Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Sztunia, można, tylko trzeba ściągnąć pokarm po rtg. Przynajmniej tak mnie pani technik poinformowała. Ja robiłam rtg zęba po porodzie, jak tylko dałam radę doczłapać do dentysty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś preparat przeciwko komarom dla maluszków? Bo strasznie mi w nocy te bestie pogryzły Uleńkę 😠 Widziałam w sklepie coś podobnego do Raid dla dzieci, ale można go używać od 1 roku życia dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sztunia ja bylam ostatnio na rtg zeba i dzisiaj kregoslupa i technicy nie widzieli zadnych przeciwskazan. I nikt mi nie kazal odciagac pokarmu. Jest tylko wzmianka o tym aby poinformowac wtedy kiedy jest sie w ciazy. Ale oczywiscie powiedzialam ze karmie i bez problemu mnie przeswietlili.
A poza tym Sztunius ja juz nie wyrabiam na kregoslup, jest coraz gorzej. Jak chodze to kuleje i dretwieje mi cala lewa noga, wiec musze w pore zaczac sie leczyc. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
leliva napisał(a):
Znacie jakiś preparat przeciwko komarom dla maluszków? Bo strasznie mi w nocy te bestie pogryzły Uleńkę 😠 Widziałam w sklepie coś podobnego do Raid dla dzieci, ale można go używać od 1 roku życia dopiero.


hejo, mam chwilke. a nie mam kiedy was doczytac, chyba zaległosci bede nadrabiac dopiero w białymstoku.
Leliva z tego co wiem to dla maluszków lepsze sa jakies takie ogolne, zeby odstarszało w domku, jesli chodzi o dom. bo na skóre psiukane to sa ogolnie szkodliwe. ja zuze psiukam jak idzie w miejsce gdzie duzo komarów, ale Igi nie psiukam tylko obserwuje zeby nic jej nie gryzło. a te własnie preparaty na skóre sa ponoc bardzo szkodliwe, i dla dorosłych. maja jakies składniki, co niby odstraszaja ale maja substancje szkodliwe dla ludzi. widziałam swego czasu cos takiego:
http://www.doz.pl/apteka/p55316-KomarOff_tabletki_Arka_Noego_30_szt
ciekawe jak działa, ale to dla starszych juz dzieci. zastanawiałam sie nad tym czy zuzi kupic, ale póki co psiukam OFF. a jak pogryza to kupilismy fenistil żel do smarowania, bo zuzia chyba jest na te ugryzienia uczulona, ma obrzęki dookoła ugryzienia i aptekarka mi doradzała zeby tym żelem smarowac. miała na rece taki obrzek chyba z 5cm i po 2 posmarowaniach znikneło. fenistil super 🙂

my dzis bylismy nad rzeczka, ale pilnowałam małej w cieuniu wiec sie za bardzo nie opaliłam, za to maz z zuzia w wodzie, maz spieczony a zuzia leciutko opalona, bo posmarowana była. Iguske nakarmiłam i nawet sie zdrzemneła pod parasolem. ale wiaterek zawiewał i jakis piach i inne przywiewał, a ona jak sie obudział to zaraz raczki pchala. a potem spanko dziewczynek w łózeczkach i obiadek i kąpanko w basenie. Ige wsadzilismy an troche, taka była woda ciepła, ale zaczeła potem płakac, nie wiem moze sie czegos wystraszyła.

PS> a najgorsze ze alergia mi nie odpuszcza , mimo brania zyrteku, albo to cos innego, nie alergia, tak na mnie działa u rodziców 😞 i co u rodziców powinno byc najlepiej toja sie tak musze mordowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
jem sobie arbuza na śniadanie
mała mi nadawała od 4 rano, więc Lady u nas to samo - odkąd zagęszczam mleko kleikiem, budzi się wcześniej 😮
Potem usnęła, obudziła się z kupa, a teraz leży sobie i marudzi, ale mysie oczka robi, więc zaraz zaśnie.

Jakoś pochmurno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam przerwę w tabsach, czekam na ciotę drugi dzien i ni ma 😁
Nie będe brała tych daylette, bo mam całe plecy zasyfione, a nigdy nie miałam czegoś takiego. Poza tym przez 2 miesiące brania brązowe plamienia i na bank mam grzyba, jak clotrimazol nie pomoze to idę do ginki. Dzięki nim schudłam, ale nie chce mi się dalej męczyć z bolami głowy, już się wyregulowałam, jak myslę, a przy takiej częstotliwości seksu, gumki wystarczą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje małe dzisiaj wyjątkowo się obudziło o 6:30 na jedzenie. Ale co z tego skoro od tego momentu nie śpi 🙃 Przewędrowała całe łóżeczko i ja jeszcze trochę pospałam w tym czasie. Ona ma w nogach pełno miśków i maskotek poukładanych i jak się nudzi to zaczyna się do nich przesuwać i nimi bawić 🙃 Także jak wstałam dzidziuś leżał w poprzek w nogach łóżeczka wśród maskotek.
Też się czuję po hormonach marnie i jedzenie mogłoby dla mnie nie istnieć. Jeszcze wybiorę 2 opakowania, bo mam na tyle receptę i przerwa. Na włosy to raczej nie pomogło tylko Inneov zawsze po takim czasie działa. Jeszcze co do wypadających włosów słuchajcie dobrze jest brać sam cynk, tylko oczywiście samemu przy karmieniu na pewno nie. Trzeba skonsultować z lekarzem. W Inneovie też główny składnik to cynk, a jednak różnica w cenie między tym specyfikiem, a samym cynkiem diametralna.
Zaraz przyjdą zakupy z Almy ogromne, bo musiałam uzupełnić lodówkę. Dziś na obiadek coś szybkiego znowu, bo nie będę w ten upał się gotować w kuchni:
http://www.makecookingeasier.pl/na-obiad/z-cyklu-przepisy-dla-studentow-fusilli-z-cukinia-baklazanem-i-czerwona-papryka/

