Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam 🙂 ja już w pracy 🙂 poczytałam trochę i komentuję :0
Ja amelke sadzałam dość szybko na nocnik jak tylko zaczęła dobrze siedzieć i po spaniu przeważnie się jej udało zrobić siku ale od kiedy nauczyła się wstawać to nie ma takiej opcji żeby ja posadzić na niego więc nie wariuję tylko czekam spokojnie jak się zrobi cieplej to znów zaczniemy próbować ale jakiegoś specjalnego ciśnienia że musi sie nauczyć sikać bo 2 letnie dziecko nie może chodzić w pampku to nie mam przyjdzie na nia czas 🙂 Zresztą fajny ten artykuł co chyba ania wkleiła linka i ja sie tego będę trzymała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super temat sikanie i kupki.
Moja mama ciagle wspomina jak ja majac 2,5 roku wracalam z nia ze spacerku, a juz nie uzywalam pieluch. Nie zdazylismy do domu, a ze mieszkam w centrum miasta, nie bylo nawet krzaczka. Popuscilam kupe 200 m przed domem, ponoc szlam z mocno roztawionymi nogami i sie brzydzilam. Znowu mojej kuzynki corka majac 5 lat kupe zrobila w majtki i nic nie mowila, kupa jej sie tak przylepila do tylka, ze ciezko bylo ja odlepic. To byl dzien, kiedy moja mama nia sie opiekowala, Kiedy kuzynka wrocila do domu wytlumaczyla mojej mamie, ze corcia mimo, ze ona jej tlumaczy, ze kupe robi sie do nocnika to ona nie kuma. Kuzynce tesciowa powiedziala, ze jej maz zalatwial sie do 7 roku zycia w majtki. Nauczyl sie dopiero w szkole, ze od tego jest toaleta.
My nosimy kapcie w domu, na zmiane ze skarpetamy antyposlizgowymi. Ja mam w salonie i kuchni kafelki wiec troche ciagnie od nich. Gdybym miala wszedzie panele nie zakladalabym kapci. 🙂 🙂 🙂
Wczoraj umylam wszystkie okna na dole i wypralam firanki. Na gorze pomyje juz po urodzinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia zapiekanke zawsze robie z tego co mi zbywa albo co nie zjedliśmy z obiadu, wczoraj były podsmażona cebula parówki czosnek i schab z obiadu. gotowałamm makaron penne. Do tego kukuryda, ogórek kiszony, trochę pora. Wszystko polałam wymieszanymi 3 jajkami, 100g śmietany i łyżką koncentratu. Zapiekłam 45min w 180st. Zapiekanke można ze wszystkieo zrobić. Bez przepisu 😉
Marta to Ci podniosło ciśnienie 😲
Moje dziecko upatzryli sobie lodówke i cały czas ją otwiera i wyciąga wszystko. A mam tą małą więc spokojnie dostanie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta nie strasz. Jak u ciebie trzsie to potem u mnie.Ja sobie wytlumaczylam psychicznie, ze sie nie trzesie. Ale nie raz nie wiem czy sie trzesie, czy ja mam urojenia. I tylko nadsluchuje czy wszystko stoi. A drugi wstrzas juz byl? zawsze jest gorszy.
U nas dzis brzydko.
Monia a jak twoj maz juz mu sie polepszylo? i co z rozwodem? daliscie sobie jeszcze czas, czy zostawilas tak, niech samo sie rozwiaze?
Ania ja na makaron juz nie moge patrzec. Moj mlody wstal o 6. I teraz pospal ze mna 1 h.
Riccardo tez otwiera todowke na dole zamrazalnik. 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes1978 mam dla Ciebie artykuł z wikipedii, bo pewnie inne dziewczyny mają już dośc tematu szzepień http://pl.wikipedia.org/wiki/MMR
ja zdecyduje się na szczepionkę NFZ, MRR II jednak. Moja kuzynka której syn prawdopodobnie po tej szczepionce zachorowal (tą szczepionkę już wycofali) radziła żeby nie szczepic na nic dodatkowego, raczej wybierać sczepionki NFZ jeśli dziecko nie choruje (np. zapalenie oskrzeli itp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Ania 🙂 chętnie poczytam 🙂 my mamy szczepienie 06 marca więc jeszcze trochę czasu do namysłu 🙂 po drodzę zapytam jeszcze o zdanie naszego pediatrę 🙂 planuje zamówić wizytę, Emilka ma powiększony węzeł (od bardzo dawna) ale jakoś lekarze nie reagują na niego niby to nic groźnego, ale przed tą szczepionką wolę to jeszcze raz skonsultować 🙂

nasza mała od wczoraj stoi i jak sie zorientuje to nie siada natychmiast na tyłek (jak robiła do tej pory 😉) nabiera odwagi 🙂 bo ona to wyjątkowo ostrożna 😜 pewnie za matką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rany Dziewczyny już nic nie czytajcie, bo tylko się nakręcacie. Ja szczępię, bo muszę i raczej nie zastanawiam się nad tym co będzie. Ale zastanawiam się jak sobie radzą matki, które nie szczepią, a dzieci później chorują.

