Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas jakoś noce nie są najgorsze, przynajmniej od jakiegoś czasu. Ja wczoraj karmiłam Daniela ze trzy razy od kąpieli, taki był nażarty, że ulewał, ale dalej płakał z przeżarcia już, tylko cycek go uspokajał, więc dałam ostatni raz o 23.10 i o 5 nad ranem wzięłam go śpiącego do zmiany pieluchy, nakarmiłam, ale nie zjadł za wiele, bo dalej spał i obudził się ostatecznie o 8.30. 😮 Teraz kima 3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja wczoraj małego nakarmiłam o 17 i spał do 21...A później zasnął przed 23 i od 24 co godzina pobudka...Mój mały nie robił wczoraj kupy,dzisiaj stęka i płacze przy tym...Jutro mamy wizyte u lekarza i szczepienie.Ciekawe ile mój klocek waży...A i ogólnie to mały po 10 usnął mi przy odbijaniu i co go chciałam odłożyć to płakał i spałam z nim na klatce piersiowej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, powiem wam że dziś moja niunia przespała całą noc, aż mi się wierzyć nie chce, ale widzę że wasze dzieciaczki tez ładnie śpią, chciałabym żeby chociaż te nocy były spokojne i przespane 🙂
My wczoraj złożyliśmy podanie do żłobka miejskiego i jedno podanie do prywatnego ale dofinansowanego przez miasto. W tym prywatnym było tylko jedno miejsce wolne i nam się akurat udało je zarezerwować. W miejskim byłoby nam bliżej, ale z braku laku wiadomo ważne żeby gdziekolwiek miała miejsce, bo do pracy wrócić po prostu muszę. A ogólnie to śmiech na sali w Toruniu są 3 żłobki miejskie i miejsc dla maluszków do roku około 16 w każdym na takie duże miasto! Żenada ogólnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sprowadzę Was na ziemię i od razu powiem, że te spanie to stan przejściowy i krótkotrwały 😁

Mój Daniel dzisiaj spał w dzień od 11 do 16 😮 Do 11 drzemał i teraz niedawno też. Coś czuję, że dzisiaj sobie nie pośpimy 😁
Jak hrabia będzie tak sypiał i w dzień po 5h i jadł z takimi długimi pzerwami to czeka mnie niedługo okres 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no nie zdziwcie się jak dostaniecie ja już jestem po okresie;/ nie wiem może to dlatego że tylko odciągam ale moja koleżanka karmiła miała dużo mleka i też dostała po 6 tyg a pózniej dopiero po 2 latach bo 2 lata karmiła!
Ja dzisiaj byłam na egzaminie z fizjologii i jest do przodu 😁 jeszcze tylko anatomia i będzie semestr zaliczony 🤪
Tak nam szybko to poszło, że mały prawie nie zauważył że nas nie było i był z babcią hehe dzisiaj z nim troche ćwiczyliśmy bo kazali go tak kulaz p plecków na brzuszek podobało mu się 😉
I kazali też często na brzuszek kłaść żeby wzmacniał mięśnie grzbietu i brzuszka co pomoże na tą przepuklinę pępkową któraś pisała, że jej dziecko też ma- nie ma się czym martwić. Pozdrawiamy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No niestety Ewa, przy tak długich przerwach między karmieniami okres gwarantowany. Ja miałam podobnie przy Natalii. Jak miała 2 mce zaczęła przesypiać całe noce, trwało to może ze 3-4tyg., ale okres dostałam po kilku dniach.

