Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
🙂
Moje dziecko mnie kładzie na łopatki normalnie,dosyć,że całą noc jojczył i się budził to wstał o 6 i od razu zaczął stękać więc musiałam wstać i fatygować się na dół żeby mu tyłek umyć w wannie.Dobrze,że dziś mam obiad to akurat się z nim położę 🙂
Wczoraj B. próbował uspać wieczorem Gabrysia ale Gabryś wypił tylko od niego mleko a później zaczął płakać i wstawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dziś ciężka noc Hania miał temperaturę myślałam, ze to od 3 które wychodzą ale rano jak wstała katar kaszel i mega marudzenie więc stwierdziłam, że nie ma na co czekać i zaczęłam podawać antybiotyk. Zastanawiam się tylko jak podawać probiotyk? Nie dopytałam lekarza 🥴 Antybiotyk ma co 12 godzin więc nie wiem czy probiotyk podawać raz czy 2 razy dziennie bo na opakowaniu napisali, że stosować 1-2 razy dziennie. Pierwszy raz mamy antybiotyk i głupia jestem 🥴
Co do noży Olka posłuchaj dziewczyn skoro są zadowolone.
Malwina i co tam z Twoją pracą?
Kamila śliczny domek widzę na fb kupiliście córci? Ja myślałam o takim na działkę ale boję się, że ukradną tam ludzie nawet huśtawki zdejmują jak wychodzą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa z moją pracą jest tak,że byłam na rozmowie w Cyfrowym Polsacie i mają się odezwać,bo najpierw chcieli porozmawiać z kandydatem.Drugą rozmowę którą miałam to w barze oczywiście też czekam ale zaniosłam kolejne CV do sklepów i nadal szukam i czekam.
Miałam sie właśnie ciebie pytać.Jak Hania reaguję na Twój brzuszek?Tzn czy dotyka i czy się cieszy?
Ja jestem zła bo nikt nie odbiera w poradni k 😞
A no i moje dziecko ma biegunkę żeby było fajnie 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hania uwielbia mój brzuszek a teraz jak mam zakaz dotykania go to trochę lipa ona lubi się do brzusia przytulać i całować 😆 Juz nawet mówi do brzusia Staś no i nagminnie wkłada mi smoczek w pępek 😁 Teraz moja kluska śpi ja powinnam też się położyć ale za dużo pracy w domu więc muszę uzbroić się w cierpliwość i pomalutku działać.
Podałaś może mu coś nowego do jedzenia? Moja Hania tak na truskawki zareagowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka ja mam probiotyk tez przepisany do antybiotyku za pierwszym razem jak miałyśmy antybiotyk to nie przepisali nam ale teraz mamy i jest go 7 saszetek czyli jedna dziennie.
Mój amis poszedł wczoraj spać o 20:10 i spała calusieńka noc do 7:15 achh jakie życie jest piękne.... 🙂 🙂 🙂
to chyba tak zrobię z tymi nożami chociaż czytam opinie i chwalą te z fiskarsa ale ich też jest dużo rodzai więc może od tego zależny hmmm... sama nie wiem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj mlody wstal przed 6 i polozyl sie tylko na 1 h, a myslalam, ze pospi dluzej. Wyjedziemy dopiero na plac zabaw o 16, znow bedzie zmeczony. Wczoraj zasnal o 17.50 byl tak zmeczony. Dzis biegal po ogrodach sasiadek, nawet wlozylam go do zolwi i sie nie bal chcial je kopac. Widzi je codziennie z tarasu. Zdjal sandaly i latal na boso. Wymontowalam ten stoliczek boczny bo dalo rade. Ale widze, ze sam sie podnosi na rekach i chce wejsc bokiem na krzeselko. Ma tyle sily, ze na rekach jest w stanie sie podciagnac.
