Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja puderek kupiłam ale własciwie tylko w razie co, bo z tego co czytałam u dziewczynek nie powinno sie stosować wogole ze wzgl. hig. zeby nie wdalo sie zapalenie pochwy jak puder dostanie sie do środka... 🙂 wyobrazam sobie jakie to musi byc straszne u takiego maluszka. Wiec puder mam ale... bardziej ze wzgl. na to ze ja mam skóre skłonna do odparzen podraznien itp wiec jakby mała po mnie odziedziczyła to bede ja pudrowac w fałkach, paszki, szyjka itp. gdyby cos sie pojawiło. Do pupy tez kupowalam bepanthen.
Poduszke poporodowa tez sobie zakupiłam na allegro za smieszne pieniadze bo bratowa mnie uprzedzała ze z siedzeniem masakra 🙂 Bo dupsko boli 🙂 Wiec w razie "W" mam.
Do pepka tez kupiłam gaziki nasaczone juz spirytusem 70%. Pakowane w oddzielne saszetki wiec mysle ze sie sprawdzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):

Do pepka tez kupiłam gaziki nasaczone juz spirytusem 70%. Pakowane w oddzielne saszetki wiec mysle ze sie sprawdzą...



powinny , wlasnie takich uzywalam i sie super sprawdzily 🙂
co do kosmetykow to uzywam nivea baby
do pupci krem s.o.s / sudocream
do kapieli nivea baby pielegnujacy plyn do kapieli i szampon basmbino do wloskow 🙂
a cialko smarujemy oliwa z oliwek bo malej po porodzie schodzila skorka i oliwka bambino nie pomogla nam 🙂
puder tez mam z nivea ale nie mialam okazji go uzywac, uzywalam jeszcze kojacy krem przeciw odparzeniom z nivea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂 a u mojej Uli gaziki w ogole sie nie sprawdzily... pielegnujac pepuszek trzeba bardzo gleboko odkazac miejsce miedzy kikutkiem a skora, dlatego najlepiej wziac zwykly patyczek higieniczny zamoczony w gencjanie lub roztworze spirytusu z woda i gleboko przecierac te miejsca. Mojej malej kikut odpadl po 5 dniach od urodzenia 🙂 octenicept tez w ogole nie wysuszal kikutka, bo polozne w szpitalu stosowaly...polozna srodowisowa polecila mi najprostsze sposoby (wybralam gencjane), ktore sie sprawdzily 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):

Do pepka tez kupiłam gaziki nasaczone juz spirytusem 70%. Pakowane w oddzielne saszetki wiec mysle ze sie sprawdzą...



powinny , wlasnie takich uzywalam i sie super sprawdzily 🙂
co do kosmetykow to uzywam nivea baby
do pupci krem s.o.s / sudocream
do kapieli nivea baby pielegnujacy plyn do kapieli i szampon basmbino do wloskow 🙂
a cialko smarujemy oliwa z oliwek bo malej po porodzie schodzila skorka i oliwka bambino nie pomogla nam 🙂
puder tez mam z nivea ale nie mialam okazji go uzywac, uzywalam jeszcze kojacy krem przeciw odparzeniom z nivea


A te płyny do kąpieli nievea nie sa dopiero po 1 mies?? wiem ze mydło maja od pierwszego dnia i krem s.o.s ale płyny chyba po dopiero po 1 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to chyba zostane przy tym sposobie jak Ty karolka bo mi sie sprawdzil przy pierwszym synu czyli patyczek higieniczny i spirytus bo naprawde trzeba bardzo dbac o tego pepuszka mojemu synkowi wlasnie przez to stosownaie tege specyfiku w szpitalu dlugo nie chcial odpasc dopiero po stosowaniu spirytusu zaczal sie wyszuszac i szybko odpadl!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
angela no sama bylam w szoku, ze tak szybko odpadl 🙂 jeszcze smaruje jej srodek pepuszka ta gencjana, zeby wszystko do konca sie ladnie zagoilo 🙂

Co do Nivea, to ja tez widzialam, ze sa od 1. miesiaca, dlatego na razie zrezygnowalam i kupilam zestaw kosmetykow Bobini od 1.dnia zycia - sprawdzaja sie rewelacyjnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
No i tylko sie zastanawiam czy nie kupic takiego specyfiku gotowego do przemywania pepuszka jakos na o sie zwie bo ja nastawilam sie narazie tylko na spirytus a no i musze kupic poduszke do siadania po bo podobno nie szkodzi a pomaga usiedziec na tylku zanim wszystko sie zagoi


ja miałam taką poduszke i teraz na pewno tez kupie bo sprawdze się rewelacyjnie 🙂 a koszt ie taki duzy u nas29 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
angela no sama bylam w szoku, ze tak szybko odpadl 🙂 jeszcze smaruje jej srodek pepuszka ta gencjana, zeby wszystko do konca sie ladnie zagoilo 🙂

