Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
dziendoberek 😉
No edithd lepiej zabierz mala do lekarza- ja walcze z kaszlem ale czasem mam wrazenie ze wcale nie jest lepiej a wrecz gorzej- ale mam juz tylko ten kaszel wszelkie inne oznaki choroby minely.
aallicee w 31 tygodniu to 7 miesiac i co bylo z ta mala - inkubator? jak sie teraz rozwija? ile wazyla? ja mam ciagle wewnetrznego stresa...moja ciaza odbiega od normy- tez obawialam sie kiedys takich dolegliwosci jak w macie i ze bede wygladac jak wieloryb..a tu nic. Moja kumpela przytyla w ciazy 30kg! byla napuchnieta i sama nie wiem jak ona dotarla do finiszu?
ja czasem czuje sie jak nie w ciazy...no ale co zrobic nie kazda ciaza jest taka sama....
zapowiada sie ponury tydzien... u mnie mgla za oknem i zimno jak chol...

Natalce ie zostało ic z wcześiactwa.... no może poza nadopiekuńczą mamą 😉 na poczatku ikubator ale po półtorej miesiąca poszła do domu 🙂 a ważyła a początku 1090
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edyta ja 1.11 nie biore pod uwage bo to dla nas za wczesnie ale też nie za wesoła data 🙂 Choć znajac moje szczescie to róznie moze być 🙂
Mi dobrze sie dzis nawet spało, wstawałam tylko raz do łazienki, mała z rana już czkawke miała i dziwne jak na nią buszowała nad ranem 🙂 zwykle było jak w zegarku około 6 później 9. A dziś juz sie kokosiła przed 4.
Karinka naciskaj na badania - Faktycznie malutka twoja Ada. Ja pamietam leżałam w szpitalu z dziewczyną która była w 36 tyg. ciazy a dziecko miało własnie niska wage - jak w 30t.c A i tak wazyło chyba 2kg. I wiem ze odrazu zatrzymali ja z izby przyjec w szpitalu na badania, przygotowywali nawe na cesarke w razie co. Podali jej sterydy na płuca. I wiem że też mówili o jakiejs chorobie - moze i tak jak Edyta mówi cos z łożyskiem i to powoduje wstrzymanie wzrostu płodu, miała też ktg nieciekawe. Ale wiem że mieli jakas metode na to - podawali jakieś leki w trakcie i po porodzie które zmniejszały powikłania niskiej wagi urodzeniowej dla dziecka. Niestety nie wiem jak sie jej historia skonczyła bo wypisali mnie w sobote a ona w poniedziałek miała miec cesarke.
W sumie tak sobie mysle ze jesli czujesz sie dobrze i dzidzia sie rusza jest aktywna to pewnie jest wszystko wporzadku. Moze taka jej uroda ze jest drobna. Chyba nie ma co zakładac czegoś gorszego. Ale badania warto zrobić dla swietego spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wlasciwie w trakcie badan usg i tak dalej u gin i na ktg nie ma zadnych nieprawidlowosci-mala jest aktywna- oczywiscie domyslam sie ze nie odczuwam tego tak silnie jak wy bo jest mniejsza...w kazdym badz razie nastawiam sie na to ze po porodzie bede miec o wiele trudniej niz normalnie-bo z takim malenstwem trzeba bedzie na wszystko dmuchac i chuchac ...
boje sie tego badania, ale damy rade!
musze sie tez zaczac spakowac sobie rzeczy do szpitala bo nigdy nic nie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kolezanka pisala mi że odda mi karuzelke po swojej córci 🙂 Lenka jest w wieku WIkuni 🙂 karuzelka jest bardzo ładna i przerobiona na prąd więc nie trzeba kaski na baterie wydawać 😁 super, bardzo się cieszę bo z naszą niekręcącą się karuzelką to bobas miałby troche nudno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aallicee napisał(a):
kolezanka pisala mi że odda mi karuzelke po swojej córci 🙂 Lenka jest w wieku WIkuni 🙂 karuzelka jest bardzo ładna i przerobiona na prąd więc nie trzeba kaski na baterie wydawać 😁 super, bardzo się cieszę bo z naszą niekręcącą się karuzelką to bobas miałby troche nudno 🙂

