Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Aaa plecy bolą mnie strasznie. Zreszta nie tylko plecy. Boli mnie tez łokiec i nadgarstek od noszenia dłuzszego małej na rekach. Ja to wogole mam kregosłup w kiepskim stanie - teraz jak pochylam sie nam Ola zmieniajac jej pieluche, ubierajac albo kąpiac ją nie moge sie wyprostować 🙂 U siebie mam przewijak na dobrej wysokosci i stojak na wanienke i jest w miare ok nie musze sie pochylać a tutaj u rodzicow nie i jest masakra. Jak stara baba jecze tak boli jak prostuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Magda fajny zwierzyniec macie w domku 🙂 Ja to jak widze pajaka to odrazu uciekam tak samo myszy itp i robali tez nie znosze... Jak byłam mała to zawsze sie bałam ze pajaki w nocy beda po mnie chodzic jak widziałam jakiegos na scianie i chyba jakis uraz zostal 🙂

Baiser to szybciutko wam wyznaczyli termin na cwiczenia i bardzo dobrze im szybciej tym lepiej. A co do badania przez lekarza to masz racje wyglada to strasznie i dzieci zwykle tak reagują... Ja widziałam to na studiach ze wzgledu na swój zawód jak to sie robi i wiem od matek ze pierwszy raz jak widziały jak to wyglada to łzy w oczach miały. Ja mimo fachu z dziecmi nie pracuje i bym nie mogła m.in dlatego ze placzą przy niektórych cwiczeniach i diagnozowaniu... a ja płakała bym razem z nimi taka wrazliwa jestem 🙂 choc z drugiej strony efekty u dzieci zawsze sa najlepiej i najszybciej widoczne i dzieci maja w sobie taka naturalna wdzieczność i usmiechem sie rewanzują a tojest cudne. Dorosli no cóz... wiadomo inna bajka.


Gosia z tym terminem to oczywiście po znajomościach, gdyż tak naprawdę musiałybysmy czekać 3 miesiące, bo takie są terminy na rehabilitację, ale całe szczęście znajoma mamy pracuje w poradni i mamy szybszy termin.
Pani doktor napisała nam po dzisiejszych konsultacjach, ze jest to pilne, więc tym bardziej ciesze się, ze udało się to tak szybko załatwić. Nie wyobrażam sobie czekac 3 miesiące!
A płacz Sofci był dla mnie straszny 😞 jejku ja nie wiem jak ja jutro zniosę te ćwiczenia, chyba będziemy płakac razem, bo ja nei moge patrzeć jak dzieje się jej krzywda. Wiem, że musimy ćwiczyć, bo to dla jej dobra, ale serce nie rozum 😞

Thalia, pająki ? 😁 hehe nieźle, ja to mam arachnofobie, więc jak widzę pająka to jestem w mega szoku 😁 Jak byłam w australii i na ścianie zobaczyłam naprawde dużego pająka myslałam, że przez okna bedę skakać 😁 na szczęście wujek szybko go usunał , ale był super BIG !

A plecy to masakra, taki bół że marze kiedy w końcu obudzę się rano i jak będe wstawać to nic nie będzie mnie boleć. Od noszenia !

Pampersy my dalej używamy 2, już mam tylko kilka więc na dniach będę przechodzić na 3, bo u nas to troszkę ponad 5kg daltego jeszcze stosowałam 2 bo te premium care są do 6kg.

ja idę spać, mąż w pracy :/

dobrej nocki dziewczyny i maluszki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze ze dzis otwieram forum 🙂 pamietam ta koncowke jak zawsze rano pojawialysmy sie z anula 🙂
kurcze pamietacie jeszcze ten porod? heheh to byl sarkazm... 🙂 ja pamietam pomimo ze wszystkie znajome mi mowily jak zobaczysz dzidzie na swoim brzuchu to zapomnisz o wszystkim...
Ada dzis po raz trzeci od 2 m-cy przespala 5h jej czemu jej sie to tak rzadko zdarza? ja odrazu czuje sie o wiele bardziej wyspana...straszny z niej glodomorek..czasem slysze zanim sie obudzi jak jej w brzuszku burczy 🤪
za 3 h szczepienie...troche mam stresa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to jestem i ja Lenka sie kreci obok bo o 8 jak z zegarkiem w rwku sie budzi ale jeszczw lezy obok i ciamka piastki wiec zaraz musze wstac i zapodac cycusiowy bufecik 🙂 nocka u nas tradycyjnie wiec zadna nowosc.Baiser wiem zw serce boli jak Sofka placze ale to dla jej dobra wytrzymacie.Karina powodzenia na szczepieniu my 2 mamy 27 lutego-prezentcna 3mc Lenki ajutro bilans wagowy ciekawe ile teraz wazy Lenka po butli na noc.Wyprobowalam wczoraj sposob gwiazdeczki-postawilam na lezaczku Lenke wlaczylam MiniMini i wywalila oczy i tak 30min sie gapila hihi telemaniaczka 🙂 ja porod pamietam doskonale choc nie dostalam malej na brzuszek-z wiadomych przyczyn ale jak mi pokazali ja i przytulili buzke do mojej buzki to ryczalam jak male dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej

u nas nocka super z resztą jest ok prawie zawsze. jedno karmieni o 24 i potem do 7.30 sen.

