Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej ja dzisiaj miałam ciezka noc . Mała obudziła sie o 1.30 nakarmiłam ja przewinełam i wymyslila sobie ze mama bedzie ja nosila na rekach do 2.30 myslalam ze zwarjuje . Jeszcze do tego sie cała obsrała ,i musiałam w nocy przepierac ciuszki 😞
Jakas masakra. 😮
Moja tez je az jej sie ulewa , ale jeszcze ma problem z zassaniem smoczka .Jak jej sie uda po wielu bojach to jest ok i zasypia ,ale ile sie nameczy zeby go złapac ,a jak zasnie to i tak go zaraz wypluwa 😆


A i moja Wiki kończydzis 3 tygodnie - jak ten czas leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuski moje ulubione 😁
mixi u mnie tez ciezka noc tylko moje dziecko sobie wymyslilo ze od 3 do 5 sobie poszaleje 😮
i jezeli chodzi o ulewanie to ja na tym moim zageszzaczu z bebilonu wyczytalam ze przy karmieniu cycem jak najbardziej mozna stosowac. Ja malej dosypuje do mleczka i od wczoraj 0 ulewania.
iza Szymek sie przestawi brzuszkowe zwyczaje mu zostaly wytrwalosci kochana moze sprobuj go w dzien wymeczyc to na wieczor moze padnie po kapieli mleczko opatulic ciasno w becik i moze akurat podziala 🙂
moja nie spi od 8 ale wlasnie 10 min temu padla jak wlaczylam jej mini mini 🙂 a dzis mam ssanie na chiniola 🤪 a co do slodyczy to hurtowo pochlaniam michalki biale jak sie dosiade to z 8 moge zjesc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój Szymek po kąpieli zazwyczaj śpi około 2h... ale później jak dalej zaśnie to budzi się co godzinę... już czasami trace cierpliwość ale jak na niego patrze to odrazu mi przechodzi 😁
i też nie lubi być ciasno opatulony bo zaraz się denerwuje i ryk na cały dom...
mały nerwus...
próbuje wszystkich sposobów ale niestety... już ponad tydzień próbuje go przestawić i nic :/ w dzień mało śpi a w nocy to kompletnie wogóle oka nie zmruży... a jak już zaśnie to ma taki przerywany sen i szuka cyca...
daje mu smoczek ale coś nie jest do niego przekonany... ma odruch wymiotny i koniec... chyba że na pół śpiąco wepcham go do ust to mam chwile spokoju... chwile sobie mamla ale nie długo bo szybko go wypluwa i dalej ryk...

mam nadzieje że moje dziecko wkońcu się unormuje bo ja tak dłużej nie pociągne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa bidulko ja dzisiaj miałam trudną noc i ledwo chodze ,a co dopiero jak by sie to powtarzało non stop to bym spała na stojąco 🙂 😉
Cholera nie mogę się dodzwonić do ortopedy dzwonie od rana i nic , jak mnie to wkurza ,a potem to termin za 4 miesiące będzie 😠
Mój M dzisiaj ma kupić termometr taki jak maja w szpitalach na podczerwień do czółka i do ucha , rewelacja . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laurka zasnęła jakieś 15 -20 minut temu po czuwaniu od 6 rano 😮 mam nadzieję, że pośpi troszkę 🙂 Wcześniej tylko zamykała oczka na 5-10 minut i za chwilę znów machała rączkami 😁 W międzyczasie położyłyśmy się na podłodze i ona sobie ćwiczyła na kocyku a ja robiłam brzuszki. Zrobiłam 50 i miałam dość.
Miałam też atrakcję w postaci przeszukiwania kupki Starszego - pieniążka nie znalazłam, więc pewnie jeszcze nie przeszedł do wylotu 🤔

