Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No i zostałyśmy z Matyldą same 😞 Mąż już na lotnisku, kierunek Rotterdam. Może to dziwne, ale dużo mniej przeżywam niż normalnie, wczoraj wieczorem troszkę popłakałam, głównie ze względu na dziecko, bo widzę jak mała się przywiązała do Pawła, ciągle za nim wodzi wzrokiem i się śmieje do niego, aż nieraz jestem zazdrosna! Moja mama mnie sama wychowywała i teraz jak mam własną córkę, to przykro mi, kiedy musi się rozstać z tatą 😞 A jak czytam wasze posty, to mój mąż to chyba ideał - każdej nocy wstaje razem ze mną, żeby przewinąć Matyldę lub ją pogłaskać, jak ja się podnoszę, to sam wstaje za mnie. No i ogólnie bardzo dużo przy dziecku robi, umie ją pięknie ululać do snu. Ale co z tego, jak pojechał i Matylda skazana na matkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nie no..moj maz zly nie jest 🙂 Zajmuje sie Helenka bardzo duzo..jak jestesmy razem w domu w pt i sb to glownie on przewija i lula 🙂 Normalnie tez ja ide spac ok 22-23 po karmieniu malej, a on karmi ja ok 1-2...wiecja wstaje dopiero ok 4 na kolejne karmienia - i tak do rana! Ale wczoraj bylmega zmeczony i padl..i tym sie wkurzylam, bo ja mega zle sie czuje i tez padnieta, a nie moglam pasc 😞 No ale z tym czuwaniem to jednak matka najlepiej..bo tak jak pisalam - mnie obudzi jej mlaskanie czy krecenie, a meza tylko placz:/ Ale widac, ze Hela go kocha, bo smieje sie do niego od ucha do ucha..i fakt, ze jak ja trace cierpliwosc to on ja bierze, bo ma jej wiecej:/ No alr nic dziwnego..on chodzi fo pracy i nie zostaje z nia sam tyle godzin;( Nie wierdzialam, ze bedzie az tak ciezko - fizycznie to ja siadam juz! Moze gdybym lepiej sie czula...:/

To jak jest z tymi tabletkami?! Jak nie masz okresu i karmisz, a bierzesz je..to co w tej przerwie? Nie bedzie i tak okresu?!