Już nie wspomnę co się działo z moimi piersiami... mało mi nie eksplodowały rano, ból jak nie wiem co, a przy okazji wszystko pozalewane - koszula, prześcieradło i poszwa - bo wkładki nie wytrzymywały takiej ilości mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj popołudnie pełne wrażeń. Byłam pierwszy raz po porodzie u ginekologa. Zaczął mnie badać takim wziernikiem wielkim,pokrzyczałam trochę ☺️ hahaha śmiał się póżniej ze mnie 😆 Ładnie wszystko się pokurczyło,macica zwinięta i wejście już też ładne. jak to ujął "mogę wpuścić męża wreszcie do sypialni" 😁
Poprosiłam go o tabsy i przypisał Cerazette czy jakoś tak.
a o 20stej byłam na zumbie ! Masakra,ale się zmęczyłam.
No ale nic- tzreba się odchudzać,dupa i biodra m takie zostały że szkoda gadać...no nie wspomnę o brzuchu 😠
Leżę właśnie ledwie żywa,nie ma co zaraz kładę się spać- niewiadomo co mój Alek szykuje na noc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam ,u nas nadal jazda,malo co spi w dzien w nocy ciut lepiej budzi sie co 3 -4 godz wiec zazdroszcze tym dziewczynom ktore moga sie wyspac i do tego karmia piersia ,marcel na modyf. i nie spi , 😞doje mu globulki homeop. po nich lepiej
wczoraj bylam u gin wszystko ok ,zastanawiam sie nad spirala bo tabsy bralam juz 10lat ,tym razem martwie sie ze nie bede pamietac zeby je brac 🙂
po badaniach bioderek tez wszystko ,kontrola za 2 miechy no i niedlugo pierwsza szczypionka 🙂
moj maly juz zapisany do zlobka ale idzie dopiero za 15msc bo wiecej mi sie nie bedzie chcialo siedziec w domu 😁
u mnie okresu nadal brak 😮
agatko twoj wczesniaczek bardzo ladnie wazy ,
tynka zazdroszcze zumby tez bym chciala juz isc 🙂
milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
evelcia a jak karmisz mm to dajesz dodatkowo wode/herbatki? Ja mam z tym problem, bo mój nie bardzo chce jak juz to mu wciskam przed mlekiem jak głodny jest bardzo ale i tak po chwili wypluwa;/ nie wiem juz jak mam mu podawać jedynie z glukozą troche czasem wypije ale nie chce mu dawać pustych kalorii...ile dajesz w ciągu doby?
Ja coś czytałam kiedyś że jak dziecko jednorazowo wypija np 120 to tyle płynów powinien wypić w ciągu dnia może być po trochu masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc Mamuski
u nas dzisiaj dzien lenia, nie robie nic jedynie obiad a jutro jak maz bedzie w domu to ogarne chalupke 🙂
mm do was pytanko, jak Wsze dzieci sa aktywne w dzien to zajmujecie sie nimi jakos specjalnie, spedzacie z nimi ten czas czy zostawiacie samops i zajmujecie sie domem?
ja po trochu jedno i drugie ale nie wiem czy nie powinnam poswiecac mu calego czasu kiedy ma ochote obserwowac swiat i sie bawic na swoj sposob 😉 i jak bawicie sie z Waszymi Malenswtami? moze glupie pytnie no ale ☺️
ost dwa dni przefiukalam tyle pieniedzy ze masakra, jakby mnie ktos spuscil ze smyczy 🤪 ale przynajmniej obkupilam sie i uradowalam w koncu tyle czasu na miescie nie bylam 🤪 jeszcze tylko kolczyki mi zostaly do kupienia i tunika jakas, jeansow jeszcze sobie nie kupuje bo moja dupa i brzuch mam nadzieje ze w tym rozmiarze to okres przejsciowy wiec zainwestowalam w leginsy
wczoraj na sloneczku na balkonie mialam 23 st a dzisiaj ponuro szaro i mzy nawet nie mam ochoty na spacer, no ale nie ma co sie lenic, Synka musze hartowac 😉 krotki spacer i zakupy na obiad w planie i koniec, wylegiwanie sie w lozku z Bablem
ja mam do gina w przyszlym tyg, tez bede prosic o tabsy, nad spiralka nawet nie mysle, po pierwsze okres fakt trwa 2-3 dni ale ogolnie plamienia pomiedzy bole brzucha no i znam jeden przypadek ciazy pozamacicznej, zarodek w jajniku sie zagniezdzil i operacja na kogucie. ja sie tej pozamacicznej strasznie boje 😮