Isa to dopiero 2 tygodnie poza brzuszkiem 🙂 Musisz dać czas Szymkowi żeby się przestawił. Może jak będzie miał całkowitą ciemność w nocy w pokoju to wtedy zaśnie? W końcu w brzuszku światła nie miał.
U nas rewelacją jest niania elektroniczna - prezent od przyszłej chrzestnej. Ma delikatne światełko i kilka spokojnych melodyjek. Laurka upodobała sobie jedną i jak ją odkładam do łóżeczka to włączam to światełko, muzyczkę i to wystarczy. Ona się zapatrzy na to, zasłucha aż w końcu zasypia. Melodyjka sama się wyłącza po jakimś czasie więc to też super, że nie gra mi całą noc za uchem 😉
h ttp://allegro.pl/cyfrowa-elektroniczna-niania-motorola-mbp16-nowosc-i2668053792.html
No i też nie otulam jej za bardzo, bo albo zaraz się rozkopie albo się zgrzeje i potówki jej wyłażą.
Aaaa kupiłam ostatnio w tesco pampersy premium care (te w białym op.) 1, 78szt za 40zł....i to ostatnia paczka "jedynek" jakie kupiłam bo są takie ledwo ledwo.

Mixi nie wiem czy te termometry to taka rewelacja. Kupiłam taki bajer do czoła i ucha za ponad 100zł i nigdy nie pokazał prawdziwej temp. Nie podziałała wymiana baterii, nie udało się go zwrócić na gwarancję (kupowany w aptece) bo babka stwierdziła że widocznie nie umiem zmierzyć temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie.
Ja wykończona 😞 sytuacja podobna jak u Isy. Mały potrafi zasnąć w nocy na 30 min, potem się budzi i ssie cyca/przewijam go/lulam i to trwa jakieś 1,5gofziny... w koncu w nocy juz sama nie wiem co sie dzieje. Moj M jest tak zmeczony że w nocy LULAŁ do snu moją nogę 😁
Po za tym dziadek jest chory. A babcia ciagle mi zabiera malego i bierze go do ich pokoju. Skończylo sie na tym ze dzis w nocy maly mial zatkany nosek i dziwnie kaszle 😞 nie wiem jak mu pomoc 😞
jakie krople do inhalacji dla malucha. I co z tą maścią majerankową bo teściowa juz zaczeła mi małego smarować nią 😞 wydaje mi sie ze moze go bolec gardlo 😞 dzwoniłam do naszej opiekunki (health visitor) i wg niej wszystko jest ok 😞

mixidixi ja bym mogła słokie non stop jeść. Jem zazwyczaj ciasteczka owsiane. albo drozdzowke.... po innych slodyczach mam wrazenie ze maly ma problemy z brzuszkiem
isa łącze sie w bólu z kolkami i ciągłym wiszeniu na cycu. Zasypia też mi na cycku... ah te nasze chłopaki lubą się przytulać ;d nasz jedyny smoczek jaki czasem chwyci to avent ortodontyczny. Ale ja nie bardzo lubie go dawać:/
doti Twoja Laurka to super babka. Fajnie że już tak w dzień się bawi a wnocy śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas byla dzis pediatra, musze pieluszkowac za wczasu malutka, bo ciagle robi noge na noge, nawet udalo mi sie juz zarezerwowac wizyte na usg bioderek na 30.10 🙂 wiec jestem szczesliwa 🙂 pozniej byla polozna i tez wszystko u malej posprawdzala, oprocz tych nozek wszystko jest ok 🙂 mala bidulka tak sie stresowala tymi wizytami, ze sie zbełtala, osikala i zesrala - wszystko prawie na raz 🤔 nie wiedzialam za co pierwsze mam sie zabrac 🤔 🙂 Bylismy tez w koncu na pierwszym spacerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeeej dziewczyny mam już dość na dziś 😞 Laura drze się nie wiem o co, nawet przez sen pojękuje. Starszy dokazuje ile wlezie, do tego martwię się tą monetą. Poza tym rozkłada mnie jakieś przeziębienie a mój kochany M jak wracał od ciotki to miał za daleko zjechać 300m do sklepu żeby mi lekarstwa kupić....
Idę z dziećmi spacerkiem do tego sklepu bo wreszcie słonko wyszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza biedulko:* trzymaj sie. Podobno najdalej do trzech miesięcy to sie stbilizuje. Wiem ze to szmat czasu. Ale mnie to pociesza. Ja mam trzy tygodnie za nami. Wyglądam jak zombie, i jeszcze oprócz ciągłych kolek mały dostal teraz katar od dziadków 😞 niby mają pomagać a wprowadzili mnie w depresję.... Przez kątar krzys musi być cały czas na rękach. Nie mogę go nawet położyć. Cały sie zatyka i Nir może oddychać 😞