Co do nozy ja mam gerlach i sa superaste. Tez mam jeden garnek od nich bo mi brakowalo takiego na 3 l, tez jest super. Z 5 lat temu za niego dawalam 200 zl ale warto. Co do nozy i garnkow to tez polecam bergHOFF to jest niemiecka stara marka. Tez garki maja 8 lat a wygladaja jak nowki. Myje je sie tylko octem i sola. Nigdy nic w nich sie nie przypala. U nas dzis 30 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dziś po wizycie u dentysty 🤢 lekarka bardzo nie miła, nawet chciałam z fotela zejść i "podziękować" za wizyte, ale powstrzymałam się bo do niej chodzi cała rodzina męża. Na pewno tam nie wróce. Miała pretensję że na umówionej wizycie nie pojawiłam się... Wizyta była na NFZ wiec i tak ma za nią płacone więc nie wiem o co jej chodziło. Teraz ten ząb który mi dziś leczyła cały czas czuje. Mam nadzieje że to kontakt z wypełnieniem powoduyje taki dyskomfort i nie będzię tak cały czas!
Co do noży nie pomogę, my mamy z Thomas http://www.okazje.info.pl/szukaj/thomas-noze-kuchenne/ceny.html i to jest nagroda na pkt na stacji benzynowej, jestem z nich zadowolona. Mamy 4szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa to super,że Hania jest taka świetna i chyba faktycznie woli od początku z bratem nie zadzierać 🙂
Nie podawałam Gabrysiowi nic nowego ale u nas panuje jelitówka masakra jakaś 🥴 Na szczęście pospał 3,5 godziny więc ma w miarę dobry humor.Dałam mu smectę,chociaż całej nie wypił to mam nadzieję,że mu pomoże 🙂
Mój szwagier jest szefem kuchni i ma te noże z Gerlacha ze srebrnymi rączkami i jest zadowolony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc laseczki pisze z tel wiec wybaczcie byki I male literki :p
ewa ty to jestes silna babeczka brzusio I mala haneczka w dodatku sama I dajesz sobie swietnie rade!!! Gratuluje co do lozka u nas bedzie wlasnie takie na poczatku bo synus strasznie sie wierci w lozeczku I na bank by spadal non stop nawet w zlobku maz pidpisywal papier ze jest ruchliwym dzieckiem w trakcie snu bo maja takie formularze a ztakie samo lozko ma synek ma synek kolezanki nawet karmilam na nim I jest swietne. Ja niedlugo sie w nie zaopatrze moze juz jak zrobimy pokoj azizkowi to w nim zacznie spac bo co chwila w nocy ysze jak sie obija o szczebelki
ola tez sie nie dziwie ze sie stresujesz tym szpitalem w koncu to duze przezycie dla was obojga ja mocno trzymam kciuki za was I zycze wam szybkiej diagnozy I powrotu do domku!!!!!
Agnes1978 u nas jest na odwrot azizka biora za dziewczynke ze wzgledu na dlugie wloski hihi mimo typowo chlopiecego ubioru fajny pomysl z wyjsciem z dziewczynkami do biblioteki ahh brakuje mi tego zapachu uzywanych ksiazek!!!
agnes twoj ricci wymiata no taki dzik jak nie wiem jak opisujesz co on wyprawia moj azizek juz tez nauczyl sie wlazic na krzeslo dzisiaj wchodze do salonu a ten maly spryciaz stoi na krzesle I pisze sobie na laptopie po swojemu I zaciesza bo tego mu nie wolno a tatus sobie drzemal w najlepsze 😠 😠
malwina moj azizek tez od wczoraj biegunka ale je I pije wiec nie daje zadnych lekow poza tym to prezent z okazji nowego zabka bo wyszla mu pierwsza 4 a wsumie to zaczyna dopiero bo tylko kawalek zabka widac zycze gabinkowi szybkiego pkwrotu do zdrowia
marta zazdroszcze wypiekow I zapalu do gotowania
zupka z soczewicy jest przezajebista ja jadlam duzo w green wayu czy jakos tak to sie pisze pychaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta wrzucaj przepisy, smaka robisz na wszystko. Ja sie do Ciebie przeprowadze.
Dzis widzialam dziwczynke, ktora jak Ricci niczego sie nie boi, szla z rodzicami i upadla na kamien, ona za 3 iesiace konczy 2 lata. Oko fioletowe, spuchniete, nos zdarty, tragedia. Dziewczyny naprawde dzieciaczki nasze to dziki asekurujcie jak tylko sie da, bo to gluptaski male.
