Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bisiaku - moja tez potrafi nie spac w dzien..albo zasypia na 5-10minut ioczy jak 5 zl! A poza tym pobawi sie sama z 20 minut i tyle..reszta na raczkach i lulanie, a ja padam na morde:/ Co do wysypki..a moze ma jak Hela lojotok?! Tak samo ja wysypywalo, a ja juz nic nie zarlam:/ Moze idz do dobrego dermatologa?! Ja poszlam i super! Co prawda znow wracam na diete bez nabialu i glutenu na tydzien, bo ten bolacy brzuszwk i wracanie pokarmu moze byc z alergii..zobaczymy! A zrob zdjecie jwgo buziaka i wstaw to zobacze czy nie to samo co u Helenki! Bo jak to lojotok to robilam blad i natluszczalam co powodowalo jeszcze gorsze zmiany 😞 Osuszanie specjalnym preparatem pomoglo i ma slicznego buziaka! A z tym, ze nie mozesz zostawic to wspolczuje, bo czasem jest to konieczne:/ Moze po prostu inni nie umieja sie z nim "obchodzic"? Poprobujcie!
Strzaueczko - jak czytam te nasze rozmowy o spuszczaniu cycka itp to mnie to rozwala 🙂)) Ja dzis spuscilam 90ml, ale katowalam je:/ A co do pieluch to Helenka wazy 4500 i te 1 sa na nia dobre..nic nie sciskaja, a jak ubraliamy 2 to jej wisialy! No ale skoro kupa wyplynela to chyba skonczyny te 1,5 paczki 1 i wsadzim ja w 2!
Czarnyloczku - to milego spacerku zycze:**** I bardzo sie ciesze, ze tatus tez bedzie tulil Miloszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka.

Ja dziś w nocy miałam przygodę z cycem - nakarmiłam Matyldę o 21, a o 3 obudziłam się z cycem jak balon i twardym jak kamień - ale to bolało! Cały aż mi zdrętwiał, musiałam ściągnąć i 100 ml pękło w kilka minut tylko z tego jednego cycka i jeszcze zostało, bo zaraz mała się obudziła i jeszcze z niego dojadła 😮

My dziś ostatnie wspólne rodzinne chwile, bo jutro mąż go go go na statek 😞 Przykro mi, ale jeszcze bardziej mi szkoda Pawła - musi na miesiąc zostawić Matyldę, widzę, że mu ciężko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi Matylda długo śpi jak od 21-wszej do 3-ciej nie było żadnej pobudki na cyca (Antoś w tym czasie już zazwyczaj trzy razy się budzi na jedzonko 🤔 - około 23-ciej, 1-wszej i 3-ciej). Mój mąż jak wyjeżdża na tydzień to widzę jak mu ciężko rozstać się z Antosiem a co dopiero tak jak u Was gdy Paweł na miesiąc jedzie, niestety nie ma lekko 😞. Trzymajcie się i oby Wam ten czas rozłąki szybciutko zleciał!
Bisiu fajnie ze do nas zajrzałaś. Maluszki już tak chyba przeważnie mają że najlepiej u mamy i one wyczuwają jak nas nie ma w pobliżu. A też z tego co zaobserwowałam u mojej kochanej bratanicy to dzieci mają okresy że tylko "trzymają się spódnicy" mamy i do nikogo innego nie chcą iść nawet do taty czy ukochanej babci, ale to mija. Ala np. jak miała trzy i pół miesiąca każdy ją brał na ręce i było ok a już za dwa tygodnie do nikogo nie chciała iść - był straszny płacz - tylko siedziała ze swoją mamusią.
Ja jak mały miał wysypaną twarz przemywałam przegotowaną wodą z dodatkiem Oilatum i przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam ale sie rozpisalyscie :P

halo bisiaku wpadaj ze no czesciej moze rzeczywiscie ma to co hela?! pokaz superbabie bedzie wiedziala
moja tez ma takie troszeczke krosteczek z bialym srodkiem czasem bardziej czerwone jak pryszcze polozna powiedziala ze to zniknie do 6-8tygodnia a poki co pojawia sie i znika
moja jeszcze nie miala az tak dlugiej przerwy

