Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kasiu, Zojka miała jakieś szmery na serduszku, wyszło to podczas kontroli w poradni patologii noworodka. I właściwie jedyny objaw taki do zauważenia w domu to to, że się dziecko bardzo męczy przy jedzeniu.
Idę spać bo nie wiem jaka dziś noc nas czeka, oby taka jak wczoraj, spała normalnie od 22.00 do 4.30 🤪
W środę mamy kontrolne echo serach wtedy się okaże jak Zojka na leki reaguje.

Dobranoc mamusie, Buziaki dla lipcowy bąbli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiadomość od Kini
Jasiu jest już ze mną na sali bez naświetlania 🙂

pisze że do domku może w połowie tygodnia bo mały ma jeszcze antybiotyk i że bardzo tęskni za Nikosiem.

a ja z małą na rękach od rana bo tak to śpi a w łóżeczku oczy jak 5zł i wrzask...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ma któraś chustę tkaną wiązaną????????????
Bo ja kupiłam tą samą co Rosi i od dwóch dni z mężem próbujemy ją wiązać na wszystkie sposoby możliwe i żadna nie wychodzi, ciagle jest coś nie tak, nie da się włożyć do niej dziecka! Bo np jest za wąsko i za głęboko! Czy tylko ze mnie taki matoł w wiązaniu tego ustrojstwa?
Mąż wyzywa jak tylko może że zachciało mi się wynalazków i pieniądze poszły w błoto 😠 😠 😠

Przepraszam ale nie odpiszę wam bo nie czytałam jeszcze, jakoś ostatnio nie mam czasu na komputer, odezwę się pewnie jutro albo w poniedziałek 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczynki 🙂

ja tak na szybko bo Mała znowu jakaś niespokojna.. nocki odpukać ladnie przesypia z jednym tylko budzeniem sie a w dzień daje czadu.. może jej gorąco.. 🤨

dziewczyny a dopajacie czymś dzieciaczki? ja wczoraj kupiłam herbatkę z kopru i dziś jej podałam, niby nie ma problemów z brzuszkiem ale jest taki upał że chyba dobrze jej podać herbatkę to przynajmniej nie wisi cały dzień na cycu- co o tym myślicie? herbatka czy cyc?

Kasiala. Rosi. Kinia, Ania dużo uścisków dla Was i Waszych dzieciaczków żeby szybciutko do zdrowia wróciły 😘 😘 😘 😘

i jeszcze ktoś pytał o spanie- Kornelka też zasypia tylko na rękach i w pozycji prawie pionowej i tak ją trzymam ok 20 min a jak odkładam do łożeczka to i tak jej sie ulewa.. 😮

Karola ja nie mam takie chusty wiec nie pomogę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola co do chusty to ja też chciałam sobie kupić ale mam obawy właśnie co do wiązania, że zanim ja to zrobię to Jasiek mi się zawyje i chyba kupie nosidełko takie na brzuch 😉

Monkado wszyscy dookoła powtarzają że się nie dopaja dzieci karmionych piersią, że cyc im wystarcza bo na początku leci siara. Ja kupiłam Jaśkowi herbatkę rumiankową zaraz po urodzeniu jak były upały, ale wtedy nie chciał jej pić a teraz raz na jakiś czas podaję mu ją i troszkę wypija. A koperek pediatra kazała mi samej pić to wtedy i dziecko skorzysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, my właśnie z Zojka na spacerku za szpitalem właśnie dzięki chuście, bo z dzieckiem na ręku by mnie nie puścili. Także Karola nie poddawać się, ja znalazłam instrukcje w necie ze zdjęciami i jakoś dałam radę to Wy też dacie. A na brzuszek nie znalazłam lepszego sposobu 🙂

A co dotej chrypy to czasem jest tak że dziecku trochę pokarmu zostaje w przelyku i sobie nie odchudzanie. Chłopczyk z sali tak ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola na necie jest dużo instrukcji bodajże chustowo.pl ja mam chustę elastyczną ale wiązania są takie same 🙂