Malwina to chyb dobrze, ze Gabrys zrobil luzna kupke.
Ja mam drewniane raczki i nic sie nie dzieje jak myje w zmywarce.
Dzis widzialam babeczke z 2 letnim synkiem na rowerze i ona w ciazy. Kurcze podziwiam takie mamusie. Ricci nie chcial jesc truskawek. Nawet strajkuje z kasza od 3 tygodni jej nie je.
Monia pisz i nie przejmuj sie jak ci wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia widzę, że w tej samej knajpie się stołowałyśmy 😆
Ja dziś padam na ryj gardło boli, katar z nosa a do tego nieziemski ból kręgosłupa i zgaga 🥴 Moja Hania powinna już dawno spać ale oczywiście biega w najlepsze 🥴
Wiecie co marzy mi się usiąść spokojnie obejrzeć film a nie mam na to za diabła czasu przy Hani to nie oglądanie a jak ona zaśnie to ja już nie mam siły 🥴
Przepraszam wzięło mnie na użalanie się nad sobą 🥴
Moja Hankę ciągle biorą za chłopaka a mój mąż wtedy dostaje szału 🤢 bo ubrana zawsze jak dziewczynka na różowo kwiatki sratki tyle że włosków mało 🙃
Monia pisz kobietko częściej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnese nie wiem czy dobrze bo 5 luźnych kup i robionych za pomocą puszczenia bąka to średnio mi się podoba.
Dlatego podałam mu smectę.Gabrysiowi wychodzą trójki i do tego panuję u nas jelitówka.
Ewcia użalaj się użalaj jeśli poczujesz się lepiej.Cudny avatarek 🙂
Monia pisz częściej.
U nas podobna sytuacja z postrzeganiem Gabrysia jako dziewczynki.Kiedyś byłam z nim w przychodni ubrany na niebiesko włosy obcięte a starsza pani mówi do niego "ale ty jesteś śliczna".Więc grzecznie jej odpowiedziałam,że to chłopiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Monia jakie wypracowanie - to mi się podoba 🙂))
Ewa- jeśli masz się poczuć lepiej to żal się do woli 😉 Sama Cię podziwiam i uważam,że masz prawo ponarzekać 😉
Ola, widzę,że nie tylko ja polecam ci noże z Gerlacha. Cena może trochę odstrasza,ale wydaje mi się,że lepiej odczekać miesiąc,dwa, odłożyć kasę i kupić coś raz a porządnie. Zwłaszcza,że te noże Ci posłużą kilka dobrych lat. Te noże dostałam od swojego brata na ślub,sama je sobie wybrałam razem z nim w sklepie. Mogłam wybierać dużo droższe (bo przecież były..) i takie mógł mi wcisnąć sprzedawca,ale on od razu polecił mi tą firmę.
Ja choruję na wielki zestaw sztućców z G. http://www.gerlach.pl/pl/sztucce/virga ale jak na razie aż taki zestaw na 12 osób mi nie potrzebny.Z resztą cena jest zabójcza 🙂 🙂 🙂 Do nowego domu sobie kupię ! 😉
Mojego Alka raczej nikt nie pomyli z dziewczynką 😁 No chyba,że ma na głowie chusteczkę to wtedy wygląda jak taka Marysia 😁 Jak go urodziłam to w szpitalu pielęgniarki mówiły : "alee ślicznaaa" 🙂 Alek od kilku dni ładnie mnie woła i nie jest to tylko takie gadanie,ale świadome wołanie gdy mnie np szuka albo jestem mu potrzebna. Woła -Mamo- 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ 🙂
Moje dziecko dzisiaj o 2 zapragnęło się ze mną pobawić i tak właśnie spędziłam z nim czas do 3.O 4 mleko i spanie do 6.Jak dobrze,że śpi w dzień to i ja mogę się położyć z nim.
