Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Super ,że wszystkie mamy już maleństwa przy sobie.Ale nieraz wolałabym mieć ja w brzuszku ,bo coraz cięższa się robi i ciężko ja nosić dłużej na rekach. 🙂
My w czwartek idziemy na pierwsza wizytę do lekarza 🙂
U nas kikut pępowiny odpadł,ale jeszcze coś zostało niby już zaschnięte ,ale odpaść nie chce.
Położna mówiła ,że mam nie moczy i czekać . 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja mam srode niesamwicie zalatana...ubezpieczalnia, pediatra, ksiegowosc i USC ;//
Mam nadzieje, ze szybko sie uda to zalatwic, bo w kilka miejsc nie chce mlodej brac i zostanie z babcia 🙂
Wiec trzeba mleka jutro naprodukowac 🙂 Co by "becik" mial co jesc 🙂)

Ehhh..czy Wasze maluszki tez tak mocno napinaja nozki jak sa zdenerwowane?? Chodzi mi o to, ze nagle prostuje i az unosi do gory...
Mam nadzieje, ze u Tatiany wynika to z niedojrzalosci ukladu nerwowego, a nie jakiegos wrednego chorobska, bo ja juz mam jakies dziwne wizje...;///
Albo to wzmozone napiecie miesniowe?

My dzisiaj tez dzien zdalysmy na 5plus jak dla mnie 🙂) Darek na szkoleniu, wiec sama z dzieciakami jestem. Tatianka wykapana i czka wlasnie w lozeczku, a ja obok siedze i Nadii kolysanki spiewam 🙂
Zaraz T. trzeba wyciagnac z lozeczka dotankowac cyckiem do oporu ile wlezie 🙂 i do spania.
Moje dziecie sypia mi cale nocki. Zasypia okolo 21- 22 i wstaje 6 30-7. Pewnie dlugo to nie potrwa, ale trzeba sie cieszyc na zapas...
Kapalam mloda i kikut zahaczylam i jej podkrwawil dosc mocno. Zdolna matka.

Dostalismy od znajomych taka wyprofilowana wanienke, jesli wiecie o jaka mi chodzi.. i matko boska co to jest?? Musimy kupic normalna zwykla wanienke, bo ta to jakies nieporozumienie.

Polozna dzis miala wpasc, ale oczywiscie cos jej wypadlo i nie dotarla i jutro dzien w dupe, bo bede pol dnia czekac na nia pewnie ;//

Kregoslup mi wchodzi w dupe od tego dzwigania wozka..Cala ciaze byl spokoj z bolem kregoslupa,a teraz znowu gowno doskiwera ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie z wami mamuski 😁
deira gratuluje kochana w koncu sie doczekalas 🙂
postanowilam wziac sie za prawko wiec facet powiedzial ze polowa pazdziernika poczatek listopada moge zaczac 😁 wiec musze uprzedzic znajomych zeby bez kasku z domu nie wychodzili 😁
a z mojej cory to istna symulantka 😮 nauczona na raczkach i jak sie skapnie ze lezy to krzyk nie z tej ziemi 😮 i co raz ciezsza sie robi i buzka pyzowata 🙂 ale juz sie robi taka fajna gurzy sobie pomalutku i czesto sie usmiecha 🙂 wspaniala wrecz 🙂
sandra moja mala tak robi jak placze nogi sztywne i nagle zgina i tak to robi mam nadzieje ze to nic powaznego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Część. I ja sie witam 🙂
Krzyś to już trzeci tydzień w nocy nie śpi.. powoli tracę nadzieję na sen. Bo w dzień mam blokadę i spać nie mogę. Wczoraj przeszedł samego siebie i w nocy njdluzej spał przez 30min. Cały czas sie wydzieral 😞 prezyl sie i wlasnie tak prostuje i zginą nogi. Podobno to objaw kolki 😞 daje mu sab simplex ale na razie nie ma poprawy.
I na cycu też by ciągle wisiał 🙂 taka kluseczka sie z niego robi 🙂
Doti gratki za ta wyprawę z maluchami!!! Podziwiam bo mi na razie z jednym ciężko:p
Emaleth. Oby Twoje malenstwa szybko wyzdrowialy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem 🙂 Luśka obudziła się po 3 godzinach spania i ciekawa jestem kiedy teraz zaśnie. Właśnie wisi na cycku. Jak ją przebierałam po spaniu to chyba pół godziny to trwało... co jej tyłek wytarłam to ta albo mnie posikała albo na kupę jej się zebrało. I tak czeeeeeekam i czeeeeekam aż już się wypróżni, podcieram znów a ta siura na mnie 🤪 złośliwiec mały 😁
Niuńka jest kochana... Jak się pochylam nad nią i gadam to od razu reaguje uśmiechem 🙂 Ciekawa jestem kiedy będzie się uśmiechać na tyle długo żebym mogła zdjęcie zrobić...
Wy mi gratulujecie wyprawy... dziękuję Wam ale póki co to nic szczególnego, bo Mała ukołysana w aucie w foteliku śpi sobie smacznie 🙂 Tak więc Starszy za rękę, Młoda w foteliku i dawaj idziemy 😉 Jak się lekarka zapytała Starszego kto to w foteliku siedzi to odpowiedział: "moja siostrzyczka Laurka księżniczka" 😁