A co do komarów to u mnie wystarcza baldachim. Ja po nocy jestem pogryziona cała, a Nunek nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, to upał poszedł do Ciebie, bo u mnie pochmurno i mżawka. Ale ciepło 🙂
Wika wstanie to pewnie już przestanie siąpić i mam nadzieję,ze słonko wyjdzie, to się poopalam. Potem jadę kupić michowi te sandałki 😁 Mąż się z nas śmiał,ze ciekawe, co by było, gdyby i mnie zassało, ile bym lamentowała za swoimi butami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):

mam zamiar sie opalac i czesciej bzykac z mezem


Też zawsze po bzykaniu postanawiam robić to częściej ale plastry to postanowienie szybciutko niwelują 😜 Mama mi powiedziała, że ostatnio w tv mówili, że kobiety, które noszą plastry na ramionach dają znaki, że chcą się bzykać. Ja pierdzielę taką teorię tylko facet mógł wymyślić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maz juz wybyl do tescia.
Musi prase naprawic.I nawet czubek nie polozyl sie spac.
Teraz to przemilcze,ale jak pojedziemy do mojej mamy to ja mu dam.Wyciagne go na koniec swiata 🙂

ALe mam cisze w domu.Niko i Nikola z nim pojechali.Alan sie obudzil,ale lezy w lozeczku.
Troche dom ogarnelam.

Dzisiaj jakas rybka na obiad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra napisał(a):
Lady, to upał poszedł do Ciebie, bo u mnie pochmurno i mżawka. Ale ciepło 🙂
Wika wstanie to pewnie już przestanie siąpić i mam nadzieję,ze słonko wyjdzie, to się poopalam. Potem jadę kupić michowi te sandałki 😁 Mąż się z nas śmiał,ze ciekawe, co by było, gdyby i mnie zassało, ile bym lamentowała za swoimi butami 😁


U mnie 28 stopni i powietrze jak kisiel. Pochmurno też jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę sobie kawę zrobić, bo powieki mam ciężkie. Leniuchujemy z Bartkiem na balkonie pod parasolem, mamy lody, arbuza i borówki 😁 idę po sok i kawę.

Iza małpo, narobiłas mi ochoty na rybę z frytkami 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście,że ogarnęłam te ogórki 🤢 dostałam 2 worki jabłek, teściowa była pozbierać...
I teraz muszę coś z nimi zrobić, zanim wyhoduję roje wściekłych muszek-owocówek 😁

Iza, fajne fotki robi ten fotograf, my tez byśmy sobie na jakąś sesje poszli, ale mój chłop uważa,że jest niefotogeniczny i za żadne skarby nie chce się zgodzić hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra napisał(a):
Jakie to szczęście,że ogarnęłam te ogórki 🤢 dostałam 2 worki jabłek, teściowa była pozbierać...
I teraz muszę coś z nimi zrobić, zanim wyhoduję roje wściekłych muszek-owocówek 😁

Iza, fajne fotki robi ten fotograf, my tez byśmy sobie na jakąś sesje poszli, ale mój chłop uważa,że jest niefotogeniczny i za żadne skarby nie chce się zgodzić hehe


Mój też tak uważał i dopiero po sesji pochwalił fotografa, bo uznał, że to pierwsza osoba, która mu zrobiła fotki na których jakoś wygląda 😉 Choć widział je tylko w aparacie. Dobry fotograf zrobi ładne zdjęcie każdemu. Dobrego fotografa poznasz też po tym, że nie każe Ci zastygać w jakiejś pozycji do zdjęcia. Ja zawsze przy takich wychodzę jak jakiś down 🙃 Stąd zdjęcia w różnych moich dokumentach wymiatają normalnie. A w paszporcie co to robią twarz z przodu i nie mozesz się nawet uśmiechnąć to już w ogóle. Tak a propos: 😉
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=422014021174010&set=a.119612888080793.7160.115777111797704&type=1&theater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiku, sądzę,ze może. Bartek byl na butli, a po pierwszej kaszce mannej tez nie było kupy kilka dni.

Zupę pieczarkową gotuję i skrzydełka na ostro w piekarniku piekę, o 😜

U mnie leje i huragan normalnie, w momencie zrobiło się zimno.
Dzidziuś beton - co wypije butlę to śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...