Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hihi jestem, nic sie nie działo juz wieczorem.
u nas gorac w pracy. niektórzy lubuia przy grzejniku na 5 siedziec. a ja w drugim pokoju mam na 0 i okno otwarte. zaraz znów mnie rozłozy, ale nie da sie siedziec naprawde. wyposrodkowac tego jakos. mi po ciazach wiecznie goraco, a inni zmarzluchy, oprócz jeszcze jednej kolezanki. masakra
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czesc


snieg pada

ALan kaszle,nos zatkany,ciagle kicha....... 😠 😠 😠 😠
taki suchy,duszaczy kaszel
zaraz podam prawoslaz
juz sie boje,ze znowu sie rozchoruje
Niko jeszcze dzisiaj w domu

mam nawilzacz dzisiaj idzie w ruch w spialni

tez mam problem z prezentami
maz cos do ubrania dostanie,bo u niego sie duzo ciuchow niszczy
pierze i daje do suszarki
z bluzek sie robia szmaty po pewnym czasie
jakis sweterek by mu kupila
albo zajebista koszule 🙃

Alan ma smoka
mamy tylko do spania
NIko tez mial do czasu gdy juz potrafilam mu wytlumaczyc co i jak
bez problemu bylo
w zamian dostal niekapek z woda(bo butelka byla -beeee)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
hihi jestem, nic sie nie działo juz wieczorem.
u nas gorac w pracy. niektórzy lubuia przy grzejniku na 5 siedziec. a ja w drugim pokoju mam na 0 i okno otwarte. zaraz znów mnie rozłozy, ale nie da sie siedziec naprawde. wyposrodkowac tego jakos. mi po ciazach wiecznie goraco, a inni zmarzluchy, oprócz jeszcze jednej kolezanki. masakra
miłego dnia



sauna
to tez zle taki gorac
jak mam cieplo w domu,a w sypialni chlodno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja od początku gdy tylko zaczęła mieć zapędy do kciuka dostaje na noc (tylko i wyłącznie) smoka. I w ogóle nie tyka kciuka. A smoka pociamka przy usypianiu parę minut raptem, wypluwa i śpi bez. Czasem jak się budzi w nocy i kwęka to dostaje smoka pociamka i chwilę potem zasypia i oczywiście wypluwa. W szkole rodzenia nam klarowali, że smoczek to nie jest nic złego jeśli go nie nadużywasz (jak wszystko zresztą). A z ssania kciuka może się zrobić naprawdę okropny, problematyczny nawyk na lata. No i smoczki są coraz lepsze. My używamy NUKa i Aventu. Także uważam, że powinnyście smoczkiem zwalczać akcje kciukowe.
A co do zgryzu. Ja mam zły, cofniętą mam brodę i najlepszą metodą według niektórych ortodontów byłoby złamać mi szczękę i ustawić jeszcze raz. To już jest rodzaj operacji plastycznej. Dziękuję bardzo, aż takiej korby co do tego nie mam. Taka moja uroda po babci, bo smoczka nie tykałam jako dzidek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie daje rady tak siedziec. a oni tak siedza z 5 na grzejniku a potem sie dziwia ze chorzy.
kolega do mnie mówi ze beda mieli duzo za ogrzewanie w tym roku, bo grzeja w chacie (kolega wyszedł za maz w sierpniu). mówie mu ze jak sa z gosia to moga sie wzajemnie dogrzewac, po co płacic. a on mi na to ze maja w sumie pozakrecane ale odkrecone w sypialni, bo jak chłodniej to zaraz go gardło boli. a pzreciez własnie w domku mogłoby byc cieplej a wsypialni powinno byc chłodniej zeby sie lepiej spało. ale co tam... ich sprawa.
a miałam jeszcze wam napisac o zdjeciach. my wywoływalismy u jednego fotografa w miescie, super jakosc była, i zawsze jak duza ilosc to nie była jakas powalajaca cena. zdarzyło mi sie w rossmanie na tym automacie wywołac, masakra, ale było mi kilka sztuk szybko potrzebne. robilismy tez kiedys z groupona z odbiorem w fotojokerze to tez lipna jakosc, kolory pzrejaskrawione, włosy takie jakby z siwym nalotem (przegiecie), ale facet mówił ze to wywołuje jakas jedna firma dla całej polski ponoc, i dlatego juz z grupona nie biore. to jest CEWE chyba. i mnawet jak ktos inny sie ogłasza to tam wysyłaja, maja tanio a usługa sprzedana.
i jeszcez kiedys tu u nas w białym mielismy voucher, ale super były zdjecia, i dostalismy jeszcez kupon znizkowy na nastepne. i ten facet tez mówił ze własnie sie firmy na grouponie ogłaszaja i nawet jak sa z miasta od nas to wysyłaja zdjecia własnie w polske i jeszcez na tym zarobia. a u niego sie np jechało z pendrivem i on puszczał i w chwilke były.
takze jak grouponów z polski , zdjec, juz nie kupuje, ja sie pzrejechałam i tyle.....

