Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Chcialam wam wkleic fajn cwiczenia na kolke, ale mi pisze, ze jestem nowym uzytkownikiem.
Co do mojej tesciowej to mozna jej gadac sto razy, ze ma sie do nas nie wtracac a i tak bedzie robic swoje. My od 3 lat swieta spedzalismy w Itali, myslalam, ze po tylu latach tescie cos zrozumieli i nie beda sie wtracac, i wkoncu spedzimy je razem. Niestety niektorzy ludzie uparci sa jak barany i nigdy sie nie zmienia. Mi ich nie brakuje. Gorzej z nimi. Ja na ich miejscu bym sie zmienila i by do mnie dotarlo, ze jestesmy doroslymi ludzmi i wszysto robimy po swojemu. Szczegolnie, ze oni byli u nas a nie my u nich. Ale to takie typy, moze mysleli, ze to nam jest zle bez nich. Lepszy motyw moja tesciowa poszla do mojej mamy i nagadala, ze ja wszystko zle robie, a nasze malzenstwo wisi na wlosku. Moja mama tylko jej odpowiedziala, ze jakos jestesmy 8 lat po slubie i bez dziecka ani razu sie nie poklocilismy i zeby kobieta zrozumiala, ze my jestesmy dorosli i by sie nie wtracala. Pierwszy syn ma 40 lat, mieszka z mamusia, nie ma nawet przyjaciolki, ani dziwczyny, to jest dobrze, bo robi to co ona mu karze. A moj maz jest zly bo ma zone i robi po swojemu.
Moj synek smacznie spi, jak leze kolo niego. Marta jak ty dajesz rade wychodzic z 2 dzieci i jeszcze z takim sprzetem na plac zabaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Konefka moje tesciowa to nawet makaron do wloch przywiozla bo tu jest niedobry. A pierwszy raz przyjechala do Wloch. Ja to nawet mam garki zle, bo za male. Zle wieszam pranie. Tesc wiecznie sie czepial, ze w kuchni mamy miec biale sciany a nie rozowe, bo jak to wyglada. Chorym ludziom nie dogodzisz. 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania - u mnie wlasnie na odwrot, po hippie robi kupki jak ta lala, a zawsze ma problem z kupa. Ale malej nie odpowiada smak i wypluwa jak tylko poczuje, chcoiaz nie wiadomo jakby byla glodna to i tak tego nie zje ;/. Twoj maly powinien wlasnie dobrze kupki robic bo to mleko ma duzo błonnika w sobie :/.
Agnes wspolczuje i wiem jak to jest bo mam identycznie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja pojadłam w święta...Jadłam wszystko w rozsądnych ilościach 🙂Gabisiowi jak zwykle nic nie jest...No i dostał super zabawki na zajączka 🙂
Ogólnie brata nie było to nie musiałam się denerwować 🙂
Święta minęły ok,tylko przed śniadaniem wielkanocnym posprzeczałam się z mamuśką,ale zasłużyła sobie bo ciągle jej coś nie pasuje...Ostatnio powiedziała do mojej siostry żeby ona Gabrysia ubrała bo ja go wolno ubieram,dziecko mi się wije jak wąż to logiczne,że na siłę nie będę go ubierała bo krzywdę mogę mu zrobić...
Ogólnie to nie dostałam becikowego i jutro zanoszę odwołanie...Dziady jak ja pierdziu,widzieli,że dbałam o ciąże ale becikowego nie dali 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj siedzę w domu, bo coś się chmurzy i nie mam zamiaru wracać z dworu z dziećmy w ulewie.
Agnese, jak byś musiała tak wyjść to byś wyszła 🙂 Jestem przyzwyczajona, choć nie powiem, że miło wspominam ten czas jak wychodziłam na 3h z N. na spacery, a ona tylko spała. Dzisiaj latam na placu zabaw za N., bo to dzicz niesamowita, a Daniela tylko doglądam i co jakiś czas ruszam wózkiem, bo on woli się telepać po chodniku, a nie stać. Tak to już jest. Jednak mimo to wolę dzieci w krótką przerwą, niż czekać niewiadomo ile, a później znowu wracać do pieluch, placów zabaw... tak to przynajmniej prawie za jednym zamachem.