Dzisaj pojechałąm na zakupy i poszłam do reportera i kupiłąm sobie kilka rzeczy była promocja ze drugfa (tańsza) rzecz za 50% 🙂 w sumie kupiłąm spodnie i 4 bluzki i zapłąciłam 210 zł 🙂 więc supe się udało a dodam że spodnie 149zł kosztowały 🙂
Tatuś został z dzidzią w domu a teraz mała zasypia 🙂 i coś kwęczy 🙂

a co do dopajania to mi położna powiedziała że można samą wodę przegotowaną w temperaturze pokojowej podać zeby cały dzień na cycu nie wisiało. Herbatkę koperkowa tak jak Ilka pije ja i widzę ze mała kupy ma niezłe po niej 🤪 dziewcyzny a jak z kolkami waszych brzdąców? bo u mnie na szczęście bardzo rzadko ale zdarzają się i to zazwyczaj między 16-19 i noce też bardzo łądnie przesypia 🙂

Rosi to super ze spacerujecie sobie a poweidz mi najpier wiążesz chustę na sobie a potem wkądasz małą czy z małą od razu zawiazujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie 🙂
ja to rzadko zagladam bo moj Fifi to w dzien nie bardzo chce spac i nie mam kiedy do was zajrzec...
dzis czeka mnie mala imprezka na podworku 🙂 przyjezdzaja moi rodzice na grila, bo moj tata tak sie napalil wczoraj ze nie odpuścił i trzeba polic grila 😉
tez mialam problem czy dopajac malego, i w takie upaly daje mu troszke wody do picia, bo takto by wlasnie wisial na cycu, a czasem to musze go sztucznym dokarmiac bo mu nie wystarcza mojego pokarmu, wydoi cyce i jeszcze glodny....
Rosi trzymam kciuki zeby z Zojka bylo wszystko w porzadku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku dziewczyny tak się boję, bo mój mąż pojechał dzisiaj na wieś do moich rodziców i do siebie i mogę się założyć że teściówka wpadnie na pomysł żeby zabrać się z nim do warszawy 😠 😠 Bo w następna niedzielę są chrzciny Jasia i ona uważa że coś mi pomoże, ja uważam ze raczej mnie powkur*ia ale to taka drobna różnica... Nie wiem, liczę na to że mąż się opamięta i po ostatniej awanturze przez nią nie weźmie jej. Chociaż ona jest zdolna wparować tu na siłę, czy ktoś jej chce czy nie, dla niej to nie ma znaczenia 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój Jas wczoraj tak się wymęczył, nie spał od 9 do 20 i zasnął dopiero po kąpieli, w nocy przespał mi 5 godzin 🤪 pierwszy raz 😁 I dziś jest taki spokojny, sam zasypia bez noszenia na rękach nawet 😁
Kasiala chyba pytalaś o to, czy dzieci płaczą przy przewijaniu. U mnie Jaś raczej nie płacze, a jak zaczyna coś kwękac to włączam mu karuzele z rybkami, co mamy do łóżeczka przyczepioną i od razu się uspokaja i obserwuje co sie dzieje 😁 Za to jak czyszczę mu nosek fridą - masakra przez duże M. Drze się w wniebogłosy, niestety często ten nosek ma zapchany 🤨 Często tę przyjemność oddaję tacie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moj Bartuś dzis przechodzi samego siebie w nocy od 2 do 5 nie spal marudzil. A dzis od rana marudzi placze cyca nie chce a krzyczy jakby mu sie krzywda dziala. Ale to chyba nie kolka bo uspokaja sie na chwile troche cyca pociagnie i znowu placz. A polozna mowila ze jakby byla kolka to by plakal bez przerwy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie też wszędzie czytam i słysze żeby nie dopajać bo cyc wystarczy ale w taki upał to Mała wisi mi na cycu praktycznie cały czas i chce te cyce swoje troche odciążyć.. dzis pierwszy raz ją dopoiłam herbatką taką z hipa bo sie obudziła znowu po pół godz i ładnie poszła spać i ładną kupkę zrobiła a nieraz to tak kwęka.. ale rzeczywiście postaram sie nie nadużywać tej herbatki 🙂

Moja Nelka też tak charczy ale byłam z nią wczoraj u pediatry i powiedziała dokładnie tak jak ktoraś pisała że czasami sie ulewa i te resztki zostają w gardle i w nosku i stąd to charczenie, zbadała, osłuchała i nic nie ma w płuckach ani oskrzelach więc jest ok 🙂