Maiha - czasem sie zdarza z ta laktacja...ale moze powalcz jeszcze?! Zwlaszcza, ze Adasiowi tak malo potrzeba 🙂 Kurcze..tak ladnie rosnie a takie male porcyjki je 😉 Super! Heli 70 ml nie zadowoli:/ A jak sie nie uda to trudno..te mleka modyfikowane sa teraz super jakosci! A jaka w ogole podajesz?:*
Dodi - ale smutno, ze juz pojechal;/ Ale wiesz co?! Latwiej Ci, bo masz coreczke..masz kogos bliskiego przy sobie..jest inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi przepisał tabletki i powiedział żebym dzisiaj już od razu zaczęła brać a czytałam ulotkę to powinnam czekać na okres mimo wszystko 🤔 to ale posłuchałam ginekologa i bierze się je non stop nie ma żadnej przerwy pomiędzy opakowaniami. Wy tu tak piszecie o tym okresie mam nadzieję, że do mnie jeszcze przez kilka miesięcy nie przyjdzie bo się odzwyczaiłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaliczyliśmy dzisiaj 3 godzinny spacer po polach mokotowskich i zaszłam po drodze do sklepu i oczywiście ryk 😁 Kamila dzisiaj cały dzień nie ma więc jesteśmy skazani tylko na siebie 🙂 a w poniedziałek wyjezdza na tydzień i wiecie co? jestem z tego powodu tak szczęśliwa jak nigdy tak mi działa na nerwy i na dodatek tak się wczoraj pokłóciliśmy, że płakałam cały dzień i się obudziłam z oczami opuchniętymi 🥴 (oczywiście przez jego prace) aż mu się kazałam pakować mam już takie myśli od jakiegoś czasu, że stwierdzam, że może lepiej by mi było bez niego 🥴 i mu o tym też powiedziałam to zaczął mi wjezdzać na psychikę "chcesz żeby nasz syn wychowywał się bez ojca" nie wiem już co robić 😞 bije się na pięści z zazdrością normalnie ale to przez niego oddalamy się od siebie i to on mi daje powody żeby wątpić w to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika jak Monika. Dagmara doszła ta się już nie pieści. "Czeeeeść byku przyjdziesz za mnie do pracy :p" (te byku to w ogóle wtf? 😮 ) "dawaj na ogórek na piwo" może jestem przewrażliwiona albo coś no ale .. 🥴 i jeszcze żeby coś odpisał a to szarpnął się tylko "nie mam co robić tylko z Tobą pić" kurwa .. wątpię, żeby wiedziała, że ma syna bo o mnie to już naprawdę nie musi wiedzieć .. i dzisiaj tam polazł to pewnie powiedział, że został zmuszony do napisała takiego smsa 🥴 bo znam już jego "możliwości" nie raz się zawiodłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Te smsy były z wczoraj. A dzisiaj to do pracy poszedł i ona tam pewnie jest 🥴 jesteśmy zaręczeni i ślub to ja tak nie bardzo bo jakoś pewna to ja tego Kamila nie jestem 🥴 niby tam zapewniał, że zawsze po pracy leci od razu do mnie ale widziałam jak mu się oczy świeciły jak napisała, że zaproponowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Wiecie co ja padam moja mała nauczyła się że śpi tylko i wyłącznie na rękach łóżeczko, łóżko, fotelik i leżaczek nie pasują jej kompletnie ;| na szczęście czasem pomaga aplikacja w telefonie która oddaje różne dźwięki typu odkurzacz, szum morza , odgłos bicia serca,wodospad,jakieś kołysanki itp to oczywiście na moją córkę działa tylko odkurzacz a mnie doprowadza do szału ile można....
Co do okresu ja już po a brzuch dalej boli nie wiem co jest grane... 😞 a do lekarza nie mam jak iść.
Mój mąż bardzo mi pomaga ale co z tego jak go teraz ciągle nie ma 😞 i w sumie z dnia na dzień mam do niego coraz większy żal że nas zostawił same w takiej chwili...w dodatku czuje że się oddalam od niego i przez tą rozłąkę coś we mnie wygasa już nawet nie wiem czy tęsknię albo po prostu nie mam czasu o tym myśleć...
Wasze dzieci tylko tyle jedzą wow moja wypija 110ml w dzień co 3 h a w nocy różnie czasem prześpi 5-6h a czasem wcale nie chce spać 😞 a w dzień to już całkiem problem ze spaniem aktywna na maksa i tylko coś gada pod nosem i śmieszne miny robi.
Co do antykoncepcji to ja chyba na nic się nie zdecyduje bo i po co jak męża ciągle nie ma i nie wiadomo kiedy będzie...
Odparzenie zeszło a w środę wybieramy się na szczepienie i od razu się dowiem ile mała waży bo pulpet się robi i zaczynamy powoli w 62 wchodzić ;|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - nam towarzystwo sluzy, wiec fajnie ze bedziecie:*
Pampinka - no ja bym miala wkurwa na takiego faceta:/ A skoro robi ci takie akcje i nie jestes do tego pewna faceta..to Ty na slub sie nie decyduj za szybko! Bo potem tylko problemy z rozwodami..mezczyzna ma Cie wspierac i kochac a nie jakies inne baby za bardzo lubic:/ Moj maz to nawet z bylymi wspolpracuje, ale czuje sie tak bezpieczna ze mi zwisaja..i nawet je poznalam 🙂 A kiedys zapomnij taka bylam zazdrosna..widac jak facet jest ok to i nie ma co zazdroscic 🙂
4anula - moja tez tylko raczki..mozna sie zachlastac! Ja jestem wyczerpana, wiec podziwiam Ciebie..bo jak jestem sama to padam na morde, a i cierpliwosc szybko sie konczy 😞 Moze ja jakas wyrodna matka cholera:/ A co do bliskosci..to ja jestem tak rozwalona, ze naeet przytulac nie mam sil i mnie drazni - chyba to normalne jak ludzie sa wyczerpani:/

