Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
no z ta glowka to problem, Tynka cwicz poki Alek maly, corka tych znajomych tez tak lubila lezec tylev ze oni w dupie to mieli i teraz dziecko ma 8 miesiecy i splaszczona glowke z jednej strony a to bardzo widac, takze przeczulam. Moj spi na boku w dzien na jednym w nocy na drugim, w wozeczku albo jak padnie podczas zabawy to spi na pleckach chociaz wczoraj mnie zaskoczyl i zmeczony na macie obrocil sie na bok i... zasnal w 2 skundy 🤪 i tak spal. Leekarka ogladala glowke i jest gicior. To zalezy jak Maluch lubi. wyobrazcie sobie ze moj Babel wieczorami przy cycu nie chce usypiac tylko sie wscieka i wygina i odkrylam pare dni temu ze polozn go do lozeczka i dam smoka przy takich wygibancach od razu zasypia.Duuuuzy chlopczyk!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mój to się lubi gapić w stronę...ściany 😮 😁
Staram się to naprawiać,bo też to już widać.Teraz tylko konsekwencja i zaciskanie zębów przeze mnie i Alka 😉 On się potraf obudzić tylko z powodu zmiany ułożenia główki i już nie zasnąć,gdy nie jest po jego myśli... 🤢
Dziś bylismy na prawie 3 godzinnym spacerze = padam na ryj ! :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka super fotka 😉
No więc tak pani doktor posłuchała co sie dzieje w brzuszku i stwierdziła że ma rewolucje w brzuszku 🥴 dała nam leki 2 syropy i kropelki (na kolkę) a jeden syrop jest troche przeczyszczający i mam mu dawać rano. Kazała mi wieczorem dać czopek jak nie zrobi kupki bo 2 dni nie robił. Ale jak przyjechaliśmy to już kupka była;D
A i młody ma małą pleśniawkę na podniebieniu tez dała na to lek.
Ciekawe czy to wszystko coś mu pomoże jestem dobrej myśli. Mam zadzwonić do niej w piątek i zdać relacje czy jest lepiej 😉
A i jeszcze coś! Co do kaszki na buzi to kazała kupić siemie lniane i przemywać ( jak któraś chce przepis jak zrobić żeby nie pozatykało porów to dajce znać) i smarować kremem bepanthen z podkreśleniem na krem bo maść zatyka.
Pytałam się też o dopajanie bo różne opinie krążą w necie i powiedziała że jak karmie sztucznym to postarać się dopajać po trochu tak z 3 razy dziennie najlepiej samą wodą lub wodą z glukozą. Herbatek mam na razie nie dawać. No to tyle 😉
Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata pomoze na pewno i bedzie dobrze!
dziewczyny a tak w ogole to dzisiaj widzialam cos strasznego... 🤢
chlopczyk 5 lat (!!!) w spacerowee i... ze smoczkiem w buzi.Patrzylam sie jak debil na to zjawisko, myslalam ze moze jest uposledzony ale nie, normalny zdrowy chlopczyk a tu taki zonk. No mamusi tylko pogratulowac. SZOKU DOZNALAM naprawde dziwny widok.
kuzwa a na wkladki laktacyjne to wydaje wiecej jak na podpaski przez pol roku, pierwszy miesiac ich nie uzywalam i spalam z mokra koszula co noc, wychodzilam nie na dlugo wiec nie zdazylo mnie zalac przewaznie i szczerze zupelnie piszacc to zapomnialam ze cos takiego istnieje a mialam je w szafce pod przewijakiem 🤪, ale teraz ida w zarotnej predkowsci, masakra. Juz sie zastanawialam czy nie wyprobowac spopsobu Tynki i po prostu sobie wkladki kupic i ciachac na pol zeby chociaz noca oszczedzic 😮 op 30 szt kosztuje 2 euro a takie opakowanie mam na tydzien bo na dzien jedna para i na noc druga. Polozna mnie przeczulala zeby zmieniac czesto. Szok. na pampery tyle nie wydam hihi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no, a tutaj godz 4 rano a moje Babellini bawic sie zazyczyl sobie. Wsadzilam go do lozeczka i niech sie soba zajmuje mnie nie ma 🤪 ale co spojrze a ten luka przez szczebelki na mnie tymi slodkimi wielkimi slepkami i steka :P cwaniak jeden ,zobaczymy kto sie silniejszy okaze 😉
tak w ogole to nie dosc ze gruba jestem to jeszcze glupia na potege, co noc podkradam po jednym batonie i sie potem dziwie ze waaga nie spada a wrecz rosnie. a fe!!!
Dziewczyny pytalam sie was wczesniej o poduszeczki do lozezka czy juz ktoras z was daje Maluszkowi pod glowke? bom ciekawa czy juz trzeba czy nie.
Wygralam!!! Aziz kima 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia ja tez nie daje. Prawidlowo poduszke mozna dac dziecku do lozeczka jak skonczy 2 latka 😮. Poza tym lepiej na kregoslup jak spi na plaskim i chociaz wiem, ze moje krecoce sie bambino sie nie udusi bo cwaniara tak juz wierzga ze musialam jej dac kolderke bo koce to wszystkie skopywala i w poprzek lozeczka spala sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
My spimy bez podusi i kołderki.Alek ma kocyk, którym go przykrywam a z boku na kocyk układam pudełko z chusteczkami nawilż a z drugiej strony,od ściany w łózeczku mam połozony rogal i pod niego wkładam kocyk.
Wczoraj Alek na wieczór straszliwie płakał a nawet bardziej- krzyczał. Myślałam,ze to kolka,bo brzuszek twardy,nic go nie uspakajało. Cały dzien nie zrobił kupki mimo wielokrotnego dopajania wodą 🤢 Zmuszona zaaplikowałam czopek gilcerynowy (oczywiscie zrobiłam miniaturkę 😁 ) włozylam i nawet 5 sekund nie minęło a takie kupsko wyszło,że przez 5 minut nie było spokoju 🥴 Normalnie jak jakas biegunka.Nie musze dodawac,że wszystko było brudne,razem z Moim dzieckiem które było 15 minut wcześniej pachnące po kąpieli 😠
No ale Dziecko całkiem inne sie zrobiło 🙂