Moja karuzela z Fisher Price tez nie działała(po siostrzenicy) ale złote raczki naprawiły i działa tez jest przerobiona na prad bo na baterie to codziennie siostra pamietam musial ladowac i wreszcie przerobili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka-bedzie dobrze z twoim malenstwem taka moze jej natura-dziewczyna z wrzesnia urodzila 2800 coreczke donoszona i wszystko ok wiec nie jest powiedziane z dziecko ma miec 3500 bo wtedy jest zdrowe moja siostra urodzilam sie z waga 2750 a teraz z niej tega babka ja mialam 3450 i jestem drobna wiec to o niczym nie swiadczy taka jej natura ale dobrze ze jakies dodatkowe badania sa ja na dodatkowe badania nie narzekam kaza robie w sumie oni si na tym bardziej znaja.wczoraj moj maz spanikowal i dzwonil do gin czy to normalne ze mnie tak ta kosc boli ten mu wytlumaczyl i moglam spokojnie usnac bo tak to juz by pamikowal 😉 nagniotlam sobie dupcie i tyle na uczelni 😉 a Gwiazdeczka ma dac znac jak beda jakies nowosci narazie cisza wiec oznaka ze bez zmian-to sie dziewczyna nalezy przynajmniej dwa tygodnie jeszcze do 36tc wiec wczasy pod grusza -choc ja nie zazdroszcze bo nie ma to jak w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc brzuszki, tak sobie weszlam na wasze forum i poczytuje was 🙂
nie macie sie czym martwic jesli chodzi o wage maluszka, jeden bedzie wiekszy drugi mniejszy,
ja przez cala ciaze sie martwilam bo mialam maly brzuch i panikowalam ze cos nie tak z malutka,zostalam tez wyslana na dodatkowe usg w 35tyg bo gdy polozna zmierzyla moj brzuch powiedziala ze jest troche za maly.. a na usg wszystko wyszlo w normie!! 🙂 malutka urodzila sie zdrowiutka z waga 3080g i mierzyla 49cm !! najwazniejsze zeby malenstwo bylo zdrowe 🙂 buziaki i latwego rozwiazania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Własnie kazda ciąza jest inna. Jesli lekarz nie stwierdza zadnych nieprawidłowości to nie ma sie co martwić. My to jestesmy panikary - lekarze wiedza lepiej co i jak. Badania zawsze troche rozwiewaja watpliwości. Ja jestem spokojniejesza po Usg a tak to tez ciagle mam w głowie jakies głupoty ze cos nie tak. W sumie brzucha nie mam wielkiego strasznie jak na ten czas, przytyłam 4,5 kg od poczatku a dzidzia ma sie dobrze i rosnie w normach wiec - u kazdej inaczej. Najwazniejsze zeby dzieci zdrowe sie urodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula to twój tato przerabiał sam karuzele na zasilanie z pradu??? bo tak sie zastanawiam nad tym ale nie wiem do kogo z tym iść. Jaki specjalista mi to zrobi 🙂 Bo faktycznie ciagnie niezle baterie 🙂
A mam chyba podobna jak ty , z projektorem, lampką itp Fisher - wiec baterie ida te najwieksze pewnie w 2 dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Anula to twój tato przerabiał sam karuzele na zasilanie z pradu??? bo tak sie zastanawiam nad tym ale nie wiem do kogo z tym iść. Jaki specjalista mi to zrobi 🙂 Bo faktycznie ciagnie niezle baterie 🙂
A mam chyba podobna jak ty , z projektorem, lampką itp Fisher - wiec baterie ida te najwieksze pewnie w 2 dni 🙂

Moj tato ja naprawil po 7 latach bo mimo ze byla dobrze zabezpieczona po uzywaniu przy siostrzenicy to cos nie laczylo ale juz dziala a przerabial jakis znajomy szwagra jak jeszcze w warszawie mieszkali-kazdy kto ma zylke elektryka powinien takie cudo przerobic-karuzela ma wsadzony kabelek taki do ladowarki z tel i do tego kabelka taki drugi zakonczony wtyczka moge ci zrobic zdjecie jak to przerobione i podeslac na wzor moze ktos sie bedzie wzorowal i ci przerobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do wagi naszych maluszkow to ja tez czasami mam jazdy z tym zwiazane bo jak widze inne kobiety np ostatnio w kauflandzie babka z 6mc a miala wiekszy brzuch niz ja i ja w kolejce przepuscili a mnie nie 😉 bo ja wygladalam przy niej jak na 6mc a nie 8 😉 wiec to od gabarytow mamusi zlalzey jedne chodza z duzymi brzuchami a inne nie moja siostra ze tak sie wyraze(rozwalona) byla w ciazy po calym ciele a ja wygladam jakbym pilke plazowa polknela nawet kolezanki sie smialy anka wypluj pilke bo to grozi niestrawnoscia 😉 wiec nie wiem co jest dobre ciaza po calym ciele czy taka pilkowata bo przez to mnie nawala w krzyzu z tylu wkleslo z przodu ciagnie i wypukle siostra nie miala takich problemow-kazdy ma poprostu inaczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba Elmirka pytala o jakies zasypki pudry-albo mi sie pomieszalo ja nie mam nic z tych rzeczy tylko bepanthen czy jak to tam sie pisze 😉 do picai kupilam herbatke rumiankowa po 1tygodniu w rossmanie sa po 12,99 a w kauflandzie 9,99 wiec tym razem nie zaoszczedzilam zlotowki bo kupilam w rossmanie ale podobno jak sie karmi cycusiem to nie trzeba dopajac ale jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela_89 napisał(a):
Ja wczoraj w skelpie 5 10 15 spotkalam sie z milymi slowami od pani ekspedientki ktora powiedziala ze bardzo ladnie wygladam w ciazy ☺️
poprawil mi sie wtedy humor hehe
tylko myslala ze to juz na dniach termin a tu jeszcze miesiac do tej daty z miesiaczki ale z usg blizej 🙂

