Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

z wczoraj jak ze śliną śpi
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/401/dsc00708u.jpg/][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/8311/dsc00708u.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mulant napisał(a):
z wczoraj jak ze śliną śpi
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/401/dsc00708u.jpg/][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/8311/dsc00708u.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


nio duzy, ale na bużce pyza, ale nie widac ze tyle kg wazy.
ale mulant on istny tatus jak dla mnie 🙂 do meza podobny na 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak jak Alanek podnóżek próbuje 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/7/dsc00706ig.jpg/][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/9793/dsc00706ig.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewciaPM napisał(a):
ewcia napisał(a):
no i hubcio duzy chłop, a ja mówie ze iga 7kg i duza.


No mi też się wydaje że mój to klocek, nie wiem ile teraz waży ale miesiąc temu wazył 7,5kg 🙂

ja tam już się przyzwyczaiłam do ciężarów i dla mnie Hubert nie jest ciężki ale jak go ktoś trzyma to zawsze mówi że ale ciężki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
ooo duzy, w całej okazałosci widac jaki długi. wiec pewnie tu sie waga rozkłąda. Ty mówiłas mulant ze juz ciuszki na 80cm jakis czas zakłądasz. dziecko 4,5 miecha a ubrania na roczek. ale widac ze wyrosniety. a w centylach jak on??

nie wiem jak w centylach bo ja tego nie mam ;/
no 80 a i nawet 86 🙂
duży jest i silny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
ewcia napisał(a):
ooo duzy, w całej okazałosci widac jaki długi. wiec pewnie tu sie waga rozkłąda. Ty mówiłas mulant ze juz ciuszki na 80cm jakis czas zakłądasz. dziecko 4,5 miecha a ubrania na roczek. ale widac ze wyrosniety. a w centylach jak on??

nie wiem jak w centylach bo ja tego nie mam ;/
no 80 a i nawet 86 🙂
duży jest i silny


86?? na półtora roczku?? a patrze ze on ledwo 4 miechy ma.
nie masz wpisane w ksiazeczce który centyl, zawsze wpisuaja na szcezpieniach , ile wazy i liczba pod spodem wg siatki centylowej.
a ile teraz cm umierzyli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia ja o ten fotelik już się kilku różnych lekarzy pytałam i tego od usg bioderek i neurologa i pediatry. Każdy mówił, że jest ok i już miesięczne dziecko mogło w nim sporo siedzieć. Werka gotuje ze mną w tym foteliku, teraz je słoiczki siedząc w foteliku, na spacery chodzimy takie do 2 godzin w foteliku, bo jak na dłużej to zwykle z kimś idę, więc znosimy wózek z gondolą, jeździ samochodem w foteliku. Natomiast w gondoli też mam opcję podniesienia podgłówka na różne poziomy i jak jesteśmy np. na działce to nie ma bata ona musi sobie trochę w pozycji półleżącej nawet w gondoli posiedzieć by wszystko i wszystkich widzieć. Ale to nie jest jakoś długo. Zresztą ciężar ciała nie opiera się wtedy na kręgosłupie, chyba, że dźwiga głowę do przodu jakby brzuszki chciała robić, ale ją powstrzymuję od tego. Generalnie już jak byliśmy u neurologa z tym jej odchylaniem głowy na prawą stronę to ta mówiła żeby dziecko nosić przed sobą w pionie tak by plecami i główką opierało się o klatkę piersiową niosącego, a pod pupą miało siodełko z jednej ręki. Wtedy przeciez miała 2 miesiące z hakiem. Teraz głowę trzyma tak stabilnie, że np. do odbicia nie da rady opierać jej na ramieniu tylko jest na rękach całkiem w pionie z głową do góry, którą sama trzyma. Ale jeśli sama tak robi to podobnież to nic złego. Grunt to nie wymuszać żadnej pozycji. No i na pewno przy problemach z bioderkami też inne pozycje są dozwolone.

