Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
D-brycz to czekamy na zdjęcia 🙃
Rzeczywiście daleka podróż bo 370km, ale będziemy robić przerwy by Młody rozprostował się.
Muszę się pochwalić 😜 Wiecie dzisiaj jest czwarty dzień ćwiczeń i oto rezultaty 🤪 Jestem z niego dumna 🙃 ☺️

[IMG]http://i46.tinypic.com/9zskz.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
czarnylok napisał(a):
D-brycz to czekamy na zdjęcia 🙃
Rzeczywiście daleka podróż bo 370km, ale będziemy robić przerwy by Młody rozprostował się.
Muszę się pochwalić 😜 Wiecie dzisiaj jest czwarty dzień ćwiczeń i oto rezultaty 🤪 Jestem z niego dumna 🙃 ☺️

[IMG]http://i46.tinypic.com/9zskz.jpg[/IMG]


oby kazde dziecko tak reagowalo na cwiczenia!!!!!! 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
No i jestesmy po szczepieniu. Michasia glosno plakala ale krotko a w domku juz miala dobry humor. Teraz podjadla i drzemie. Wazy 4970g moj pultasek a ubranka 56 juz dawno spakowane. Ale widze ze tu juz male wielkoludkj sa 😉
Anula mi tez strasznie szybko czas leci a o ciazy juz zapomnialam. Mam wrazenie ze Michasia jest z nami od zawsze.
D-brycz tabletek nigdy nie bralam. Przez ponad 3 lata metoda tradycyjna - prezrrwatywy a Michasia planowana wiec mam nadzieje ze teraz tez nie zawiedzie bo drugiego babla narazie nie planuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuperbabo- Lenka waży 4200g i tak się zastanawiam cz nie za mało przybiera.
Czarnyloczku- jej zazdroszczę tak pięknego uśmiechu moje dziecko chyba nieszczęśliwe bo mało się uśmiecha a na pewno nie tak ładnie jak Miłoszek.
Gaju- współczuje nocki i mam nadzieje że już Antoś lepiej się czuje
D-brycz- czekam na fotki Izuni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnyloczku - spokojnie..ona po prostu drobna albo ja glupia, ze ciagle 1 😜 ale sie ciesze, ze bedziecie..chyba jutro na jej pierwsza randke sprobuje zalozyc sukienke pierwszy raz 🙂)) Alez z niego smieszek..Helenka tez coraz czesciej usmiechnieta 🙂
d-brycz - no to wpadaj do nas kiedys 🙂 A Izka i bez opaski na pewno wyszla cudnie 🙂 Juz sie nie moge doczekac Waszych fotek!
nirmalka - jak po szczepieniu?
gaja - no wlasnie..moze cos zjadlas i to Antosiowi zaszkodzilo?:/ Hela dzis miala brzydka kupke i cos czuje, ze po pomidorach..
pampinka - dzieki za komplementy 🙂

My u mojej mamy..Hela grzeczna - jak zawsze poza domem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i tez czekam na fotki Izuni z chrztu. My chrzcimy 21 pazdziernika. Wlasnie maz byl omowic szczegoly imprezy po 😉
A jeszcze Wam napisze ze mala wysypalo na policzkach, bokach czolka, pod noskiem i na karku i jeden pediatra dal robiona masc z witamina a bo ze to czesto taki tradzik sie zdarza i malej zbladly te grudki i teraz ma taka kaszke a dzisiaj druga pediatra stwierdzila ze to skaza i zebym nabialu nid jadla. I tu uwaga nabial jadlam od poczatku, juz w szpitalu i nic mala nie miala a teraz jak jadlam niewiele bo tylko mleko do kawy i do zaprawiania zup i sosow to Michasia ma skaze - cos mi tu nie pasuje 😉 Chyba ulubiona diagnoza takich wysypek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmalko - skaza wychodzi dopuero po ok miesiacu..wczesniej nic dziecku nie jest! Co do nabialu to jest nawet w kupnych wedlinach, w masle, margarynie, ciastkach..trzeba by bylo odstawic wszystko niestety:/ A jesli prawdziwa skaza to starczy odrobina i juz wysypuje..ale ja bym na Twoim miejscu poszla do detmatologa, bo oni sie najlepiej znaja! Mi tez dopatrywali sie alergii, a wyszlo ze to lojotokowe zapalenie i schodzi po specjalnym osuszjacym balsamie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę, że moja Matylda naprawdę porządnie waży, jak Nirmalki Michasia starsza i prawie tyle samo 🙂 Ja też dziś spakowałam część tych najmniejszych ciuszków i wyjęłam pajace na 62 🙂