Doti... Tak to jest z facetami! Obys szybko wyzdrowiala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie...na nowym forum..
w koncu moge tu cos napisac wczesniej w ogole nic mi nie dzialalo ;/


dziewczyny, mam takie pytanie czy to samo mleko ale np. gotowe w butelkach 1l i w proszku moze czyms sie roznic ?? polozna polecila nam kupic mleko w proszku zamiast w butelkach ktorych dotychczas uzywalam - i mala jakos dzis spi i ciagle sie budzi, placze wiecej , rano zwymiotowala cale mleko ktore wypila a przy nastepnej porcji juz normalnie w miare pospala..nie wiem co jest czy to od mleka czy to cos innego 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podejrzewam, ze to mleczko jej nie sluzy ;//

Co do termometrow tez kiedys pisalam, ze do duszy sa te elektoroniczne. Mialam porzadnej firmy, bo Brauna i wywale go do kosza, bo lezy nieuzywany ;/ A dzieciak temp 39,a gowno pokazywalo 35C...;// Dla mnie najlepszy rteciowy, a teraz zamiast rteci mamy te galonowe, czy jak tam one sie zwa.

Doti , wiem co czujesz ;( Jaa dzis mega wykonczona. Bola mnie plecy, glowa, cale bioda i miednica od wnoszenia wozka pierniczonego ;/ Na dodatek Nadia jest oplakana niesamowicie, odbija sie na niej sytuacja z pojawieniem sie siostrzyczki i naprawde wyje o wszystko, o to, ze pogoda nie taka, ze zle na nia spojrzalam, ze poszlam nie w te strone z przedszkola..No zesz kurwa mac 🙂) ooo od razu lepiej 🙂

Co najlepsze dzwonilysmy z Karolka do tej samej poradni tylko w odstepie chyba 4h.. i Karola ma termin na 30.10, a ja na 20.11 ;/ Trzeba zadzwonic i opierdolic z dniem jutrzejszym. hehe 🙂

My tez dzis pediatra i polozna.
Mloda zdrowiutka. Te napiecia moga sie utrzymywac tak do okolo miesiaca..
a jesli chodzi o sinienie, to jesli nie sinieja jej wargi to nie mamy sie denerwowac, bo to naczynia wlosowate sie uwidaczniaja.
Wazy 3240 🙂 az pediatra sie zdziwila, ze tak "dowalila" na cycu 😉 hehe 🙂