Werka dostała od cioci Doci na chrzest m.in. taki album do uzupełniania różnych faktów. Siedzę i uzupełniam co się da. Fajowe to, bo po prostu wszystko tam się wpisuje, wszystkie ważniejsze zdarzenia i wyczyny dziecka 😉 Szkoda, że nie miałam od początku, bo np. nie zapisałam sobie daty kiedy pierwszy raz odwróciła się z brzuszka, kiedy na brzuszek itd. Miejsc na zdjęcia tak za dużo tam nie ma do wklejania, ale do pisania jest sporo. Fajna pamiątka 🙂 Chyba też wydrukuję sobie opis mojego porodu z Brzuszka na pamiątkę dla siebie i Werki jak będzie starsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
mulant napisał(a):
ewcia napisał(a):
ooo duzy, w całej okazałosci widac jaki długi. wiec pewnie tu sie waga rozkłąda. Ty mówiłas mulant ze juz ciuszki na 80cm jakis czas zakłądasz. dziecko 4,5 miecha a ubrania na roczek. ale widac ze wyrosniety. a w centylach jak on??

nie wiem jak w centylach bo ja tego nie mam ;/
no 80 a i nawet 86 🙂
duży jest i silny

u nas nie tylko waga i głow i klatka mierzyć nie mierzą nic na to nie poradzę że on jest taki a nie inny

86?? na półtora roczku?? a patrze ze on ledwo 4 miechy ma.
nie masz wpisane w ksiazeczce który centyl, zawsze wpisuaja na szcezpieniach , ile wazy i liczba pod spodem wg siatki centylowej.
a ile teraz cm umierzyli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ewcia ja o ten fotelik już się kilku różnych lekarzy pytałam i tego od usg bioderek i neurologa i pediatry. Każdy mówił, że jest ok i już miesięczne dziecko mogło w nim sporo siedzieć. Werka gotuje ze mną w tym foteliku, teraz je słoiczki siedząc w foteliku, na spacery chodzimy takie do 2 godzin w foteliku, bo jak na dłużej to zwykle z kimś idę, więc znosimy wózek z gondolą, jeździ samochodem w foteliku. Natomiast w gondoli też mam opcję podniesienia podgłówka na różne poziomy i jak jesteśmy np. na działce to nie ma bata ona musi sobie trochę w pozycji półleżącej nawet w gondoli posiedzieć by wszystko i wszystkich widzieć. Ale to nie jest jakoś długo. Zresztą ciężar ciała nie opiera się wtedy na kręgosłupie, chyba, że dźwiga głowę do przodu jakby brzuszki chciała robić, ale ją powstrzymuję od tego. Generalnie już jak byliśmy u neurologa z tym jej odchylaniem głowy na prawą stronę to ta mówiła żeby dziecko nosić przed sobą w pionie tak by plecami i główką opierało się o klatkę piersiową niosącego, a pod pupą miało siodełko z jednej ręki. Wtedy przeciez miała 2 miesiące z hakiem. Teraz głowę trzyma tak stabilnie, że np. do odbicia nie da rady opierać jej na ramieniu tylko jest na rękach całkiem w pionie z głową do góry, którą sama trzyma. Ale jeśli sama tak robi to podobnież to nic złego. Grunt to nie wymuszać żadnej pozycji. No i na pewno przy problemach z bioderkami też inne pozycje są dozwolone.

Werka dostała od cioci Doci na chrzest m.in. taki album do uzupełniania różnych faktów. Siedzę i uzupełniam co się da. Fajowe to, bo po prostu wszystko tam się wpisuje, wszystkie ważniejsze zdarzenia i wyczyny dziecka 😉 Szkoda, że nie miałam od początku, bo np. nie zapisałam sobie daty kiedy pierwszy raz odwróciła się z brzuszka, kiedy na brzuszek itd. Miejsc na zdjęcia tak za dużo tam nie ma do wklejania, ale do pisania jest sporo. Fajna pamiątka 🙂 Chyba też wydrukuję sobie opis mojego porodu z Brzuszka na pamiątkę dla siebie i Werki jak będzie starsza 😉


ggulek chyba jakis czas temu pokazywała na forum ze zamierza kupic. ja nie mam, nei wiem czy sama sie zbiore kupic ale obroty czy wazniejsze wydarzenia zapisuje sobie w kalendarzu co kupki i jedzonko spisuje.