Co do Nivea, to ja tez widzialam, ze sa od 1. miesiaca, dlatego na razie zrezygnowalam i kupilam zestaw kosmetykow Bobini od 1.dnia zycia - sprawdzaja sie rewelacyjnie 🙂

ja to wogole mialam jazde z tym pepkiem bo mnie wypuscili po tygodniu lezenia do domu z malym a on mial jeszcze ten plastik na pepku jak to polozna zobaczyla zaraz dzwonila do szpitala i tam im taka jazde zrobila bo niby nie wolno z tym wypuszczac o takim dlugim czasie!

a co do kometykow NIVEA to moj synek byl na nie uczulony!jak go posmarowalam czym kolwiek to dostawal mega wysypke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziewczyny a spirytus same rozrabiałyscie? I to był taki zwykły spirytus z monopolu? 🙂 bo jak bedzie trzeba to chciałabym wiedziec jak to zrobić 🙂 I czy gencjane normalnie w aptece bez recepty mozna dostać?

mi polozna kazala samej rozrobic to bylo w proporcji 2 na 1 z kieliszka! 2 miarki spirytusu 1 miarka wody!
tak ja kupilam w sklepie monopolowym taki zwykly czysty spirytus!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziewczyny a spirytus same rozrabiałyscie? I to był taki zwykły spirytus z monopolu? 🙂 bo jak bedzie trzeba to chciałabym wiedziec jak to zrobić 🙂 I czy gencjane normalnie w aptece bez recepty mozna dostać?


ja kupowałam spirytus w monopolu i pani w aptece mi rozcieńczała za 1 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hhihihi alez sie forum rozruszalo zapodalam tematy i az milo jaka dyskusja.No ja mam spirytus rozrobiony tak jak Angela ale pisza ze ten specyfik tez mozna siostra w sumie stosowala spirytus i pewnie i ja bede skoro on ma takie szybkie dzialanie bo sie nie poslucham na bank ze niby sama woda najlepiej bo juz sie nasluchalam ze to sciema i nie ma to jak spirytus-a co do tego kupowalam spirytus w monopolowym i sprzedawal akurat facet jak sie spojrzal na mnie babka w ciazy i spiryt kupuje-kobietka by wiedziala po co mi on a ten wywalil galy sprzedal i nie skomentowal 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Do kapania mam Oilatum do pupy bepanthen oliwek nie bede chyba stosowac bo Oilatum ma to wszystko w sobie spirytus waciki patyczki z ogranicznikiem sol fizjologiczna woda morska i chyba wszystko?czy cos jeszcze mi brak?zaczynam miec glupawke 😉 torba spakowana jedna ze soba druga na pozniej dla meza wytlumaczylam co i jak ma brac w razie jak mi mowe odbierze z bolu 😉 jeszcze miesiac ale codziennie rano ta sama mysl juz blizej niz dalej anka dasz rade musisz 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez wybieram sie do fryzjera jeszcze przed porodem. Wiec na wszelki wypadek zrobie sobie włoski juz teraz w paźdz. Do listopada beda jeszcze dobrze wygladały. Kolor nie wyblaknie i odrosty nie bede duze. Później pójde dopiero w grudniu przed swietami. Teraz miałam jeden kolor bardziej naturalny zrobiony teraz chyba wróce do pasemek... jakos mam wrazenie ze mezowi bardziej sie podobało w jasniejszych 🙂 choc wiem ze juz dawno odchodzi sie od balejazy itp... to co zrobić. pewnie ze 2 lata juz nie robiłam blond balejazu 🙂 Ale skoro mąż woli mnie w jasnych to nie ma wyjscia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Hhihihi alez sie forum rozruszalo zapodalam tematy i az milo jaka dyskusja.No ja mam spirytus rozrobiony tak jak Angela ale pisza ze ten specyfik tez mozna siostra w sumie stosowala spirytus i pewnie i ja bede skoro on ma takie szybkie dzialanie bo sie nie poslucham na bank ze niby sama woda najlepiej bo juz sie nasluchalam ze to sciema i nie ma to jak spirytus-a co do tego kupowalam spirytus w monopolowym i sprzedawal akurat facet jak sie spojrzal na mnie babka w ciazy i spiryt kupuje-kobietka by wiedziala po co mi on a ten wywalil galy sprzedal i nie skomentowal 😉))

No to bylo smiesznie 😁 😁 😁
trzeba bylo powiedziec temu panu ze musisz sie znieczulic przed porodem 😁 😁

nie ma to jak te specyfiki naszych mam i babc skoro one tak stosowaly z tym spirytusem to jednak to jest lepsze niz jakies inne wynalazki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O a skoro mamy wsparcie wrzesnioweczke-dziewczyny co najlepiej wam sie akurat sprawdza do higieny Lactacyd?czy co?bo tego jeszczen ie mam i nie wiem co kupic no i ile paczek poporodowych wystarczy bo sie wiem ze leje jak diabli a ja mam 3 paczki takie duze i nie wiem czy wystarczy-po zabegu lyzeczkowania jedna mi poszla a pozniej duze podpaski pozniej mniejsze az przestalo ale to byl pikus w porownaniu do tego co teraz mnie czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Ja tez wybieram sie do fryzjera jeszcze przed porodem. Wiec na wszelki wypadek zrobie sobie włoski juz teraz w paźdz. Do listopada beda jeszcze dobrze wygladały. Kolor nie wyblaknie i odrosty nie bede duze. Później pójde dopiero w grudniu przed swietami. Teraz miałam jeden kolor bardziej naturalny zrobiony teraz chyba wróce do pasemek... jakos mam wrazenie ze mezowi bardziej sie podobało w jasniejszych 🙂 choc wiem ze juz dawno odchodzi sie od balejazy itp... to co zrobić. pewnie ze 2 lata juz nie robiłam blond balejazu 🙂 Ale skoro mąż woli mnie w jasnych to nie ma wyjscia 🙂

