Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Monisia nie ma co sie przejmowac tą opryszczką, nasza mała też słuch ma dobry, pani ginekolog w ciąży też mnie uspakajała że to nic groźnego, dopiero w szpitalu kazali zrobić dodatkowe badanie słuchu, pewnie to tak profilaktycznie 🙂 nie ma co sie nakręcać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry,

Malwina, tak trzymaj, takie właśnie "na ostrzu noża" jest najlepsze, czesto przeciera oczy facetowi 🙂

Ja na szczęście okien nie muszę myć. Mama mi umyła przed wyjazdem 🙂

Co do bioder to mi po pierwszej ciąży wróciły do normy, no może było z 1cm więcej, ale wszystkie ciuchy były ok. Dosyć długo to trwało, chyba z 3-4mce. Teraz pomimo tego że do wagi wróciłam, to biodra mam szerokie, spodnie zapinam, ale sa ciasne własnie na wysokości bioder 🤢 Obawiam się, że mogą mi już nie wrócić do dawnej szerokości, w końcu to drugi mój poród, więc ciało raczej nie będzie już to samo.

Mój Daniel wczoraj sobie podsypiał tylko przez cały dzień, nawet na dworze, najwyżej po godzinie. Cud świata wypił wczoraj herbatkę z butli, ok. 25ml, bo od 2tyg. próbowałam mu coś wcisnąc, ale smoka przekładał z boku na bok, więc parę łyżeczek mi się udało wcisnąć, z tego połowa i tak zostawła wypluta. Po kąpieli walnął kupsko i poszedł spać o 22.00. O 5.45 wzięłam go na śpiocha do karmienia 🤔 bo szkoda mi go było, że śpi glodny i ostatecznie wstał łaskawca o 8.45. Cycki mało mi nie wybuchły, oczywiście musiałam ściągac mleko rano i do lekkiego zmiękczenia cycka ściągnęłam 120 na dzień dobry z jednej piersi. Zastanawiam sie ile bym ściagnęła do samego końca 😮
Teraz Hrabia kima na brzuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
Mój zasnął właśnie na dużej poduszce 😆 Położyłam go tak troche wyzej w niej i dałam butlę. Nie wiem,moze on mysli ze go trzymam na rękach bo cieplutko i miękko ? 😁 jakby nie było to mi pasuje 😉 Też miałam ambitny plan na mycie okien,ale dał nam popalić w nocy i chyba się kimnę obok niego. 😆
Ja usg bioderek miałam robione podczas kontroli u ortopedy,ale dostalam znowu skierowanie juz na takie oficjalne badanie pod koniec kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze ze Agnes tez chrzci 9 kwietnia 🙂
ja ten tydz z malym mam istny koszmar, mało spi bo te wzdecia go mecza, jak usnie to zaraz sie rusza i idzie torpeda, gorzej ni u dorosłego :/ dzis mamy isc po proszki ktore zapisala pediatra na te gazy, mam nadzieje ze pomoze, i jeszcze to zatwardzenie 😞
coraz ciezej, zeby tylko mu sie odmieniło bo padne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dalej nie zrobil 😞 probowalam termometrem ale nie wiem jak gleboko mam wlozyc, jak nie zrobi dzis to zastosuje czopki glicerynowe, bo tak sie dzis meczy ze szok, doslownie jak nie moje dziecko.
tak sie dzis zanosi ze juz nie wiem jak do niego podchodzic, caly czas na rekach i tylko cyc go uspokaja.