czy jecie Mamuski jablka? i winogrona?
u nas kolki poki co juz nie ma od kilku dni, nie wiem czy te bole brzuszka to nie przypadkiem po suszonych sliwkach 🤢 wpieprzalam je na potege bo musialam sie ratowac przed kolejnymi porodami w lazience, przestalam je jesc i spokoj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jabłka jak najbardziej wskazane 😉 jedz spokojnie.
Co do czsu aktywności maluszka to róznie bywa jak lezy spokojnie i marudzi to go nie ruszam i robie swoje jak juz zacznie się domagać mamusi to jak pisałam ćwiczę z nim obroty z plecków na brzuszek takie kulanie albo kłade na brzuszek żeby sobie poćwiczył a przed nim kłade zabawkę 😁
Co do tabletek to pamiętajcie żeby brać te jednoskładnikowe które można podczas karmienia mizapisał ale nie kupiłam za drogie. Zastanawiam się tez nad spiralą 450 u moje gina i nawet do 5 lat 🙃 ja się śmiałam że może mi założyć na stałe już hehe
A ja muszę sie pochwalić wczoraj mnie wzieło na sprzątanie po tym egzaminie musiałam wyładowac energie na czymś heh błyszczy w całym mieszkaniu. Dzisiaj dokończyłam nasz pokój i wywietrzyłam porządnie.
Dzisiaj na spacerek sami idziemy już wózek zniesiony przed blok troche strach zostawiać ale nie mam wyjścia. Jakbym wiedziała, że przeniesiemy się od teściów do bloku na 2 piętrze to bym wybrała inny ale co zrobić teraz nic nie zrobie;/
Uciekam bo mały coś już zaczyna hałasować hehe
Buziaki dla waszych dzieciaczków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Ja chce od jutra przejsc na mleko modyfikowane. Moj maly wiecznie siedzi mi na cycku. Ciagle chce je ssac. A ja mam jedna prodawke naderwana i karmie go przez slikon, a maly cwaniak nie chce za bardzo i wypluwa. druga piers mi ciagle ssa. Lekarz powiedzial bym dawala po 20 minut kazda piers i odkladala. Ale moj maly tak sie drze, ze po 10 minutach wyciagam cycka i on tak ssie. Albo mi sie uda go odlozyc na 3 h albo na 0, 5 h. Bo sie przebudza i dalej do cycka. Ja juz jestem zmeczona. W nocy tez mi spi przy cycku. otatnio tesciowa mi powiedzila moze mam za slaby pokarm. Lekarz mi powiedzial, ze kazda kobieta ma ten sam sklad mleka. Wiec chude mleko czy tluste to mit. Meczy mnie to karmienie. Nie mam wyrzutow sumienia, moje sasiadki wychowaly dzieci na mleku modyfikowanym i jakos dzieci alergi nie maja. A te chore plakaty w szpitalach karm piersia to dla mnie glupota. Ja czlowiek sie tyle musi nameczyc by takiego malucha nakarmic. Ja mam nadzieje, ze moj maly nie bedzie chcial do cycka jak mu dam mleko modyfikowane. Te co karmia mlekiem modyfikowanym ile i jak dajecie, i czy do tego tez podajecie herbatke? Monisia ja mego mam dosyc jak go karmie i przebieram a jeszcze bawic sie. Nie dam rady. Tak marze by przespac cala noc. Maz mi duzo pomaga w nocy chodzi z malym, nawet wychodzi do salonu z nim, by mnie nie budzic. Przewija go, kapie, nawet mu poduszki nagrzewa. W domu nie kaze nic robic. Babcia z dolu dalej przynowi obiadki gotowe az mi glupio. A ja jeszcze narzekam. Ale jestem zmeczona maluchem. Za tydzien przyjezdzaja tescie, ciekawe jak przezyje 3 tygodnie z nimi.
U mnie nastepny sloneczny dzien, dzrzewa juz pieknie zakwitly na rozowo.
Zycze milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zaznaczyć na wstepie,że to co napiszę jest moim SUBIEKTYWNYM odczuciem.Żeby nie było,że któraś się poczuje dotknięta,bo piszę to bezosobowo 🙂 Mam akurat doświadczenie w karmieniu naprzemiennym i poranionymi,krawiącymi sutkami.