czqrnylok ty to masz z tym mezem :/ mysle ze jak edzie wiekszy to mu przejdzie a teraz to nie bardzo wie co i jak ale przynajmniej masz radosc ze chce 🙂 slodkie to bylo :*
a co do kapieli w pokoju 30stopni z nas sie leje a mala dalej placz dopiero suszarke wlaczylam to moglam ja w spokoju wymyc pozadnie 😁 moze jej z czasem przejdzie ja uwielbiam sie kapac
ja tylko na wspolnej ogladam jak moge ale moj maz....boze pierwsza milosc klan i wszystkie na tlc i discovery jacys poszukiwacze zlota zlomiarze ci od wina
i od aut i tamci od pokojow w ameryce na wszystko patrzy normalnie! ja to nie wlaczam tel w ogole ale on tylko wejdzie komp tv i wtedy dopiero sare bierze 😠
co wam tak leci z tych cycow wow...ja to puste sakiewki wiekszosc czasu 😁 🙃 ale w nocy rzeczywiscie czuc ze sa pelniejsze juupi a czasem przkladam ja co 2h wiec nie zadko!!

dodi lladnie spi 🙂
a budzicie na karmienie jak za dlugo spi bo moja 3 ostatnie noce o 23 butla i spi jak zabita sama ja wybudzam o 5 bo mi to jest za dlugo 🥴 🤨 przebieram karmie i spi do 7 zawsze tak samo

superbaba myslalam ze helcia juz ma wiecej niz 4,5kg 🙂 tak wystartowala najpierw ale teraz sie chyba unormowalo dlatego troche mniej przytyla

dodi i jemu i tobie pewnie ciezko 😞 ale przynajmniej mieliscie teraz duzo czasu razem i pojechaliscie sobie razem tu i tam a tak jak my np adi codziennie w pracy przychodzi idzie spac widze go godzine dwie bo potem ja ide spac wiec wszystko ma swoje plusy i minusy


gaja wlasnie tego sie boje ze i moja taka bedzie ze tylko mama bo ona tylko mnie caly dzien widzi i troche tate nie mamy tu nikogo a juz zeby z kims zostala sama to nie ma mowy

magdaluke kule to superrrr cena za te pieluchy wow ja tez chce taka wielka pake ale ztego co widze to sie nie oplaca
huggies 2 -92 pieluchy za 33funtow?!
ale sa tu tez 124pieluch wpromocji za 15funtow to jest 0,12 za pieluche wiec spoko ale teraz w tesco sa w prmocji i wychodzi 0,10 za pieluche wiec jeszvze lepiej

a dajecie cos dzieciom innego do picia jakies herbatki czy cos ja kupilam koperkowa od 1 tygodnia i na uspokojenie od 1 miesiaca ale jeszcze nie dostala nic

moj "wspanialy" maz wczoraj wrocil z pracy...nowym autem zabic to malo i mi jeszcze mowi przeciez pytalem...tak pytales ale ja myslalam ze to dla mnie auto bo do mojego z mala sie nie zapakuje przez te niepasujace krzeselko a to jakas wielka krowa nie bede tym jezdzic (ie moge mu powiedziec ze mise podoba przeciez lol wiec musialam byc obrazona przez chwilke) 😁

