Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
innicone pewnie lepiej ta kase wydac na cos dla niej a obiadki gotowac samu mój jest wychowany na mrożonych warzywach jak nie może czegos z nami jesc to wyjmuje z zamrażarki mrożone warzywka kalafior szparagi marchew brukselka i robie mu gęsta zupke z mieskiem i zjada jak szalony ogólnie on lubi duzo warzyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Milena ile płaciłaś za spiralę? Sama się zastanawiam. Od 2 miesięcy jedziemy na gumkach,wcześniej miałam krążek ale nie planuję dzidzi na najbliższe 3 lata...podobno wychodzi to taniej niż cokolwiek.
Też się dzisiaj zastanawiałam nad tym czy nie zacząć gotować dla Alka normalnie. Szkoda,że wczoraj nie pomyślałam- robiłam spagetti bolognese,mogłam zrobić bez przypraw i ciekawe czy by zjadł. Dzisiaj już obaidek zjadł- słoiczkowy,więc pozamiatane,ale może na jutro coś przemyślę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ceny założenia spiral sa bardzo różne,chodze od zawsze prywatnie do ginekologa cała ciąze mi prowadził,podobno najlepszy w miescie i za spirale mnie skasował 350zl bardzo tanio a pytalam kolezanki które zakładały w przychodniach to chca 550zł bylam w szoku ja prywatnie i taka cena.producent spirali daje termin 5 lat ale mój lekarz mówi ze 3 lata i trzeba wymienić.jest to duzo lepsza antykoncepcja jak tabletki bo nie ma tyle hormonów i skutków ubocznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny.
moj maluch sie dzis obudzil o 4.30 i nie chcial spac ani lezec wiec go prawie 40 minut nosilam aby zasnal. 😮 a z rana o 8 spal ze mna i jak sie obudzil to palce mi do oczu wklada i nosa. maly lobuz. wlasnie szaleje w chodziku i juz kwiatka przewrocil. a co to bedzie sie dzialo gdy zacznie chodzic...az boje sie pomyslec. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziwczyny.
Gratulacje dla dzieciaczkow, ktore zaczely raczkowac. Dla mam wspolczucia. Moj wchodzi wszedzie, biega po calym domu, podchodzi do telewizora i wstaje. Przychodzi do kuchni, chwyta sie albo moich spodni albo uchwytow przy szafkach i chce robic kroczki. Wlazi na schody, wszedzie go pelno. Nie usiedzi spokojnie na miejscu.
Malwina twoja siostra ma talent. Ja mam problem by ladnie kokardke zawiazac na prezencie.
Mam nadzieje, ze szybko pozegnach chorobe i duzo zdrowka.
Nie doczytalam jak Haneczka? jak z jej uczuleniem?
Tynka planowalas nastepne bobo a teraz co?
Moje kolezanki zachwalaja te spirale z hormonami, nie obciaza sie zbytnio zoladka. A po roku okres zanika, i praktycznie go nie ma.
U nas prawdziwa jesien.
Nie wiem w co Riccarda ubrac do Chrztu. Bedziemy wyprawiac chrziny 25 listopada.
Zyczenia dla 8 miesieczniakow. Gratulacje dla nowych zabkow.
Monia zycze udanego urlopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest poprawa ale do wyleczenia tego długa droga. Dla mnie najważniejsze jest to aby ja nie swędziało i bogu dziękować dostała leki syrop które pomagają złagodzić świąd. Przez miesiąc stosujemy kurację i obserwujemy. Wczoraj kupiłam maść z wit A i ma zapach cytrynowy córcia pachnie cudnie tylko ciekawa jestem czy jej nie zaszkodzi ten aromat 🥴
Dziewczyny wstyd się przyznać wczoraj jadłam na kolację biszkopty i jeden spadł na podłogę za suszarkę z praniem i miałam lenia i go nie podniosłam. Moje dziecko dokonało dziś mega odkrycia i było prze szczęśliwe po pierwszym kęsie 😁 Biegłam do kuchni mało się nie zabiłam bo jej biszkopciki ale to już nie to samo 😁
Agnes a do chrztu może coś takiego? http://allegro.pl/jesienny-komplet-7cz-ze-sztruksu-do-chrztu-i2699127414.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka czy Wy planujecie juz dzidzi?
ja dzi od rana wysprzątałam mieszkanko, Miś jeszcze śpi to mam czas na kawe 🙂
Malwina zdrowia dla Ciebie, uważaj że nie zarazić Gabrysia, myj ręce w ciepłej wodzie przed kazdym podejściem do niego, ja nawet kiedys chciałam kupić maseczki na twarz jak byłam chora, piediatra mi tak doradziłą. Ale na szczęście tylko ja chorowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!!