My mamy problem z noszeniem na rekach. Kurde szkoda,że nie zrobiłam tego od poczatku ale było trzeba zabraniac takiego noszenia na rączkach bez powodu. Alek jest teraz taki cwany,że tylko go odłożę na łóżko to drze się jakbym go ze skóry obdzierała 😠 Czasem jak ma fazę to posiedzi w leżaczku max 10 minut,mata jeszcze go tak nie interesuje a o samoistnym leżeniu w łózeczku (tak jak wasze brzdące) moge zapomniec. Podsumowujac- zawsze musi się coś dziać wokół mojego dziecka. 🤢 Znalazłam stronę apropos oduczania noszenia na rękach:
http://emaluszki.pl/715_noszenie_dziecka_na_rekach.html
Pozostaje wiara,że mu to minie jak zacznie interesowac sie baardziej swiatem z pozycji leżącej a nie tylko z moich rąk. 🤢

Czego używacie po kąpieli? Miałam próbki z Balneum (około 15ście)więc trochę przetestowałam i były ok.Moja Mama kąpie brata (ma atopowe zapalenie skóry) MediDermem czy coś takiego. Mówi,że to samo co Oilatum,Balneum a dużo tańsze. Dzisiaj mi to kupi,więc zdam Wam recenzję (bo po co przepłacać 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😉
My od rana już ćwiczymy podnoszenia na rączkach hehe.
Na razie poprawy nie widać teraz dałam ten lek na przeczyszczenie hmm... na razie duzo pierdzi 😉 czyli coś tam się dzieje 🤔
My też bez podusi tlko w wózku jest taka płaska.
Dzisiaj spał 5,5h 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata a co stwierdzili, dlaczego Twojemu dziecku sie tak pierdzi, moze i nam to pomoze 🙂
choc ja odstawilam wode zrodlana z biedronki ktora pilam, czesto go odbijam po piersi (wczesniej nie odbijalam bo polozna mi mowila ze nie trzeba :s 😮 ) jemu nie daje wody zrodlanej tylko zwykla z kranu, i nie chce zapeszac ale troche sie poprawilo.
Tynka ja od samego poczatku nie nosilam na rekach, ale moj mąż tak i troche mozna powiedziec mu sie to spodobalo, ale i tak go staram sie nie nosic bo jest ciezki i kregoslup by mi siadl, jak na razie usypiam go w wozku. Ale tak roznie zasypia, ze nie mozna go ustawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my0 uzywamy olejku do ciala jeszcze
Tynka a probowalas przetrzymac ten placz? bo my wlasnie tak sie przyzwyczajalismy. to samo z odkladaniem do lozeczkas, jakjuz sie zanosil to bralam na rece przytulalam i z p[owrotem i tak do obucha az sie nie zmeczyl (podeejrzane kiedys w programie SUPERNIANIA- pamietacie?) .Albo siedzialam przy lozeczku zeby mnie nie widzial i glaskalam po buziulce i tylko smoka wciskalam jak wypadal ale lepsza wersja bez smoka bo sie Maluch rozbudza czesto jak wypada. Ciezka praca wymagajaca cierpliwosci ale da sie zrobic. no i jak juz sie zacznie to bron boze zadnych ustepstw bo trzeba wsszystko od nowa. powodzenia Tynka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatam ja chcę przepis na to siemię lniane 🙂
Trzymam kciuki żeby pomogło...
Gabryś też śpi bez poduszki,czasami w dzień jak leży u mnie na łóżku to dam mu poduszkę jak zje żeby był wyżej...No i też przykrywam kocykiem ale ten mały cwaniak i tak się odkrywa...Dzisiaj od 6 spał ze mną w łóżku ja się budzę o 8 a on w poprzek i w plecy mnie kopie,łobuzisko...
Ja tylko do kąpieli co 2 dni daję troszkę oliwki a tak niczym maluszka nie smaruje...
Bo podobno skóra nie oddycha...
Do dupci używam sudocremu,ale też profilaktycznie 🙂
