Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja kupilam jogurt z danona naturalny, sprawdzałam na składzie zeby było jak najmniej składników. i z krótką datą spożycia, podobno wtedy jogurty mają mniej substancji konserwujących. Ja właśnie nie chce już dawać tych jogurtów z Nestle itp. bo są wg mnie słodkie. Chce nauczyć Michała jeść natuuralne jogurty i owoce sama świeże będę dodawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czdesc Dziewczynki
Dla wszystkich roczniakow i Michalka najstarszego duuuzo zdrowka szczescia usmiechu i sloneczka 😉
u nas po staremu tylko maz znowu ma problemy zdrowotne 😞
Azizek smiga jak szalony tez wszystko go ciekawi w zlobku jest niezlym urwisem hihi no i najwazniejsze slicznie je! nawet z nami obiadki je a furore robia fillety rybne smazone z ziemniakami i szpinakiem! po prostu wsuwa wszystko.
Ewa i Aga dzielne kobietki jestescie, walczycie o zdrowe dzieiaczki zeby pozbyc sie tych alergii niejedna mama by sie poddala a wy nie i tak trzyma najwazniejsze ze efekty sa!
pozdrawiam mamuski powiem Wam zeczytam was niemal codziennie ale do pisania nie mam weny ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spacerek zaliczony 🙂
Cudowna wiosenna pogoda,słoneczko świeci i 7 stopni
Pospałam dzisiaj do 11 bo Bartek od 7 do 8:40 zajmował się małym,później Gabryś o 8:45 zasnął i spał do 11:30 a ja do 11.Żyć nie umierać.
Teraz Gabiś znowu śpi a po południu pewnie 2 spacerek 🙂
Miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
Jak ja Wam zazdroszczę my musimy siedzieć w domu po tej różyczce. Może jutro wyjdziemy dopiero. Tak się stęskniłam za spacerkami, a taka pogoda....słonko świeci 😉 aż chce się żyć
My już po chorobie dzisiaj na pobraniu krwi byliśmy morf mocz cukier bo mały coś ostatnio dużo spał ale chyba juz mu przechodzi ale badania nie zaszkodzą przynajmniej zobaczymy jaki ma poziom żelaza, bo kiedyś były problemy.
Adaś tez je danonki bakusie ale jakos za nimi nie jestem dziwne są taka pianka
czasem jogobella monte.Z kulkami itd się boję. Adaś bardzo lubi musy te z kubusia itp dostał od babci chyba z 10 wczoraj całą ta taśmę wiszącą hehe i krowę śmieszną która się śmieje jak szalona i trzęsie na początku się bał a teraz ją całuję 😉 My już powoli szykujemy ciuszki wiosenne kolezanka ma mi sprzedać kurtkę butki mamy juz dawno od wuja pumy czarne 😉 Już się nie mogę doczekać wiosennych spacerów za rączkę 😉
Pozdrawiamy;*
Nie piszę zbyt często, jakoś się odzwyczaiłam od kompa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
Jak ja Wam zazdroszczę my musimy siedzieć w domu po tej różyczce. Może jutro wyjdziemy dopiero. Tak się stęskniłam za spacerkami, a taka pogoda....słonko świeci 😉 aż chce się żyć
My już po chorobie dzisiaj na pobraniu krwi byliśmy morf mocz cukier bo mały coś ostatnio dużo spał ale chyba juz mu przechodzi ale badania nie zaszkodzą przynajmniej zobaczymy jaki ma poziom żelaza, bo kiedyś były problemy.
Adaś tez je danonki bakusie ale jakos za nimi nie jestem dziwne są taka pianka
czasem jogobella monte.Z kulkami itd się boję. Adaś bardzo lubi musy te z kubusia itp dostał od babci chyba z 10 wczoraj całą ta taśmę wiszącą hehe i krowę śmieszną która się śmieje jak szalona i trzęsie na początku się bał a teraz ją całuję 😉 My już powoli szykujemy ciuszki wiosenne kolezanka ma mi sprzedać kurtkę butki mamy juz dawno od wuja pumy czarne 😉 Już się nie mogę doczekać wiosennych spacerów za rączkę 😉
Pozdrawiamy;*
Nie piszę zbyt często, jakoś się odzwyczaiłam od kompa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas piekna wiosna 10 stopni. Chodzimy na plac zabaw. Robie porzadki ale mam pomoc.......wiecie jaka. Riccardo wlazi wszedzie. Wczoraj pokazal, ze dosiegnie do pokretel od gazu. A tak sie cieszylam, ze one sa na blacie i to 5 cm od brzegu. Nogi mu sie tak wyciagnely, ze wszystkie rajtuzy do kartonu poszly. Inspekcje w szafie mam codziennie.
Riccardo je bardzo duzo. Rano kasza gesta, potem kramka chleba z serem zoltym, drzemka. O 11 deserek, po 12 obiad. Pozniej drugi obiad, banan z mandarynkami, kasza. Miedzy posilkami chrupki, cisteczka, biszkopty.
Kupe robi 4 razy dziennie i to porzadna. Nosimu pampki juz 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurcze cztery razy dziennie kupka no ot ładnie u nas przeważnie jest jedna czasami ale rzadko sa dwie a z jedzeniem strajk ostatnio jak nie wiem, ale chyba dlatego że na urodziny dostała Kinder czekoladki i Kinder jajo i trochę popróbowała słodkości i teraz strajkuje ale nie daje jej nic chociaż pokazuje na szafkę ze słodyczami i woła mniam:0 i mam nadzieję że jej przejdzie i znów będzie jadła!!!
w ogóle strasznie Amelka poszła do przodu z rozwojem tyle rzeczy juz umie i rozumie że czasami sama jestem w szoku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my po 15 idziemy do lekarza bo Gabryś brzydko kaszle.
