Skocz do zawartości

Styczniowe dzieciaczki 2012 :) | Forum dla mam


skoreczka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Anabel napisał(a):
Nikusia mi sie wydaje ze to dlatego zeby potem mała nie wymiotowała po znieczuleniu jak miałam wycinane migdałki tez nie mogłam jesc ani pic a dziewczyny które miała dzien wczescniej nieprzestrzegały tego i niezle wymiotowały....


Dokładnie tak, chodzi o wymioty. My też mielismy tak przed zabiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • skoreczka_m

    1635

  • Nikusia102_m

    1886

  • elka144_m

    1127

  • Kruszyna123_m

    1183

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anabel Skoreczka macie rację, przecież przed cc też dziewczyny nie mogły jeść, żeby nie wymiotować
Wielka super, że się ładnie goi.
Kruszyna też tak, zanim ja zdążę wyjąć z pod niej pampersa to ona już na brzuchu. 🙃 i potem próbuję ją obrócić. a Emilka już mi z komody ściąga a potem zbieram pampersy, chusteczki, krem czy to co zdąży złapać.
Wychodzi jej drugi ząbek i jest marudna. Mam nadzieję, że zaśnie bo mąż i ja już padamy z tymi ciągłymi krzykami.
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas poprawka u mnie tez juz dzieci spia Kinia padła przed 20 bo nie spała po południu Kubuś za to móg łuzej w wannie pobawic sie bo nikt mu nad głowa nie piszczał 😉 no i pierwszy raz od dana przeczytałam mu w spokoju bajke bo ostatnio to sie zdazało ze bajka w jednej rece Kinia w drógiej i czytałam spacerujac po pokoju 😉 hehehe juz nzapomniałam jak to było jak Jakubek był sam ;')

Kruszynka u nas tez walka na przewijaku ;0 Kinia okreca sie chwyta od spodu i sie podciaga tak jak by chciała wpasc do łózeczka 😉 no albo porzadki na komoczie robi ;0

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Nie było mnie tu dawno, ale już się tłumaczę 😜
Otóż praca plus zajmowanie się dzieckiem po niej i różne inne rzeczy jakoś mnie tak wykańczają, że o 21 padam ze zmęczenia 😉 Oczy mi się po prostu zamykają i zasypiam przed tv 😁 Mąż mnie budził po to, żebym się umyła i położyła do łóżka - no cóż, mój organizm jeszcze się nie przyzwyczaił do tak rannego wstawania (wstaję o 6:20), potem 7 godzin pracy, a później dom. Mam nadzieję, że to się zmieni i wieczorami będę normalnie funkcjonować 😉
Za chwilkę postaram się Wam choć troszkę poczytać...

Aleksowi przebił się pierwszy ząbek 🤪 Wziął moją twarz w swoje rączki i "ugryzł" mnie w nos i wyczułam, że zahaczył mnie czymś ostrym, pojechałam mu palcem po dziąsełku i czuć ostrego ząbka 😉 Jeszcze go nie widać za bardzo, dlatego nic na razie nie zaznaczam na tym suwaczku ząbkowym 😜

Teść sprawuje się świetnie - dwa dni temu poskładał nam pranie (w czasie, kiedy Aleks śpi), które wisiało wyschnięte na suszarce i je poprasował, a dzisiaj zrobił nam obiad i umył okna 🤪 Twierdzi, że jak mały śpi, to jemu się nudzi 😜 Skarb 🤪