Aga,przede wszystkim musisz zmienić taktykę karmienia. Dwie godziny to zdecydowanie za długo !
Daję sobie rękę uciąć,że tu chodzi bardziej o przytulenie się do Ciebie aniżeli jedzenie. W rezultacie po 2 godz Mały jest głodny,bo nie possał nawet pięciu minut. Wiem,co piszę bo robiłam to samo i odrywałam dziecko od piersi a on był nadal głodny. Lepsze 5 minut efektywnego ssania niż godzina wiszenia przy cycku- często efekt końcowy jest ten sam.

Wylecz chorą pierś - smaruj własnym mlekiem,często zmieniaj wkładki lakt. i odwiedź lekarza ! Nie daj się zbyć maściami bez recepty,poproś coś przeciwgrzybiczego.
Ja męczyłam się z krawiącymi,naderwanymi sutkami prawie 3 tygodnie i to o 3 za długo ! Bo ulgę po lekach poczułam dwa dni później... 🙂
Karm w kapturkach = nie dawaj się. ja zawsze wyciskam najpeirw pokarmu,smaruję nim kapturek i na siłę przyciągam Małego. Był opór,ale teraz je super a bez kapturków w obawie o moje sutki nie podaję 😉 Tez przystawiałam do jednej częsciej i teraz mam wiecej w niej pokarmu,ale to nic.

Nie odstawiaj całkowicie Riccarda,bo nie dasz sobie rady. Mimo najedzenia zawyje Ci się na śmierć,bo on najwidoczniej bardziej potrzebuje twojego ciepła ciała. Bardzo dobrze Cię rozumiem i nie krytykuję- miałam identyczną sytuację. Już chciałam rezygnować z karmienia i gdyby nie dziewczyny tutaj 😘 😘 pewnie już bym jechala tylko na butelce.
Proponuję ci w dzień karmić z kapturkami (trudno niech się pomęczy trochę Mały,jak bedzie głodny to też tak zje 😉 ) a na noc nakarm modyfik. będziesz miała kilka godzin ciszy i spokoju. Wtedy ja np wietrzyłam piersi,smarowałam maścmi,swoim mlekiem.Zawsze to kilka godzin bez ssacza małego 😉
Ewentualnie możesz też odciągać swój pokarm laktatorem i dawać go w butelce (napewno mniej ci sutki porani dziecko). ale laktator też boli,więc najpierw podlecz sutki ! Ja wolałam mimo bólu ściągnąć dajmy an to 100 ml mleka w pięć minut niż żeby Alek doił z godzinę i efekt byłby mizerny.

A i grunt to dobry smoczek butelki- ja mem tommy tippee i jestem zadowolona, tej samej firmy mam smoczek uspakajacz i jest ok 🙂

Co do pokarmu masz rację. To zwykła ściema,że jest słaby i lepszy pokarm. I nie daj sobie tego wkręcić,Teściowa trochę przesadza. 😉 Trzymam za was kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka a smoczek masz sylikonowy? Ja mam sylikonowy z TT i moja mała za chiny nie chce tego smoczka a taki śliczny 🥴 i ciąga dyndola z canpolu najzwyklejszego za 5 zł i jest szczęśliwa 😁
My wczoraj byłyśmy 2 razy na spacerku 🙂 raz z ciocią i Olcią ok 40 minut a potem z tatusiem ok 20 ale to nasz 2 dzień spacerków 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konefka napisał(a):
Tynka a smoczek masz sylikonowy? Ja mam sylikonowy z TT i moja mała za chiny nie chce tego smoczka a taki śliczny 🥴 i ciąga dyndola z canpolu najzwyklejszego za 5 zł i jest szczęśliwa 😁