Wczoraj mała zassała smoka Avent, bo właśnie długi i prosty 🙂

4nula mieszkam przy pasażu na Hetmańskiej, może mnie odwiedzisz? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie
czarnyloczku jestem jestem dziekuje ze sie o mnie martwisz :P hihi
jestem z mala calkiem sama do 7 i w weekendy wiec ciezko a potem adi przychodzi to obiad sprzatam kapiele i spac 🙂 i tak codziennie
mala to nocny marek siedzi do 1-2-a w czoraj i do 3 a ja z nia....health visitor powidziala zeby nie dokarmiac tylko mleko z piersi zeby sprawdzic czy dalej bedzie sie tak przy bakach prezyc i plakac wiec moj sen dobiegl konca 😞
teraz odsypia oczywiscie caly dzien i pierwszy raz bylysmy 2h na spacerze 😁

dodi ja tez mam aventa...5 smoczow bo wiecznie jakis sie gdziejs ukryje ...5kg prawie wow

anula ladnie wazy..a nie wiem ile przybrala nie pamietam juz ile miala
moja mala tez tak mimowolnie od czasu do czasu sie usmiechnie ale nie za dlugo
bardzo czas leciiiii dzien za dniem juz mala ma ponad 5 tyg a ja czuje ze ja dopiero wypchalam haha

nirmala dobrze ze taka grzeczna moja tez juz wkrtoce szczepienie...
ja tez sie tego bezdechu boje :/

czrnylok niesamowity ten usmiech
my tez jeszcze konczymy jedynki pampersiaki


gaja widze ze i u was ciezkie noce :/ najgorsze jak niewadomo o co chodzi

o do glowki to moja daje w obie mysle ze to przez to ze karmie ja na lezacoi z nia spie i jak karmie lewa to na prawo spi i na odwrot wiec ciagle zmieniam

superbaba co macie za odglosy jungli? w karuzeli? chyba coraz lepiej ci idzie z helenka co?
ja tez sie zastanawiam co by tu jeszcze dla malej znalesc ostatnio pol godziny witaminy mieszalam bo ten dzwiek jej sie spodobal heh i chustawke bardzo lubi bo w lezaczku tlo nie chce byc no i te brzekadelka na rece i nogi i grzechotki juz lubi
i s;uchamy rmf baby i spiewam jej jak cos leci

no udalo sie nadrobic mniej wiecej 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
macie już okres? Myślałam, że póki karmimy to nie będzie tej cholery!
Nirmala- z alergia to jest tak, że może wyjśc po jakimś czasie. Po ok miesiącu u dziecka zaczyna działac układ immunologiczny i wtedy jest ta reakcja, dopiero sie to uaktywnia. Jeśli ta wysypka jest też z boku twarzy przy uszkach to chyba jest to alergia.
Ja dalej walcze z glodem, napycham sie ryzem z jablkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuperbabo nasza pediatra powiedziała, ze wiele chłopców ak je 🙂 on tylko buźke taka ma, tu to nie jest gruby, nie wiem dokładnie ile teraz wazy, ponizej 6kg 🙂 je dużo ale tylko 5 razy na dobę 🙂

Loczku ale Juniorek pieknie sie smieje 😁

Nirmala mi tez wmawiali skaze białkowa jak Damianek miał chrosty (tez na buzi, uszkach, szyjce i dekolcie, az skorupa sie robiła) a ja myje buzke rumiankiem i wszystko znikneło! a nabiał jem 🙂

Dodi, kurcze, u mnie rozmiar 62 poszedł w odstawkę juz jakis czas temu - teraz body i pajace na 68 ledwie daja rade, a niektóre nosi juz na 74 😉

Bisiu ja dzis skonczyłam 11 dniowy okres... masakra...

Damian dzis straszny... ciagle placz i musze lulac... kupy zrobic nie moze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj sie wkurzylam 😞 bylysmy z mala na dluzszym spacerku i natknelysmy sie na fotografa i zdjecia dopiero w przyszlym tygoniu 🤨 duzo roboty ma 😞

a mala jakas marudna dzis 😞 i obudzila sie z wrzaskiem takim niby placz 😮 co to? snilo jej sie cos? 😞

