Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

verandzia, nieźle 😁

Użarła mnie osa 😠 w brodę. i spuchłam...
plaga tych dziwek w tym roku i to jeszcze wsciekle jakieś...

Wiktoś walczy z kocykiem. Babcia kupiła jej spinkę z kokardą 🙃 mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doczytałam ale nie mam siły odpisywać. Wykończył mnie upał i kąpiel małej. Już drugi dzień pod rząd jak zmoczy jej się włoski to tak drze się, że jest nie do opanowania 😞 od razu trzeba ją wyjmować i lecę z nią szybko do pokoju i do cyca. Jesteśmy na wsi i jest w nowym miejscu, aczkolwiek w pierwszy dzień normalnie ją wykąpaliśmy i nie płakała a wczoraj i przedwczoraj to tragedia 😞 kupiliśmy płyn natłuszczający z Nivea bo Ziajka została w domu w Szczecinie. Jutro spróbuję bez tej Nivejki i zobaczymy.
A Astra odnośnie tego aspiratora do noska to dużo lepszy biż gruszka, fajnie bzyczyi wygląda jak zabawka i mała się go nie boi 🙂 nawet się śmieje jak czyszczę jej tym nosek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikutka po kąpaniu i butli leży w moim łóżku, tak się śmiała,ze ma czkawkę 😁
Syn dopiero wrócił z dworku, kolacja i pójdzie spać.

Kasia, to super, jak będzie mi potrzebny to kupię na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pije somersbe,czy jakoś tak pół piwa i mam fazę
dzieciory spią,
maż szuka baterii do pilota bo enka zdechła hahha
odkładam prasowanie na kolejny raz, a góra rosnie
chyba że fazę pogłebie i się zawezmę, hahha zart

wydaje mi się że wymówka zkasą jest słaba
z jednej strony mozna tak powiedzieć, ale w sumieksiadz w takim wypadku powinien wam slubu udzielic za friko
hucznego wesela nie trzeba,aobraczki złote chyb nie musza być
te chujki mają na wszystko wytlumaczenie 🙂
zalezy jaki ksiadz, czasem zrozumie
próbuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam boje się napić nawet łyka piwa bo wiem że będę pijana ha ha :P moje grubasy śpią oby dwa wykończone mały dziś dorwał małego kotka biedny kotek babcia mu pokazywała takie małe co dopiero oczyska otworzył a hubcio już go szczopił he he
ja teraz zaraz ide spać
myłam prysznic i sobie palce wszystkie przeciełam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobranoc.
Mulancik ja sobie przeciełam kciuka jak bułkę kroiłam takim z ząbkami, wbił się głęboko i spuchło i bardzo boli ale jakoś to przeżyję 🙂
Astra to kurde suka z tej osy, że Cię w brodę uciachała, dobrze że do buzi nie wleciała.
Tu na wiosce gdzie jestem jest zatrzęsienie tych cholernych os :/ jak wychodzę z małą na dwór to siedzę cały czas przy niej bo boję się żeby jakikolwiek robal na niej nie siadł. Bo to jest księżniczka moja mała 🙂
A w ogóle numer 🙂 przyjechali tutaj na wieś na grzyby w sumie Michała rodziców przyjaciele i dali małej do rączki 50 złotych, chciałam je wziąć od niej ale skubana za cholerę nie chciała puścić 🤪 tak mocno trzymała, że szooook 🙂 wie od małego co najlepsze 🙂)
Teraz już na serio dobranoc.
Ale małej jeździ w brzuchu o ranyyyy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
macie rozrabia,tzn.juz na panelach jest 🙂
2 kupe wali w przeciagu 1h 😮

Agdzie Kika,Jaszminka i Meti?


JA mam na osy uczulenie 🤔Jak je widze to jestem cala mokra.

Kasia kup sobie siatke na wozek.Ja zamowilamna allegro i nawet pod kolor wozka jest lamówka z zameczkiem super jest.I goscie tylko proszeni wchodza do zamku Alanka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
macie rozrabia,tzn.juz na panelach jest 🙂
2 kupe wali w przeciagu 1h 😮

Agdzie Kika,Jaszminka i Meti?


JA mam na osy uczulenie 🤔Jak je widze to jestem cala mokra.