ja mam znow z tym zebem 😞 wrrrrr dzwonilam do dentysty bo te szwy dalej nie odpadly i zrobilo sie takie biale i boli to mowi ze infekcja imam przyjechac ale to jest godzina autem a ja bez auta z mala przez te krzeselko wiec duuupa nie wiem co mam zrobic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
superbabeczko jak naładuje baterie w tel to wysle zdjęcie ( bo teraz jak jest ost kreska w tel to nie chce mi robic zdjęc tel) wstawiłabym zdjęcie na forum ale mam za mało wpisów.
Macie racje chyba pójdę do jakiejś dermatolog prywatnie, on cały czas się drapie po buzi tak mi go szkoda.
wychodiz na to , że mam sporo do wyeliminowania- jajka, mąka przenna. Co ja będę jadła w końcu, bo tylko żywiłam sięjuż kanapkami i zupą koperkową.
superbabeczko a te krostki dawały uczucie suchości na twarzy? Bo z tych krostek na twarzy u Franka to aż się taka sucha skorupka tworzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u wszystkich Was była połozna?
Wiecie, że do mnie chce dopiero przyjść. Nie wpuszczę jej, nie ma mowy. To smieszne aby nawiedzała mnie pielęgniarka po 1,5miesiącu od porodu, po za tym 4 tyg przebywałam z nim w szpitalu, co ona może mi nowego powiedzieć? Czego nauczyć? co sprawdzić? Pępek który dawno odpadł, uczyc jak kąpać?
Ja czuje, że ona chce popatrzeć sobie jak mieszkam ( bo to jakaś znajoma mojej mamy, ale mama ją nigdy nie chciała zaprosić do domu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiu u mnie była położna chyba 3 razy, choć niby powinna być więcej... Raz w ogóle sobie przyszła niezapowiedziana (nie otworzyłam jej wtedy drzwi, hehe - no co, z łóżka mnie wyrwała dzwonkiem, nie wiedziałam, że to ona dopóki nie zadzwoniła potem telefonem że była), innym razem pomyliła termin i przylazła dzień wcześniej, a miała tendencję przychodzić o 8-9 rano to ja w piżamie i syf w pokoju... Pielęgniarka też była raz, ale zapisała nas i pewnie więcej nie przyjdzie - w ogóle nie wiem po co była w sumie... Po 2 miesiącach...
Na Twoim miejscu powiedziałabym położnej, ze już teraz nie potrzebujesz jej wizyt... Ale i tak będzie pewnie chciała przyjść bo ma OBOWIĄZEK przez 2 miesiące się Wami zajmować i pewnie będzie Ci kazała listę podpisać że u Ciebie była (ja podpisywałam...)

Agadka ja nie wybudzam, mąż na początku wybudzał i panikował jak mały za dużo spał to go nawet lekarka wyśmiała, że powinien się cieszyć że mały długo śpi i daje nam pospać 😉 i Damian potrafi w nocy 8h przespać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeju..padam dzis na pysk..chce spaaaac! :,( Czuje sie wycienczona:,(
Bisiu - polozna ma taki obowiazek. U nas byla tylko raz, a powinma ze dwa! Niczego nie uczy - oglada tylko bobasa i zapisuje co i jak:* Co do krostek toona gdzie niegdzie miala sucha skorke, a gdzie indziej skorupke az 😞 I blad wlasnie bylo, ze nawilzalam! I tylko masc od dermatolog pomogla!
Dodi - ladnie Matylda spi 🙂) Kiepsko, ze Pawel juz wyjezdza..szybko mina lczas:/ Moze tak samo minie teraz:*
Gaja - mi Hela tez budzi sie co 2-3h w nocy:/
Agadka - fajnie z ta fura!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Jeden dzień mnie nie było, a mam tyle do nadrobienia 🙂 Moje dziecko właśnie śpi, ale troche się musiałam pomeczyc, żeby go uśpić i w końcu wlaczylam suszarka, bo to go najbardziej uspokaja i zasna 🙃
Superbabo szkoda tej twojej koleżanki, szczególne, ze taka młoda, a to daje człowiekowi do myslenia 😞 Delicolu jeszcze nie próbowałam, ale mam tu coś o podobnym działaniu i tez dalej nie jem nabialu 🤢 Powodzenia na badaniach 🙂
Mój mały tez się często rzuca i denerwuje przy piersi, ale na bank to nie kwestia braku mleka, ale coś z brzuszkiem 😞
Agadka alez masz przemian z tymi pieluszkami 😁 Mi jakoś te Huggisy nie pasują, bo jakieś w nogach szerokie i czasem wylewa się z ńich jak pieluszkowanem nie jest pelna 🤢 Używamy teraz Pampersow 2 New Born, ale jak skończę to opakowanie to kupujemy 3,bo te w nozkach zaciasne 😉 Dwojki zaczelsmy jak maly mial 2tygone.Przewiam małego z 5-6 razy w ciagu dnia, ale kupy od jakoś czasu nie robi codziennie, ale to podobno normalne wg hv 🤢 Co do paszportu to jakoś się przybrać nie mogę, a już dawno miałam się umówić, ale jeszcze akt muszę przetłumaczyć. To niefajnie, ze tak długo musisz czekać 😠 A zastanawialiśmy się może nad brytyjskim paszportem, bo jesteś już w UK ponad 5 lat?
Maiha to super,ze wesele udane, więc dawaj jakaś fotkę i pokaz Adasia, bo dawno go nie widzialsmy 🙂
Magdaluke fajniuka fotka w avatark 🙂 My tez zwykle kryzys mamy jak u Rafała coś w pracy się pietniczy, bo on jakiś na stres jest 🤢 Glowa do góry i jakoś to będzie, chociaż nikt kłócić się nie lubi 🙂
Strzauka biedny Damanek,mam wdziękiem, ze już lepiej się czuje 😘
Czarnyloczku to sukces macie z Miloszem z tym przytulanem u tatusia 😉
Bisia mój mały tez całymi dniami ne śpi zwykle, a w nocy tez jaka niespokojnym sypia, więc tak może dzieciaczki maja 😮
Dobra ja zmykam się przebrać, bo idziemy na pierwsza kontrole po 6tygodniach. Mam nadzieje, ze mały przybiera na wadze prawidłowo, bo jak nie to zalamka 🥴