a czy te czopki mozna kupic bez recepty, i jaka wielkosc mu podac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja Gabrysiowi dawałam ćwiartkę tego czopka glicerynowego,formowałam żeby był okrągły i wsadzałam w dupcie 🙂
Ja mam receptę na cerazette ale nie wykupywałam bo w Bartkiem jesteśmy na wojennej ścieżce i on śpi na podłodze...Nie mogę się doczekać przyszłego piątku,w końcu odpocznę i w końcu będę miała święty spokój....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj synek robi kupke co 2-3 dni po jednej, jest na piersi i 2x butelka 60ml wiec nie wpadalam w panike ale 5 dni to jeszcze sie mu nie zdarzylo. Mam dzis do odebrania lek na wzdecia w aptece, podam mu jak po nich sie nie zalatwi do ide po czopki.
Co za los z tymi malenkimi dzieciaczkami ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania jedyne co Ci mogę poradzić to też czopki i jak najczęstsze układanie na brzuszku. Wtedy łatwiej gazy odchodzą i może się coś ruszy. Póbowałabym też "suszyć" brzuszek suszarką. Nie wiem,próbuj wszystkiego ale czopki powinny pomóc. Ja z nimi po porodzie tydzień się wypróżniałam,ale raczej dla (sorki) poślizgu i żeby uniknąć zbytnio napinania mięśni... 🥴

Monia ja biorę Cerazette i nie zauważyłam zmiany nastroju,nawet plamien nie dostałam.. Cóż ja biorę juz tydzien i dopiero po tym czasie zaczyna działać,wiec z seksu nici były. Z reszta miałam taki podły nastrój ze względu na mój wygląd,że nie dziwię się,że Mąż zasypiał plecami do mnie.Ba,nawet jakos specjalnie nie próbował się przytulać 😞
Kurde młody śpi mi po spacerku,nie bede go budzić to może coś posprzątam chociaż. TYle spokoju... A i kupiłam sobie wreszcie dobry stanik.Z triumpha i normalny,nie taki do karmienia- próbowałam sie przekonać i nie mogłam.Nie trzyma mi cycków.

Dzisiaj kupiłam też inne mleko HIPP Combiotic. Zobaczyłam,że na innych napisane jest "zamiast mleka matki,dla dzieci niekarmionych piersią". Tylko na tym Hippie było,że to db uzupełnie do karmienia naturalnego. Wiem,rychło w czas się zorientowałam 😆 ale kupiłam dużą puszkę 800 g w bardzo dobrej cenie. Zobaczymy moze po tym mleko Alehandro prześpi dłużej noc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia,takie wam ładne dziecko wyszło to i rodzeństwo mogłoby być 😆 żarcik ! 😉
Pamietaj zeby je brac o stałej porze,ja mam alarm w telefonie nastawiony. Lekarz mnie przed tym ostrzegał żeby brać o jednej godzinie,bo to inne tabsy niż takie zwykłe anty które można łykać o ktorej siętam chce,byleby łyknąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasza mała również kupki robi raz na trzy, cztery dni 😞 z tym że ona nie płacze, chyba jej to specjalnie nie przeszkadza, choć zdaję sobie sprawę że to rzadko 😞
nie wiedziałam nic o tym mleku hipp ☺️ może też powinnam zmienić, my dokarmiamy bebilon 1, u mnie pokarmu coraz więcej, tak jak na początku zero mleka tak teraz bywa że leci strumieniem 🙃 mała pije bardzo chętnie 🙂 choc nie ukrywam butla niekiedy ratuje życie.
My dwie godziny bylismy na spacerku, teraz mała śpi w wózku, a na 16.30 idziemy do kościoła chyba zaryzykuje może pośpi do tej 17.30 zwłaszcza że pogoda piękna.
Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzwoniłam po kilku znajomych położnych i mówiły żeby się nie martwić tymi kupkami, masować brzuszek, przyciągać kolanka, jeszcze nie ingerować czopkami, czasem tak jest że gazy zatrzymują kupki, zdarza sie tez ze dzieci karmione mlekiem matki moga robic kupki raz na tydzien, bo cale mleczko jest wchłaniane. No zobaczymy jak na tym wyjdze.
Jak na razie od poniedziałku nie radze sobie z dzieckiem.
Tynka co do mojej piersi lekarka stwierdzila ze to nie grzybica i nic nie dala, a teraz tak mnie bolą sutki jak maly zlapie ze szok, postanowiłam odciagac pokarm i dawac mu z butelki. w poniedzialekm polozna ma mi pozyczyc laktator elektryczny, a Ty jaki uzywasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania a może zmień mleko? Mój godzinę po podaniu Hipp Combiotic zrobił wreszcie kupkę a od wczoraj stękał i nie mógł zrobić 🤢 Nawet na opakowaniu pisze,że może wystąpić luźny stolec u dziecka po zmianie na to mleko,bo zawiera dużo błonnika. W ogóle skład mi się podoba,dużo lepszy niz NAN ! Ale w smaku Alkowi nie pasuje,bo nie jest słodkie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja karmie piersia. Kupki sa 4 dziennie jak jajecznica. Maly nie ma kolek, ale wiecznie wisi mi na cycku, nie umiem go oduczyc by jadl co 3 h. Jedynie w nocy budzisieco 3 h na jedzenie a tak spi ze mna i kolo cycka. Nie mam na nic czasu bo jak tylko go odloze wielki krzyk. ze mnie nie ma. A potrafi sie drzec po 20 minut gdy go nie przystawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamuski 🙂
tynka ,tusiek co do mleka mielismy nan 1 przez okolo 3 tyg i kupka ciagle zielona ale lekarka mowila ze spoko byle by dzidzia na wadze przybierala 😠 glupia baba ,poszlam kupilam w pon hipp combiotic 1 i juz po kilku godz maly sie wyproznil ,zasmrodzil caly podklad 😁 naresczie bez placzu i jekach mleko jest rewelacyjne!!! wcina je jak nie wiem!!! kupki regularnie codziennie ,piekne zółciutkie 😁 wczoraj dotarl do nas polski kleik i maly spi w nocy nawet 4 godz ciagiem 😁 gdyby jeszcze chcial w dzien spac bylo by super, teraz ksiaze spi w moim łożu a ja pranie wstawione zmywarka zapakowana i posciel przebrana 🤪 potem ruszamy na zakupy bo jakos nie chudne a cieplo sie zrobilo i nie mam co nosic ,przyjemne z pozytecznym 🙂 😜
chyba czeka mnie farbowanie wlosow w nocy kiedy spi bo w dzien nie mam szans 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka 🙂
współczuję tym mamom, które muszą tak co chwilkę karmić, moja w nocy to je co 5-6h, więc od dłuższego czasu się wysypiamy z mężem, w dzień też już chce tak co 4h, więc na spokojnie mogę sobie wszystko w domu porobić, poćwiczyć czy nawet film na spokojnie obejrzeć, zbawieniem jest huśtawka, bo mała ją uwielbia 🙂

