Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My już po badaniu. Obyło się bez wrzasków, Mała rozluźniona przeciągała się na wszystkie strony 🙂 Bioderka I klasa 🙂 za to dowiedziałam się że te jej skrzywione paluszki to może być jeszcze po pobycie w brzuszku i tym mam się nie przejmować, natomiast musimy zadbać o pazurki bo już są wrastające. Przy wizycie u pediatry mam o tym powiedzieć i prawdopodobnie dostaniemy jakąś maść żeby skórkę na pazurku odciągać żeby mógł wyrosnąć jak trzeba.
Mnie ciągnie do słodkiego, a najbardziej do czekolady....

Sandro łączę się z Tobą w bólu głowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No to super ,że wszystko u Was ok.
My idziemy do pediatry w środę ciekawe co nam powie .
Moja mała wychodząc ze szpitala ważyła 3430 ,a teraz 4500 wiec mysle że przybiera na wadze prawidłowo ,mimo tego ulewania. 🙂
Chciałam sprawdzic w jakiejs siatce centylowej ,ale nie znam sie na tym wogole 🥴
Muszę jutro tez zarejestrowac mała do ortopedy bo zapomniałam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi mi pediatra mówiła że po 3 tygodniach powinno przybrać ok 750g. Więc jak najlepiej u Was 😉 Siatki centylowe powinny być w książeczce zdrowia Wiki, a jeśli nie to na stronie siatkicentylowe.edziecko.pl możesz zapisywać wyniki pomiarów i tworzyć wykres na siatkach.
Zważyłam właśnie Lusię na zwykłej wadze łazienkowej i wyszło 4,6kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was kochane ja dzisiaj caly dzien zalatany po poludniu zakupy pozniej wizyta u babci M a na koniec dnia wybralam sie do kosmetyczki w koncu zrobic pazurki 🙂
moja mala tez ulewa a ze karmie ja bebilonem to dokupilam zageszczacz do mleka z bebilonu i juz jadla z nim 2 razy i poki co nie ulala 🙂
tez jestem ciekawa ile Bianka wazy na nastepny tydzien wybieramy sie do pediatry 😁
mixi ja tez mam straszne ssanie na slodkie 😮
iza wspolczuje kolek wiem jak to jest 🤢 mi pomogly SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
Wczorajszy wieczór u nas trochę nerwowy - tylko troszeczkę.. Starszy połknął pieniążka (chyba 1gr). W każdym razie przyszedł do mnie i mówi "mama, połknąłem pieniążka, wygrzeb mi go". Cholera wie ile w tym prawdy, choć coś słyszałam że lekko się zakrztusił chwilę wcześniej. Wiem że wcześniej wrzucali z tatusiem pieniążki do skarbonki- a wrzucają tylko 1-5gr więc mógł tatuś nie dopilnować żeby nic nie zostało 🤨 Nie panikowałam i nie ciągnęłam go po lekarzach i szpitalach od razu. Poczekamy aż zrobi kupkę. Później tylko zadzwonię do lekarza i zapytam co robić...podobno czasem to trwa nawet tydzień zanim połknięty intruz wyjdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa on może chcieć cyca nie z głodu a z potrzeby bliskości. Spróbuj dać mu smoczka albo swojego palca żeby sprawdzić czy będzie się awanturował. Jeśli zacznie ssać i się uspokoi to znaczy że on chce tylko mieć Cię blisko i ssać. Moja też jest ssakiem przeokropnym i wcześniej było tak że wisiała na cycku i ssała aż do wymiotów bo już było za dużo... bez smoczka nie dałabym rady.
Jeśli chodzi o powód płaczu to niestety nie pomogę. Moja dziś płakała - będąc u tatusia na rękach i ze smoczkiem w buzi! - a tatuś nie wiedział co jest grane. Myślał, że boli ją brzusio bo się wyginała na wszystkie strony. A ona się rozdzierała bo miała pełną pieluszkę i drażniło królewnę w dupcię 🙂 Jak tylko pampersa rozpięłam i odsunęłam od pupy to się uspokoiła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂 Ula obudzila sie dzis na jedzenie tylko o 4 i 7 😮 az sama sie budzilam w miedzyczasie zobaczyc, czy z nia wszystko ok 🙂 teraz znow sie najadla i spi slodko w swoim łóziu 🙂
Co do ssania, to moja tez jest niezly przylepiec, ale nauczylsmy ja ssac smoka, bo ile mozna dawac mietosic cyca 🤔 Ja cycka wyciagam tylko na karmienie, pozniej chowam, a jak mala potrzebuje bliskosci to sie z nia poprzytulam, wycaluje, wsadzam smoka i sie wycisza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1991r napisał(a):
Witam was kochane ja dzisiaj caly dzien zalatany po poludniu zakupy pozniej wizyta u babci M a na koniec dnia wybralam sie do kosmetyczki w koncu zrobic pazurki 🙂
moja mala tez ulewa a ze karmie ja bebilonem to dokupilam zageszczacz do mleka z bebilonu i juz jadla z nim 2 razy i poki co nie ulala 🙂
tez jestem ciekawa ile Bianka wazy na nastepny tydzien wybieramy sie do pediatry 😁
mixi ja tez mam straszne ssanie na slodkie 😮
iza wspolczuje kolek wiem jak to jest 🤢 mi pomogly SS