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisia u mnie położna była dwa razy bez wcześniejszych zapowiedzi i raz dzwoniła z zapytaniem czy nic się nie dzieje.
Dziewczyny czy Wy jeszcze bierzecie jakieś witaminy? Ja biorę Prenatal Classic oraz DHA i zastanawiam się jak długo można je brać jak się karmi?
A i jeszcze jedno pytanko: do przemywania pupy używacie wyłącznie chusteczek nawilżanych czy myjecie wodą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anyaz jestem ponad 5 lat ale nigdy sie nie staralam o rezydentura wiec i mala nie dostanie brytyjskiego...jakbym wczesniej pomyslala a teraz juz jest chyba za pozno
szybko z jedynek wyrosl! ja sie boje tego pampersa moze przez ta siateczke ale sprobuje jeszcze dwojki z pampersa bo juz mam wczesniej kupione i zobaczymy moze to wcale nie ich wina

bisia u mnie polozna byla prawie codziennie przez pierwsze 10 dni a teraz health visitor przychodzi co tydzien

anyaz wlasnie kiedy ona skonczy przychodzic?? bo ja to mam zawsze stres wstaje wczesnie wszystko sprzatam itd. lol

mala sie juz 20 min chusta sama w chustawce takiej na baterie juz drugi raz w niej siedzi i dziecka niema normalnie 😁 lezy papla se do siebie ziewa nogami przebiera wiec chya jej sie podoba 🙂 melodyjki jej leca buja sie swiatelka plaszek lata czego tu nie lubic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gaja ja też biorę Prenatal DHA, jak skończę przejdę na Classic, a potem GripCare, chyba można brać cały czas, to w końcu witaminy, ale może warto skonsultować z lekarzem.
A co do przewijania, to po większej kupie podmywamy ją pod zlewem, a po mniejszej chusteczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gaja ja nawet kupilam podgrzewacz do chusteczek 😮 bo one takie zimne 🙃 a wkoncu w ogole chusteczek nie uzywam
wczesniej mylam ja woda co przebranie
a teraz waciki kosmetyczne i oliwa z oliwek albo lagodna oliwka

ja tez biore witaminy nie wiem jakie jakies tam mama cos tam 😁 specjalne dla mam po porodzie wiec chyba mozna brac normalnie

to co nie dajecie dzieciom zadnych herbatek ani nic tylko mleko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka ja kupilam herbatke z kopru Hippa, ale mlody nie chce pic, bo mu w smaku cos nie pasuje.
Co do paszportu to nie jestem pewna, ale chyba rezydentem nie musisz byc, tylko musisz udowodnic,ze przynajmniej od 5 lat rozliczasz sie z podatku. Musze sobie poczytac na necie. Ciekawe czy mozna miec oba paszporty, bo jak tak to Alexsowi wyrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauko - to daj koniecznie znac co z Damiankiem! Moga zostawic na noc ze wzgledu na wiek..aczkolwiek same inhalacje mozna roboc w domu! Trzymam kciuki!

A my na usg z Hela..ciekawe czy cos wyjdzie..a jak na Losc dzis ma lepsY dzien i nic nie ulala! Hehe..za to ja ciagle czuje aie fatalnie - bola ciagle kosci i miesnie i stan podgorqczkowy 😞 i tak od tygodnia..mam dosc:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusie napiszcie mi proszę, jak przechowujecie odciągnięte mleko i jak je potem podgrzewacie. Ja odciągnęłam dużo w nocy i włożyłam do lodówki, ale nie wiem, jak to podgrzać, żeby było szybko, bo jak Matylda zacznie się drzeć, to koniec. I jak sprawdzić, czy jest odpowiednio ciepłe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...