Ja jem wszystko, nawet w zeszłym tygodniu jadłam fasolę, oczywiście nie bardzo dużo, zwykłą ciut mniejszą porcję i jadłam ją przez dwa dni. D. jedynie w dalszym ciągu nie bardzo toleruje paprykę, bo jak jem surówkę to na drugi dzień trochę popłakuje. A wszystko z surówki, czyli sałatę, ogórka, pomiodora, marchew jem od początku i nic mu nie jest, jedynie więc po papryce może być nieswój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej jak po świętach?
U mnie tak średnio bo w sobote mój poszedł sie nachlać z kumplami i tak ich poniosło, że jak przyszedł w niedziele to był jeszcze pijany...myślałam, że go wyrzucę krzyczałam płakałam bo mieliśmy do mojej mamy jechać bo sama była i tu dupa. Ale na szczęscie tata się zlitował i mnie zabrał a on siedział sam dobrze mu! No ale wieczorem pogadaliśmy i było ok przeprosił. Mam nadzieję, że już będzie dobrze miedzy nami obiecał, że już taki nie będzie. Niby ma kryzys bo boi się że nas nie utrzyma na tym mieszkaniu. Mógł mi powiedzieć i byśmy pogadali sobie a nie zachowuje się jak palant.
Dzisiaj malowanie hmm ciekawe jak wyjdzie wybrałam taki oliwkowy.
Dzisiaj mieliśmy mieć szczepienie ale jest chory dostał antybiotyk, bo mu się pogorszyło;( Kaszel mu się aż tak odrywa straszny;( W piątek kontrola i będzie wyznaczony inny termin.
Dzisiaj mu kupiłam fajne śpiochy w lumpeksie takie piłkarskie manchester unitet jak zrobie fotkę to wstawię 😉 A w czwartek idę kupić sobie coś na chrzciny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja urządzam chrzciny 27 maja,ale stwierdziłam że ubieram córę w bladoróżową sukieneczkę białe rajstopki i biały sweterek a na to tylko szatkę założymy, bo ja nie lubię tych chrzcinowych ciuszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiek napisał(a):
ja urządzam chrzciny 27 maja,ale stwierdziłam że ubieram córę w bladoróżową sukieneczkę białe rajstopki i biały sweterek a na to tylko szatkę założymy, bo ja nie lubię tych chrzcinowych ciuszków


Też nie lubie tych błyszczacych ciuszków.
Co do mleka- mały po NAN jest marudny ma problemy z kupą.Po HIPP kupa idzie jak ta lala 😉
doszła mi karuzela dzisiaj- jest rewelacyjna 😁 Alek 40 minut leżał i sie gapił 😉
ja jeszcze o becikowe nie złozyłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pierdziu srtraszne akcje z tymi tesciami macie 😮 a Konefka z tymi fajami porzy stole to juz chamstwo !
ja jem wszystko, Mlody sie kiepsko czuje po suszonych sliwkach i bulkach maslanych ktore tu strasznie zalatuja chemia . reszta ok, ja nawet kawalek sledzika w oleju zjadlam 😉
swieta bardzo sympatycznie, wiecie moze ciezko w to uwierzyc ale pierwszy raz w moim zyciu widze moich rodzicow szczesliwych i spelnionych w swoich zwiazkach. jakby zupelnie inni ludzie 🤪 super 😉
wczoraj kiepska pogoda i senny dzien, odsypialismy latanine przy gosciach io caly dzien w lozkach wlacznie z Mlodym. Pierwszy raz z nim nie bylam na spacerze. Dzisiaj nadrobimy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas po swietach glosno bo mamuska za duzo dobrego sie najadla i Nikus dopiero dzisiaj sie tak wyciszyl w poludnie; i jescze na dodatek kropelki na kolki nam sie wczoraj z rana skonczyly i ciezko! dzisiaj moja dwojka broi bo szkola i przedszkole zamkniete i za dlugo juz w domu im siedziec i na dodatek jescze maly od rana plakal wiec wesolo jak nic 😉 no ale damy rade 😉 a tak po za tym to nie lubie swiat wiec dobrze ze juz po!
czy dajecie swoim malym cos na te kolki? bo ja mam delicol krople ale je sie daje przed kazdym karmieniem i starczaja na ok.10 dni a cena kosmos moze macie jakies sprawdzone krople co nie trzeba dawac za kazdym karmieniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób wprowadzać to mleko... Hmmm ja bym już po prostu cały dzień dawała Hippa,nie mieszała mu w brzuszku.
Z drugiej strony można byłoby dać jedno takie,drugie takie żeby brzuszek się przyzwyczaił. No,ale czy nie będzie wtedy jeszcze większej rewolucji? hmmm 😮 można zdurnieć. Ja tam po prostu całkiem odstawiałam jedno.

Wiecie po tej historii ze szpitalem, kroplówkami i silnymi lekami mam bardzo mało pokarmu 😠 lewa pierś już nic nie produkuje i jest o 1/3 mniejsza od prawej 🥴 natomiast co normalnie mogłam ściągnąć 100 ml z prawej, to teraz muszę czekać aż porządnie nabiorą (tak fest jak kamienie) i ledwo co 100....:/
Widocznie moja przygoda z karmieniem się kończy a szkoda. Bo w nocy wolę dać cycka niż wstawać robić mleko. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja bym sprobowala o ile masz czas i silna wole 😉 pobudzac laktacje i doic sie jak najczesciej laktatorem i Mlodego probowac przystawiac. powinno pomoc. ja zauazylam ze jak malo jem to mniej mleka mam tzn cyce nie sa tak nabrzmiale, a jak konkretnie sie odzywiam to mam cyce jak donice 😉 od nawalu mleka.
Dziewczyny karmiace piersia a pijecie gazowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo,że w 60 % karfmię modyfik. to unikam gazowanego. Monia,to sam cukier+dwutlenek węgla. Żadnych wartosći odżywczych dla Ciebie i dziecka,bez sensu. Wiadomo,jak się czasem chce Pepsi to łyknę,ale bez przesady 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...