Kasia kup sobie siatke na wozek.Ja zamowilamna allegro i nawet pod kolor wozka jest lamówka z zameczkiem super jest.I goscie tylko proszeni wchodza do zamku Alanka 🤪

Izu mam moskitierę.podaj linka do tej Twojej siateczki.
Z tym, że ona w ogóle już prawie nie śpi w wózku. Jak siedzi w bujaczku na dworzu to siedzę przy niej bo tych suk jest tak dużo, że trzeba mieć oczy wkoło głowy.
Dobry. My od 7 nie śpimy. Pogoda piękna ajj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
leliva napisał(a):
6 godzin snu z czterema przerwami 😠
dziecko się drze bez powodu, chyba wyczuwa, że mama nie w sosie
od rana łeb jak sklep
padam na twarz a jeszcze 8 nie ma


o jacie Leliva, ale ta Twoja Ulcia się wymorduje. a czemu ona tak sie budzi, chce sie bawic czy na jedzenie?? nio bo az tyle to pzresada choc znam takie dzieciaki.
nasza sie budziła o 2-3 i potem o 4-5 a teraz potrafi juz spac do 5-6 bez tej pobudkiw srodku, ale w sumie jej sie zdarza czasami. u mnie to łasuch ogromny ejst na cyca, Zuzia mi sie od 2 miesiaca nie budziła, pzresypiała cała noc juz.


Ewcia, właśnie nie mogę dojść do tego, co jest nie tak. Ona już ładnie noce przesypiała, budziła się dwa razy ok. 12-1 i 4-5. A teraz już tydzień ponad budzi się w nocy co 1,5- 2 godziny. I potrafi się obudzić np. godzinę po położeniu jej do łóżka, a zawsze wtedy miala najgłębszy i najdłuzszy sen. Myślałam, że ząbkuje, bo miała opuchnięte i zaczerwienione dziąsełka w miejscu górnych jedynek, ale teraz już jej to zeszło, a dalej tak nam daje popalić w nocy. Smoczek nie pomaga, muszę ją wziąć do cyca, pociągnie parę łyków i usypia. Nie je dużo, więc myślę że to nie z głodu. Chciałam ją parę razy wziąć na przetrzymanie - niech się wypłacze i zaśnie - ale jestem tak wymordowana, że daję za wygraną, żeby choć na chwilę oko zmrużyć. Najbardziej prawdopodobne mi się wydaje, że ma po prostu problemy z ponownym zaśnięciem, jak się w nocy obudzi i potrzebuje do tego mamy. W dzień tego problemu nie ma, odkładam ją do łóżeczka, wychodzę z pokoju i po paru minutach dziecko śpi. Nie wiem co z nią robić, mam nadzieję, że lada dzień samo się wszystko ułoży, bo nie wyobrażam sobie iść do pracy tak cholernie niewyspaną:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy 🙂

Odnośnie siedzenia/jeżdżenia/spania w foteliku to sie już nie pitole. Jasiek od urodzenia nienawidzi gondoli i lezenia na płasko więc Go przecież nie zmuszę a jakoś się przemieszczać muszę. Aktualnie spacery w foteliku odbywamy a niedługo przejdziemy na spacerówę 🙂 Bo fotelik do 10 kilo ;] Hehe.

Bylismy u okulisty 🙂 Pierwszy tak mega sympatyczny lekarz jakiego kiedykolwiek poznałam. Ma ekstra podejście do dzieci, Jasiek cały czas się śmiał. Wycałował Go i wytarmosił 🙂 A na gały dostał kropelki i zlecone masaże - pompowanie oka. I higiena higiena higiena. Codziennie zmieniać posłanie, wszystko odkażać itp. Jak po 3 tygodniach nie ustąpi to pobiera posiew i zastanawia się nad drenażem oczek. Powiedział, że to wcale nie jest takie straszne, pokazywał tą sondę, którą się czyści kanalik. I tak mam nadzieje, że to nas ominie szerokim łukiem ;]

Poza tym, wiele razy byłam w Częstochowie ale dopiero wczoraj dostrzegłam uroki tego miasta, bardzo mi się podoba 🙂

