Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się właśnie, że strasznie mu się pić chciało 😞 Wypił herbatkę i do tej pory go nie ma 🙂 Bączki poszły 🙂
Monkado, może u Nel na kupę też podziała 😁 skoro dzisiaj taki dzień ''koperkowy'' 😁
A lokalu na późniejszy termin nie można przełożyć? 😞 Nie lubię takich sytuacji 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tosia ja słyszałam że nie można po prostu dawać butelki bo dzidzia szybko się przyzwyczaja do ssania i nie chce później piersi ale na pewno nic się takiego nie stanie jak ten jeden jedyny raz mu dałaś.

My płacimy za chrzciny 80zł/0s i mamy w tym dwie zupy i 5 dań mięsnych, dodatki typu frytki,ziemniaki,surówki,sałatki i soki. jestem w szoku, że u Ciebie Monkado tak drogo i tak mało żarcia 😲

Ja jestem podłamana, byliśmy dzisiaj u lekarza(innego niż do którego zawsze jeździmy) bo krosty wysypały mu się na szyję, kark i zgięcia w rączkach. I lekarka stwierdziła że to nie żadna alergia pokarmowa tylko łojotokowe zapalenie skóry 😞 😞 😞 dała płyn ze sterydem 😞 😞 😞 Naczytałam się w necie takich rzeczy, że to nawraca nawet przez całe życie, że maści i płyny ze sterydami wywołują skutki uboczne... Boję się że go zaraz obsypie w nowych miejscach bo to bardzo szybko się rozprzestrzenia 😞 jak w ciągu kilku dni nie zobaczę żadnej poprawy to stanę na głowie żeby znaleźć jakiegoś dobrego dermatologa, bo tak mi szkoda tego mojego syneczka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, ja dostałam kiedyś krostek na twarzy i dostałam tabletki ze sterydami. Musiałam odstawić, bo wyschło mi oko, śluzówki, a twarz miałam STRASZNĄ! Skóra schodziła płatami i byłam czerwona jak po 15min wizycie w solarium 🤨
Nie wiem jakie działanie ma taki płyn, ale ja bym skonsultowała z dermatologiem, bo te sterydy trochę niebezpieczne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kikut pępuszka nam odpadł, tylko że pępowina była taka gruba, że kikut odpadł a pod spodem nadal jest częśc żywej pępowiny 😞
no i teraz trzeba uważac żeby się przepuklina nie zrobiła 😞
i mam nie dopuszczac żeby płakała, a jak będzie płakac to zaciskac pępuszek 😞

teraz to już w ogóle spac nie będę tylko pilnowac żeby nie płakała

kolorowych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale ja już mu to posmarowałam 😞 😞 😞 😞
jak kupiłam to długo wahałam się czy mu tym smarować, nawet mama miała wątpliwości, ale w końcu posmarowałam.... lekarka mówiła że za tydzień buzia powinna się wygładzić całkiem, jak za 3 dni nie zobaczę żadnej poprawy to odstawiam to i jadę do dermatologa. Czytałam że niemowlętom tylko w zaawansowanym stadium przepisuje się sterydy, wydaje mi się że on ma już to zaawansowane stadium bo jego buzia to jedna wielka sieczka!! Doktórka mówiła że już mu się koło uszu zaczyna łuszczyć. Widać że w tych krosteczkach jest ta ropa czy łój bo są żółte w środku, jeszcze 3 dni temu tak to nie wyglądało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia no właśnie Mała coś stęka chyba rzeczywiście robi kupkę, mam nadzieję 🙂

Karola czemu mówisz że mało jedzonka? Jest obiad z dwóch dań który wybiera sie z menu (co kto chce i w tym też jest wszystko- ziemniaki, sałatki, mięsko itp) do tego deser i na wieczór jest jeszcze zimna płyta- sałatki, wędliny, sery itp więc wydaje mi sie że sporo tego 🙂
Wielki buziak dla Stasia żeby buźka szybko sie zagoiła ale też uważam że lepiej skonsultować z dermatologiem, jakoś te sterydy też mnie nie przekonują.. 🤢
Jak mojej kuzynki Córeczce zaczynało sie łuszczyć koło uszków (chyba dokładniej za uszkami) to doktorka powiedziala jej że to typowy objaw skazy białkowej i jak kuzynka wyeliminowała wszelki nabiał to jak ręką odjął, może Staś też ma skazę?