a Magdalke gdzie? aaa pewnie z tymi oknami walczy 😞

kupilam Izie bodziaki na ramiaczka http://allegro.pl/ff-body-bez-rek-5-szt-3-6-m-wyprzedaz-i2676262207.html i fajne takie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Jakos czytam was codziennie, ale czasu brak na pisanie, a na komórce jakoś nie potrafię. Nie wiem jak wam, ale mi mój telefon, a szczególnie internet w nim pomaga przetrwać nocne karminie itp., bo inaczej bym chyba zwariowala 😉 Moje dziecko dzisiaj oszalalo chyba 😉, bo uciął sobie dzisiaj dwie drzemki, co u niego nie zdarzyło se od kilku tygodni 🙃 Po raz pierwszy od wieków moglam w ciagu dnia herbatę wypić i mieszkanie ogarnąć 🤪 Zobaczymy co będzie dzisiaj w nocy, bo wcżoraj nie spał do 23.00 🤢 Troche uspokoilscie mnie, bo mi tez się ostatnio wydawało, ze zanudzam swoje dziecko i nie potrafię go stymulować odpowiednio 😉 W następnym tygodniu dostanę paczkę z książkami dla dzieci, więc sobie poczytamy 🙂
Stzauka to dobrze, że u Damiana już lepiej 🙂 To masz dużego chlopczyka już i super ci rosnie 🙂 U mnie Alex dopiero teraz zaczyna powoli wyrastacz 62 cm, chyba, ze mu się ciuchy w praniu kurcza 😉
Pampinka ten okres po porodzie średnio fajny jest i jakis taki dlugi 🤢 Powodzenia na badaniach 🙂
Czrnyloczku jak wamswietnie ćwiczenia idą, a uśmiech ma twój synek zabojczy 😘 Szczęśliwej podrozy 🙂
4nula dobrze, ze już po szczepieniu. Tez jesteśmy umowieni we wtorek i już się boje co nas czeka, bo jak mu krew pobierali to był koszmar jakis 🥴
Dodi jak Ci fajnie Matylda przybiera na wadze 🙂Troche I pomoże ten skoczek w ciężkich chwilach (my tezmamy z Aventu).
Maiha jak ci Adaś ładne śpi, tez bym tak chciała.
Superbabo tez mi wczoraj Alex sam zasna w loeczku, ale padl chyba ze zmęczenia, bo próbowaliśmy go uśpić na tysiąc sposobów przez dwie godziny i w akcie desperacji polozylam go poprostu, dałam smoka i zostawiła zapalna mała lampke. To super, ze Ci lekarz podpasowal i uspokoił 🙂 Śliczna Helenka w avatarku 😘
Nirmala wszystkiego najlepsżego dla Michasi z okazji wczorajszych imienin 😘 i powodzenia jutro na szczepieniu 🙂
Gaja biedny Antos z tymi wymiotami 😞
Bisia ja dostałam okres i to dość wcześnie i tak jak u Czarnegoloczka był dluuuugi 😞
Juz nie wiem co mialam pisac 😮 Dobra to ja idę, bo mi dziecko marudzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anyaz napisał(a):
Czy wasze maluchy zawsze po kąpieli idę grzecznie spać, bo mój Alex zaczął ostatnio późno zasypiac 🤢

no wlasnie moja dzis nie! 😠 wykapalam, nakarmilam i myslalam, ze jak zwykle przy cycu usnie... ale zaczela sie z cyckiem klocic! 🙃 cos jej nie podpasowalo i zaczela sie wiercic i glowka rzucac we wszystkie strony 😮 no i teraz ja bujam w lozeczku, pozytywka wlaczona wiec moze zaraz usnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja nakarmilam Hele i ide spac, bo jutro od 8 duzo atrakcji:P Musze zwlec sie z rana i ogarnac siebie i Hele na randke z Miloszkiem 🙂 Tylko kurde znow ja wysypalo:/ Albo nawrot zapalenia albo ma uczulenie na pomidora 😞 Nasmarowalam i zobaczymy czy zejdzie..
anyaz - Ty tez mialas okres?! Co za masakra jakas 😞 A mi tu lekarze kit wciakaja, ze to rzadkosc jak sie karmi piersia:/ A co do snu to Hela czasem slugo nie moze udnac wieczorem..tyle ze zajmuje sie nia maz 🙂
strzauko - Damianek absolutnie nie wyglada na grubaska! Jest bardzo ksztaltny 🙂 A w sumio faktycznie je rzadziej a wiecej, wiec luz 🙂
agadka - no balony moga byc fajne! Chociaz moja i tak najbardziej kubi karuzelke..no ale tez tak max 2x dziennie 🙂 A zabawiac trzeba te x godzin i zwariowac nozna! A my z Hela jakos sobie radzimy, bo nam pomagaha..bo mi reka siadla od kregoslupa 😞 Dzis u mojej mamy i we wtorek tez bylysmy, a wczoraj tesciowa wpadla..tak wiec troche ponocy i relaksu mialam 🙂 A w nocy sie wzruszylam jak tak mocno sie do niej przytulilam, a ona tak patrzyla wielkimi oczkami 🙂
d-brycz - no trudno..poczekamy na foty 🙂