Jan uczy się usypiać w leżaczku i póki co - śpi. Kupiłam mu kaszke Nestle z glutenem na modyfikowanym i tak się zastanawiam kiedy by mu podać bo od wczoraj kupy nie zrobił 🤨 A żarł jabłko z marchewą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mała się obudziła o 6 na butlę i jeszcze śpi. Wstanie i idziemy na dworek, bo pogoda piękna.
Ja tez mam moskitierę na wózek, ale jej nie zakładam, bo przy takich upałach buda + moskitiera = prawie namiot, cała mokra jest. I tak jak siedzę to mam ją obok siebie i oganiam od tych cholernic. Do niej tak nie lgną jak do Bartka, za nim to całe chmary latają, a on już się tak wystraszył po tym ugryzieniu,że ucieka przed nimi gdzie pieprz rośnie 😁

Wiecie co...jestem zła. Zaliczyłam sobie wczoraj kłótnię z matką i normalnie łby bym tym wszystkich hipokrytom pourywała. O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś jeszcze pytała jak śpią dzidy nasze po piersi. Jak widac różnie. Mój przesypia całe noce, od 22 do 6 tak średnio. Ale to zalezy chyba od dziecka. Leliva kurcze szkoda mi Cię bidulo bo faktycznie perspektywa powrotu do pracy po takiej nocy jest przerażająca. Możę Uleńńka czuje jakiś niepokój w nocy, boi się ciemności, nie lubi być wtedy sama? Czasami nawet dorośli tak mają ;] Śpicie z Nią w pokoju? Gdzieś wyczytałam, że jak dziecko w nocy takie niespokojne to warto przez szczebelki trzymać za rączke. Nie sprawdzałam. A może zwyczajnie taki urok dzidzi i trzeba poczekać.. Mojej siostry córa też dawała popalić dłuuugo. Z niemocy sypiała w końcu z rodzicami w łóżku. Przy cycu najlepiej. I wtedy było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva, a może nie daj jej tyle w dzień spać, bo może jej się dzień z nocą pomylił?

Co do moskitiery też jej w upał nie używam. Zresztą jej założenie jest możliwe tylko jak dzidziuś śpi, bo tak za mało widzi.
żarłok odkąd je kleik budzi się o 4 na jedzenie.Powinno jej to chyba na dłużej starczyć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikumiku napisał(a):
Astra masz rację, moskitiera to poracha jak jest upał. Wolę siedzieć i lumpić sie jak w obrazek na bąbla.
Dziś K ma srake więc może faktycznie coś w powietrzu wisi 🙂

Co Cię tak wnerwiło?

Kogo się nie zapytam to albo właśnie przeszedł jelitówke, albo ją ma, albo mu się na nią zanosi, tak ze powodzenia 😁


Ach Fiku, moja matka mi wczoraj tak pięknie wyśpiewala gorzkie żale jak Czesio z "Władców much" 🙃 Że powinnam jeszcze "brykać", ze jestem za młoda na dzieci,że dzieci to tylko problem,że kto mądry to dzieci nie ma, że zawiązałam sobie życie, że jednym słowem jestem głupia jak cymbał, że na starość zrozumiem i wiele takich innych im podobnych tekstów, z rodzaju tych, co to trafiają tam, gdzie boli najbardziej 🙃
Jednym słowem masakra i nie mam zielonego pojęcia co jej odjebało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
ewciaPM napisał(a):
Hej Dziewczyny!
U nas jakoś leci 🙂

Mam pytanie do mam karmiących piersią , jak śpią wasze maleństwa w nocy? długo przesypiają? Bo mój jakpójdzie 21-22 to się budzi ok1 i później 4-5. Myślałam że im starszy tak będzie dłużej spał. a tu zonk, nic się nie zmienia. może ze trzy razy spał mi do 5, to aż się budziłam i spać nie mogła i czekałam aż się obudzi, patrzyłam czy żyje 🙂 a piersi jak kamienie.
Kiedy planujecie przejść na butle?? bo ja jak skończy 6miesięcy, bo chce wrocić do pracy... tu w De, Teściowa ma przyjechać na 2tygodnie i później będzie jakaś niania... tylko jaka? nie chce obcej, mam nadizeje że bratowa pracy nie znajdzie w PL i przyjedzie tu i będzie nianią 🙂 to jest oprócz babć jedyna osoba której zaufam, bo wiem że sobie doskonale poradzi.
Ok trzeba uciekać lulu 🙂 Dobranoc robaczki 🙂