uciekam do łóżeczka buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado miłam na myśli że w porównaniu z menu w naszym mieście u Was jakos mało wydaje mi sie tego jedzenia za taką cenę, fakt u nas nie ma deseru ale jest 5 dań mięsnych (po jednej porcji dla każdego z każdego rodzaju). No ale u nas jest Włocławek a wiadomo, że w Krakowie ceny są dużo wyższe.
Własnie poprzednia pediatra powiedziała że to alergia dlatego wyeliminowałam cały nabiał,całą pszenicę,ryby,jaja, pomidory itd (generalnie zyję za samym chlebie żytnim i ziemniakach) i zamiast poprawy jest niestety gorzej. Wg tej drugiej lekarki nie może być to objaw alergii pokarmowej bo ta objawy w postaci zmian skórnych daje dopiero po 3 m-cu życia.









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka.

ale nasmarowałyście... 🤪 normalnie chyba disiaj dzieci jak aniołki :P
Czy ja jestem jedyna która robi chrzciny w domu? 😮

Ilka moja też dzisiaj sobie rzygła strasznie dużo tylko nie widziałam momentu wydalania bo byłam w kuchni a nią zajmował się mąż który przysnął i też nic nie widział a jak przyszłam do pokoju to ona całą lewą czść ciała moała obejaną...

Ula mi na krostki na trądzik małej na buzialu i okolicach szyi pomógł umanek i smarowałam bepanthenem cienką warstwą i po 4 niach jak ręką odjął.

Karola współćzuję Ci a jeszcze bardziej Jasiowi 😞 strasznie to brzmi ze sterydy muszą iść 😞

Ania Tosiaale kochane dzieci a Tiśka Twój to chłopjak dąb ładnie Ci rośnie!!!

My dzisiaj na działeczce bylidmy i mama pojadła różnyc różności oby tylko Kajci nic nie było a uszczypnęłam trochę jerzyn, malin i brówek amerykańskich no i podudzie z grilla 🙂 mała anioł na działce całe czasy spała no iprzebudziła się wziłam do cyca a ona 3 razy ściągła i zasnła 🤪 ogólni dała odpoczaći miło spędzić czas 🙂

Ja pierdolca dostanę przez teściową!!! Kurwa już chuj mnie strzela!!! Po powrocie z działki mala jż była zmęczona drogą powrotną i ogólnie całym dniem i nie moga zasnąć tradycyjnie a teściowa znowu tekst bo wczoraj dała jej moje mlko odciągnięte i to bło 100ml i przyszła do pokoju bo mała płakała i mówi do dziecka "a moż Ty nie djadaś bo jak Ci bacia dała wczoraj mleczka to 4h byłaś grzeczna" KURWA już nie wytzrymałam i mówię ze jak by nie dojadała to by w nocy nie spała po 6h i by ciągle płakała ja przez tą głuią babę stracę poarm z nerwów!!! Powiem Wam ze jak przed narodzinami ją chwaliłam i było OK tak teraz mam już jej dość to gadanie mnie wykańcza i doprowadza do nrwicy!!!

Uciekam do sania bo już późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pieperznijcie mnie w łeb bo siedzę i czytam o tym ŁZS i ryczę!!!!!!!!! Już nawet tata na mnie nakrzyczał że mam nie czytać tych głupot a aja kretynka już nawet męzowi w telefon płakałam 😞 tak się tym wszystkim przejęłam.
Jutro jadę do dermatologa, tylko jak trafić na jakiegoś konkretnego który zna się na tym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Kasiu moja Kamilka to od początku piąstek nie zaciska, wręcz odwrotnie
w szpitalu mówili że napięcie u niej ok.
ale znajomi mają rehabilitanta dobrego, który ich wcześniaka cwiczył to się do niego umówimy i on też na małą popatrzy
ten rehabilitant jest zdania np. że nawet dzieci z dobrym napięciem mięśniowym mogłyby byc rehabilitowane bo to dobrze wpływa na dalszy rozwój, no tylko wizyta 60zł 🙂