Emi ja tez mala karmie bebilonem,ale jak narazie mi nie ulewa po nim i teraz wiem że sie najada i robi codziennie kupki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 Moja mała po wczoraj byla tak wymeczona,ze po kapieli wypila tylko 50ml i tak wytrzymala do 4 i potem koło 9 Bartek mi ją polozyl kolo siebie i szedl zrobic mleko,a ja tylko słysze piski...wiec spalam jak zabita 😁 Teraz leży w łóżeczku ma kolorowo,pouwieszane maskotki i lecą jej w tle piosenki dziecięce 🙂 Czy Wasze dzieciaki juz chca się bawić? hehe moja lubi jak sie ja raczkami z jednej na druga strone robi i uśmiecha się nie ziemsko 😁 😁 słodziak mój mały 🙂 miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak to jest z tymi cyckowymi maluszkami. 🙂

Doti to teraz kazda kupe bys musiala rozgrzebac, zeby zobaczyc czy wydalil ten pieniazek. Kumpeli synus po 5 dniach wykupal 🙂 grzebala grzebala az w koncu odnalazla 🙂 co wpierniczyl.
20gr by poszlo na strate 😉

Moj dzis pojechal do USC zglosic mala i sierotka zapomnial kiedy sie urodzila 😉 , przyczepili mu sie do dowocu osobistego , bo wazny mial do marca ;// a sto razy mowie, zeby go zrobil wreszcie.

U nas polozna byla i sobie poszla.
Breczala, bo malutka wysypane cialko ma i podejrzewam Vizir albo oliwke. Zobaczymy.
Ponoc zolta na buzce jest jeszcze i mam ja przy oknie wystawiac.
Pepek oki 😉
A co do tych napiec to pokazala mi jak ja kulac, zeby troszke jej to napiecie obnizyc. Dzisiaj ide do pediatry to jeszcze jej to zglosze i zobaczymy co mi powie.
Dzisiaj dzien pelen wizyt.

Ale ciesze, sie ze ubezpieczalnia mi odpada, bo mozna zalatwic wszystko przez neta wiec super rewelacja.

Karolka, zalatwialas becikowe juz? bo nie wiem czy potrzebny u nas PESEL czy mozna bez zalatwic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa wlasnie mam pytanie do karmiacych cycem mamus - jecie slodycze? Bo ja tez mam straszne parcie na nie, zwlaszcza na czekolade, ale polozne zakazaly mi ich jesc przynajmniej przez pierwszy miesiac lub dwa, dozwolone sa wg nich tylko jakies suche ciasta typu babka 🤔 oczywiscie to ma tez swoje plusy, bo dzieki tym wszystkim ograniczeniom dosc sporo juz mi kg zjechalo, ale czasem chcialabym sobie cos tam fajnego zjesc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi laktacyjna powiedziala, ze mozna jesc, choc wiadomo, ze nie na tabliczki. jak zjesz jeden rzadek to nic malej byc nie powinno, a jesli ja wysypie badz cokolwiek innego to bedziesz wiedziec, ze niestety nie mozna.
No i najlepiej czarna, bo biala ponoc nie zawiea nic wartosciowego... a ja tak kocham biala czekolade 😁D

I co tam potrzeba? Wniosek, zaswiadczenie od gina i cos jeszcze??
I na ul. Wszystkich Swietych to sie zawozi???

Sie smialam,bo w szpitalu tak za mna cos do jedzenia chodzilo, ale nie chcialam zadnej czekolady ani nic...Ale po wizycie laktacyjnej jak sie z sasiadka dorwalysmy do Grzeskow w czekoladzie to szal macicy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Mi laktacyjna powiedziala, ze mozna jesc, choc wiadomo, ze nie na tabliczki. jak zjesz jeden rzadek to nic malej byc nie powinno, a jesli ja wysypie badz cokolwiek innego to bedziesz wiedziec, ze niestety nie mozna.
No i najlepiej czarna, bo biala ponoc nie zawiea nic wartosciowego... a ja tak kocham biala czekolade 😁D

I co tam potrzeba? Wniosek, zaswiadczenie od gina i cos jeszcze??
I na ul. Wszystkich Swietych to sie zawozi???

Sie smialam,bo w szpitalu tak za mna cos do jedzenia chodzilo, ale nie chcialam zadnej czekolady ani nic...Ale po wizycie laktacyjnej jak sie z sasiadka dorwalysmy do Grzeskow w czekoladzie to szal macicy 🙂

tak na wszystkich swietych.
Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty:
1.dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe
2.skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka;
3.pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców.
4.zaświadczenie lekarskie o opiece medycznej od 10 tygodnia ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...