Jutro o 11 idę z małym do lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuski 🙂 rzadko sie odzywam ale pilnie was czytuje. nie mam czasu moj synus pochlania mi go calkowicie. ale nie ma co narzekac sama przeciez radosc jak widac ze z kazdym dniem rosnie i sie rozwija i jak go bierze na usmiechy to serce mi peka z radosci 😁. co do oliwkowania moj maly uwielbia byc po kapieli oliwkowany, patrzy swoimi duzymi oczkami i taki spokojny sie robi. wiec na razie z tego nie zrezygnuje choc moze rozwaze kupno balsamu a oliwkowanie np 2 razy w tyg. my uzywamy pampersow 2 bo te tansze co chyba Monia uzywa za kazdym razem kupa wylatywala bokiem. moj maluch nie lubi spc w lozezku ale mam zamiar go powoli do tego przyzywczajac. poki co spi z nami. 😁 a zasypiac chce tylko owiniety w kocyk z mama u boku trzymajac mnie za bluzke i najlepiej gdy go delikatnie klepie po pupci 🙂 pieszczoch. smoczka ssie okazjonalnie jak ma humor. a glodomorek jest taki ze szok. zmienilisy mleko na mocniejsze i udaje mu sie wytrzymac 3 godz. w nocy czasem 4 ale jak sie obudzi to chce swoje raczki zjesc i buzka udaje pieska mamy z tego ubaw 😁 spacerki sa codzien zazwyczaj przesypiane prze niego ale coz dotlenia sie 🙂 i po kazdym karmieniu zmiana pieluchy bo zawsze kupsko je i sra 🙂. czasem na wieczor kolo 19-20 sie troche prezy i placze ale mija po jakis 15 minutach. daje mu herbatke rumiankowa bo ja lubi. i co najlepsze to gdy sobie tak buzke otwiera i probuje dzwieki wydawac zawsze czkawaka...mowie ze to czkawka przyjaciolka Casperka 🙂
macie jakies wiei od Snekerki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na szklankę goracej wody troszeczkę a łyżeczce siemienia tak tyci tyci 😜 i przemywac tym buzie co jakis czas i smarować kremem cała filozofie 😎
My do mycia używamy emolium i masujemy oliwką bambino 2 razy w tyg tak.
Do pupy mamy bepanthen i sudocrem (kazali w szpitalu używać dopiero jak będzie się coś działo więc na razie stoi nieużywany raz chyba posmarowałam on troche wysusza kiedyś stotowałam na pryszcze 😉 ) a jeszcze mam jakis krem z johnson baby przysłali próbkę też fajny. Na stronce można zamówić próbki i wysyłają czekałam 2 tyg jakoś i na bebiko wysyłają poradnik żywienia niemowlaka ale jeszcze nie dostałam. Jeszcze wysyłają bebiko 2 oczywiście tylko 2...bez komentarza. Ja już się nikomu nie tłumaczę czemu nie karmie piersią mam ich gdzieś niech myślą co chcą! Mały śpi ja troche posprzątałam wygotowałam mu butelki itd ciekawe kiedy dojda do mnie z aventa 🤔 teraz myśle co na obiad zrobić hmmm cos z niczego chyba bo nic nie mam heh bym chciała sie wkońcu pouczyć troche ciężko to widzę. Od kiedy Tomek chodzi do pracy i mały już śpi tylko raz góra 2 razy w ciągu dnia to nie mam na nic czasu bo on już potrzebuję towarzystwa zabawi się sam góra 20 min i marudzi pózniej płacze eh.
Między nami też jest jakoś dziwnie jak go o cos poproszę to robi to jak za kare nic mi nie pomaga gnojek! Nimy dziecko przybliża rodziców do siebie gówno prawda przynajmniej u nas 😞 on przychodzi i od razu pierwsze co robi to siada do kompa sprawdza wyniki albo ogląda te jeb... mecze już mam ich dosyć. Wczoraj był od razu po pracy u siebie w domu oglądać bo tu tego programu nie ma oczywiście piwka poszły w ruch z kolegą..a ja cały dzień w biegu żeby wyrobić sie do tego lekarza jeszcze na dodatek góra prasowania wyrobiłam się na styk bo mały mało spał eh. Po lekarzu marudny był bo prawie nic nie spał bo go obudziliśmy u lekarza i spał tylko w samochodzie, zmarnowana byłam a on mi fochy wali jak ma butelki pomyć i zagarnąć w pokoju. Najbardziej mnie rozwalił tekst, że ja cały dzień nic nie robiłam a on pracował jasne mogę się zamienic z nim ciekawe jak sobie poradzi z dzieckiem i domem. Dzień skończył się tak że poszliśmy spać odwróceni do siebie dupami 😜
Dobra ide bo się znowu rozpisałam ale musiałam się wygadać pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na chwilę, bo D. coś nie chce zakimać.