Tosia teraz pępuszka wietrzyc nie mogę, tylko gazikiem i pieluchą zakrywam i przemywac mam, bo to żywa rana jest i trzeba uważac żeby się zakażenie nie wdało 😞
No i oczywiście czytałam wczoraj na necie, że w takich przypadkach to może byc konieczna konsultacja chirurgiczna, jak tej skóry jest za dużo, a u nas jest dużo

Dzisiaj moje dziecię znowu sobie drzemki robi, tak że zmykam bo znowu stęka 🙂
miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂

Tosia no niestety nie przeniesiemy tych Chrzcin na później bo Tata jedzie w daleką i długoterminową delegację.. wcześniejsze dwie niedziele czyli 9 i 2 teściowa nie da rady bo jest na wczasach no więc zostaje tylko najbliższa niedziela ale wtedy już nie mają terminów w lokalu.. 😞

Karola czekamy na info po lekarzu, daj znać co powiedział

No i wczoraj niestety było rozczarowanie bo Mała jednak kupy nie zrobiła 😞 więc dziś to już prawie pełne dwa dni bez kupki- od poniedziałku nie robiła.. 😞

płacze musze lecieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_p napisał(a):
Hej mamusie
Kasiu moja Kamilka to od początku piąstek nie zaciska, wręcz odwrotnie
w szpitalu mówili że napięcie u niej ok.
ale znajomi mają rehabilitanta dobrego, który ich wcześniaka cwiczył to się do niego umówimy i on też na małą popatrzy
ten rehabilitant jest zdania np. że nawet dzieci z dobrym napięciem mięśniowym mogłyby byc rehabilitowane bo to dobrze wpływa na dalszy rozwój, no tylko wizyta 60zł 🙂

Tosia teraz pępuszka wietrzyc nie mogę, tylko gazikiem i pieluchą zakrywam i przemywac mam, bo to żywa rana jest i trzeba uważac żeby się zakażenie nie wdało 😞
No i oczywiście czytałam wczoraj na necie, że w takich przypadkach to może byc konieczna konsultacja chirurgiczna, jak tej skóry jest za dużo, a u nas jest dużo

Dzisiaj moje dziecię znowu sobie drzemki robi, tak że zmykam bo znowu stęka 🙂
miłego dnia 😘

ania u nas tez była gruba pepowina i po kikucie został jeszcze taki mały kikutek, byłam przerażona na początku, juz 2 razy byam u lekarki czy aby nie potrzeba chururga, ale ona zapewnia ze wszystko jest dobrze, że się zagoi tylko utrzymywać higiene, duzo przemywać wodą, czyścic. w każdym bądź razie pępek sie jeszcze nie zagoił a odpadł gdzies 3 tyg temu, ale ta wystająca część pępka ładnie się wchłonęło do środka, no tylko jeszcze jest ranka która ropieje, więc pilnuje zeby nie zaczerwieniało i czekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ni eczytam w stecz bo nie mam kiedy sluchajcie moj maly po wizycie u lekarza wazy 4100 ale ma ciagle problem juz niby purka po tych kropelkach co dostal ale to i tak malo ciagle sie spina i placze i jak robi kupke raz zadka raz taka sluzowata
ponoc nie trawi laktozy a teraz po tych kropelkach na trawienie je co godzine 😁 ok bo placze pozniej zgladne juz jest glodny martwie sie oniego cholernie czasem tez kupki nie ma dlugo wczoraj od 5 rano do 14 sie meczyl biedak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała najedzona 🙂