ewcia u nas ze spaniem tak jak pisałam, zazwyczaj do 4-5-6 spi, ale ma noce ze sie np o 3 budzi.
a co do karmienia to ja chyba na modyfikowane, nauczona na zuzi, nie pzrejde wcale. bede karmiła jak wróce do pracy cycem pzred i po pracy, a w dzien mała naucze jesc inne rzeczy, owoce, zupki, kaszki, jogurciki potem. a potem juz cyc. tak było z zuzia i karmiłam piersia do 1,5 roku. Jak Bóg da to i teraz tak bede.
a u nas kwestia jeszcze jest taka ze mała nie ciagnie z butli nic, nienawidzi butli i smoka 😞 nie wiem jak ja jej sok podam. zuzia choc soki i wode piła z butli, a Igusia nie chce.


Na temat przesypiania już się nie będę wypowiadać.
Co do mleka, to chcę karmić Ulę do roczku na pewno, jeśli się uda to nawet dłużej, zobaczymy. Bebiko wprowadziłam jakiś miesiąc temu i podaję jej butelkę (ok 100ml) dziennie. Robię to, żeby nie było problemów z zaakceptowaniem butelki, kiedy będę w pracy. Pamiętacie na pewno, że już raz jej odstawiłam butlę, kiedy przestałam jej podawać debridat i potem miałam problem, bo nie chciała jej ponownie zaakceptować? No więc chcę uniknąć teraz takiej sytuacji. Zupek i deserków na razie je za małe ilości, żeby mogło jej to zastąpić całkowicie cyca pod moją nieobecność. Soków nie chce wcale, woli herbatki, ale jedynie ziołowe, owocowymi gardzi 🙂 Wybredna ta moja dziecina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała też się już w spacerówce wozi. Nie mam jej co prawda całkiem na płasko rozkladanej, ale oparcie jest pod bardzo małym kątem, chyba mniejszym niż w foteliku nawet. Ula ma bardzo duże parcie na siedzenie - biorę ją niekiedy (na chwilę!) na półleżąco sadzam na kolanach, to sama sobie usiąść potrafi 🤪 Jeszcze się chwieje na boki, więc ją asekuruję, ale daje radę coraz lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leliva napisał(a):
Moja mała też się już w spacerówce wozi. Nie mam jej co prawda całkiem na płasko rozkladanej, ale oparcie jest pod bardzo małym kątem, chyba mniejszym niż w foteliku nawet. Ula ma bardzo duże parcie na siedzenie - biorę ją niekiedy (na chwilę!) na półleżąco sadzam na kolanach, to sama sobie usiąść potrafi 🤪 Jeszcze się chwieje na boki, więc ją asekuruję, ale daje radę coraz lepiej 🙂

Ula juz duża dziewczyna, mój Bartek jak mial 5 miesięcy usiadł kilka razy sam, ale się przewracal jeszcze, po skończeniu 6 miesięcy siadał coraz pewniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra mi się wydaje, że takie biadolenie mamusiek jest silnie związane z ich postępującą hmmm, dojrzałością 😉 Nas to wnerwia, ale ja mam czasami wrażenie, że to taka chęć zwrócenia na siebie uwagi. Źle im z tym, że robią się coraz starsze. Kuźwa psychologiem nie jestem, ale jak obserwuję moją mamę czasami i totalnie bezsensowne, sprzeczne z Jej naturą
wywody to sama nie wiem co mam myśleć. Coraz bardziej przypomina moją babcię.

Ano Jasiek już 5 miechów, masakra. Zleciało jak z bicza strzelił. Mam podobnie jak Obdarzona, chcę znowu być w ciążyyyyy 🙃

Ja też nie chcę rezygnować z piersi. Kiedyś mówiłam, że tylko do roku bo nie wyobrażam sobie chodzącego dziecka przy cycy. Teraz mam ochotę karmić całe życie ☺️

Napisałam więcej ale dwa razy Jasiek mi skasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...