Ilka oj współczuje mam nadzieje że Teściowa sie jednak opamięta! moja na szczęście jest na tyle leniwa że nigdy w życiu nie zaproponowałaby pomocy ale to i dobrze bo sam jej widok działa na mnie jak plachta na byka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
moja myszka też miała dzisiaj problem z bolącym brzuszkiem, biedna kupki nie mogła zrobić i stękała aż w końcu się udało i sobie smacznie śpi 🙂
była moja kumpela i wzięla ją na spacer i Marcelka a ja uspałam Patryka i miałam 2 godz dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi, Kasia a gdy wiążecie chustę na sposób Kołyska to dziecko nie wpada Wam główką głęboko aż pod cycki? Bo mnie się wydaje że ta chusta jest za głęboka i za ciasna, tak że dziecko się w nią ledwo mieści. A jak wiążecie na kieszonkę to głowa dziecka przylega ciasno do waszego dekoltu? Bokiem główka musi być czy ma swobodnie się obracać na wszystkie strony? Bo ja mam wrażenie że dziecko się udusi! I rączki dziecko ma mieć do góry czy na dół ułożone?
Pewnie mnie i tak nie zrozumiecie o co mi kaman ale cięzko w ogóle to opisać.... eeeh przydałaby mi się taka osoba która by pokazała na mnie jak wiązać bo na obrazkach w instrukcji i w necie wydaje się to takie proste a w rzeczywistości to katastrofa! 😞
Mogłam kupić nosidełko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny ja tez dopajam dziecko herbatka, polozna mi mowila ze moge jej podawac jak tyklo czesto chce. tez zauwazylam ze tak ok 17-18 moje dziecko wisilo by na cycu caly czas i najgorsze ze nie moze usnac ale to juz zadanie tatusia powiem ze nawet dobrze mu to wychodzi maly lubi spac na jego klatce 🙂no i kolejna nocka przed nami mam nadzieje ze spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka...
Ilka rozumiem Twój sytrach!!! Ja jak bym tylkomogła to moja teściową na ksieżyc bym wysłała na 2 tyg chociaż bo telefon tam zasigu nie ma i by nie dzowniłą nawet 😜
a kupiłaś już ubranko do chrztu? Pochwal się 🙂
Ja w tygodniu pójdę jakoś umóić chrzciny na początek września albo koniec sierpnia zoabcyzmy jak wypadnie niedziela chrzcielna bo u Nas co druga.

Karola ja jeszcze nie nosiłam zamierzam to zrobić w tym tyg co teraz będzie to ci powiem co i jak ale ja się szwagierki podpytam bo to od niej dostałam chustę 🙂

dzisiaj z mała byłam ponad 3h na spacerze i nogi mi w dupy wyłażą masakra dawno tyle nie łaziłam 🙂

Dziewcyzny czy któas dostała już okres po porodzie? Bo można dostać karmiąc piersią... ja się zastanawiam czy [przypadkiem dzisiaj nie dostałam 😠 😮 bo już żywej krwi dawno już nie miałam a dzisiaj żywa poleciała na wkładkę 😮 🤢 🤨 ale też się zastanawiam czy to nie przez to że podźwigałam dużo zakupów do samochodu i coś tam mogła się ruszyć... no nie wiem zobacze czy bedę jutro krwawić.

Idę robić kolację 😁

Mała wykąpana i juz ładnie śpi... do 1 w nocy spokój 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karola ja noszę tylko kieszonkowe i najpierw przewija się w pasie i na plecach na krzyż żeby z ramion mi do przodu zawisły końce, ten pas co mam na brzuchu rozciagam jak od smokingu faceci maja tylko jeszcze szerzej, poluzniam i wkładamy mała tak żeby główkę miała na dekoldzie , przetrzymuje ją i wolną ręką dociagam te końce z ramion tak żeby ona ciasno do mnie przylegala na zabke . Dolną krawędź pasa zaczepiam jej pod dupkąa górna zbieram/roluje na karczku ,na pleckach nie może mieć fald materialu . Jak dobrze ja dociagne to te końce krzyżuję jej pod dupką i przekłada pod podkulonymi nóżkami i wiąże na ledzwiach . Rączki mogą być jak wolisz byle były tak samo, żeby plecaki były ładnie polokragle , musi wygladac jak mały miś koala przyczepiony do Ciebie. Ja stawiała kiedyś zdjęcia na brzuszku , to musiało być jakoś na początku lipca bo czekałam aż miesiąc skończy. Teraz to jest tak niezbędne na wyjazdy jak pampersy 🙂. Mój M też się krzywuil, że kasę wydaję , a teraz jak gdzieś jedziemy to pyta czy napewno chusty nie zapomniałam, bo to ratunek na każdy płacz oprócz głodu oczywiście 😉 końce krzyżuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...