My bylismy u nas na dzialce i w domu..musielismy prpbki farb pomalowac..bo niedlugo wchodza nam malowac chalupe 🙂 Mam nadz.ze w grudniu sie przeprowadzimy! A Hela pospala sobie w wozku na tarasie, bo pogoda dzis super! Ja ledwo zwloklam sie z lozka, bo Michal zajal sie Hela a ja kimnel 40 minut! Czuje sie fatalnie..moze te bole to pzemeczenie, bo badania krwi mam jak byk!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula - uczucie takiej obojętności jest normalne, mówię jako doświadczona żona marynarza. Mam tak samo jak już długo Pawła nie ma, już mi wtedy obojętne, kiedy wróci. Ale dziś ciężki dzień, jednak musiałam się porządnie wypłakać, bo uświadomiłam sobie, że nawet się nie pożegnaliśmy jak zawsze, bo jak Paweł wychodził, akurat karmiłam Matyldę... Ale wiecie co - dziś Matyśka pierwszy raz uśmiechnęła się do mnie całą gębą - cudowne uczucie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuperbabo- może faktycznie przemęczenie, zresztą po tak długim okresie leżenia teraz mamy życie na pełnych obrotach co nie jest łatwe. A co do tego dawania sobie radę to wcale mi się tak nie wydaje mam wrażenie że sobie wcale rady nie daje...czasem bywają dni że nie mogę się uczesać czy nawet ubrać bo młoda mi nie daje...czy nawet nie mogę nic zjeść a wieczorem jestem zbyt zmęczona aby sobie coś robić do jedzenia ale powoli jakoś waga zaczyna spadać co prawda dopiero po okresie połogu spadłam 3kg ale zawsze to coś mam nadzieje że dalej się ruszy 😉
Dodi - to mnie troszkę pocieszyłaś bo myślałam że coś ze mną nie tak.W sumie ja z mężem nigdy się nie rozstawaliśmy na tak długo u nas max to były 2dni i to ciężko a teraz... A co do tego uśmiechu to ja za niego potrafię wybaczyć wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
babeczko w tych tabletkach przy karmieniu nie robi sie przerwy 🙂

pampinko współczuję, ja bym Dawidowi zęby powybijała za jakies "moniczki i dagmarki"... szkoda, ze nie jestes go pewna...

4nula Damiana nie przebijesz - 190-210 ml 5 razy dziennie 🙂 co do sexu to mi sie nadal srednio chce, zobaczymy jak skończe okres 😉

mi mąż ogólnie tez pomaga, lubi spedzac czas z małym, gada z nim itp 🙂 mały w dzien musi byc z nami, chociaz lezec obok, ale cała noc w łózeczku, ewentualnie nad ranem, od 6-7 z nami jeszcze pospi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja chuba siadam neurologicznie 😞 Pisalam Wam, ze mam tam rozne podejrzenia chorob itpitp..no i czuje ze reka i noga cos siada..pewnie z przemeczenia i dzwigania 😞 Juz mam nerwa przez to..a dodatkowo chyba depresja mnie lapie - jakos nie mam sil dla swojego dziecka:,( Jetem przerazona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka a możne Damianek ma tasiemca 🤪 Masakra ileż on wcina 🙃
Dorotko już nie długo zamęczymy Cię swym towarzystwem 😜
4nula współczuję samotności tak samo jak i Dodi 🥴

Wiecie co... Dzisiaj musiałam rozciąć body 😮 🙃 Junior tak się obrobił że nie wiedziałam jak się do niego zabrać 🤪 Przesiąknęło nawet do ogrodniczek 😮 Nie chciałam Go bardziej brudzić i poświęciłam body 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzaueczko - faktycznie on wcina jak paromiesieczne dziecko 🙂 Ale tyje chyba w normie? Ja zwazylam Hele i chyba przytyla w 5 dni 240g..znow daje czadu?!?! Hmmm...
Czarnyloczku - oj tam! Bedzie frajda! Zapraszam Cie od razu do znajomej na dobre ciacho i herbatke 🙂

Ja dzis "oddalam" Hele na prawie caly dzien Michalowi,.troche wypoczelam,.ale nadal plakac mi sie chce na kolejne samotne dni. Jutro jade do tesciowej to mi troche pomoze i moze sie kimne 🙂 Teraz sie karmimy i oddaje Helenke znow Miskowi, a ja ide spac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzauka a moze ty masz jakas poporodowa depresje? a sama nie wiesz?!
to bardzo czeste
ja tam sie ciesze z kazdego dnia razem z sarunia a jak plakusia to zawsze mam w glowie ze mogloby jej tu nie byc 😞 i robi mi sie weselej ze jest 🙂 sprobuj!
jestem w niej totalnie zakochana musze powiezdziec ☺️ i nawet jak dam ja adikowi wieczorem i ide do gory to nie moge zasnac tylko slucham co ksiezniczka robi ☺️ adi mi mowi ze matka wariatka jestem 🙃

pampinko to przykre co piszesz alez bym byla zla 😠 tym bardziej teraz jak potrzebujemy ich milosci 🤔 wez no go kopnij od babeczek z forum 😁