A z tymi rozmiarami Waszych dzieci to glupieje..Hela nadal nie dorosla do 62, a wazy juz 4800-4900:/ Tzn. Widze ze niektore body na 62 ok, a inne wisza..56 to jest tak mocno akurat, lekko juz naciagane:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamusie
No my walczymy z oknami...wczoraj Luke sie ( i mnie) wkurzyl, bo mowi, ze sie za bardzo kurzy bo cos tam wiercili i w ogole i ze mam zabierac dzieci i jechac..ot tak. SIe zestresowalam tylko. To pojechalam na lunch ale tyle mialam pomyslow...... 😞 i wrocilam do domu, spakowalam wszystkich i pojechalam na popoludnie do tesciow i zostalismy na noc a tesc przyjechal do nas i pilnowal remontow...ja dojechalam do domu pozno dzisiaj, ale sobie pare przystankow to tu to tam zrobilismy, bo pieknaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pogoda. ALe juz koniec zimno mrozno idzie. Buuu.
No i wrocilam a okna nie skonczone i jutro znowu...no ale, zabieram maluchy do lekarza, bo Ella ma druga runde szczepionki na grype a malego umowilam w zwiazku z tym jego ulewaniem i wysypana buzka! No i dzis dzien 3 bez kupy...masakra, bo takie smierdzace baki puszcza, ze SZOK. ALe nie marudzi i nie wydaje mi sie, ze chce a nie moze...masowalam brzusio, dalam kropelki, robilismy rowerek nozkami, ciepla kapiel...a kupy brak. Podpytam co robic.
Przeczytalam was, ale w pospiechu i roztargniona nic nie pamietam. Tyle moze, ze Maiha, ale Ci Adas spi, fiu fiu! Pozazdroscic. Moj Miles raz przespal ponad 4 godziny i nie wiedzialam o co chodzi normlanie, hehe 😉.
Jutro po poludniu znowu do tesciow, tym razem pilnowac psa bo oni w ten weekend nad Niagara..moje dzieci caly czas w samochodzie, az mi ich szkoda. Ella to lubi, ale Miles zalezy od dnia 🤢
Ok musze isc bo mam niekontrolowany pierdzielnik, rece opadaja...i szczena tez. Tyle co odkurzam i piore i kuchnie ogarniam...reszta niestety zyje swoim zyciem. Trzeba si przemeczyc.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂

jej wspołczuje wam ze musiscie w nocy wstawac do dzieciaczków, moj Adaś wczorajzasnął o 20 i myślałam że juz będzie sac tak do 2 a tu o 22 oczy jak 5 zł wypił mleko i dalej nie chciał spać nie płakał ale się wiercił więc godzine go usypiałam w wózku od razu zasypiał ale ajk tylko go przekładałam do łózeczka to znów sie rozbudzał mojenerwy już były na skraju wyczerpania ale o 23 zasnął wreszcie uff i spał do 7 rano więc nawet mi sie to podobało i chyba tak teraz bede robic ze o 22-23 bede go wybudzac na mleko zobacze czy dzieki temu bedzie spał do rana bo byłoby fajowo-choc moja Nadia też od urodzenia przesypiała całe noce zdarzały się jakies gorsze noce ze musiaąłm wstac do niej ale bardzo żadko więc może mają to rodzinne 🙂 bo NAdia do dzisiaj zasypia o 20 i wstaje o 7-8

Magdaluke ja ci współczuje tego kurzu-masakra, najlepeij jak możesz wyjść z dzieciakami na cały dzień bo być w tym kurzu to nic fajnego, daj znać co lekarz powie na buzie milesa, biedna Ellusia bedzie kłuta utul ją mocno 🙂

DZiewcyny Wy juz macie okes?? jej to juz? tak szybko?? jej a jeszcze karmicie ja raczej juz nie karmie wiec chyba tez juz moge sie go spodziewac, u gina juz bylam i recepte na tabletki mam wiec ja sie pojawi to zaczne je brac, choc chyba jeszcze pomysle o dodatkowym zabezpieczeniu bo nie chce wpadki z 3 dzieckiem 🥴