mój maluch śpi to zaglądam na chwilkę bonie ma za bardzo czasu Kuba pojechał wczoraj na ten nieszczęsny mecz do Warszawy no i został do dzisiaj w domu będzie dopiero w nocy a my drugi dzień sam i nie mam na nic czasu i mam już dość,jednak to dużo daje jak on wraca z pracy i siedzi z Amelką a ja ma czas na posprzątanie itp a tu non stop tylko ja masakra.. .:/
Dobrze że noc w miarę oki wstawałam tylko na karmienie co 3 godziny więc spoko 🙂

Ania ja myślę że takie maseczki to już przesada, wiadomo jak byto była jakaś groźna choroba ale zwykły wirus albo przeziębienie to nie koniec świata ja bym nie cudowała!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nie planujemy ale się nie zabezpieczamy 😆 czekamy na synka 😆 latka lecą nie ma na co czekać ja mam 30 lat 😆
Ola ja też sama jestem bo mąż ma służbę więc w nocy już tylko ja wstawałam a on o 7 jak wyszedł tak wróci jutro ok 9 rano 🥴
Ale u nas aby nie zapeszyć kolejna noc super 3 pobudki i Hania w dzień o dziwo śpi długo teraz już 1h15m i nadal czekam aż wstanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja wróciłam z pracy,nakarmiłam Alka i nie wiem w co ręce wkładać. Mam skrzynkę marchewek i królik mi się rozmraża.Dzisiaj zaczynam produkcję obiadków dla Alka 🙂
Dajecie małym już ryż albo kluseczki? Mój jadł wczoraj słoiczek co prawda po 10tym miesiącu ryba z warzywami,tam był ryż,lubi też kasze jaglana. I bardzo mu smakowało i jakoś nic się nie działo. Nie wiem czy nie zrobić właśnie obiadków z czymś dodatkowo żeby były bardziej sycące.... 🤔
Aga produkcję to na ten moment wstrzymujemy. Jestem młoda,mam 22 lata,jeszcze IV-V rok studiów przede mna,chciałabym się w miarę "spokojnie" obronić i poszukać pracy no i popracować w zawodzie. Czyli pewnie ze 4 lata zejdzie. No,ale jak wyjdzie to wychowam jak swoje 😁 😁 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
My po szczepneniu, kolejne za 3 tyg, sama zoltaczka. Biedna spłakała się :/ i zapieprzyła grzechotke z przychodni xD puscic nie chciała i z nia pojechała :P
Teraz sie wala z tesciowa po lozku i je slomki ptysiowe :PP
ogolnie młoda schudła 30 dkg :/ wazy 7730 i ma 69 cm :P
dwojki juz sa na wylocie 🙂
My chcemy 2gie, a to jak Tynka - wpierw musze skołe skonczyc, choc w moim wypadku to jest liceum 😁 teraz znow mam w ten weekend, i w kolejny tez mam :/ a potem juz jak zawsze co 2 tyg :P. musze prace zaliczeniowa z WOSu zrobic, grr :/ i rozprawke napisac, nie chce mi sie 😞.
Czyli gdzies za 3/4 lata bedziem o kolejne sie starac, a narazie jazda na gumkach bo zastrzyku zapomniałam wykupic, a nie chce mi sie liczyc kiedy mam 5 dzien cyklu, bo okres mam raz na miesiac albo co tydzien 🤢 🤢 takie delikatne plamienia

Ada tez je ryz 🙂 w sumie ona juz prawie wszystko je :P na nic uczulenia nie ma, jutro jej jako na miekko ugotuje niech se poje 🙂 bo na nie tez ucuzlenia nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No my będziemy chcieli mieć kolejne dziecko może za jakieś 5 lat dziecko albo i więcej zobaczymy.Jak na razie zostało nam 10 lat płacenia alimentów na Bartka córkę a normalne,że 400 zł mieć a nie mieć to różnica duża.Ja z kolei biorę Cerazette i zadowolona jestem chociaż czasami mam dość ich brania.
A mi przez dzień trochę przeszło a teraz znowu wróciło.Sama nie wiem co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój mały gad śpi ja posprzątałam w domku i idę spać bo padam po dwóch dniach tylko z Amelką, ale na szczęście Kuba już w nocy będzie!!
Ja też dawałam Amelce zupki z ryżem ale ze słoiczków oczywiście iw sumie spoko zjadła ale tez szału nie było 🙂 Aha i tez jadła dzisiaj słomki ptysiowe a raczej kosztowała ale bałam się jak nie wiem żeby się nie zakrztusiła!!
No i jeszcze ten mój dzik dzisiaj przy kąpiel jak leżała na brzuszku nie mogłam sobie z nią sama poradzić i ugryzła kawałek gąbki inie dałam rady jej już zabrać i połknęła,mam nadzieje że nic jej nie będzie!!!