czarnylok to ci kupcioszek no 🤪 i po bodziakach 🤢

tak was dokladnie poczytam w nocy jak bede karmic mam dzis maraton robienia kartek z podziekowaniami za prezenty w ciazy zrobilam 4 a okazalo sie ze potrzebuje 26 😮 skad ja mialam wiedziec ze nagle malej wszyscy zaczna prezenty robic 😲 nawet mechanik nam przyniosl papcioszki w rozowym pudeleczku i spioszki 🙃 😁 hihi wywolalam im takie zdjecio kartke ze zdjeciem i powiadomieniem o narodzinach i karteczke kazdemu robie
to wracam do kartek jeszcze tylko 10 i ide spac uffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadko chyba miałaś Suuperbabeczkę na myśli z tą depresją, ja tam nie płaczę nad maluszkiem 🙂
Babeczko właśnie, a może to deprecha? Może warto udać się do specjalisty, może Ci pomoże i nabierzesz więcej sił i będziesz czerpać radość z opieki nad Helenką 🙂
Ja czasem też czuję się tym zmęczona ale wystarczy, że widzę uśmiech mojego dzieciaczka i nie potrafię tego nie odwzajemnić 🙂

Kurcze, czy Wasze dzieci też tak się ślinią i usilnie pchają rączki do buźki? Damian ma rączki bez przerwy, wyciągam i wkladam mu smoka ale po chwili go wypluwa i dalej rączki... i trze - chyba go dziąsełka swędzą i ząbki już idą 😮

Damian wieczorem strasznie płaczliwy był i nie wiem czemu - kupy dwa dni nie robił to może od tego... Daję mu koperek ale przestał pomagać... Ale godzinę temu się najadł i zasnął, oby jak najdłużej pospał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Taaa do superbaby mówiłam heh sorki 🙂

Chyba wszystkie dzieci maja wieczory gorsze?! Moja zasnela to do kołyski gasze światło a one ehehe i oczka otwarte 🙂 oswiecilam wzięłam do siebie i śpi heh albo łóżko nie te albo ciemności nie lubi 🙂 Odłoże ja spowroten i zobaczę i tak zaraz pora karmienia to długo nie pospi za to tata zasnol w poprzek łóżka wiec muszę go jeszcze wykopać na dół hihi

A co wy tak wcześnie wszystkie wstajecie my z mała to przed10 z łóżka nie wychodzimy heh tylko zmiana piekuszki i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Do mnie, do mnie! Calkiem mozliwe, ze mam lekka depreche;/ Po prostu po tym dlugim lezeniu w ciazy i teraz jakims oslabieniu - czuje sie wyczerpana:,( No i to dretwienie nog i rak..nie mam juz sil nosic i lulac 😞 Ale fakt, ze usmiech jej i robi sie cieplo ma sercu...No a i tak kocham ja przeciez calym sercem i nie raz placze ze wzruszenia 🙂 A leki na jakas depreche to jesli cos to wolalabym jak najpozniej, a nie jak karmie..
A swoja droga ciekawe ile pokarmimy wszystkie..w sumie najwazniejsze 3 miesiace..a i 2 sa dobre! Ja chcialabym chyba do 6-7..a wyjdzie jak wyjdzie 🙂
Oddalam Hele tacie, a i tak nie spalam tylko czuwalam, bo stekala czy mlaskala..a ja juz nerwy czy nie krztusi sie:/ Ten refluks to meka, bo ciagle strach jak odkladasz ja..

Agadka - a w ogole matko wariatko :P sprobowallam Twojego "odbekiwania" i fajne jest! 🙂 Korzystam czesto 🙂 A my tez jak nie ma nic do zalatwienia to lezymy/spimy do 10! A Ty niezla z tymi kartkami jestes..podziwiam 🙂
Strzauko - tak szybko zabki?! Chyba pierwsze pozniej ida?! Ale w sumoe to ja zielona w temacie..Hela czasem ssie raczki, ale zwykle z glodu 🙂

Helenka konczy jesc, ululam ja w pionie niestety i ide spuscic drugiego cyca, bo peknie do nastepnego karmienia 🙂 Bo Niunia spax nie mogla dlugo po modyfikowanym (my z nia), a potem jak usnela na tatusiu po 1,5h od karmienia tak spala ze 3,5h!

No i dzis Helenka konczy 2 miesiace!!! Jakie cudne jest takie dziecko..te usmieszki, guganie i kumowatosc sa przeslodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...