ja oba porody pamiętam jakby to było wczoraj. z detalami 🙂

na bolące plecy: BASEN!!! mi bardzo pomaga, wlasciwie jak czuję zmęczenie w plecach to zawsze na basen jadę i jest ok

dziewczyny, proszę nie odbierzcie tego jako moje mądrowanie, ale nei wystawiajcie dzieciaków na oglądanie TV. to jest strasznie szkodliwe dla oczu. bardzo.
my mamy oczka Kari pod kontrolą od kiedy skonczyła roczek (miała raz jakąś infekcję i poszliśmy do okulistki która stwoerdziła ze mała ma oczy taty - i nie chodzi tu o kolor tylko niestety o wadę...) i nam strasznie natłukłą do głowy jak takie Małe dzieci mają poniszczone oczy przez TV... z resztą nie chodzi tylko o oczy, ale o odbiór bodźców nawet prez mózg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzis bioderka na 14

byłam wczoraj o 19,30 u dentystki mojej (wcisnęła mnie gdzieś między pacjentami - kochana kobitka), pol h mi te zęby oglądła, nawet laserem prześwietliła każdy ząb i nic nei znalazła..mam isc na rentgen szczęki, ale ona widzi problem bardziej w jakims nerwobólu (najpierw bolała mnie głowa, i 'trójkąt' ucho-oko-ząb z lewej st)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd a nie przewialo cie gdzies? moze masz jakies zapalenie nerwu twarzowego lub trojdzielnego i dlatego cie boli...dziwna sprawa 🤢
z tymi metkami to masz zupelnie racje- ja tez zauwazylam ze niektorych nowych ciuszkow nawet nie zdarze jej zalozyc! i Tv tez widze ze probuje lukac jak jest w poblizu- dzieci ciagna automatycznie! ale szkodzi bardzo- wiem ze jak bedzie wieksza to nie bede przy niej ogladac telewizji - bo sadze ze posadzenie dziecka przed tv i robienie obiadu to pojscie na latwizne...kiedys ludzie zyli bez mediow i sie dalo to i teraz tez mozna..a dzieci lgna do laptopow komorek itd straszne to.
ta roczna sofijka naszych znajomych... kupili jej plastikowa wypasiona komorke i co robi- odrzuca ja reka jakby smierdziala a tylko dac jej komoreczke mamusi to odrazu oczka jej sie swieca...przerazajace jest to dla mnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kari do 2 roku zycia w ogóle sie TV nie interesowała...nawet jak rano niemalże ją błagałam zeby sobie bajeczkę obejrzała (musiałam się na 7.15/8.00 zebrać do pracy a Kari to był mega ranny ptaszek więc w czasie czekania na nianie błąkała mi się między nogami).. ale potem...masakra. TV cały czas by chciała. teraz pozwalamy jej na max godzinę bajek dziennie. niestety - uwielbia moją komórkę (dotykową) i laptopa... rysuje sobie w paincie, pisze literki w wordzie. masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa- rozmawiałam wcz z pielęgniarką od nas z przychodni w sprawie tego szczepienia. powiedziała ze mozna do miesiąca odczekać, wiec spokojnie po powrocie znad morza zdązymy ze szczepieniem.

wcz powiedziałąm Grzegorzowi ze musimy sobie strzelic jeszcze jedno dziecko bo jak nom posnęły o 20.30 to mi się nudzić zaczęło... (ZART!!!!!!!!!!!!!!!) prawda jesttaka ze bardzo bym chciała jeszcze jedno dziecko, tak za 2-3 lata, ale na dzien dzisiejszy wiem ze niestety nas nie stac. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 U nas noc znów spokojna 🙂 pobudka dopiero o 7 cycus i dalej drzemała - po 8 juz miała oczy jak 5 złotych. Nad ranem musiałam az wstac i sprawdzic czy oddycha bo tak cicho spala. Ja mam jakas schize chyba 🙂 Dziecko spi jak anioł całą noc a ja wstaje i kontroluje 🙂 Teraz znów Olek śpi.
Karusia powodzenia na szczepieniu - bedzie dobrze! Kazda z nas miała stresa 🙂
Baiser wy tez sie trzymajcie dzielnie na rehabiltacji - nie taki diabeł straszny. Teraz sa super specjalisci od reh. dzieci. i efekty super.