mój po canpolu gumowym czyli tym najtanszym zle chwytał piers,ranił ja albo wcale nie chciał ssac. ten z tt jest silikonowy

my zaraz tez wybywamy na spacer 🙂 własnie mały ciagnie cycka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja już sama nie wiem o co chodzi z tym dopajaniem znalazłam 2 artykuły same zobaczcie:
1.
Skład mleka modyfikowanego jest zbliżony do pokarmu mamy. Dlatego maluszka w zasadzie nie musisz dopajać. Nie musisz, ale możesz. Jeśli jest gorąco, sama pijesz wodę szklankami, podaj także maleństwu picie. Pamiętaj, by użyć smoczek z najmniejszą dziurką.

2.
Czy należy dopajać dziecko karmione mieszanką modyfikowaną?

Jeżeli mleko matki nie jest w stanie zaspokoić potrzeb żywieniowych dziecka, lub z innych przyczyn istnieje konieczność wprowadzenia do diety malucha mieszanek tworzonych na bazie mleka modyfikowanego, podawanie dziecku dodatkowych płynów staje się konieczne. W przypadku dzieci karmionych od 6-8 razy na dobę, woda może być podawana kilka razy w ciągu dnia, najlepiej w przerwie między posiłkami. Jak zalecają specjaliści, niemowlęta powinny dostawać do 100 do 120 ml wody na każdy kilogram masy ciała.


Już sama nie wiem Adaś kupkę ma ładną więc chyba nie potrzeba mu więcej wody jak myslicie? Po co mam go męczyć i mu wmuszać jak nie chce eh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka zgdzam sie z Toba. Ja tez meczylam sie z poranionymi sutkami, bialo mi sie robilo jak karmilam, i to dluuugo. Ryczalam non stop z bolu i z zalu, ale oplacilo sie zacisnac zeby, dokarmmiany byl Maluch kilka dni raz, dwa dziennie po cyckach 30 jednostkami modyfikowanego i na tym koniec. Teraz ciagnie tylko cyca. Wygoda jak nie wiem, bo juz ten ciezki okres mamy za soba i teraz ciagnie cyca co ok 3 godz czasem wiecej, i nie musze ze soba tachac butli.
po pierwsze jak maly zle zlapie cycka od razu go odstawiaj, tak czy inaczej sutki beda bolec, ale patrz czy dobrze zlapal piers zeby gorzej sie nie robilo
jak masz pokarm, to moze powalcz jeszcze troszeczke
a z wizyta u lekarza tez dobry pomysl, moze ci szybko ulzy w cierpieniu
jak piersi juz nie bola to karmienie jest najwspanialsze na swieccie.
Agnese trzymam kciuki z calego serca zeby wam sie udalo
a jak sie nie uda to trudno, Aga, kazdy ma prawo do wyboru i kazdy decyduje sam za siebie. krzywdy Synkowi nie zrobisz jak go bedziesz karmic butla, i tak dlugo dzielna jestes 🙂a moze dasz rade jeszcze troszke poprobowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatajesli kupka jest ok to nie musisz go przepajac,ja niestety musze bo robi kupe co 2 dni i czasami sie naplacze przy tym
ja na spacerek chodze kiedy mis ie chce i zazwyczaj na godz bo potem misie nudzi 😁 ale jesli maly spi to zostawiam go przy otwartym balkonie i spi tak jak dzis 🙂 musze czekac az mi maz laskawie zjazd zrobi z na balkon 🙂 u nas jest 20stopni 🤪 🤪 🤪!!!!
dziewczyny co do firmy TT to moj maly nie umial pic z tych smoczkow ale laktator byl spoko ,teraz mamy butelki z MAM i smoczki z AVENT bo z mam juz"wyros"l 😁 😁 😁 a avent dosal w prezencie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...