha ja też dostałam za duży pierścionek zaręczynowy mimo,że mąż wykradł mi mój stary pierścionek i co z rozmiarem nie trafił 😜
Nikusia wypłacz się może to ci pomoże 🥴 Co do refundacji pasków i innych potrzebnych rzeczy to żenada. Wstyd mi za tych błaznów którzy nie maja pojęcia ile niektóre osoby zostawiają kasy w aptekach 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Walentynki wczoraj super, jak już Emilka skończyła się awanturować i poszła spać oczywiście. Mąż zrobił romantyczną kolację i było super 🙂
Marta pewnie na wizycie się okaże czemu Cię boli ta kość ogonowa.
Mra u mnie różnie z organizacją dni, najczęściej wszystko z Emilką na rękach robię. Chyba że Kuba pomaga, a jak mąż wraca to wtedy na zmianę ją nosimy.
Anabel wczoraj nie zrobiłam brzuszków-przyznaję się, ale dziś na pewno zrobię. Jak ja zaczęłam to się tak śmiałam, że się podnieść nie umiałam. Syn zaraz zaczął mnie instruować jak mam je wykonywać a mąż patrzył jak ja rechoczę. Z tym, że ja co jakiś czas mam takie zrywy do gimnastyki jak mi się mój brzuch nie podoba, więc on już przyzwyczajony.
Kanapka z cebulą mnie powaliła.
Kruszyna ja jadę do szpitala na bioderka. Tak jak i Ty, napiszę Ci dokładnie co i jak po badaniu.
Anabel kurcze ospę to fatalnie.
Elka przez szczepieniem pediatra bada dziecko i sprawdza czy jest osłuchowo czyste. Jak będzie coś nie tak to Ci nie zaszczepi. Możesz poprosić, żeby sprawdziła bo zaczął kaszleć.
Urszulka koleżanka też chustuje od urodzenia. Też sobie chwali. U mnie też teraz mocno sypie, dobrze że już wróciliśmy do domu.
Kinga to faktycznie noc fatalne, nie wiem co Ci poradzić.
Elka filmik super, ale on zainteresowany karuzelką. My też nagrywamy Emilkę.
Mra ja czekałam z gimnastyką do skończenia 6tyg, bałam się że mi szwy popękają. Mnie bolał kręgosłup ale pomógł rogal do karmienia. Zdecydowałam się na podstawowe szczepionki ale nie zaszczepiła mi Emilki. Sorrki, ale nie stosowałam naturalnego planowania rodziny a teraz za bardzo się boję, żebym zaczęła. Zgadzam się z Beatą, że ta metoda do mnie nie przemawia, ale każdy decyduje za siebie. 🙂
Beata to tak jak ja miałam na początku byłam zmęczona, rozdrażniona nie miałam ochoty na seks ale z czasem się ułożyło. Pogadałam z mężem, określiłam na jakiej pomocy przy Emilce mi zależy, wygospodarowaliśmy trochę czasu dla siebie i jest super.
Elka ja też mam teraz taki śluz.
Pamii18 bo może maż miał ochotę na seks a tu za wcześnie. I dlatego taki sfrustrowany,
😜 U mnie położna była 3 razy.
dzięki za oklaski


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinga no to rzeczywiscie u ciebie ze spaniem kiepsko.Moze mały przechodzi teraz przez jakis skok i dlatego jego zapotrzebowanie na mleczko sie zwiekszyło i tak wisi na cycu u nas od wczoraj jest to samo mam nadzieje ze Kinia szybko sobie naprodukuje tego mleczka i zrobi sie spokojniejsza i najedzona ;0 A co do ospy to ja juz sie cieszyłam ze chyba w tym roku małego ominie a tu niespodzianka...

Mra brzuszki to chyba dopiero po tych 6 tygodniach jak juz wszystko jest ok zeby nie przemeczyc miesni heheh ja zrobiłam 10 i padłam jak mops... ale za to poszłam z dzieciakami na dwór i intensywnie odsniezylismy podwórek 😉 Coś czuje ze kregosłup[ troszke przez to dostał bo snieg taki mokry i ciezki;0

Elka mały smieszek z Twojego synka 😉 a mały pokaluje moze bo ma troszke katarku??? i mu spływa do gardła??? jedz na te szczepionke jsli lekarka stwierdzi ze mały nie moze byc zaszczepiony to wyznaczy ci inny termin a przynajmniej małego osłcha ;0

Mra co do naturalnej metody planowania ciązy to ja tylko stosowałam jak sie staralismy o Kinie bo celowalismy w dziewczynke ale tak to dla mnie za mało pewna ta metoda a teraz po porodzie to wogóle nie wiem czy wogóle dopuki okres sie nie wyreguluje to obserwacje cos daja...

Kasiulka no faceci tak maja nie przejmuj sie no i gratilacjie z okazji zareczyn 😉

Nikusia tak mi przykro ;( trzymaj sie przytulaski dla Ciebie

Pami gratulacje dla małej z okazji pepkowego 😉

Kruszynka ja miałam rozpuszczalne


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...