Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia_sztuk napisał(a):
Moja po Enfamilu kurde miała zaparcie właśnie 😞


Skąd wiesz, że po Enfamilu skoro Marysia ma ciągle problemy z trawieniem i ciągle piszesz o kolkach i zaparciach u niej, nawet jak tylko piersią karmiłaś.

Zgadzam się, że dla każdego dziecka inne mleko może być dobre, dlatego to loteria trzeba próbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Moja po Enfamilu kurde miała zaparcie właśnie 😞


Skąd wiesz, że po Enfamilu skoro Marysia ma ciągle problemy z trawieniem i ciągle piszesz o kolkach i zaparciach u niej, nawet jak tylko piersią karmiłaś.

Zgadzam się, że dla każdego dziecka inne mleko może być dobre, dlatego to loteria trzeba próbować.

Bo po tym mleku dolegliwości jeszcze bardziej się nasiliły, poza tym rozmawiałam dzisiaj ze znajomą , której dzidzia miała potworne kolki i powiedziała, że też się zastanawiał skąd takie silne kolki, okazało się, że Enfamil jest za ciężki dla Jej dziecka. U nas też tak mogło być. I to, że Twojej Werce nic nie jest po tym mleczku to może poprostu szczęście i tyle. Ciesz się, że nie musisz się zmagać z tym dziadostwem i że Twoje dziecko toleruje to mleko..!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
kasia ile razy jej dalas enfamil?

Dwa razy jej podałam. Przed tym miała dolegliwości brzuszkowo-trawienne, ale po tym mleku były silniejsze. Był płacz przez dwa dni od 6 rano do 20. Teraz też ma dolegliwości ale mniejsze niż wtedy kiedy podałam to mleko.
Nie wiem może to zbieg okoliczności, że akurat po tym mleku tak płakała. Ale tak jak pisałyście, dobranie mleka modyfikowanego to loteria. I to być może nie podpasowało mojej Marysi. Póki nie trzeba to nie eksperymentuję z mlekiem modyfikowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mleka to ja kupiłam w razie wu Bebilon i był taki czas kiedy wydawało mi się, że mam za mało swojego i próbowałam małą tym dokarmić, ale nic z tego nie wyszło bo nie chciała pić, ale myślę, że po prostu nie chciała butelki bo ona nawet smoczka nie toleruje
choć z drugiej strony gdyby naprawdę była głodna to pociągnęłaby z butelki 😉
do mam dziewczynek pytanie o higienę intymną, dokładniej chodzi mi o ten nalot między wargami sromowymi, bo w szpitalu położna mówiła, żeby tego nie ruszać i nie wiem czy to z czasem samo zniknie? bo ja póki co delikatnie przemywam wacikiem ale już zgłupiałam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyczytałam, że to trzeba usuwać a ja tylko przemywam 🥴 nasze dzieciaczki są prawie w tym samym wieku a Twojej Marysi już prawie zniknęło a u nas jest jeszcze sporo 🤔

nam znowu nie chce się odbić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja jej to ścierałam. A jak dzidek nie chce odbić to spróbuj malutką położyć na chwilę na pleckach i za chwilę znów podnieś do odbicia. Wyczytałam to w necie, bo my też miałyśmy ten sam problem, że malutka nie chciała bekać, i u nas poskutkowało. Co prawda nie zawsze beka. Niby piszą w necie, że jeśli dziecko nie odbija to oznacza to, że nie nałykało się powietrza. Ile w tym prawdy to ja nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Dopiero teraz mam trochę czasu,kurczę zalatana dzisiaj jestem jak nie wiem co mój mężczyzna pojechał do pracy i wruci dopiero jutro w nocy,kurczę jak zle bez niego zawsze to on szykował mleko i kąpiel i nosił małego jak płakał a teraz musiałam wszystko robić sama już opadłam z sił Ksawery wykąpany i nakarmiony śpi chyba brakuje mu tatusia bo marudny cały dzień i nie chciał zasnąć 😞 A ja siedzęi popijam reddsa jabłkowego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
ewciaPM napisał(a):
Hej Dziewczyny!!
Nie było mnie dawno, bo miałam awarię internetu.
U nas wszystko ok, mały zdrowy tylko nie śpi tak jak wasz 6 czy 8h 😞 najwięcej udaje mu się 4 a tak to 2-3h. Może mam za lichy pokarm(?) nie wiem sama.

Mam pytanie do WAS, jakie mleko modyfikowane uważacie za najlepsze??
Karmię piersią, ale za tydzień wyjeżdzamy do Niemiec, do taty i chcę wziąć jakieś na wszelki wypadek.


