Skocz do zawartości

Czerwcoweczki 2012 | Forum dla mam


midorada_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 938
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czarna_Mamba napisał(a):
Hello


Kocik tak oglądam Twojego Maluszka i stwierdziłam ,że ma nietypową urodę 🙂 śliczny jest 🙂
Wogóle wszystkie te Nasze dzieciaczki są piękne 🙂


hehe dopiero doczytałam bo rano wpadłam tylko na szybciora coś skrobnąć 🙂
Dzięki ale masz rację wszystkie nasze bąbelki są kochane, słodziutkie i w ogóle do schrupania 😘

Mikula mój też tak tylko wisiałby na cycku i jak zaśnie i próbuję go odłożyć do łóżeczka to albo od razu płacz jest albo poleży 2-3 min i płacz...także ja też rzadko mam szansę cokolwiek zrobić w domu...
Maja ja tez mam jednego cycka bardziej mlecznego jak ja to mówię, bo jest większy i bardziej twardy i też się zastanawiałam czy wszystko ok, ale widocznie tak to już jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

Bylismy z Malym u lekarza i uslyszelismy to czego sie spodziewalismy - wynika to z ciaglego rozwoju ukladu nerwowego. Mamy obserwowac dziecko. Tyle sie dowiedzielismy 🤢 🤢 🤢 Bedziemy wiec obserwowac... W najblizszych tyg mam oficjalna kontrole zdrowia - moja i Dominika. Zadam te pytania jeszcze raz. Skierowania do pediatry oczywiscie nie dostalismy. A na pytanie o neurologa, koles stwierdzil, ze neurolog zajmuje sie doroslymi osobami a nie dziecmi. Interesujace... 😁 😁 😁 😁 😁 W takich sytuacjach zaluje ze nie jestesmy w Pol 😞 😞
Ehh... szkoda slow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
midorada a co właściwie się dzieje?
dziwne dla mnie jest to,że do pediatry trzeba tam mieć skierowanie 😮 😮 tu to takie oczywiste,że chcesz to idziesz 😮
rozwój układu nerwowego to znaczy co? że to co Was niepokoi to przejdzie czy jak?
bo skoro ten doktor powiedział Wam tyle co tutaj napisałaś,to ja bym chyba nic z tego nie załapała ☺️
a co za głupoty,że neurolog jest od dorosłych??? przecież nawet czarna z małym ma kontrolę 🥴 jak coś niepokoi to po prostu się to sprawdza a nie tak.... dziwny lekarz,albo dziwne procedury 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej a ja dzisiaj caly dzien latam po lekarzach. Pojechalam na kontrole ze skaza malego dostalam recepte n mleko i skierowanie do alergologa poniewaz zeby miec refundowane mleko potrzeba zaswiadczenia ze dziecko ma skaze.okazalo sie ze pediatra napisala nam pełnoplatne mleko :/ kurwicy dostalam i pojechalam do alergologa prywatnie poniewaz z nfz terminy na 2013 !!! Brak slow. Musialabym kupowac pelnoplatne mleko az do grudnia. Z tego co wiem verandzia nie potrzebuje zaswiadczenia. To jest Polska wlasnie.i nie wazne ze chodzi o niemowle. Czlowiek jakby nie mial kasy to nie wiem.... Nie przetrwalby.... No i mamy atopowe zapalenie skory i musimy kapac sie w emolientach. A wzdecia dalej sa i z nimi walczymy. Dzisiaj kupy nie bylo 🤢