d-brycz juz sie odczekac nie moge na zdjecia izuni 🙂

superbabo i czarnyloczku miłego dnia razem 🙂 ucaluje dzieciaczki od nas 🙂

dziewczyny ja mam pytanie czy waszym dzieciaczkom odstaje bardziej jendo uszko kurcze moj Adaś ciagle sobie przyleguje prawe uszko i troche mu odstaje lewe ma sliczne przylegajace a prawe odstaje 😲 zakładam mu opaski i czapeczki i mam nadzieje ze to troche pomoze bo to nie jest taka wielka różnica ale ja mam chopla na punkcie uszu bo sama ma m odstajace i jest to dla mnie mega denerwujące od zawsez je zaslaniam wlosami , moja nadia ma śliczne uszka na szczescie i teraz chce zeby Adas tez miał ładne przylegajace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anyaz Damian nie zawsze od razu po kąpieli śpi, z resztą ja go lubię przetrzymać jak najdłużej, nawet do 23, bo wtedy potrafi przespać całą noc 🙂 chociaż wczoraj zasnął po 21 i musiałam wstać o 3 niestety 🙂 i teraz skończył kolejne karmienie, żarłoczek całe 210ml wydoił 🙂 dziś idziemy na kontrolę do lekarki, bo katarek i kaszelek przeszły ale czasem (np jak śpi) to jeszcze słychać takie charczenie...

Babeczko lekarka powiedziała, że je tyle ile mu trzeba (w sumie zamiast porcji na 3-miesięczniaka to je na 4-miesięczniaka wg tabelek ze sztucznego). A ja jednak myślę, że lepiej dziecku luźny ciuszek nałożyć niż za ciasny i opinający mocno 😉

Damian mi coś marudzi - najlepiej żebym siedziała przy nim i patrzyła na niego 😉

Maiha Damianowi oba uszka tak się odginają, i też staram się kombinować z jakimiś opaskami, ale to na nic, bo on ciągle rusza główką i ją zsuwa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamusie!!
Probuje Was podczytwac ale Piotrula ma chyba alergie na mojego laptopa bo jak wlaczam to oda razu ryk!!
babeczko i loczku: milego spotkania!!! ale WAm zazdroszcze!!
gaju: ja tez dawalam delicol ale Piotrus zaczal miec te zielone kupkim niestety po nim i odstawilam
4nula: moj po szczepieniu to dwa dni ciglego ryku bez snu 😞 katastrofa az sie boje kolejnego 😞
madzia: szczerze wspolczuje remontu 😞
bisia: wspolczuje skazy 😞
i reszte zapomnialam 😞
Nio i moje dziecko chyba tez mnie tylko czasem lubi bo jak tata wraca z pracy to godzine potrafi z nim gadac i sie smiac do niego a z mama to juz gorzej 🥴
Nio i karmimy juz bez kapturków i z laktacja ciut lepiej!!! ale raz dziennie szcztuczne daje a swoje wtedy sciagam zeby w razie w na drugi dzien bylo 🙂
My tez juz po chrzcinach 🙂 Jaja jak berety byly i w ogole. Nio i przez 3 dni byalam zalamana zachowaniem tesciowej. Nio ja rozumiem ze daleko mieszka wiec bardzo czesto wnuka nie widuje, tak mniej wiecej raz na 2 tygodnie ( chyba nie tak zle nie?) nio ale doprowadzila mnie do szalu!! po prostu wyrywala mi go z rak!! i jak sie obrocilam to wyciagala z wozka i uciekala zanim sie zorietnowalam 😠 Nio a jak go wzielam bo chcialam podkarmic ( nio stwiedzilam ze zrobie to w samochodzie) to zrobila awanture ze mam przy stole przy wszystkich karmic 😠
Dostalam bialej goraczki!!! Normalnie nie wiem co w nia wstapilo!!
Ale ale Piotrus juz ochrzczony 🙂 nio i nawet grzeczny byl 🙂
ale w ogole duzo placze a uspokaja go bujak z wibracja 😮 kurcze juz marudzi a chcialam do kibelka wyskoczyc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha tobie to ja zazdroszczę 🙂 mój to mimo wszystko budzi się o 2-3 i o 5 zaaaawsze i budzi mnie swoim kręceniem się a później cały dom guganiem i swoim "eeeeej" i "nieeeee" to mówie wam tak mu to fajnie wychodzi 😁 nasz budzik mały 🙂
Magdad cierpliwa jesteś 😁 ja bym wybuchła 🙂 a z tym karmieniem to trochę przesadziła 😮 ja to zawsze wychodzę do innego pomieszczenia i na chwilę obecną karmiłam tylko przy Kamilu i siostrze 🤔 no bez przesady toż to krępujące i nie każdy musi mojego cycka oglądać 😠 ciekawe czy ona tak wszędzie i przy wszystkich cycka wywalała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...