Dobra, a teraz zabieram się za czytanie co tam naskrobałyście 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam Wam jeszcze napisać, że Aleks waży 7,7 kg i mierzy 68 cm 😉
Ostatnio lubi zasypiać na brzuchu i na nim spać 😲 A kiedyś tego nie nawidził 😜 I przez sen potrafi się z brzuszka na plecki przekręcić, więc mnie nie budzi 😉
Adzia Ania tak słodka w avatarku, że tylko ją zjeść 🤪
Kruszyna Aleks nie umie pić z niekapka 😁
Kacha piszesz, że Natalka też nóżki w szczebelki wsadza? Aleks czasami jak się przebudzi, to się wierci, ale kiedy jego nóżki natrafią na szczebelki, robi się spokojny i zasypia 😁
asiadudzika dziękuję za pochwałę avatarka! 🤪 🤪 Miło mi! ☺️
Skoreczka jaki fajny kapelusik ma Błażejek w avatarku 🙂
Adzia co to są cukrówki? 🙃
Skoreczka ja tak robię kawę mrożoną: do słoiczka wsypuję łyżeczkę kawy rozpuszczalnej i łyżeczkę cukru. Zalewam zimną wodą, tak aby woda lekko to co wsypałam zakryła. Zakręcam słoiczek i potrząsam ok. 20 sekund, aż zrobi się piana. Powstałą pianę przelewam do wysokiej szklanki i wlewam do tego zimne mleko aż do wypełnienia szklanki. Mieszam za pomocą słomki i piję dalej przez słomkę. Można jeszcze dodać kostki lodu i bitą śmietanę 🙂
Wielka witamy! 😘 Cieszę się, że Fabianek tak szybko dochodzi do zdrówka, że tak szybko wszystko się goi! 🤪 😘
Nikusia współczuję zabiegu Emilki 😞
Elka faktycznie co za kretyn podkablował do skarbówki?! 😠 Wszystko na cele charytatywne, a tu taka kara do zapłaty!!! 😠
Kacha jak wrócisz do pracy, to zobaczysz jaka jest radość dziecka po powrocie mamy do domu! 🤪 I już nie będziesz zazdrosna, że do męża tak się cieszy, bo się Tobą nie będzie mogła nacieszyć 😜
Kruszyna ja też walczę z Aleksem na przewijaku, bo mi się na brzuszek chce przekręcać, albo bierze w rączki opakowanie z chusteczkami tymi nawilżonymi, itp. 😁

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kobitki 🙂

Poczytalam i odpisuję.

Kruszyna na szczęscie rano mąż obejżał auto i nic się nie stało ale obawy były bo po ostatnim gradzie mamy już
pamiątki.

Nikusia jeżeli masz blender plastikowy to moze byc problem, najlepiej włóz kostki lodu do woreczka i tłuczkiem
je potłucz i jak będą mniejsze to wtedy do blendra 🙂 nie pregrzeje sie ani nic.

Wielka witamy spowrotem. Ciesze się ze tak szybko sie goi ta rana,a czy będzie nietaktem jak zapytam jak się
to stało? no i gratuluję ze Fabis jada tak ślicznie kawałki 🙂
Ja juz też daję kawałki ale takie bardzo miękkie żeby je umiała pogryźć dziąsełkami. Ale odruch gryzienia ma
i to taki słodki 🙂 🙂

Nikusia co za ludzie, zamiast pomoc człowiekowi to ciągle pod górkę. Mam nadzieje ze w końcu znajdziesz okuliste.
A to dla Kubusia szukasz?

Aaaa doczytałam ze to o Emilke chodzi i o te przetykanie kanaliku tak? i powiedz mi jak dziecko ma od 7 do 13
wytrzymac? przecież ona bedzie krzyczeć z glodu.

Skoreczka mowią ze nadzieja matką głupich....ale matkę ma się tylko jedną 😉
Mam nadzieje że szybko mu przejdzie, To przez tą pogode, raz cieplo a zaraz zimno, zbyt duze wahania temperatur.

Wielka wierze ci ze czujesz do Fabianka teraz wiecej uczucia bo takie sytuacje zbliżają.

Anabel nie bylam jednak u lekarza bo zaspalam i juz miejsc nie bylo no a teraz to już znika jej to. Troche
chłodniejszych dni i juz wszystko wraca do normy, chrostki z szyji też znikają 🙂Ale jeszcze ją poobserwuję
i jak wróci to paskudztwo to wtedy pojde do lekarza.

Elka no chyba zartujesz?!?! co za ludzie bezduszni. Ale ja wierzę kochana w przeznaczenie i że każdy dostanie
to na co zasłużył, w tym, lub w przyszłym życiu.