a co do fotelika, to ty trzymasz w domku ja w foteliku tak?? bo ja mam lezaczek i w nim lezy, jest prawie na płasko, zreszta tak jak układam ze nie lezy pupka w zgieciu lezaczka tylko wyzej troche. jest na tyle małą ze sie da narazie.
to ja wiem jaki ty chyba masz fotelik, mój jest mega zabudowany wiec nie dałoby rady tak jakos na spacerach wysiedziec, niewiele by pewnie widziała. a te wasze foteliki jak lezaczki sa.
a z pozycja do noszenia to widzisz wam kazała nosic, a na bioderka np tak nie wolno plecami do mamy i tam siodełko z rąk. dziekco musi byc do rodzica i nogi na zewnatrz odchylone. to zalezy do czego jaka pozycja widac. co spacjalista inna opinia, a nawet u tych samych rózne opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mulant napisał(a):
ewcia napisał(a):
mulant napisał(a):
ewcia napisał(a):
ooo duzy, w całej okazałosci widac jaki długi. wiec pewnie tu sie waga rozkłąda. Ty mówiłas mulant ze juz ciuszki na 80cm jakis czas zakłądasz. dziecko 4,5 miecha a ubrania na roczek. ale widac ze wyrosniety. a w centylach jak on??

nie wiem jak w centylach bo ja tego nie mam ;/
no 80 a i nawet 86 🙂
duży jest i silny

u nas nie tylko waga i głow i klatka mierzyć nie mierzą nic na to nie poradzę że on jest taki a nie inny

86?? na półtora roczku?? a patrze ze on ledwo 4 miechy ma.
nie masz wpisane w ksiazeczce który centyl, zawsze wpisuaja na szcezpieniach , ile wazy i liczba pod spodem wg siatki centylowej.
a ile teraz cm umierzyli??


nie ma sie co martwic ze jest taki a nie inny, bo fajny chłopak 🙂 a duzy bo duzy, fajny 🙂
maz bedzie miał pomocnika 🙂
a nie jakies chucherko
jak np mojego meza brat na wsi, maja syna to on okropnie wielki ale taki chudy ze mało go nie zdmuchnie wiatr
jakby miał sie zaraz połamac
ale i córka wysoka a chudzina

PS> ja tez taka chuda kiedys byłam, mama mówiła ze nogi miałam jak patyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
ewcia ja jem juz wszysko i jaja też nic jej nie jest
teraz własnie zjadła prawie cały słoiczek pierwszych jablek zkaska manna no bo ten gluten wprowadzam 🙂 popiła cyca i spi
dziad mały zaczyna w nocy ssac palec i jej to wystarczy, o cyca nie woła, amnie rozrywa

hmmm nie przesadajmy nasze dzieci juz takimi plaszczakami byc nie muszą, zeby lekko podniesone w foteliku isc na spacer nie mogły,ja gondoli juz wogóle nie uzywam,wogóle jakoś mało uzywałam przy Poli,ona albo w foteliku albo w lezaczku,wlezaczku mam kilka opcji alezawszlekko te plecki sa okrągłe

Hubcio kawał chłopa, jeszcze chwila i moją Majkę przeskoczy z wagą?