Marcelek jest fantastyczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,dziecko karmione piersią ciężko jest przystawiać co 3 godziny. Tu chodzi o taki odstęp "na oko".Twój Mlauch najwidoczniej lubi się poprzytulać.Tez kupiłabym ta chustę,nie musiałabys go karmić a przynajmniej byłby blisko Ciebie.Spróbuj.
Mój po Combioticu przespał w nocy 5 godzin ciągiem,jestem w szoku !! 🤪 🤪 Pozytywnym 😉

a to my,ja zmęczona 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/827/dscn0111rc.jpg/][IMG]http://img827.imageshack.us/img827/8688/dscn0111rc.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Obzarlam sie i sniadaniem i slodyczami, od kilku dni pije slabiutka kawe rozpuszczalna z mleczkiem i patrze ze Mlody jakos nie reaguje negatywnie po niej. nic mu nie jest, cala ciaze pilam bezkofeinowke to teraz juz nie moglam sie powwstrzymac, miodzio 🙂 i najgorsze jest to ze do fajek mnie zaczyna strasznie ciagnac, oczywiscie do nich nie wroe ale znowu toczy sie we mnie walka z nalogiem ☺️ masakra.
Dzisiaj moj Bobo lezal sobie z golym dupskiem i na chwile go podnioslam i final byl tego taki ze pol lozka obsrakane, do tego jeszcze na materac przeszlo 🤪 zaszalal normlnie, wlasnie skonczylam zapierac. No nic zabieram sie do roboty, ale mi sie w ogole nie chce, z mezem sie nanoc poklocilam i wena mi przeszla zupelnie. Nie moge sie do kupy zebrac 😞
Tynka, bardzo ladnie wygladacie, i Ty i Alek ! Wcale nie widac zmeczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...