Wasze dzieci też tak wszystko rozwalają?Bo mój to masakra jakaś,pampersy z pudełka rozrzucone,zabawki też a jak chcę posprzątać w pokoju to musze go wsadzić do łóżeczka albo znieść do dziadków bo mi broi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia super że się odezwałaś 🙂 🙂 😆
Malwina u nas podobnie Emilka lubi wyrzucać, otwierać... 🙂
jak jej się czegoś stanowczo zabrania to raczej słucha co się do niej mówi i na jakiś czas mamy spokój 😉 bardzo lubi pomagać np podaje pranie przy rozwieszaniu 🙂 wtedy to dziecka nie ma 🙂 taka zapracowana 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale się objadłam... wariatka, nie jadłam chleba na śniadanie, ale po śniadaniu zjadłam kawałek sernika 😁

Zaraz idę do kuchni, bo obiad czeka.
Monia, pisz częściej, oczywiście w miare mozliwości czasowych.
Jezuuuu Malwina, ja to bym nawet się nie ruszyła. Mój Daniel już sie od dawna nie budzi w nocy, ale raz na ruski miesiąc albo i rzadziej coś mu odpala i się budzi w nocy, wtedy zwykle w dzień poprzedni śpi więcej, więc może dlatego, ale ja nawet się nie ruszam. Ja traktuje to jako noc i dla mnie on ma spać. Ja wstanie w łóżeczku to go kładę i koniec. I tak leży nawet i godzinę aż zasypia.
U nas też są "porządeczki" masakra, u mnie jest razy dwa. Wieczorem dom wygląda jak pobojowisko, nie ma miejsca żeby postawić stopę. Natalia pomaga sprzątać, ale ten gadzina ani śni, wyciąga od nowa.
No ale nauczyłam go i jak wracamy do domu to zamyka w budynku wszystkie drzwi, do domu wchodzi też zamyka. Odpina buty i wkłada je do szafki. Idzie do łazienki myć ręce i każe sobie rozebrać spodenki te brudne z dworu. Normalnie ubaw po pachy. I tak za kazdym razem, jak wychodzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ja już się przyzwyczaiłam,że 2-3 razy muszę wstać w nocy.Ale za to śpimy sobie razem w dzień.Ostatnio straszny śpioch się zrobiłam.
Mi się z Gabrysia śmiać chce jak idziemy do kuchni a on otwiera tylko jedną szafkę i krzyczy.To znak,że dziecko chce płatki kukurydziane.
Dzisiaj syn ma dzień fisia i już brakuje mi sił powoli.Małpa mała wredna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ale masz fajnie. A moj dzik nadal w nocy pije mleko i wode, pampek o polnocy jest tak zlany, ze nawet przecieka,nad ranem drugi jest tak samo zlany. Mamy rozmiar 6. Szkoda, ze nie robia 7.
Moj wstal o 6 rano, bylismy na placu zabaw o 8.30 do 9.30, Ricci juz byl zmeczony, tam spotkalismy nowa dziewczynke 5 dni starsza od Ricciego. Ale Ricci zero zainteresowania nia. On na placu zabaw sprawdza wszystkie srobki, pokretla.
W domu z nim to nie ma mowy bym sprzatala czy pranie wieszala. Jezdzi mi z suszarka po calym tarasie. Ciezko cokolwiec powiesic, a jak cos powiesze nizej to zrzuca. Broji ile wlezie, wszystko chce, nawet zebow nie moge umyc, bo potem on z ta szczoteczka chodzi i se gryzie. W szfakach na dole w lazience mam tylko reczniki i papier. Papier mam rozwiniety 3 rolki, dobrze, ze wiecej papieru schowalam w drugiej lazience. Buty ciagle sciaga, nawet dziecia na placu zabaw odpina rzepy. Wczoraj jak chwycil 2 latka za wlosy, to ciezko mi wylo go odczepic. Musialam go nakrzyczec. Wcale mnie nie slucha. Robi sobie co chce. Wczoraj sie schowalam jak mi uciekla na dole na ogrodzie. Sasiadka taka 90letnia podeszla do niego wziela go za reke i powiedziala, ze idziemy do mamy, to ten dzik szedl i nie protestowal. A ze mna nigdy nie szedl za reke. Wyrywa sie, nie raz to nawet ciezko mi go utrzymac, bo wypycha sie nogami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...