izu Niko spi zWami? czy jak?
majka nigdy z nami nie spała i nie chce spać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masakra aleście naskrobały od wczoraj 😜 Zaraz będę nadrabiać
Byłyśmy wczoraj u lekarza, bo znowu nos zatkany, a mała się męczy i nic nie wychodzi podczas odciągania, dostałyśmy mucofluid. Emilia waży 8kg, ale pulpecika wyhodowałam...
Dziąsło niby spuchnięte na miejscu dolnej jedynki, ale nie wygląda, żeby za szybko wyszła.
Heja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
hejka
ewcia ja jem juz wszysko i jaja też nic jej nie jest
teraz własnie zjadła prawie cały słoiczek pierwszych jablek zkaska manna no bo ten gluten wprowadzam 🙂 popiła cyca i spi
dziad mały zaczyna w nocy ssac palec i jej to wystarczy, o cyca nie woła, amnie rozrywa

hmmm nie przesadajmy nasze dzieci juz takimi plaszczakami byc nie muszą, zeby lekko podniesone w foteliku isc na spacer nie mogły,ja gondoli juz wogóle nie uzywam,wogóle jakoś mało uzywałam przy Poli,ona albo w foteliku albo w lezaczku,wlezaczku mam kilka opcji alezawszlekko te plecki sa okrągłe

Hubcio kawał chłopa, jeszcze chwila i moją Majkę przeskoczy z wagą?

izu Niko spi zWami? czy jak?
majka nigdy z nami nie spała i nie chce spać 🙂



moja tez nie spała, najpierw z nami w pokoju w swoim łózeczku a potem w swoim pokoju chyba od roczku, jak juz chodziła. szczebelki wyjete i nie wyłaziła do nas, nie przychodziła, i tearz na swoim duzym łózku ajk Pani spi.

a moja tez ssie palce, oba, tak namietnie ze szok. staram sie na smoka wymieniac po pzrebojach z zuzia, Iga juz ma czerwone jak ssie. teraz lezała na macie i ssała jak szlaona i patzre, spi. w nocy u nas podobnie, tylkko ssanie słysze, ale ja ja wtedy karmie jak juz duzo ssie i pojekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mulancik, moj Bartek 22.07.2008r, czyli mając 6 miesiecy i 2 tygodnie ważył 11,600 i mierzył 82 cm. To był jego największy skok wagowy. On się urodził maleńki, ale Hubert duży, więc mnie się wydaje,że rosnie Ci proporcjonalnie i wcale nie jest jakiś tam za wielki czy za gruby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
no wiesz ja sie stresuje bo palce to niech ssie a ona z kciukiem jedzie i to tylko z rana albo wieczorem jak chce zasnac, juz dwa dni tak robi

witaj w klubie, u nas juz z tydzien tak jest, a smoka nie chce i juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
no wiesz ja sie stresuje bo palce to niech ssie a ona z kciukiem jedzie i to tylko z rana albo wieczorem jak chce zasnac, juz dwa dni tak robi


nio a moja palce palcami, ale kciuki wali, oba równo. cały czas prawie. i dlatego ja za tym smokiem obstaje, nie chce zbey było to co z Zuza, a tu sie duzo wcezsniej zaczyna 😞 brrrr

PS. moje w sumie zasysa smoka, nei tak ajk wczesniej ze wcale nie, ale zaraz se go wyciaga spryciarz za ten uchwyt i znów kciuk do buzi wedruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas do ssania ulubiony środkowy i serdeczny, kciuka jeszcze w buzi nie miała, chyba, że z całą piąstką 😉
A pro po albumu, kupiłam i fajna sprawa, dużo rzeczy notowałam wcześniej w zwykłym zeszycie. Ale np. ile kosztował litr mleka kiedy się urodziła to nie wiem hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
dlatego ewcia ja mam smoczki bez uchwytow 😁 ale wypluwa i to z jakim obrzydzeniem hehe
smoczka bartkowi ucielam zeby go oduczyc
a jej co utne? 🙃


nio a nasza tylko jednego chce i ja jej nie podpasuje z innym. te sa tylko z uchwytami, bo my mamy gumowe 😞 fuj
ja pzrerabiałam z zuzia i mówiłam ze jak bedzie druga dzidzia to siła wsadze i przykleje plastrem do buzi.
nasza małą wypluwała a teraz albo wypluwa albo se sama wyciaga reke i kciuk wsadza z premedytacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...