co do prezentów to u nas wiekszosc dzieci juz szkolna i im sie jakos nie kupuje, jedynie słodycze, bo ich duzo i bysmy zbankrutowali dosłownie, kupuje sie rzeczy najmłodszym, wiec w sumie mojej zuzi i teraz Igusi, bo tak to sa juz tylko szkolne dzieciaki.
na swieta sobie zawsze cos kupujemy, ale w tym roku kupimy kino domowe i starczy i tak sie kasy pozbedziemy.
a wiecie co... pamietam jak sie wprowadzalismy do mieszkania, to było 16.12 to wteyd tez sie szczyscilismy z kasy i tylko jakies małe drobiazgi kupilismy, a jak ktos sie pytal to z usmiechem na ustach : ze dostałam deskę sedesową 🙂

Lady a z tym zwalczaniem kciuka smokiem to sie nie da, ja przy zuzi próbowałam i tyle. ona smoka nie chciała i tak. wypluwała od urodzenia. smiałam sie po tych pzrebojach z kciukiem u zuzi ze jak bedzie druga dzidzia to bede do buzi przyklejac smok tasma klejąca zeby sie nauczylo smoka ssac a nie kciuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
biorąc pod uwage to ze Majka smoka nie chciała, bo twierdziłam ze za pozno sie zdecydowałam poli wkłądałam smoczek czesto i wczesnie
no ale niestety nie ma opcji ssania smoczka, ona dostaje wkurwa niesamowitego, a poza tym ona go gryzie a nie ssa 😞
damy jakos rade
ja kupiłam smoczek ten co polecają ortodonci http://www.mambaby.com/pl/mam-perfect/index-26517-pl.html
i mamy jeszcze innych milion, avent, lovi, chicco

lady ty wczoraj miałaś wkurwa, ja mam jkoś dzisiaj, na chłopa sie wydarłam bo mi usiadł na szlfroku, aghhhh normalnie xle mi jakoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkie te smoczki teraz są zalecane przez ortodontów. Ta nawiedzona doradczyni laktacyjna z naszego szpitala co to w ogóle żadnych "sztuczności" dla dziecka nie uznawała poza cyckiem zalecała NUKa jeżeli już koniecznie jakiś smoczek trzeba użyć.
W sumie moja tak rzadko i krótko ma smoczka w buzi, że myślę, że każdy na taka chwilę jest ok. Gdy czasem próbowałam jej dać w dzień na uspokojenie to działa uspokajająco w taki sposób, że dzić sobie go wyciąga, przygląda się mu, a potem go gryzie, szarpie, naciąga i strzela ze smoczka 😉 Także nie ma co w dzień jej dawać. Wystarczy gryzak.
Dziś mamy pneumokoki. Pewno będzie afera i ryk nie z tej ziemi, bo ona do lekarza chodziła do tej pory tylko na szczepienia i już kojarzy ten fakt, więc już w poczekalni jest niespokojna. A potem nie dosyć, że ją ukłują to jeszcze po wszystkim mama ją ubiera, a potem zakłada ten straszny kombinezon i jeszcze straszniejszą czapkę 🤨 Więc jest afera jak nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze mole co sie dzieje z Alanem
znowu byla akcja do spania
plakal/krzyczal dobre 30 min w łóżeczku
wyciagnelam go i przytulony do mnie zasnal 😠

ja mam smoka z Avent

wogle swedzi go kark,bo ma zmiany od tego jebanego swetra 😠
ciagle smaruje mascia,ale chyba dzisiaj posmaruje mocniejsza ze sterydami
moze cos pomoze
jest duzo lepiej,ale nadal pod broda i troche szyji wyglada jak poparzone
pelno czerwonych kropeczek