A no i później musimy zaliczyć aptekę bo chce sobie kupić Linea 20 + bo odchudzam się i mam nadzieję,że te tabletki wspomogą moje męczarnie bo na ślubie nie chce wyglądać jak słoń.
Dzisiaj dorsza na obiadek Bartek zrobił już zjedliśmy 🙂
A no i Olcia mój Gabiś też strajkuje z jedzeniem.Ratują nas paróweczki,serki i chrupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to my jemy tak:koło 8 kasza na gęsto na 140 ml wody,11-12 bułka z serem żółtym albo z wędlinką,koło 14 obiad,17-18 znowu kasza na gęsto na 160 ml wody.W nocy je mleko 2-3 razy tak po 150 ml.Między posiłkami oczywiście jakiś owoc,chrupki, biszkopty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Boże jak dobrze,że weekend.Dzisiaj nie miałam czasu się w tyłek podrapać taki zapieprz miałam w pracy :/ Eh..
Ja ostrożnie z podawaniem tych wszystkich jogurcików.Nie wyczaiłam dokładnie,ale chyba po nabiale Alek ma mocno żrącą kupę i od razu tyłek w kolorze wiśni 😞 Jak już mu daję to prawdziwy, naturalny i z mrożonymi truskawkami albo jagodami,ale to bardzo rzadko. Za gotowymi nie jestem- przede wszystkim "śmieciowy" skład. Sama ich nie jem bo się brzydzę i dziecka też nie będę tego uczyć. Wiem,nie uniknę sytuacji,że kiedyś rzuci się w sklepie na Danonki,ale odciągam ten moment jak długo się da.
Ulubioną przekąską Alka stały się...wafle ryżowe 😮 Zobaczył,że ja to zjadam i sam się nauczył.Wcześniej nie chciał,bo bez smaku.Teraz potrafi 2 takie duże zjeść.
Od przedwczoraj męczymy się z trudną sztuką usypiania bez bujania.Wstyd,że roczne dziecko zasypia tylko na rączkach,on jest ciężki i nie raz miałam już mega wku... że muszę go 12-20 minut telepać. Teraz kładziemy się obok siebie na łóżku i do znudzenia go kładę na poduszce.Może zrobiłam to wczoraj z 80 razy,nie wiem. Ale wreszcie nadszedł moment,że go odłożyłam a on się odwrócił na boczek,podkulił nogi i zasnął 🙂 🙂 🙂
Malwina na schudnięcie polegam zbilansowaną dietę- tj.5 posiłków dziennie,co 3 godziny bez podjadania,dużo wody i zielonej herbaty + trochę ruchu. Polecam Ci ćwiczenia z youtuba np z ewą chodakowską czy mel b -są świetne . Ja już schudłam 4 kg i co najważniejsze- nie katuję się bzdurnymi dietami w stylu dukana itp. Wydaje mi się,że sekret chudnięcia tkwi w tym żeby jeść wszystko (no może nie 😉 ) w rozsądnych porcjach i o stałych porach. Nie wspomagam się żadnymi suplementami bo szkodami na to pieniędzy.Może jest to i skuteczne,pewnie wodę trochę wydala z organizmu a to daje db efekt. Powodzenia 🙂
U nas w niedzielę roczek Alka.Robimy na 15stą po prostu kawę,herbatę może 2 sałatki no i tort. Sami swoi,bez szaleństw więc nie zamierzam się spinać 🙂
Dobra koniec wypracowania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kaśka osoby które już przeszły ospe nie roznoszą choroby, a które mają chorować łapią wirusa już na 3tyg przed pojawieniem się objawów.
Szkoda ze impreza odwołana, ale bedziesz miała więcej czasu na przygotowania za tydzien 😉
wiem bo kiedys odwiedziła mnie sąsiadka której siostra chorowała na osę, byłam mega wkurzona że Michał się zarazi więc szperałam za informacjami.
Tynka wypracowanie napisałaś 😉 a my mamy etap obiadki na NIE 😞 oczywiście jedziemy tylko na tym co ja przygoruje, gotuje jeszcze bez przypraw, ale widze ze nasze jedzonko mu bardziej pasuje. Wy już dajecie wsólne obiadki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byliśmy u tej pieprzniętej lekarki.Mówię,że dziecko mi brzydko kaszle to mi powiedziała,że nie wie od czego no i mówię o kupach że twarde to mi mówi,że za dużo mleka 2 razy dziennie to za dużo?Durna jakaś tylko się wkurzyłam niepotrzebnie.
Tynka wezmę od Ciebie pomysł na chudnięcie bo niby ważę ok 62 kg ale źle się czuje z tym obwisłym brzuchem i chce coś zrobić dla siebie 🙂 Podpatrzę i mam nadzieję,ze dam radę.Jutro jednak skocze po tą Linee bo dziś mi lekarka ciśnienie podniosła.Tynka trzymam kciuki za naukę "nie telepania" Alka,my od 3 miesięcy usypiamy się na leżąco na łóżku.Tyle tylko ,że Gabryś umie tak usypiać ze mną i z nikim innym 😞
Aniu ja od dawna Gabrysiowi daję nasze obiadki.Dla mnie to jest wygodniejsze bo nie muszę osobno gotować z resztą ja zauważyłam,że młodzieniec nasz nie lubi jeść z osobnego talerza tylko woli jak nałożę sobie i jemu na jednym.


O kurcze dziś kończymy 13 miesięcy 🙂Dużo zdrówka dla pozostałych solenizantów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...