Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

3 dni bez kupy trochę dużo. Marchewka i kaszka zagęszczają kupę i trochę wstrzymują, ale za to jabłko powinno pomóc to uwolnić 😉 U nas ta konfiguracja zawsze działa.
Wera beton też jest dzisiaj.
Astra to ja nie idę teraz na spacer, bo u mnie wietrzysko się zerwało i pewnie zaraz będzie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, u nas też jabłko działa 🙂 szkoda tylko,ze ta moja małpeczka soku jabłkowego nie lubi. Ale ogólnie to jabłek u nas dostatek 🤢 będziemy całą zimę jeść i srać 🙃 🙃 🙃

Jezuuuuuuuu, no muszę te jabłka ostrugać i do gara, a potem w słoiki, ale mi się niee chceeee!!!!

idę zupkę jeść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moja codziennie doi sok jabłkowy. Uwielbia go i wypija 100ml na raz w tempie błyskawicznym, nierozcieńczony. Jabłuszko w słoiczku też jest ukochane. Teraz wiem czemu mnie do jabłek w ciąży ciągnęło, bo ja to nie lubię 🙂 Myślę czy jej dać dziś zupkę marchewkową z ryżem, bo mam Hippa hmmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jabłuszko nie działa właśnie. Słoik, herbatka, sok, masaże, nic nie działa po prostu. A pierdki jakieś tam wyciska. Czopek mu wsadziłam i siedzi tam już 25 min a kupy ani widu ani słychu. Brzuch miękki. A tak juz było miło ;] Podejrzewam kaszę bo po marchewie była kupa śliczna a jak wprowadziłam gluten to zaniknęła. Chyba znowu zrobimy przerwę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedny Dżonkuś. A Fiku może spróbuj mu suszarką pogrzać i masować za razem. Pod wpływem ciepełka jelitka może zaczną pracować i w końcu kupsztal wyleci 🙂
U mnie zawsze rurka zdawała egzamin ale od jakiegoś dłuuuuuższego czasu nie jest nam potrzebna bo Maniusi brzusio zaczyna coraz ładniej trawić 🙂
Idziemy do Ludla zaraz po łososia bo dziś łosoś z makaronem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zjadłyśmy zupkę marchewkową. Mam nadzieję, że nic się nie będzie działo, bo zawiera trochę soku winogronowego. Ale główny składnik to marchewka, ziemniaki i ryż. Wieczorem nie dam kleiku, żeby ją za bardzo nie zakleiło 😉
Zaraz szukam blendera na all i sama jej będę trochę gotować też. Garnek do gotowania na parze mam 🙂
Astra mogłabyś dać jeszcze raz tą stronę z przepisami dla dzieci? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przepisydladzieci.dla4.pl/4.htm

Proste przepisy, wydaje mi się,ze niektóre można wypróbować.
A blender ja mam ten: http://allegro.pl/grundig-bl-5040-blender-reczny-nowy-3-lata-gw-pl-i2507313403.html
Wcześniej miałam jakiś taki chujowy z MPM Product taki biało-czerwony, nic nie warte, tanie gówno, spalił mi sie po trzech uzyciach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...wa, nie będzie jadło to moje dziecko od męża i koniec!!! 😠 😠 😠 Będzie chodzić głodna przez 7 godzin dziennie aż wrócę z pracy, bo nie mam już pomysłu, co z nią zrobić 😞 Próbowałam najpierw ja ją karmić, potem przekazać butelkę mężowi - nie ma szans. Karmienie w foteliku, a nie na rękach też nie zdaje rezultatu. Pojenie mlekiem zamiast herbatką na spacerze też się nie udaje. Mojego mleka odciągniętego też od męża nie wypije, więc to nie chodzi o smak mleka. Tak się cieszyłam miesiąc temu, że zaczęła w ogóle jeść z butelki, a nie pomyślałam wtedy, że może jeszcze być problem kto tę butelkę trzyma 😞 Normalnie płakać już mi się chce dzisiaj. Jeszcze tylko trzy dni zostały...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy mikser i np. zupę krem robię odpowiednią nakładką do miksera. Zastanawiam się czy by mi ten mikser nie wystarczył. A jak gotujesz na parze Astra to te warzywa robią się bardzo miękkie, czy właśnie niezbyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
Ja mam nowy mikser i np. zupę krem robię odpowiednią nakładką do miksera. Zastanawiam się czy by mi ten mikser nie wystarczył. A jak gotujesz na parze Astra to te warzywa robią się bardzo miękkie, czy właśnie niezbyt?