Nikusia posukaj innego szpitala, bo to dla tak małego dziecko za długo żeby nie jesc no i jak jej wytłumaczysz
ze nie dostane jesc bo nie moze?zreszta ja tez myślałam że takie sprawy se od reki załatwia.Może w szpitalu w Rybniku
popytaj 🙂

Anabel a ile Kuba ma lat? bo ja slyszałam ze dzieci zaczynają jeść tak normalnie jak mają około 7 lat. I że do
tego czasu podobo nie powinno się tym tak przejmować. Jeszcze wroci mu apetyt, zobaczysz jaki mężczyzna z niego
wyrośnie 🙂

Kruszyna az milo ie czyta ze Zosieńka taka szcesliwa bez tego gipsu, niech sobie fika poki go nie ma 🙂

hahaha kacha ale tekst, lece bo kupa w toku hehehe super 🙂 tylko czyja kupa hehehe 😉

Nikusia Anabel ma rację, jak ja bylam pod znieczuleniem ogolnym u dentysty to mialam na 13 wizyte a nie mogłam jeść
tak samo jak Emilka, od 7 rano.No ale dorosły to co innego, jakos wytrzyma a niemowlę?

Wielka to rozumiem ze nie bedzie blizny?

Kruszyna oj tak, tez walcze na przewijaku i konczy sie tym ze Ania placze non stop a ja cała upocona i nerwowa
jestem.

Beata to masz super tescia 🙂 moj tez taki jest.

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata cukrówka to taki ptaszek, podobny do goląbka ale mniejszy.
Dziękuje za pochwałe avatarka 🙂

A ja ciągle myslałam ze twoj avatarek przedstawia jakas brame z żelaza czy cos w tym stylu, dopiero teraz kliknelam na fotke i widze ze to Aleks w lozeczku hehe słodko wyglada 🙂 fajnie zrobione zdjecie 😜

No to teraz juz ide spac bo byla dzisiaj siostra z Maksiem i był sajgon w domu, taki syf narobili z Ania ze do wieczora mialam co sprzatać, a potem babkę upieklam bo lubie do kawy no i padam na pysiaka 😜a jutro znowu to samo 🙃

Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 😉
Beatka no rzeczywiscie tesc to skarb 😉 ja to na tesciowa moge liczyc tylko ze smieci wyniesie jak zostawala z Jakubm teraz pewnie bedzie podobnie...Z Twojego postaczuc optymizmm super 😉

Adzia Kubus ma prawie 4 latka moze rzeczywiscie jak bedzie starszy to zacznie jesc jak człowiek 😉
U nas nocka podobna
Ide kawusie zrobic zanim mała sie znudzi...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikusia ja dopiero na drugi dzień po cesarce mogłam zjeść kromeczkę chleba ,ale Emilki raczej głodzic tak nie będą

Anabel u mnie jest tak jak ty piszesz zagląda w łóżeczko wisi tułowiem w dół masakra ja już nie umiem jej utrzymywać 😮

Beata pewnie parę dnia a może tygodni minie zanim wpadnie w rytm codzienności. Praca i dziecko to coś nowego więc trzymam kciuki za szybkie za klimatyzowanie się organizmu do takiego rytmu życia. A teściu skąd ty go wytrzasnęłaś skarb jakiś 🙂 🙂 🙂

Elka daj znac po wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszyna a co to się stało, ze Ty dziś nie pierwsza 😁
Anabel a przewidujesz wysłanie Kubusia do przedszkola?
Adzia Ania jest przesłodka! Oglądałam zdjęcia na FB no i ten avatarek 😆
A ja zawsze myślałam, że cukrówka to taka muszka 😁 😁 😁 😁 😁
Ela no pięknie dziś pierwsza 😁 A jak tam pizzeria się rozkręca?
Beata to Natala chyba tak samo, że jak wsadzi nóżki w szczebelki to uspokaja się i śpi 🤪 dziwne i zabawne 😁 i też śpi na brzuszku 😮
O jaaa! Teścia to tylko pozazdrościć 😆 😆 Chociaż mój nie jest taki zły już 😉 ale chyba czułby się nieswojo gdyby mi miał coś składać i układać 😉 teściowa to co innego. Ale moim szkrabem będzie się opiekować moja mama... a to ADHD wcielone 😮 🤢