A wyjeżdżamy żeby być razem, w trójkę. Wiem że tu mam lepiej bo mam rodzine, koleżanki itd. a tam będę z małym cały dzień sama, ale tatuś i moja mama przychodzą ok 18 stej z pracy to będę czekać na nich.
Muszę to zrobić dla małżeństwa 🙂 bo wiecie co przeraża mnie ile osób się rozstaje. Mojego Piotrka brat po rozwodzie, teraz mój brat się rozstał z żoną mimo że mają 4letnią córę i Piotrka siostra się chajta za miesiąc, ale nie układa im się więc myśle że będzie następna.
I z tego wszytskiego boję się że MY będziemy po nich 😞 oby nie ale wiem co robi taka rozłąka,dlatego postanowiliśmy być w Niemczech razem.

Mam nadzieje że mi poradzicie, bo ja kompletnie nie wiem nic o tych mlekach. Pozdrawiam 🙂


Hajtają się mimo że się im nie układa? Ludzie mnie rozwalają. Nie szkoda kasy na późniejszy rozwód? 😮

A co do mleka to my chwalimy sobie Enfamil Premium jak już innym polecałam wcześniej. Premium zawiera wszystkie te kwasy omega, a nasza pediatra powiedziała, że jest najbardziej zbliżony do mleka matki. Wera jest na tym mleku od pierwszych dni życia w szpitalu, dlatego je wybrałam. No i moje dziecko nie wie co to kolki, czy zaparcia.
Od razu zaznaczam, że żadnego innego mleka nie próbowaliśmy, bo nie mamy potrzeby zmieniać skoro Enfamil tak ładnie dziecko trawi i prawidłowo przybiera na wadze.



Tak, Lady, niestety tak ludzie robią. myślą że małżeństwo coś zmieni... na lepsze. w co wątpie , przeważnie jest na odwrót. Ale to ich sprawa ,ja swoje JEJ powiedziałam a co zrobi to już nie moja broszka.

Dziękuję dziewczynki za info o mlekach. Kurcze ciekawe jakie firmy mlek są w niemczech.. hmm.

Mały śpi więc ja też uciekam, nie mogę się ostatnio coś wyspać 😞

DOBRANOC WSZYSTKIM MAMUSIĄ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
co do mleka to ja kupiłam w razie wu Bebilon i był taki czas kiedy wydawało mi się, że mam za mało swojego i próbowałam małą tym dokarmić, ale nic z tego nie wyszło bo nie chciała pić, ale myślę, że po prostu nie chciała butelki bo ona nawet smoczka nie toleruje
choć z drugiej strony gdyby naprawdę była głodna to pociągnęłaby z butelki 😉
do mam dziewczynek pytanie o higienę intymną, dokładniej chodzi mi o ten nalot między wargami sromowymi, bo w szpitalu położna mówiła, żeby tego nie ruszać i nie wiem czy to z czasem samo zniknie? bo ja póki co delikatnie przemywam wacikiem ale już zgłupiałam 🥴


kika jak ja uczyłam pic Mjakę z butli to ona nawet mojego mleka pić nie chciała
i mogła nie jest 11h i w dupie to miała
wiec jak bedzie głodna to wcale nie jest powiedziane że zje

wymyje się ja tez mam szkołe żeby nie szorować tam, ale raczej my już mamy tam ładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
kasia_sztuk napisał(a):
Moja po Enfamilu kurde miała zaparcie właśnie 😞


Skąd wiesz, że po Enfamilu skoro Marysia ma ciągle problemy z trawieniem i ciągle piszesz o kolkach i zaparciach u niej, nawet jak tylko piersią karmiłaś.

Zgadzam się, że dla każdego dziecka inne mleko może być dobre, dlatego to loteria trzeba próbować.

Bo po tym mleku dolegliwości jeszcze bardziej się nasiliły, poza tym rozmawiałam dzisiaj ze znajomą , której dzidzia miała potworne kolki i powiedziała, że też się zastanawiał skąd takie silne kolki, okazało się, że Enfamil jest za ciężki dla Jej dziecka. U nas też tak mogło być. I to, że Twojej Werce nic nie jest po tym mleczku to może poprostu szczęście i tyle. Ciesz się, że nie musisz się zmagać z tym dziadostwem i że Twoje dziecko toleruje to mleko..!!!


Matko Kasia wyluzuj. To nie moja wina, że Twoje dziecko ma kolki. Ja polecam mleko, które u mnie się sprawdziło w 100% i tyle. Tak samo moja koleżanka, z którą leżałam w szpitalu i która karmi cycem oraz dokarmia modyfikowanym jest zadowolona z Enfamilu. Nie musisz słuchać moich rad przecież 🤨 Zresztą dzieci, które mają alergie pokarmowe często muszą być karmione specjalnym mlekiem hipoalergicznym, które jest na receptę, bo żadnego innego nie tolerują. Łącznie z mlekiem matki. Każdy przypadek jest inny, więc trudno by traktować porady z forum jako wyrocznie 🤨
Nie lubię jak ktoś na mnie krzyczy 😠

A ja spędziłam przemiły wieczór w towarzystwie Dorotki. Poszłyśmy z Werą na spacer, potem wrócił Łukasz, więc małą wykąpaliśmy, dostała butlę i poszła lulu, a my we trójkę siedzieliśmy sobie na balkonie popijaliśmy miodowe Ciechany i wspominaliśmy dawne czasy 😉 A teraz mi się spać nie chce, choć wiem, że powinnam iść spać, bo Werka dziś dużo spała w dzień, więc różnie może być w nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
Ja na Ciebie nie krzyczę Lady. Ja tylko mówię. Nie mam w zwyczaju krzyczeć, więc spoko.