My niby w planach mamy produkcje rozpocząć drugiego Skarbka w kwietniu ale nie wiem jak to będzie czas pokaże.... 🙂
Dobranoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziwczyny. 🙂 🙂
U nas druga noc tragedia. Riccardo co 1 h sie budzil i zaczynal plakac, jak mu tylko dalam dwa tyki mleka, zasypial, nie wiem czy mnie sprawdzal, czy jestem?
Mlody jak wstaje wiecznie pracuje, chodzi, wspina sie po wszystkim.
Konefka dziekuje za link do ubranek na chrzty. Dobrze, ze z Haneczka juz lepiej.
tynka pytalam ciebie o bobo bo kiedys cos wspominalas o drugim, ja tez rok temu pisalam, ze zaraz chce drugie. Ale ja jestem taka umeczona jednym, ze nie wiem jakbym dala rade z dwojka dzieci. W sumie Tynka i Malwina jestescie mlode mozecie czekac, a dla mnie to albo teraz albo Riccardo bedzie jedynakiem.
ciekawe jak tam Monia spedza wakacje.
u nas dzis tylko 12 stopni i straszna wilgoc. Sama nie wiem jak sie ubrac na chrziny, cala szafa szmat a ja co mojego meza, ze nie mam sie w co ubrac.
Ciekawe jak dzis bedzie.
Dzis Riccardo pierwszy raz bedzie jadla ryz. Tesciowa przyslala jak zwykle paczke a tam pampersy i sloiczki z Hippa.
Wczoarj wkoncu byl hydraulik i elektryk, zamurowali dziure, ktora zrobili w lazience. teraz czekam na faceta, ktory plytki kladzie. Mam nadzieje, ze uwina sie do swiat Bozego Narodzenia. Tragedia z tymi fachowcami od wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes ja to rozegrałam tak zamawiałam to co lubię najbardziej no jedynie nie zmówiłam roladek ze szpinakiem a tak to patrzyłam na swoje gusta 😆 Widać, że goście byli zdziwieni jak zobaczyli na pierwsze danie zupę jarzynową 😆 ale potem wszystko chwalili 😆 Moim zdaniem nie ma co za bardzo wymyślać z jedzonkiem 😆
Jeśli chodzi o 2 dziecko to mnie najbardziej przeraża jak ja zejdę z dwójką z 4 piętra 😆 z reszta sobie człowiek spokojnie poradzi 😆
Co do pobudek Riccarda to być może potrzebuje więcej tulania bo piszą, że w 8 miesiącu dziecko potrzebuje bardzo dużo bliskości.
Ja czekam na męża ma mi przynieść herbatniki na które mam ochot od wczoraj 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy się.
Ja oczywiście w nocy częste odwiedziny w toalecie dodatkowo mały jęczał pół nocy.
No i cała nasza trójka jest przeziębiona.Zarypiście wręcz :/
Agnese ja na pierwsze danie na chrzcinach miałam barszcz biały z jajkiem i pulpecikami w chlebku,później było mięsko do wyboru : zrazy,kurczak,schabowy,kotlet z piersi z kurczaka i mielone do tego ziemniaki z koperkiem i 3 surówki.
Później mieliśmy zimne przystawki: śledziki,gyros,sałatka z tuńczyka,ogórki kiszone,curry i papryka konserwowa,na koniec były ciasta kawa i herbata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka hmm.. zachcianka na herbatniczki może jednak cos jest na rzeczy 🙂 🙂 🙂
No ja właśnie się zastanawiam jak to będzie z dwójką jak Amelka zajmuje mi cały mój czas ale wiem z doświadczenia że jak się musi to tak się wszytko poustawia że się da radę zresztą nie ja pierwsza no i jak by się drugie urodziło to Amelka miła by dwa latka więc tragedii by nie było ale to się jeszcze zobaczy! Zresztą Kuby siostra ma jedno po drugim (półtora roku różnicy) i mówi że pierwszy rok był rzeczywiście ciężki ale później z górki i dziewczyny się razem bawią jedna druga pilnuje i nie żałuje swoje decyzji mówi że mogła jeszcze nawet kilka miesięcy wcześniej chcieć drugie a dodam że mieszka w Szwecji i nie ma tam nikogo żadnej pomocy a ja tutaj mam wszystkich więc dam radę 🙂 🙂 🙂

My już mieliśmy chrzciny ale bardzo dawno bo 9 kwietnia i juz nawet nie pamiętam co było do jedzenia bonie robiliśmy sami tylko był catering 😉 Ale na obiad na pewno był rosół i trzy mięsa do wyboru na półmisku (liczyłam po dwa kawałki dla każdego) i oczywiście zestaw surówek i ziemniaki, później był żurek i jakieś drobiowe mięsko z ryżem i surówkami no i oczywiście sałatki, koreczki, śledziki itp 🙂 na stole razem z ciastkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...