My nie używamy poduszki, ale wszystkie leżydła: materac w łóżeczku, wózku i leżaczek są podniesione 30st., co by się nie zdarzyło zachłyśnięcie jak mu się wróci mleko.

Dołączam do grona skłóconych z mężami 🤢 Mój wczoraj zawitał do domu po szkoleniu o 22.30, jak już połozyłam dzieci spać, a ledwo przez te zapalenie chodziłam. I może przymknęłabym oko, na to że w jedną stronę jechał 3,5h a wracał 5,5h 🤢 bo niby sie przedłużyło, musiał coś zjeść....sranie w banie i samochód którym jechali mało wyciągał... ale mężu wrócił wstawiony, no może nie był pijany, ale w kazdym razie dawało od niego 🤢 czym już na maksa mnie podkur...* Więc powiedziałam krótko i wyprawiłam go z sypialni z poduszką i piżamą i spał w salonie dureń jeden.

A dzisiaj jeszcze jakby mało mi było, zamknęli nam gaz, bo dureń nie zapłacił, bo za gaz nie da się przelać z konta, cholera wie dlaczego, tylko trzeba płacić w punkcie albo na poczcie 🤢 Przyszło upomnienie i bylo płatne do dzisiaj i o 13 przyszli i zamknęli, nawet nikt k... nie zapukał do drzwi. I w efekcie nie miałam jak zagrzać zupy dla Natalii, którą zamroziłam, na wypadek gdy nie będe w stanie zrobić obiadu, bo coś tam... i musiałam jej dac jogurt. No już większego męża zjeba chyba nie ma żadna z Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatam2211 napisał(a):
Najbardziej mnie rozwalił tekst, że ja cały dzień nic nie robiłam a on pracował jasne mogę się zamienic z nim ciekawe jak sobie poradzi z dzieckiem i domem.

Agata chyba studiujesz tak? Zostaw go na zjazd z dzieckiem i poproś żeby ugotował obiad 😆 Ciekawe jak sobie poradzi 😉
marater napisał(a)
...i musiałam jej dać jogurt

Dla nas to straszne zjeść coś zimnego na obiad,ale Nati chyba nie narzekała 😉

Uśpiłam Królewicza,poprasowałam i zaraz wyjdę z Nim na spacer tylko niech troche pośpi. Ja się poopierdzielam a co 😉 co sie poopierdalam to moje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek napisał(a):
martaer napisał(a):

No już większego męża zjeba chyba nie ma żadna z Was.


uwielbiam jak tak piszesz 🙂


Też to lubię :] nie ma jak szczerość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to korzystaj Tynka ile możesz. Ja już drugi dzień nic nie robię, bo się źle czuję, o ile oczywiście zajmowanie się dwójką dzieci jest nicnierobieniem 😮

Natalia własnie lubi zupy, tym bardziej że to była jedna z jej ulubionych - szczawiowa. Minę miała nieszczególną, no ale miałam jej wciskać kanapkę?, czyli powtórkę z drugiego śniadania.

Bardziej zabawne jest to, że drugie danie znowu mam zamrażarkowe, bo mamusine 😉 pierogi, więc znowu nie wystarczy włożyć do gorącej wody...

Najlepsze jest to, że mamy małą butlę z palnikiem, na której z reguły na balkonie jak nie grilujemy to smażymy ryby, żeby nie śmierdziało w domu i butla się skończyła w niedzielę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...