A to fakt milo slyszec takie slowa-ja tez takie uslyszalam ale z podtekstem ze zaladnie wygladam-chyba kolezanka spodziewala sie ze bede zapuszczona zapuchnieta i nie wiadomo jaka bo na dzien dobry najpierw galy zrobila a pozniej ten tekst-ale takie teksty sypia te ktore nie byly nie sa i nie wiadomo czy beda w ciazy-z zazdrosci no albo takie co okropnie wygladaly jak same byly w ciazy 😉))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
No i tylko sie zastanawiam czy nie kupic takiego specyfiku gotowego do przemywania pepuszka jakos na o sie zwie bo ja nastawilam sie narazie tylko na spirytus a no i musze kupic poduszke do siadania po bo podobno nie szkodzi a pomaga usiedziec na tylku zanim wszystko sie zagoi



ja podaje malej herbatke rumiankowa w odstepach miedzy karmieniami, a karmie mlekiem modyfikowanym, a pepuszek przemywalam gazikami do dezynfekcji 70% spirytusu , kikut odpadl po 6 dniach a pepuszek pieknie zagojony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Angela_89 napisał(a):
Ja wczoraj w skelpie 5 10 15 spotkalam sie z milymi slowami od pani ekspedientki ktora powiedziala ze bardzo ladnie wygladam w ciazy ☺️
poprawil mi sie wtedy humor hehe
tylko myslala ze to juz na dniach termin a tu jeszcze miesiac do tej daty z miesiaczki ale z usg blizej 🙂

A to fakt milo slyszec takie slowa-ja tez takie uslyszalam ale z podtekstem ze zaladnie wygladam-chyba kolezanka spodziewala sie ze bede zapuszczona zapuchnieta i nie wiadomo jaka bo na dzien dobry najpierw galy zrobila a pozniej ten tekst-ale takie teksty sypia te ktore nie byly nie sa i nie wiadomo czy beda w ciazy-z zazdrosci no albo takie co okropnie wygladaly jak same byly w ciazy 😉))))))))))))))))

No ta wlasnie ekspedientka w pozniejszej rozmowie powiedziala ze ona z corka przytyla 40 kg i wygladala strasznie!
ja narazie mam 17 kg na plusie ale z pierwszym synem to bylo 32 kg ☺️ ☺️
ale mi duzo osob mowi ze ciaza mi sluzy bo i dobrze wygladam i dobre wyniki mam nic sie nie dzieje 🙂
ale ja ten warsztat odkladam na polke i koncze z tym juz 🙂 2 mi wystarczy na te ciezkie czasy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
No i tylko sie zastanawiam czy nie kupic takiego specyfiku gotowego do przemywania pepuszka jakos na o sie zwie bo ja nastawilam sie narazie tylko na spirytus a no i musze kupic poduszke do siadania po bo podobno nie szkodzi a pomaga usiedziec na tylku zanim wszystko sie zagoi

jesli chodzi o te specyfiki to jestem na nie!
bo jak w szpitalu bylam z pierwszym synem to tak jakos dlugo mu sie to goilo!
wrocilam do domu i polozna polecila stary sprawdzony sposob ze spirytusem i przy drugim synu tez bede go uzywac!
a co do podusi to polozna nawet polecila mi zeby miec kolo takie do plywania dla dzieci!
ale ja jestem twarda i bez tego sobie poradzilam po 1 porodzie ktorego nie chce wspominac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...