Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aniu ja nie mieszkam z rodzicami 🙂 tylko z teściem a teściu pojechał do USA do brata w odwiedziny wiec bede całkowicie sama :/
A moi rodzica mimo iz są blisko bo ok 20 km ale pracują wiec tylko co jakiś czas bedą pewnie przyjeżdżać na kawkę 🙂 ale na obiad czy pomoc przy małym nie mam co liczyć bo walczą z kręgosłupami moi rodzice...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hehh ja to miałam ewidentnie szczęście. Powiedziałam o ciąży w 3 miesiącu,pod koniec trwania umowy i jeszcze dostałam umowę na stałe 🙂 Szczerze mówiąc myślałam,że mi nie przedłużą ewentualnie tylko na czas ciąży a tu bezterminowo.
Aga Ty super wyglądasz,matko ja już bikini nigdy nie założę 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie szkoda gadać,tłuszcz jest wszędzie a o rozstępach nie wspomnę 🤢 Miałam się tak odchudzać na wesele szwagierki,ale dałam sobie siana z tym i teraz żałuję. Wystarczyło cholera trochę żarcia odstawić,poruszać się i wyglądałabym jak dawniej. No nic,dobrze że biorę na chwile Alka. Każdy będzie widzieć,że przecież dziecko rodziłam 😆
Aga, coś wspominałaś w ciąży,że niedługo następne dziecko. Plany dalej aktualne czy poprzestajecie na jednym ? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w szkole umowe miałam do końca czerwca i dlatego jak dowiedziałam sie ze jestem w ciazy czyli 22 czerwca zaniosłam zwolnienie bo tylko wtedy mi mogli przedłużyc do dnia porodu a tak to znów bym czekała na etat we wrześniu :/ a z etatami róznie bywało w szkole.... dlatego musiałam doniesc jak najszybciej zwolnienie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek bedzie dobrze, idź z myślą jak nie ta praca to inna 🙂 ważne żebyś się sie stresowała.
ale mi Miś dziś dał w kość, nic od rana nie spał, teraz śpi więc mam czas na ugotowanie coś do jedzenia. Widze ze u mnie zanosi się na burze i podejrzeważ że dlatego moje dziecko takie marudne. A ja już nie moge doczekać się drugiego dziecka, ale raczej musimy poczekać bo nie nadążamy zarabiać na nasze wydatki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie już burza 😉
Zwolnić absolutnie nie mogą kobiety w ciąży ja dostałam wypowiedzenie z pracy 19 maja a w czerwcu okazało się, że jestem w ciąży więc wypowiedzenie zostało wyrzucone do kosza. Wszystko mi się nadal należy bo miałam umowę już na stałe, więc teraz korzystam i idę na wychowawczy 😉
Tusiek trzymam kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobietki 🙂
Właśnie ja też ostatnio słyszałam,że kobietę w ciąży mogą zwolnić do 3 miesiąca...
A ja 3 miesiące ciąży przepracowałam jako kelnerka po 12-18 godzin i sama odeszłam bo tam nie miałam umowy...A ciężko dać sobie radę na nockach z brzuchem i jeszcze tyle godzin na nogach gdzie nie można na minutkę usiąść...W ogóle Bogu dziękuję,że z małym wszystko oki bo się nanosiłam takiego wielkiego kosza ze sztućcami tylko jakieś 15 kg :/
Dzisiaj się dowiedziałam,że nasi znajomi 13 lat starali się o dziecko i w końcu kobietka zaszła w ciążę i jest w 3 msc 🙂
Tusiek ja również trzymam kciuki 🙂
Ania nie martw się mój Gabryś od 8 do 13 nie spał,później o 13:20 usnął i spał do 15:20 i znowu nie śpi tylko się bawi...
Dzisiaj to i ja zmęczona jestem marudą Gabrysiem i tą cholerną pogodą tak parno jest,że szok 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski :-) mamy pierwszego zębolka 🤪 Karol peawie w ogóle dzisiaj nie spi tylko rozrabia, daje czadu, spał 2x po 20 minut strasznie mało jak na takiego szkraba 🤔 teraz zasnał to mam chwilę wolna, mam nadzieję ze jak mu wyszedł ten zabek to będzie lepiej spał w nocy bo ostatnio budził się po 5,6 razy w nocy...dziewczyny wszystkie dajecie dzieciom jesc w nocy? Mój tak od 1,5 miesiaca przesypiał całe noce I mu nie dawałam I tak się zastanawiam czy powinnam a zaczał sie budzić dopiero jak mu zęby szły więc nie wiem
Olcia ja uważam że kolczyki sa słodkie untakich dzieczynek małych tylko troc hę bym się bała jak to się będzie goić you Amelki, żeby tylko nie było żadnej infekcji
Tynka zazdroszczę weselicha sam bym z chęcia poszła na jakies ale jak na razie się nie zanosi
Monia fajne zdjęcia, duży już jest Azizek
od soboty stosuję dietę mż czyli mniej żreć 😁 😁 😁, nie jem już od 18 chyba że jakiegos owoca I staram się jesć mniejsze porcje,ćwiczę na orbitreku, od jutra mam zamiar biegać rano, stwierdziłam że trzeba się w końcu wziać za siebie bo tylko biadolę jak źle wygladam, zobaczymy jak to będzie już mam 1 kg mniej, pewnie to tylko woda ale zawsze mniej na wadze 🙂 pewnie długo tak nie pociagnę ale co szkodzi spróbować 😜
Kamila pytanie do Ciebie, też ogladam PLL, skad wiesz że Ezra to może być A? Jakos pobieżnie ogladałam ostatni odcinek może cos przeoczyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiesz, wpadłam na bloga pewnej dziewczyny, ktora twierdzi ze "A" to Ezra, co mnie bardzo smuci bo go lubie 😞 i nie dopuszczam do siebie mysli, ze to moze byc "A" 😉).
Gratluje zabka :*
Tusiek ja rowniez trzymam kciuki 🙂

ps. Karolka, w ktorym jestes miejscu ? 😉 ja dopiero zaczełam ogladac i wlasnie zaczynam 3 sezon 2 odcinek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aktualnego kodeksu pracy

Art. 177.
§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie
ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą
przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy
i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła
zgodę na rozwiązanie umowy.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym
jednego miesiąca.
§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej
pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu
po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§ 31. Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w
celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w
pracy.
§ 4. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie
ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości
lub likwidacji pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany uzgodnić z reprezentującą
pracownicę zakładową organizacją związkową termin rozwiązania
umowy o pracę. W razie niemożności zapewnienia w tym okresie innego
zatrudnienia, pracownicy przysługują świadczenia określone w odrębnych
przepisach. Okres pobierania tych świadczeń wlicza się do okresu zatrudnienia,
od którego zależą uprawnienia pracownicze.
§ 5. Przepisy § 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio także do pracownika – ojca wychowującego
dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...