Marylu współczuję nocek :* mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej.
Sandros moja Mała jak się wścieka to macha rękami i nogami 🙂 Myślę, że to zwykła fizjologia. A przy tym jeszcze często mruczy, warczy jak mały zezłoszczony piesek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeżeli chodzi o prężenie się to moja mała też ma takie zaskoki ,że prostuje nóżki i do tego steka i jeczy . Ale poki nie placze to nie panikuje kolki to na pewno nie są 🙂
Najczęściej jej sie zdarza jak ją karmię cycem. 🙂
A tak to super dziewczyna cycka chetnie je już kilogram przybrała , a ma niecałe 3 tygodnie wiec mysle ,że jest ok.
Tylko strasznie krzyczy nawet nie płacze tylko sie drze 🤪
Widocznie taka jej uroda musze sie do tego przyzwyczaic.
Nawet to ulewanie tez jakos sie zmniejszyło . 🙂
Kurcze cos mnie zoladek boli ,a nic takiego nie jadłam. 🤨
Sandra to niezle spi Twoja mala przynajmniej Ty wypoczywasz 😉
Doti niezła wyprawa , podziwiam Cię kochana . 🙂
Spokojnej i w miare przespanej nocki życzę wszystkim . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A właśnie zapomniałam... mojej Lusi w nocy się czasem ulewa przez sen i chyba przez to ma policzki w krostkach takich drobniutkich. Wydaje mi się że to potówki... albo przesadziłam z czekoladą i jej uczulenie wyszło 🤔 Ale posmarowałam troszkę sudocremem i schodzą wiec raczej potówki....

Sandra zazdroszczę tych przespanych nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki.
U mnie dzisiaj wymieniają grzejniki wiec bede miala roboty pewnie co nie miara, dobrze ze moj M bedzie ze mna w domu .
Moze dzisiaj rowniez skoczymy na spacerek ,ostatnio chodzimy codziennie ,a w niedziele to jak wyszlismy o 12 to dopiero ok 19 wrocilismy . Niestety karmienie odbylo sie w samochodzie.
Cud te cycki, dziecko placze wyciagasz karmisz i jest ok. 😁
Chcialabym karmic jak najdluzejj sie da. 🙂
Sandra ,a corunia przybiera na wadze ,śpiac całe nocki , bo moja jak zaczela przesypiac 5 -6 godzin to sie troszeczke martwilam i polozna mowila ,zebym wybudzala ,ale poki co jest dobrze bo zaczeła jesc co 3-4 godzinki 🙂i robi sie malym pulpecikiem 😆
Miłego dnia życzę i uciekam bo moja mała "zagłada" sie budzi na cycora 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Mamusie 🙂
My na nogach od 6.... jeeeej jak mi się wstawać nie chciało. Oczywiście głowa boli od rana bo za oknem mgła więc i ciśnienie zapewne niskie.
Sandro a propo tego napinania i "wzmożonego napięcia mięśniowego" czy drżenie brody też się pod to zalicza? Gdzieś czytałam że to mogą być pozostałości odruchu moro albo właśnie wzmożone napięcie. Do tego dziś pierwszy raz jak Luśka leżała na łóżku to drżały jej nóżki. No i często oczka zbiegają jej się w zeza... chyba będę miała o czym rozmawiać z pediatrą na wizycie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DOTI oczka jak najbardziej normalne. za slabe nerwy wzrokowe.

a te drzeniato ponoc niedojrzalosc ukladu nerwowego, ale zapytac nam nie zaszkodzi.

Mixi, w sumi wazylam ja wczoraj i ma 3100, a wyjsciowa ze szpiala miala 2830-tydzien temu.

Oczywiscie przechwalilam wczoraj i lipa ze spaniem w nocy 🙂 No, ale takie uroki maluszkow w domku 😁 nie ma co oczekiwac, ze beda spac cale nocki od razu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalko buziaczki za pierwszy miesiąc Majci :*

Isa współczuję strasznie 😲 Trzymaj się dzielnie!

Sandro a tak fizjologicznie to kiedy maluch powinien noc przesypiać? Bo ja póki co to się nawet nie nastawiam na przespane nocki 🙂 I tak jest super, bo po karmieniu Mała zasypia od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emaleth ja używałam maści majerankowej dla Starszego ale faktycznie miał więcej niż rok juz wtedy. Ale polecam kropelki do inhalacji jakiekolwiek: kupujesz, skrapiasz (2-3 krople) wilgotną pieluchę tetrową i wieszasz na łóżeczku. Powinno pomóc.
Odciąganie kataru to nic przyjemnego ale wiem że wiele dzieci się do tej czynności przekonuje jak zauważa że łatwiej się oddycha. Niestety nie wszystkie - mój nie daje sobie nosa dotknąć nawet palcami a co dopiero odciągaczem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny powiedzcie mi czy nietolerancja pokarmu może sie objawiac większym ulewaniem ?
Wczoraj zjadłam na obiad marchewkę na ciepło i dzisiaj mala co zje mleko to mocno ulewa 😞
I jeszcze jedno czy Was też tak ciągnie do słodkiego ?
Bo ja bym mogła non stop jesc słodkosci ,ale niestety wiem ,że małej nadmiar też może zaszkodzić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...