nie ma co patrzec na mode ja sie jednak lubie w jasniejszych kolorach wiec stwierdzilam ze machne pasemka 🙂
bo juz ten ala rudy mnie sie znudzil 😁 😁a tych kolorow to na glowie mialam juz troche 🙂
tez jeszcze musze wybrac sie na obciecie zeby jakos wygladac bo potem ciezko bedzie sie wybrac gdzie kolwiek jak bedzie trzeba sie zajmowac brzdacami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W takim razie skoro mowa o pepkach - to jak to jest z moczeniem pepucha? kiedys wiem ze nie pozwalali podczas kapieli moczyc. Teraz ogladałam połozna w tv jak sie kapie dzidziusia i mówila ze mozna moczyc spokojnie, nalewac duzo wody dziecku bo wtedy lepiej bezpieczniej sie czuje - ale wysuszyc dokładnie po kapieli. Wiec jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela_89 napisał(a):
anula4ever napisał(a):
Hhihihi alez sie forum rozruszalo zapodalam tematy i az milo jaka dyskusja.No ja mam spirytus rozrobiony tak jak Angela ale pisza ze ten specyfik tez mozna siostra w sumie stosowala spirytus i pewnie i ja bede skoro on ma takie szybkie dzialanie bo sie nie poslucham na bank ze niby sama woda najlepiej bo juz sie nasluchalam ze to sciema i nie ma to jak spirytus-a co do tego kupowalam spirytus w monopolowym i sprzedawal akurat facet jak sie spojrzal na mnie babka w ciazy i spiryt kupuje-kobietka by wiedziala po co mi on a ten wywalil galy sprzedal i nie skomentowal 😉))

No to bylo smiesznie 😁 😁 😁
trzeba bylo powiedziec temu panu ze musisz sie znieczulic przed porodem 😁 😁

nie ma to jak te specyfiki naszych mam i babc skoro one tak stosowaly z tym spirytusem to jednak to jest lepsze niz jakies inne wynalazki 🙂

O to malo w zeszly czwartek wpadam do sklepu wyciagam 4 piwka dla taty i mezulka bo robili korytarz-zbijali stary tynk gladza zeby polozyc nowy i polecialam samochodem po piwko stawiam na ladzie 4 piwa stoi facet i z tekstem-oczywiscie scial od gory do dolu i oj nie ladnie nie ladnie i nie zdrowo w ciazy pic piwo (a ja tylko kupowalam a nie pilam) spojrzalam a ze na jezyk nie choruje odwalilam mu a niech pan swojej dupy pilnuje a od mojej sie odczepi-walnal buraka i juz sie nie odezwal a ekspednientka myslalam ze sie zadlawi ze smiechu 😉)))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
W takim razie skoro mowa o pepkach - to jak to jest z moczeniem pepucha? kiedys wiem ze nie pozwalali podczas kapieli moczyc. Teraz ogladałam połozna w tv jak sie kapie dzidziusia i mówila ze mozna moczyc spokojnie, nalewac duzo wody dziecku bo wtedy lepiej bezpieczniej sie czuje - ale wysuszyc dokładnie po kapieli. Wiec jak to jest?

Moja siostra robila tak szwagier kapal mala a raczej trzymal ona powoli myla cale cialko a jak zblizala sie do okolicy pepuszka przytykala go kieliszkiem zeby nie zamoczyc ciezka koordynacja rak ale doradzono zeby nie moczyc-bo przeciez chodzi o to aby wysuszac a nie namaczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
O a skoro mamy wsparcie wrzesnioweczke-dziewczyny co najlepiej wam sie akurat sprawdza do higieny Lactacyd?czy co?bo tego jeszczen ie mam i nie wiem co kupic no i ile paczek poporodowych wystarczy bo sie wiem ze leje jak diabli a ja mam 3 paczki takie duze i nie wiem czy wystarczy-po zabegu lyzeczkowania jedna mi poszla a pozniej duze podpaski pozniej mniejsze az przestalo ale to byl pikus w porownaniu do tego co teraz mnie czeka 😉

Ja mam TANTUM ROSA jest genialne bo juz stosowalam przy pierszym porodzie bo nie bylo tam na dole zaciekawie to wszystko mi ladnie wygoilo i wyleczylo 🙂
A i kupilam sobie takie specjalne podpaski duze poporodowe z serii BELLA MAMA 10 szt kosztuje ok 5 zloty ale sa super tez je stosowalam juz!bo po porodzie mialam lyzeczkowanie i strasznie sie lalo wiec one sie sprawdzily 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...