A ze już dawno kupki nie robiła to straaasznie marudziła w nocy i budziła sie co prawda co 4 godz ale zazwyczaj przesypia 6.. no i dużo płaczu było i pierdów, podałam jej herbatke z hipa na traawienie i kropelki sab i dalej nic.. 😞 pierdy są, kupy nie 😞

a my też sie zastanawialiśmy nad Chrzcinami w domu ale tak wyszło że musimy zaprosić więcej osób niż planowaliśmy (tzn musimy- nie musimy, sami zostaliśmy zaproszeni do kuzynki męża i poprostu wypada nam i ich zaprosić a wraz z nimi i ich rodzeństwo i rodziców) i tak sie troche uzbierało więc sie w mieszkaniu nie pomieścimy.. a byłoby taniej na pewno.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to maja nie zaciskac piastek? bo nie wiem?

moj Oli konczymiesiac dzis 🙂))) 🤪 🤪 ale zlecialo

widzisz u nas ytez kupki ani w nocy ani teraz maly sie prezy i nawet pierdy ledwo ida..... a jaka kupku robia waszw dzieci?
moj raz rzadka normlanie a raz dzis nad ranem nie duzo a;le taka jssak sluz zielonkawa juz glupia jestem niewiem do kogo isc i pytac 😠 😞 plakalam dzis pol nocy bo nie wiem jak mu pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Jaś sobie śpi w bujaczku, jak się przebudzi to na spacer się chyba wybierzemy.

Kasia mój też zaciska piąstki, ale teraz już chyba ciut mniej. Najbardziej tak jak Monkado pisze, że kiedy się denerwuje.

Karola poszukaj dobrego dermatologa i nie denerwuj się, bo i dziecku się udziela Twój niepokój. Na pewno można coś na te krostki poradzić. Buziaki dla Stasia 😘

Kasia współczuję mieszkania z Teściową - ja bym się chyba ze swoją pochlastała na noże 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja nie zwróciłam nawet uwagi czy Staś zaciska piąstki, muszę popatrzeć.
Monkado szkoda mi Kornelki Twojej, mam ndzieję że dzisiaj zrobi kupkę, a jak nie to może podjechać do lekarza? Debridat jest na to dobry. Chociaż dziecko karmione piersią może nawet 10 dni nie robić upy (tak mi mówili jak franek miał z tym problem jak był malutki) to znaczy że cały pokarm mamy wchłania, problem jest wtedy jak go to męczy, próbuje zrobić a nie może.

Dzisiaj nie pojedziemy do dermatologa bo dziś nie przyjmuje tylko we wtorki i czwartki. A dzisiaj ta buźka wygląda lepiej, widać że ten płyn działa, dlatego zastanawiam się czy warto z tym jechać jak już te krosty wyglądają zupełnie inaczej, nie wiem czy lekarz rozpozna czy to na pewno ŁZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello 😘
Nocka piękna, dwie pobudki na cycocha. Ta herbatka koperkowa Hippa to zamieniła mi dziecko w jakiegoś anioła!! Tfu,tfu 😁 Dziś rano ubrany bez krzyków, posmarowany buziak, wydojone oba cyce i hop na 2 godziny na spacer 🙂 Nawet nie miałknął 🤪 Wróciłam to big kupa w pampie i trochę krzyku. Zauważyłam już, że krzyczy bo w tych Premiumach jest siateczka, która przykleja mu się z kupą do pupy i on wtedy krzyczy jak szalony 🤨 Jak ma Active to nie płacze 🙂
Monia, podawaj po 15 kropelek Sab PRZED JEDZENIEM, u mnie w trakcie, ani po jedzeniu nie działały. A bierzesz małego do odbicia zawsze po cycu? Bo jak mojego nie biorę za każdym razem to są brzuchowe rewolucje 😲
Ucałuj Oliverka 😘 Pamiętam jak pisałyśmy miesiąc temu, byłaś na porodówce 🤪 🤪
Kasia, mój nie zaciska jakoś specjalnie często, czasem mu się zdarzy.

MOJA DZIDZIA STRZELA UŚMIESZKI PRZY ZMIANIE PAMPA!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪
zaraz Go normalnie zjem 🤪

Co do chrzcin, to nasze w domu 🙂 Przyczyny oczywiste-zaproszona jest tylko jedna rodzina 🙂 Więc się pomieścimy. Ale to dopiero maj,czerwiec. Czekam aż mój młody będzie miał bierzmowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...