Ja mam dzisiaj lenia 🤢
Agnese, rano były dwa trzęsienia. Jedno o 8.26, drugie przed 9. Odczułam to drugie własnie, choć byłam w biurze przy obydwóch. Wszystko się w biurze zakołysało. Ale Turcy już przyzwyczajeni, nikt nie zareagował, a drugie było dosyć długie. Jakoś przez te 4,5roku jeszcze nie przywykłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas też dzisiaj zapiekanka ale ja robię z tym fixem z knora na zapiekankę po zbójnicku pyszna jest tylko że z ziemniakami a nie z makaronem!!!
Aha Tynka pytała o rodzeństwo dla Amelki no plany były żeby było to mniej więcej w Amelki drugie urodziny czyli trzeba by było koło maja zacząć działać ale teraz sama nie wiem czy się to wszystko nie przeciągnie jeszcze się zastanawiamy nad tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Temat nocnikowy widzę 🙂 Jako,że praktyka z 3latkami mnie nauczyła trochę,uważam że 2,5 letnie dziecko w pampersie to absolutny max. Warto poczytać trochę o rozwoju dziecka, zadaniach rozwojowych w danym czasie i o tym czy jest w ogóle możliwe,żeby 1,5 roczne dziecko skumało o co chodzi z tymi mokrymi majtkami i sikaniem. Któraś pisała o 3latku,który robił na nocnik w wieku 1,5 roku a potem okazało się,że jednak nosił pampersa długo...
Z mojej chrześnicy też chcieli zrobić Einsteina,najlepiej żeby jeszcze jako 2latka tyłek sobie podcierała i myła po sobie nocnik.. 😮 Efekt tego taki,że owszem z nocnikiem zero problemów,pampersy już dawno zapomniane ale dziecko od pół roku się jąka i to bardzo poważnie. Jestem zdania,że są pewne zadania rozwojowe na dany czas i warto skupić się na nich a nie za wszelką cenę trenować nowe nieadekwatne do wieku dziecka. Oczywiście to moje zdanie,pewnie niektóre poczują się urażone,ale czy czasem nie traktujecie swoich dzieci ekhm..zbyt dorosło jak na ich wiek?
Malwina nie łatwiej skonsultować się z lekarzem,zmienić Gabrysiowi dietę (może coś mu szkodzić,z tego co pamiętam dosyć odważnie podchodziłaś do tematu rozszerzania u niego diety,)podawaj probiotyki ? nie chodzi tu o temat nocnika,ale zatwardzenia u tak małego dziecka często mogą prowadzić później do problemów..Ofc twoja decyzja 🙂
Ja gdybym posadziła Alka z rana to też pewnie zrobiłby na nocnik kupę,bo wszystko jest u niego regularnie co do minuty czasem 😉 Ale grunt to dziecko utrzymać na tym nocniku,on zaraz złazi z niego 🙂

U nas dzisiaj mija tydzień od szczepionki,pojawiła się temperatura i zapchany nos.Tak jak zapowiadała lekarka. Alek dzisiaj jest niemożliwy,bardzo marudzi. Krótko sypia,mimo że widać,że pada... 😮 Do tego chyba 4 kupy,niebardzo mi sie to podoba,jeszcze poobserwuję . na tą chwilę wiecej vitaminy c,probiotyki i dużo wody do picia. Może przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pisałam i pisałam a na koniec skasowałam 🤢
My jesteśmy po szczepieniu lekarz tydzień temu namawiała nas do korzystania z darmowych szczepionek i tak tez zrobiliśmy. Hania popłakałam może z 3 minuty i po wszystkim. Jak zawsze po sczepieniu pada w wózku więc zaliczyłyśmy długi spacer usapałam się jak lokomotywa tyle śniegu.
Namawiał nas tez na pneumokoki ale teraz z kasa cholernie krucho bo chcemy naprawić auto a to jakieś 4 tysiące 🥴
Jak na razie Hania zachowuje się oki nie ma temperatury i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Ja na nocnik posadziłam Hanie tak na spontana bo jak była moja mama to mówiła, że ona od 9 miesiąca już dzieci usadzała na nocnik. Postanowiłam spróbować i jak na razie Hania rano z nocnika korzysta. Siedzi na nim ok 5 minut i jak coś zrobi to oki jak nie to ją zdejmuje.
W sobotę czeka nas kolejna imprezka urodzinowa normalnie masakiera ale cóż damy radę przeżyjemy to.
Juz mi się bardzo chce wiosny jak widzę śnieg to mnie coś trafia 😮 Pomarudziłam sobie troszkę a co 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
zgadzam się Tynka z tym co napisałaś 🙂 😉 ale wiadomo że każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej i wie co dla niego dobre 🙂
u nas kilka miesięcy temu Emilka robił bąble ze śliny, teraz osatnio mniej 🙂
a my wczoraj zauważyliśmy dwa nowe ząbki czwórki 😮 nie miałam pojęcia o ich istnieniu 🤪 coś nie po kolei bo dwujek nadal brak, mamy sześć zęboli 🙂
my na meningokoki i pneumokoki nie szczepi;liśmy, pomyślimy o tym jak mała pójdzie do przedszkola 🙂

u Emilki wczoraj na całym ciele pojawiła się drobna wysypka, (takie płaskie plamki), co to może być? może reakcja na lek? tyle tylko że ona przedwczoraj dostała ostatnią dawkę? trzydniówka? nie miała gorączki chyba że nie zauważyłam stanu podgorączkowego, uczulenie? sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...