Oglądam na TVN Style Trinny i Susannah. Lubię 😜
Zawsze myślałam, że ja mam w szafie sporo kolorowych rzeczy a wczoraj tak się przyjrzałam a tam same czernie i szarości 🤔 no cóż pulpety chyba tak mają 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Karmienie co 3 godziny przed 24 o 3 i 6. Jeszcze myślałam, że Emilka ostatecznie wstanie o 6 na szczęście zasnęła bo ja padam. Niech już będzie weekend.
Anabel też już nie pamiętam jak to było jak Kuba był sam.
Beata już się zastanawiałam gdzie jesteś, tak myślałam, że brakuje Ci dnia. Pamiętaj jak ja pracowałam to też tak było.
Teść na wagę złota, normalnie jestem w pozytywnym szoku. Pożycz mi go 😁 😁 😁
Gratuluję pierwszego ząbka, Emilce idzie drugi ale też czekam z suwaczkiem jak się przebije.
Adzia w blenderze mam ostrza stalowe (czy jakieś takie) ale obudowa plastikowa.
Ania chyba potówki lub z gorąca zaczerwienienia miała skoro piszesz że zeszły.
Mój Kuba ma prawie 9 lat i nie je normalnie. Część jego kolegów z klasy to też niejadki więc raczej chyba nie zaczynają jeść normalnie po skończeniu 7 lat.
Elka my już skończyliśmy bioderka dość dawno a Wy jeszcze wizytę macie? To ostatnia?
Witam Dziewczyny z rana. Też zaraz sobie kawki zrobię.
Emilka się już obudziła. Kurcze ona umie wyciągać szczebelki z łóżeczka. Znowu mi jeden wyciągnęła i na podłogę wywaliła. Obróci się i tak długo ręką majstruje aż wyleci. Chciałam łóżeczko obrócić, ale mam szufladę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha u mnie na te małe muszki mówi się owocówki a cukrówki to gołębie (ale to musiałam sprawdzić na necie bo nie wiedziałam)
A Kuba od Anabel chodzi do przedszkola. Teraz pewnie ma wakacje. U nas tak było, że jak rodzic pracował to w wakacje były dyżury w różnych przedszkolach, ale jak nie pracował to nie musiał wysyłać dziecka i było w domu. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane jestem zła bo w domu i czytam i odpisuje w wordzie a tu siory nie moge bo prawy przycisk myszy jej nie chodzi nie mogę zrobić kopiuj wklej wiec odpisze co zapietałam

Nikusia zemna na sali Leżała dziewczynka 2 lataka była okropnie poparzona musiałą być czyszczona pod narkoza codzienie nie mogła jesc przed zabiegiem i po zabiegiem oko 3 godziny raz pamietam ze była operacja to zosia poszla na zabieg o 12 gdy po 3 godzinach mogła zjesc to pielegniarka podłoczyła jej białko i kolejne 2 godziny nie mogła mi sie serce kroiło jak wołała jesc 😞 😞 😞

Beata tescia masz naprawde skarb przysli go do mnie 😜 😜 😜

Kruszyna moj Fabi jak go chce przewinac to tak ucieka odemnie i sie kreci ze nie wiem co łapać czy nogi czy rece 😁 😁

Kacha ty juz na marudzi ze jestes pulpet jak kolorowych ubran mam duzo ale i tak wole białe lub czarne 😜 😜 😜 😜

moj własnie usnoł a ja ubieram sie i lece do pediatry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakoś tak dziwnie pochłodniało. W sumie dobrze bo wybiorę się na dłuuuuuuuuuuuuuugi spacer! Tylko drugie śniadanie zjem.
Natala spała dziś od 8 do 10:15 😮 😮 😮 przecież wstała ok 5:30, całą noc spała 😮
Muszę dorwać w końcu jakąś pasmanterię 😠 jedyną jaką znałam to zlikwidowali 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha Kubuś chodzi do przedszkola tylko we wakacje go nie posyłałam bo wiedziałam ze bede w domu i szkoda troszke kasy było 😉

Nikusia to mnie nie pocieszyłas z tym jedzeniem Kuby...

Kruszynka dzien dłuzszego spania co to jest??? 😉 😉 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kacha czy jest samodzielny o tpo pytanie jak jestem z nim sama to ok ale jak ylko jest Daniel w domu to cały czas go woła i karze sobie pomagać...no i w przedszkolu tez widziałam ze pomagają sie mu obrać i na domiar złego na koniec roku widziałam ze mu nawet galaretkę dawały zamiast kazac mu samemu jeść 😠 😠 😠 a ja byłam zdziwiona jak kiedyś po przedszkolu kazal sie karmić no potem wiedziałam dlaczego ale mnie to wkurza bo ja ucze samodzielności a kto inny go rozpuszcza i robi za niego tak samo robi teściowa dlatego wole sama sie nim zajmować nie chce żeby wyrósł na niedorajdę z dwoma lewymi rękoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...