kozinka mezul zda prawko nie teraz to nastepnym razem 😉
midorada dziwni Ci lekarze w Anglii..... W polsce zas nie doczekalabys sie wizyty 😁
aneta tys sie wziela za siebie tu basen tu banki nono laska bedziesz ze hoho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu jeszcze mi sporo brakuje do jakiegos wygladu z ktorego bede usatysfakcjonowana no ale jestem zadowolona ze zaczelam juz cos robic w tym kierunku 🙂
biedny Olafek cholerka 😞
wiecie co albo mi sie juz na starosc pieprzy w oczach albo moje dziecko jest rude 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 😎
Ja ide normalnie do rodzinnej i mam mleko na recepte wiec dziwne 🤔 mowily nawet ze prosze maila wysylac po co pani ma czekac w kolejce 🙃 wiec co lekarz to inaczej 🤢 az nie raz mozna sie wkurwiccc 😠 Malej nadal ropieja oczka juz mnie nerwica bierze masuje kropelki rano i wieczorem i dupa ma zatkane kanaliki a udraznianie mega bol ostatnio jakbylysmy to kropelki tylko zapisane i masowac :// a przed nami chlopiec mial udrazniane mega placz masakra az mamie kazali wyjsc jak to robili 😞 Mi tez sie wydaje ze Edyta ma rude wlosy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂
Co do koloru wlosow mojej sie rozjasnily i tez wygladaja jakby gdzie niegdzie takie rudawe byly. Ja jak sie urodzilam mialam rude wlosy i naturalny kolor to taki rudo blond mam.
My dzis na imieniny do szwagierki idziemy a zaraz ubiore mala i na spacer idziemy musze jej jakies rajstopki kupic bo nie mam nic a zeby jej nogi nie marzly i miala do sukienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂my dzisiaj wyspani srednio na jeza 😁
Tysia jak Adaś sie fajnie kula cudowny jest 🙂
dzisiaj Oskarek lezal u nas w lozku i ruszal nozkami i kocyk skopal a moj madry piesek (suczka)wskoczyla na lozko i noskiem mu poprawiala ten kocyk no normalnie super widok 🙂
dzis babcia Oskarka wrocila z sanatorium i nas odwiedza a jutro moja mama wpada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anett napisał(a):
Adam uzywa contractubexu i drapie sie jak glupi kazalam mu go odstawic ...ja blizne tez mam niziutko i zupelnie nic nie widac nawet w bikini 🙂plastry natomiast sa super juz nie pamietam ktora mama polecala Nenia albo Midorada i kupilam nie musze smarowac tylko naklejam i juz 🙂


Mój wynalazek 🙂 ciesze się że plaster się sprawdza 😁
Maju u mnie prawy cyc większy niż lewy, ale odkąd zaczęłam małą częściej przystawiać do lewego to się wyrównały gabaryty 🙂
midorada mam nadzieję że z Maluszkiem nic poważnego i wszystko dojdzie do normy 🙂A najlepiej skoro robią w UK problemy z lekarzami to wakacje do Polski i tu wszystko zbadać. co jak co ale na opiekę medyczną w porównaniu z UK czy Irlandią nie mamy co narzekać.
Czarna przegięcie z tymi lekarzami i terminami, ale przynajmniej obejrzał go specjalista drugi zbada wkrótce.
Anett widać instynkt opiekuńczy obudził się u piesia 🙂

Moja Hania jest mega żarłoczna,az strach ile przybędzie jej do wtorku-kolejna wizyta położnej i warzenie-ostatnio w tydzień przybyło 0,5kg. O 12 zbył cyc i śpi do tej pory.
Hania już zaczyna nas zaczepiać, coś tam gada po swojemu, gdy weźmiemy ja na ręce i z nią rozmawiamy bacznie przypatruje się naszym twarzom i robi swoje minki 🙂
Jutro na wieś 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello,

słuchajcie mam pytanie głównie do mam karmiących.
1. Czy rzeczywiście karmicie na żądanie? Tzn. jak dziecko płacze już tak konkretniej to cyc?
Zastanawiam się czy tak powinno być.
2. Czy to za jakiś czas się unormuje czasowo, że Pola będzie jadła o mniej więcej regularnych porach. jak to zrobić?
3. Chyba nie powinno się ładować cyca za każdym razem kiedy dziecko jest marudne no nie?

4. Moja Pola w nocy potrzebuje 2-3 godzin, żeby się najeść, czy to jest OK?
Polega to na tym, że karmię ją.. ona ssie 15-20 minut, zasypia na cycku. Odkładam ją, ona budzi się po 15-20 minutach, potem znowu ja karmie, ona znowu na mnie zyspia..
I tak ze trzy razy, po ok 3-4 razach zasypia na dłużej np na 2-3h.

Czy Wy też tak macie?

I jak to jest z Waszymi pociechami, Wasze już starsze, czy teraz więcej czasu są aktywne, bo moja Pola jeszcze nawet sporo śpi.
W dzień nawet ją ogarniam, najgorsze te karmienie po nocach.
Czy Wasze dzieci śpią w nocy dłużej?

Milion pytań, mam nadzieje, że pomożecie.

Tysia moja to je z jednego, zaśnie jak sie obudzi dostaje drugiego, więc z jednego się chyba nie najada jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pszczelarka napisał(a):
Hello,

słuchajcie mam pytanie głównie do mam karmiących.
1. Czy rzeczywiście karmicie na żądanie? Tzn. jak dziecko płacze już tak konkretniej to cyc?
Zastanawiam się czy tak powinno być.
2. Czy to za jakiś czas się unormuje czasowo, że Pola będzie jadła o mniej więcej regularnych porach. jak to zrobić?
3. Chyba nie powinno się ładować cyca za każdym razem kiedy dziecko jest marudne no nie?