Łe no to jak masz taki mikser, to blendera nie potrzebujesz.
Ja gotuję aż są bardzo miękkie. Trochę to trwa, zawsze można pokroić na mniejsze kawałki,żeby było szybciej 😉

Leliva, kurczę, no nieciekawie to wygląda. Ale to tylko 3 dni i aż 3 dni. Jak tata będzie próbował, to moze się przyzwyczai. Albo właśnie, spróbujcie ją przegłodzić i wtedy niech tata jej da butlę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mąż się stresuje i ona to czuje? Czy w ogóle od nikogo nie chce jeść poza Tobą? Ja w pierwszych dniach życia nie chciałam jeść w ogóle od mamy, tylko i wyłącznie od taty z butelki odciągnięty pokarm (mamy oczywiście 🙃 ). Bo moja mama bardzo zestresowana była tym, że nie chcę jej cycka i widocznie to czułam. A tatuś był idealną mamusią karmiącą, super spokojny. Tylko to były fazy noworodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej...teraz Wam powiem, co mój Bartek wymyslił 😁
Powiedział mi,ze marzy o tym,zeby kupić sobie malego byczka, że dziadek zrobi dla niego specjalne stanowisko i on go bedzie codziennie doił 😮 I "mamo, proszę, prosze, prosze" 😁 i teraz weź dziecku wytłumacz, że byka się nie doi....i dlaczego 😁

Więc mowię: synuś, ale byk nie ma cycków, gdzie dojarkę chcesz podłączyć?
Bartek po chwili: Ale tata ma cycki
Ja: 😮 🙃
Bartek: Ano tak, wiem, ludzi się nie doi. Ale byk ma cycki, widziałem na zdjęciu
Ja: 😮 🙃 Kto Ci pokazał?
B: Dziadek.
Ja: 🤢 Powiedz dziadkowi, że byk to jest chłopak krowy i jego się nie doi. Tylko krowy dają mleko. Bo krowy rodzą małe cielaczki i muszą je karmić, a byki nie muszą
B: To idę od razu, żebym nie zapomniał, muszę dziadkowi powiedzieć, bo on nie wie 🙃

Wiem,ze wróci i będzie drążył temat dalej, już się boję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Melduję, że kupy nadal brak ;] A czopek już prawie 3h siedzi.. Suszarkę bym sprawdziła ale strasznie duszno jest i nie chcę Go jeszcze tak męczyć :P Chociaż On nie wydaje się być smutny z tego powodu, że nie robi kupy :] Bleeee, nie wiem. Nie daje narazie nic poza owocami i marchewką bo po tym było dobrze.

Bartek pomysłowość pierwsza klasa, i jak tu nie kochac dzieci 😁

Leliva Twoje Maleństwo uparte bardziej niż Mania i Jasiek razem wzięci :] Ciężko tak bo weź tu patrz jak się dzieciorek męczy głodny a nieustępliwy. I nic totalnie nie weźmie od nikogo? Nawet zupki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dziennie jeden cały, ale zaczynałam też od jednej łyżeczki. Stopniowo słoiczek zastąpił jeden posiłek mleczny, więc przy cycku chyba trzeba dawać mniej, bo to zaszkodzi laktacji.

Moje dziecko znów śpi, ja jem obiad. Duszno jest masakrycznie, nie przyszedł do nas deszcz od Astry. Teraz świeci słońce jeszcze dodatkowo. Mama przyjedzie na chwilę po pracy, bo jutro wyjeżdżają z tatą na wczasy i mimo, że była w tym tyg. już 2 razy to jeszcze się musi z Werką pożegnać 🙂 A mi trochę smutno, że jadą na 2 tygodnie 🙃 29-letni mamincycek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my jemy cały od ponad tygodnia z dwomałyzeczkami kaszki manny
u nas kupy tez nie sącodziennie i nigdy ogromne,aleskorojest szczesliwanie marudzi,to nie widzeproblemu wiec się nie spinam
leliva,7h da radę patrz:
-jeden słoiczek-to już jedno danie
-a potem kaszka na twoim mleku i jż drugie
jest coś takiego chyba z lovi, butelko-łyzeczka, nie jest to dla mnie jakoś super wygodne, bo trzeba nabraćwprawy bomoze cisie z tego lać,noi musi byćgestsze,no ale moze niech najpierw zacznie od czegoś takiego
amoze to teżkwestia własnie stresu,ty sie stresujeszże nie chce,on sie stresuje że ty sięstresujesz i tym żenie chce,a dziecko robise z was polew i stresa wam zapodaje,mam na mysli to że jakzostanie uleńkasama na placu boju z tata tomoze wkońcu skapituluje :P trzymam kciuki