Niko mowi,ze go te kropy swedza
jak myslicie jechac z tym do lekarza
tylko,ze on to juz rozdrapal
na uchu jedynie jest cale 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daenerys napisał(a):
Moja od początku gdy tylko zaczęła mieć zapędy do kciuka dostaje na noc (tylko i wyłącznie) smoka. I w ogóle nie tyka kciuka. A smoka pociamka przy usypianiu parę minut raptem, wypluwa i śpi bez. Czasem jak się budzi w nocy i kwęka to dostaje smoka pociamka i chwilę potem zasypia i oczywiście wypluwa. W szkole rodzenia nam klarowali, że smoczek to nie jest nic złego jeśli go nie nadużywasz (jak wszystko zresztą). A z ssania kciuka może się zrobić naprawdę okropny, problematyczny nawyk na lata. No i smoczki są coraz lepsze. My używamy NUKa i Aventu. Także uważam, że powinnyście smoczkiem zwalczać akcje kciukowe.

😮
jebłam 😁
A Ty myślisz Lady,że co ja robię odkąd się to ulęgło małe wredne, podłe jestestwo? 😁 Smoczków mam tyle,że mogę sklep otworzyć,nuki, aventy, chicco, canpole i inne, a dzisiaj kupiłam kolejne dwa, gumowe tommee tippie czy jak to sie tam kurwa pisze.
Zagryzie go podle i za moment z obrzydzeniem wysuwa jęzorem i finał
Smoka kupiłam zanim się urodziła i nie umiała go ssać od samego początku 🙃
Na przykład dawida kuzyna żona
jak jej powiedziałam,ze Wikson ssie kciuka i ja z tym walczę, to mnie zjebała 😮
i mówi,że ona Sylwii zabierała smoka i podsuwała palucha, bo kciukiem to się sama uspokoi,a smoka zawsze trzeba podać i rzeczywiście, młoda ssała, jak jej wyszły zębole, to przestała sama. Dla mnie głupota, ale u niej poskutkowało.
co dzieć to inny
i co zdanie to też inne i można sfiksować
A na przykład co ja mam zrobić, skoro moje dzieci obydwa mają zgryz po tatusiu? Szpara między jedynkami i górne zęby wysunięte do przodu + cofnięta max broda? No tak mają. I smoczki czy palce nie mają nic do tego, takie mają i takie mieć będą 🙂
Jedni mówią,ze lepiej że ssie kciuk
drudzy mówią,że gorzej
jedni mówią, nie zabieraj kciuka, bo dziecko sie zrobi nerwowe
drudzy zabieraj bo se go zniekształci
jedni mówią ze smok to siedlisko bakterii
drudzy,ze kciuk
jedni mówią,że jak zacznie ssać kciuka to potem w szkole czy gdzieś w sytuacji stresowej będzie go sobie wtykać do buzi
A ja mówię: jebnijcie się wszyscy w dekiel, bo nie można wszystkich dzieci do jednego worka powkładać, Jeden tak , drugi inaczej. Wiki nie siedzi z palcem w buzi non stop, zdarza jej się zasnąć ze smokiem, ale jednak zazwyczaj poszukuje kciuka. TYLKO i WYŁĄCZNIE wtedy, gdy jest już jedną stópką w krainie snów. Więc nie uważam tego za całe zuuooo świata, chodzi mi o to,że przedtem zrobiła sobie ranę, no i wiadomo, kciuka nie utnę, a smoka końcówkę ucięłam Bartkowi w dniu 2 urodzin i powiedziałam,ze piesek odgryzl, bo niuniu już jest duży, kupiłam dużeeeeego lizaka (pierwszego w życiu) i powiedziałam,ze to jest nagroda za rozstanie ze smoczkiem. I obiecałam,ze na następne urodziny lizak będzie 2 razy większy.
Mój mężu też ssał kciuka, tesciowka mowiła,że do 8 roku życia mu się zdarzyło nie to że ssać tylko sobie tak podkładał kciuka koło ust. Zaczął jak ząbkował, czyli tak,jak Wikson.
Dobra, temat dupny i bardzo mnie wkurwiający
mam nadzieje,ze dwa nowe smoczki bardziej jej się spodobają... 🤢 jak nie to chyba kurwa sama zacznę je ssać 😜 te kupiłam, ortodontyczne niby:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega wkurw wita Was
pożarlam się z babą w banku
i z babą w aptece
i z chłopem, bo podjechał pod weterynarza, wysiadł, otworzył mi drzwi i mówi: "chodź kochanie, dzisiaj szczepią na wsciekliznę" 😁
a na sam koniec zawiozłam chłopa do roboty, zostawiłam portfel u niego na stacji, zrobiłam zakupy w drogerii i okazało się,ze nie mam kurwa czym zapłacić!!! 😠
Wszystko wina jebanego okresu, bo powinnam go dostać wczoraj i czuję ze zaraz będzie a nie ma
napięcie do granic wyczymałości
Wikson z Bartkiem zostali z babką
efekt?
był kurier. ta mi paczki nie odebrała, a to był mój panel dotykowy
dzwonie do ciula
on już w Łodzi
jutro będzie, albo pojutrze, nie wie
Patrzę, Bartek zjadł CAŁĄ czekoladę
Wiki nie śpi, a miała spać o 10:30
siedzi w oknie z babką, a jakże
aaaAAAAaaaa!
i do teraz nie śpi
nie śpi, nie śpiiiiiii!!
😠
stoi i się na mnie patrzy, a ja sobie piję kawe, choć nie wiem czy to z moim ciśnieniem dzisiejszym dobry pomysł jest....