Wykrzykniki odczytałam jako krzyk 😜 Stąd mój bulwers 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kika82 napisał(a):
co do mleka to ja kupiłam w razie wu Bebilon i był taki czas kiedy wydawało mi się, że mam za mało swojego i próbowałam małą tym dokarmić, ale nic z tego nie wyszło bo nie chciała pić, ale myślę, że po prostu nie chciała butelki bo ona nawet smoczka nie toleruje
choć z drugiej strony gdyby naprawdę była głodna to pociągnęłaby z butelki 😉
do mam dziewczynek pytanie o higienę intymną, dokładniej chodzi mi o ten nalot między wargami sromowymi, bo w szpitalu położna mówiła, żeby tego nie ruszać i nie wiem czy to z czasem samo zniknie? bo ja póki co delikatnie przemywam wacikiem ale już zgłupiałam 🥴


ja mojej małej nigdy nie myłam chusteczkami, po kazdej kupce czy siku przemywam pzregotowana woda, i conieco jeszcze tam jest, ale nie nalezy tego wygrzebywac, samo ma sie oczyscic.

ja na temat melk modyfikowanych sie nie wypowiem. mielismy przy Zuzi nan bo taki piła w szpitalu po porodzie jak jeszcze nie miałam mleczka, ale w domku ni jeden raz nie wypiła, do tej pory chyba mam gdzies w pawlaczu te puszki co kupiłam na godzine W. juz dawnos ie pewnie pzreterminowały,
ja za to mam inny problem. moja Iga zaczeła cmokac przy karmieniu, a mnie zaczeły kłuć piersi. miałyscie moze cos takiego??
i mam to od niedawna, od kilku dni, mzoe tygodnia. podczas karmienia kłuja i po karmieniu czasowo tez. takie kłucie jakby w brodawce, ale i w całej piersi. poczytałam na necie ze dziecko jest źle przystawiane 😞 ale nie wiem co robic. wyjmuje sutek, próbuje jeszcze raz, ale ona po prostu nie otwiera szeroko buźki i nijak nie moge jej do tego zachecic 😞 w sumie przybiera na wadze, najada sie, bo pzresypia w nocy te 6-7h, a w dzien spokojnie tak do 4h, ale kurde te kłucie jest bolace 😞 brrr. zastanawiam sie czy sie nie udac do poradni latkacyjnej 😞 macie moze jakis sposób?? domyslam sie ze to mogło sie stac po dwu czy trzy krotnym podaniu mojego mleczka butelka, jak pojechalismy z mezem na zakupy, jak byli moi rodzice w majówke, bo to ajkos tak sie nałozyło. moze próbuje ze mnie ciamkac jak z butli 😞
w ogole chcielismy aj zaczac dokarmiac przez sen, zanim pojde spac, zeby sie nie budziła ok 3-4 tylko np o polnocy dac cyca i zeby pospała do 6, ale skubaniec mały, nawet buziaka nie chce otwoerzyc jak ja miziam tym sutkiem po buzi, jak wezmie to wypluwa i tyle. a z Zuzia tak sie super udawało.

no a moje panny spia, poszły późno bo była u nas kolezanka z mojej pracy na plotkach, musiało obyc sie bez trunków, bo ja karmiaca, a ona samochodem, hehe ale nie musimy ze umilac tym czasu, tym badziej ze ja preferuje winko czy wódke.

przyniosła mi wiesci, ze jutro ejst pogrzeb kolegi z pracy, który podobno wypadł z balkonu, niby zasłabł, ale nikt nie wie jaka jest prawda. jak zasłabniesz na balkonie to chyba mniejsze prawdopodobienstwo ze wypadniesz przez barierke niz obok. nio ale cóz... pokój Jego duszy... taki fajny był kolega 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia_sztuk napisał(a):
No ja jej to ścierałam. A jak dzidek nie chce odbić to spróbuj malutką położyć na chwilę na pleckach i za chwilę znów podnieś do odbicia. Wyczytałam to w necie, bo my też miałyśmy ten sam problem, że malutka nie chciała bekać, i u nas poskutkowało. Co prawda nie zawsze beka. Niby piszą w necie, że jeśli dziecko nie odbija to oznacza to, że nie nałykało się powietrza. Ile w tym prawdy to ja nie wiem 🙂


dzięki Kasia spróbujemy 🙂 no właśnie nie zawsze chce się odbić, ja to jestem wyczulona na tym punkcie bo jak jej się nie odbije to widzę, że ją to męczy, dwa razy nam się zdarzyło, że ulała pod ciśnieniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...