znowu wydałam pieniadze, kurwa a mialam odłozone
poszłam do smyka po prezent i nakupowałam Majce ciuchów
potem w reserved poszłam dlasiebie obejrzec sukenke,wyszłam z dwiema bluzkami i siata ciuchów dla Majki
uciekłamz tegoCH bobymwszystko straciła :P

maz chowac zakupy !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc zaczniemy od tego że już wiem co mi dolega potwierdziły to badania menopauza a więc przechodzę w wieku 27 lat masakra muszę brać hormony by nie czuć dolegliwości typu wybuchy ciepła zimna rozdrażnienie patia brak ochoty na sex no i chyba Hubert będzie jedynakiem bo zanika mi jajeczkowanie co do okresu to lada moment bym już nie miała załamka a może to lepiej nie będe musiała się zabezpieczać 🥴 😮 🤢
glowa nas boli a synuś sobie śpiew na cały regulator 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia my stoimy na pół słoiczka przez tą nieszczęsną kupę 🙂 W sumie to na nowo zaczynamy :P A kupa sie pojawiła po 4 godzinach od czopka. Normalna, bez większego wysiłku. Dlatego Sztunia mam nadzieje, że masz racje 🙂 Jak nic Go nie boli, nie marudzi to kupy może nie być. Zobaczę jednak jak będzie bez kaszki. A tak w ogóle jak się wprowadza gluten i nie ma reakcji alergicznej to trzeba go dawać dzień w dzień przez jakiś czas?

Lady słodka jesteś, hehe :P Mamincycka 😁 Ty byłas w ogóle długo karmiona piersią?

Mulant to okropne wiesci 😞 Słyszałam wiele o przypadkach tak wczesnej menopauzy i bardzo współczuje. Nie wiem jak Ty się z tym czujesz bo twarda babka z Ciebie, ale szkoda że Hubik nie będzie mógł mieć rodzeństwa. A może to znak, żeby jeszcze się szybko postarać? Chyba, że ma zostać Waszym jedynym dziedzicem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko mulant, naprawdę?
Ale numer. Taka wczesna menopauza coraz częściej sie zdarza, mam koleżankę, której menopauzę przyśpieszył przedmaturalny stres i też juz jest po ptokach u niej.

Ej mulant, zamień się ze mną, co? Weź moją krwiożerczą macicę, a daj mi swoją i wybuchy ciepła i chuj wie co tam jeszcze, ja już dzieciów nie chcę, a Tobie by się jeszcze jakiś....hm...wiem! Norbert ! przydał 😁
Mąż Robert, mały Hubert, to może jakiś Norbert jeszcze 😁
Rób, póki możesz, Hubcio takie cudo, drugie by było równie fantastyczne


Sztunia, witaj w klubie, ja tez byłam w smyku 🙃 i w tesco.
A miałam jechać do księdza 🙃
Nie mam pieniędzy, ale dzieci mają nowe ubrania i mała jedzenie na miesiąc, albo i dwa 😁 I my też zaopatrzoną lodówkę, bo ostatnio odmrażałam i buła pusta 😉
Teraz muszę do poniedziałku na przelew czekać, mam w portfelu 14,20zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, my też jemy jeden słoiczek dziennie, zamiast jednego mleka, wieczorem mleko zagęszczam kleikiem, jeszcze ją powoli przyzwyczajam do kaszki mleczno-ryżowej, po trochu daję, bo mimo pożarcia słoiczka z jabłkiem, kupa była twardawa po kaszce. Nie bolał ją brzuch, ale wolę dmuchac na zimne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...