Ale już sobie zapewniłam relaxik
za godzinkę koleżanka-fryzjerka przyjedzie bo w końcu wróciła z Anglii
zrobimy kolor jakiś ładny
i podetniemy troche

na obiad żeberka w sosie musztardowym i pyry bo ni mom weny

Całuję Wercikusia 🙂 bądź dzielna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho
dobrze jest, te są gumowe i większe, bo jest napisane na pudełku,że 6-18m
nie wypluwa póki co, oba jej się podobają 😁
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/img0453en.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/663/img0453en.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/248/img0460gs.jpg/][IMG]http://img248.imageshack.us/img248/8439/img0460gs.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Akurat Astra nie pisałam do Ciebie co do tych smoków i nawet nie wiedziałam, że Wiki smoczka nie lubi 😜 Kojarzę, że dziewczyny cyckowe były przeciwniczkami smoczków, bo zgryz, bo coś tam. Zgryz jak wszystko się zazwyczaj dziedziczy po kimś z rodziny.
A Wiki dobrze, że sobie dała chociaż fotki strzelić ze smoczkami. Moje to smoczka tylko do spania akceptuje. Jej usypiacz, antydepresant 😉 Czasem go wyciąga, przygląda mu się, a potem sobie wkłada do góry nogami i tak potrafi zasnąć 🙃
Zaraz się zwalniam na te pneumokoki. Prawie skończyłam stronę. Jutro chyba ruszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alan spi
padl o 14 przy cycu 😠

koles mi drzewo wozi do kotlowni
na dniach trzeba wegiel zamowic,bo noce zimne i mi wygasa
a dupsko ciezke,zeby w nocy dolozyc 😜

Niko znowu cos wymysla

chce isc na spacer jak Alan wstanie

cos mi sie oddech Alanka nie podoba
wczesniej znowu taki swist bylo slychac
chce go troche przewietrzyc
i po termometr ide do tesciowe,zeby wilgotnosc sprawdzic w sypialni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry ida nam 4 kly ;/
ale płacz byl w czoraj az serce sie krajało
wiem co mi jest niedoczynność tarczycy i nerwica lekarz kazał mi się wyluzować bo na łep dostaję dltego wyluzujta laski bo to nic nie da 🙂
śliczna wiki
mój śpi zjadł krupnioka i śpi ciekawę jk długo a mój chłop to czup :P
ooo wiecie co chce mi się bzykać ha ha :P
boże jak to smakuję bo nie pamiętam 😮 😮
ha ha 🙂
huj kurwa w rogu kuchni mi pieczary bedą rosły bo się czarne zrobiło 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...