4. Moja Pola w nocy potrzebuje 2-3 godzin, żeby się najeść, czy to jest OK?
Polega to na tym, że karmię ją.. ona ssie 15-20 minut, zasypia na cycku. Odkładam ją, ona budzi się po 15-20 minutach, potem znowu ja karmie, ona znowu na mnie zyspia..
I tak ze trzy razy, po ok 3-4 razach zasypia na dłużej np na 2-3h.

Czy Wy też tak macie?

I jak to jest z Waszymi pociechami, Wasze już starsze, czy teraz więcej czasu są aktywne, bo moja Pola jeszcze nawet sporo śpi.
W dzień nawet ją ogarniam, najgorsze te karmienie po nocach.
Czy Wasze dzieci śpią w nocy dłużej?

Milion pytań, mam nadzieje, że pomożecie.

Tysia moja to je z jednego, zaśnie jak sie obudzi dostaje drugiego, więc z jednego się chyba nie najada jak na razie.



Maju
ad.1 Tak karmie na żądanie, ale tylko wtedy gdy widzę że malutka szuka cyca-kręci główką i otwiera buźkę" Jak ptaszek. Nie zatykam jej płaczącej cycem tylko uspokajam-np. "mówię szszsz do uszka" wtedy milknie i się uspokaja. delikatnie palcem smeram jej policzki, bródkę wtedy otwiera buźkę.

ad.2 Połozna powiedziała mi że w ciągu 3 miesięcy unormują się jej pory jedzenia, a jak na razie to kiedy zawoła o cyca to trzeba dać cyca.

ad.3 Nie nie powinno, skoro pieluszka jest sucha, a jest najedzona. dzieci czasem lubią sobie pomarudzić, pokaprysić- ja wtedy biorę małą na ręce i przytulam lub mąż bierze ją tuli do gołej klaty- uspokaja się momentalnie. rozmawiam z nią, śpiewamy jej, czytamy bajeczki, wierszyki.

ad.4 widać męczy się ssaniem cyca i potrzebuje odpoczynku, możesz zamiast ją odkładać pozaczepiać ją by zaczęła ssać np. po policzku, po uszku, po rączce, pod próbką. U mnie to działa. chyba że na noc będziesz ściągać pokarm i z butli jej dawać wtedy wszystko ładnie zje i prześpi więcej 🙂

Moja Hania już budzi się co 3-4 godziny na jedzenie, więc ostatnie karmienie planuję tak by nie budzić się w środku nocy tylko nad ranem.

Miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majka ja na noc odciagam i daje mu butle wypija 150 i spi cala noc spróbuj moze u Ciebie to zadziała ja 2pierwsze noce na cycu to w dzien bylam nieprzytomna. Adaś juz w miare sie unprmowal budzi sie co 3/4h wtedy wiem ze glodny a jak wczedniej to albo chce neknac albo ma mokro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tyssiiaa napisał(a):
Majka ja na noc odciagam i daje mu butle wypija 150 i spi cala noc spróbuj moze u Ciebie to zadziała ja 2pierwsze noce na cycu to w dzien bylam nieprzytomna. Adaś juz w miare sie unprmowal budzi sie co 3/4h wtedy wiem ze glodny a jak wczedniej to albo chce neknac albo ma mokro 😁


Tysia, ja nie czuje bym miała nawał pokarmu, to mimo to mogę odciągać?
Może spróbuje wobec tego.
To może spowodować, że tego pokarmu będzie o wiele więcej?
BO tak to mi nic z cycolów nie leci.
Buźka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od poczatku odciagalam i spoko bylo co odciagnelam to nachodzil nowy moze Polcia tez wszystkiego nie sciaga i zasypia a cycusia traktuje jak smoczek? Czujesz ze połyka? Ja di teraz sciagaja wole odciagnac i dac bo wiem ile wypije a z cycem jedna wielka niewiadoma 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć kochane.

nawet nie mam czasu was poczytać więc może nadrobie wieczorem...maluszek ma od 6 takie mega kolki że aż go skręca....a było już tak dobrze.... 😞 a wczoraj mieliśmy do późna gości i był taki grzeczniutki i spokojny....

także miłego dzionka wszystkim a ja uciekam do bąbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...