Co do masci majerankowej, bezpiecznie stosowac. Wiekszosc lekow i syropow jest do stosowania powyzej roku, bo nikt po prostu nie przeprowadza badan klinicznych na takich malenstwach. Nam pediatra zalecal przy Nadii i stosowalismy od czasu jak miala 2 tygodnie, wiec naprawde spokojnie. To naturalny produkt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro w lidlu beda termometry na podczerwien dla maluchow za 49.99 🙂 cena dobra, to chyba kupimy 🙂
ja nie wiem ile moja wazy, bo pediatra nie miala ze soba wagi:/ ale chyba przytyla, bo jakas taka wieksza sie wydaje i pulaski ma ladne 🙂jedynie to martwia mnie te jej nozki, bo jak wkladam dodatkowa pieluszke teetrowa miedzy nozki to i tak nie sa tak szeroko jak byc powinny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Widzę że przeniosłyście się tutaj i już sporo stron zapisałyście 🙂 nie mam zamiaru nawet tego nadrabiać 🙂 u nas ok,raz lepiej raz gorzej,ale co tam,ważne że mała zdrowa,reszte się przeżyje.W dzień śpi bardzo mało, budzi się przeważnie o 9 rano i potrafi nie spać do 21.30 lub 22.30. Tylko strzeli takie trzy piętnastominutowe drzemki i to jej na cały dzień wystarczy.Wieczorem jestem wyrąbana,bo leżeć małpica nie chce i na ręce chce.Łatwo się mówi innym, ale co mam zrobić jak strasznie płacze,trzęsie się aż,to mam ją tak zostawić? Na szczęście nie muszę cały czas stać i chodzić, wystarczy jak z nią siedzę i mam na rękach. Odkładam ją ile wlezie do wózka,łóżeczka, na łózko i nie biorę jej gdy się kręci tylko jak już porządnie ryczy,ale na to niestety długo czekać nie trzeba.Wieczorami mam dosyć,ale taki urok macierzyństwa.Dobrze,że chociaż kolek nie ma.Odpukać
Jak się urodziła,miała 3410g a tydzień temu już 4400g, więc boję się, co jutro waga pokaże jak położna przyjedzie 🙂 Przez ostatni tydzień przybra ła aż 600g.
Je gdy nie śpi,to co dwie godziny a w nocy co trzy godziny 100ml więc całkiem całkiem. Już nie wspomnę co się działo jak w niewiedzy,że dziecku mleka się nie zmienia,gdy służy, kupiłam inne i płakała strasznie, darła się,miała kolki na maxa i rano od razu do sklepu po to sprawdzone mleko 🙂 4 pudełka na tydzień idą. U mnie krwawienie skończyło się wczoraj,uff co za ulga,nie myślałam,że tak długo to będzie trwało.Dziś był ale piękny dzień, wczoraj też ładnie, więc spacerujemy ile wlezie 🙂
Kurde coś mnie gardło boli, wypiłam piwo przedwczoraj i od gazowanego mnie nawala.Tantum Verde psikam, bo nie chcę się rozchorować i zarazić małej.
Wczoraj umówiłam ją na USG bioderek i szczepienie.
Za trzy dni Nikola ma miesiąc,matko jak ten czas leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka super, ze sie pojawilas 🙂 nawet dzis sobie myslalam, co tam u Was slychac, bo dawno Cie nigdzie nie bylo... Kazda ma jakies jazdeczki z maluszkiem, jedna wieksze, druga mniejsze, ale spokoju nie ma - takie uroki macierzynstwa 🙂 My Uli na razie duzo nie nosimy, nie chce zaby sie nauczyla byc na rekach o kazdej porze dnia, bo bysmy chyba nie wyrobili 🤔

Zazdroszcze mamusiom karmiacym butlą tego, ze moga sobie jesc i pic co chca - za mna piwko chodzi, ale musze sie powstrzymac jeszcze przynajmniej pół roku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natalia23ona napisał(a):
A moja własnie odwrotnie,w dzien malo co spi moze z 4 godzinki na caly dzien,ale za to w nocy całą noc prawie 🙂 oby sie to nie zmienilo 🙂

Natalia,chciałabym żeby moja przespała te 4 godziny dziennie. U mnie z tym masakra, gdyby nie M to nie byłabym w stanie nic zrobić,nieraz do kibla iść nie mogę.hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikola też na początku nie chciała noszenia,więc tego nie robiliśmy ale teraz jej się pozmieniało niestety. Ale chociaż w nocy jest lepiej niż było bo po urodzeniu całe noce nie chciała spać a teraz trzy razy w nocy się budzi,nieraz jak wypije to spi dalej a nieraz z półtorej godz nie chce spać ani na dodatek leżeć bo drze się strasznie.
Jeśli chodzi o karmienie,tak chciałam karmić, jak byłam w ciąży a teraz jakoś nie żałuję. Jem i piję co chcę, cycki doszły mi do dobrego stanu także jest ok 🙂 Małej smakuje i przybiera na wadze, więc to najważniejsze.
Mam nadzieję,że jak trochę podrośnie i nie będzie całymi dniami spać, to chociaż zainteresuje się jakimiś grzechotkami itp,bo teraz głupolek mały jeszcze nie interesuje się tym.Choć już coraz więcej obserwuje,śledzi itp, a główkę jak trzymam ją pionowo to tak trzyma już stabilnie że szok.Nie chce mi głowy położyć na ramieniu tylko się odchyla i tak trzyma cały czas 🙂.Moja mama w szoku była,że taka silna jest a ma 4 tygodnie dopiero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...