My szczepienie kolejne i wazenie mamy dopiero 19 lutego. Ale widze po Olce ze rosnie jak na drozdzach. Wiecie czego sie ostatnio nauczyła 🙂 cmokania jak konik bo jej dziadek cmokał. I ona nasladowca maly zczeła jezykiem cmokac głosno 🙂 Kurcze ale te dzieciaki sa cwaniutkie. niby takie to małe ledwo co sie urodziło a juz próbuje nasladowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, wczoraj pisalam, ze T usnal przed 21, zaraz potem sie obudzil 🤔 ale niem a tego zlego - dojadl i usnal ostatecznie o 22.30 i sal do po 5 🤪 wiec pieknie. Ja juz pare razy zauwazylam, ze jak go nosze na ramieniu do odbicia i jest zwrocony
w strone tv to sie zapatruje, czasem jak ryczy a zauwazy tv to sie uspokaja, specjalnie go nie sadzam przed tv ale jak go to zajmie na chwile to tez mu nie zabraniam.
Powodzenia dziewczyny na wizytach, my dopiero 20.02 2 szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Jestem i ja a raczej my. Nocka srednia ale do przezycia
Baiser super ze udalo ci sie zalatwic tak szybko te rehabilitacje dla Sofci.
Gosiaczek mnie tez boli kregoslup a do tego dochodza jeszcze biodra i nogi od chodzenia z malym caly dzien.
Edytko fajnie ze mozecie przesunac szczepienie i zazdroszcze wyjazdu, tez mam ochote sie gdzies wyrwac ale narazie nie da rady bo odkladamy na wyjadz do polski a i moj P w lutym znowu leci odwiedzic mame.
Thalia kiedys tez chcialam miec pajaka ale niestety nie bylo mnie stac na niego, chorowalam tez na weza ale jak sobie pomyslalam o tych zywych myszkach ktorymi musialabym go karmic to odpuscilam. Jak bylam mala to zakladalam kolonie mrowek, trzymalam zaby w sloiku i karmilam kury sasiadow dzdzownicami 😁 no i wiecznie bylam umorusana blotem i szczerze chcialabym aby i Kuba mial takie dzieciinstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wpadam na chwilę. Dopiero wróciłysmy, no więc Sofia ma zdiagnozowaną asymetrię ułożeniową prawostronną, z relacji rehabilitantki już dość zaawansowaną 😞 wszystko to wina mojego małego brzuszka i jej braku miejsca 😞 mamy skierowanie na USG przez ciemiączkowe, zeby wykluczyć wady i uszkodzenia mózgu czyt. dziecięce porażenie mózgowe. Jak to usłyszałam, to uwierzcie słabo mi się zrobiło, gorąco oblało całe moje ciało ! Widziałam tam kilka dzieci w tą chorobą, bedactwa 😞 prawie się rozpłakałam, ale jestem dobrej myśli. Sofia ładnie trzyma główkę, i dobrze reaguje więc wstępnie to wykluczyli, ale mówią ze trzeba dmuchać na zimno, więc zaraz szukam i będe Nas umawiać.
Jutro kolejna rehabilitacja na 11..
Mała strasznie płakała 😞 teraz jest tak zmęczona, ze śpi !

Idę zrobić jakis obiad, a głowa to mnei tak boli że szok 😞

Aha od następnego miesiaca mamy indywidualne ćw. na basenie .

doczytam Was poźniej.

Powodzenia na szczepieniu Karinko !!
Edtka jak ból zęba?? Mam nadzieje, ze ustał !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser glowa do gory grunt to pozytywnie myslec ze bedzie wszystko ok

Edyta od czytania o twoim bolu zeba mnie cos zacelo z tylu pobolewac-musze sie zapisac na kontrol po ciazowa do dentysty

Ja dzis robie wszystko na raty-tata konczy ukladac nam kamien przy schodach-mega wielka sciana a ze na raz tego sie nie da zrobic tylko codziennie po kawaleczku to on robi a pozniej ja gdy Lenka spi sprzatam w miedzy czasie jeszcze prasowanie (znow) na obiadzik mam zeberka dla meza podsmazane dla mnie gotowane z marcheweczka.
A co do TV ja nie mam nic przeciwko moja siostrzenica majac pol roczku siadala i ogladala Teletubisie pozniej mini mini i ani nie ma problemow z oczkami ani nie jest w tyle z rowiesnikami wrecz przeciwnie rzecz normalna posadzic dziecko przez tv i miec w d....... ale ja Lence nie bede zabraniac bo sie w dzisiejszych czasach nawet nie da sie ustrzec przed tv komorkami a dla mnie bajki na mini mini sa extra w przeciwienstwie do jakis tam disney chanel czy jakos tak wiec kazdy ma miec prawo do wlasnych opinii a ja uwazam ze wszystko z glowa mozna robic bez przesady nie dac sie zwariowac.
A odnosnie herbatek-wasze dzieciaczki chetnie pija herbatki?bo skoro ja daje Lence na dobranoc mm to troszke musze jej w dzien podac herbatki nie idzie jej to super krzywi sie ale zawsze te 20ml w nia wleje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
musze zmienic lekarza!
pisalam wam ze poszlam z mala do polki z polecenia, i juz po drugiej wizycie mam jej dosyc...
widze ze po pierwsze moj maz bardziej jej do gustu przypadl..i nasza wizyte traktuje jak okazje do pogawedki- a moj wcale nie lepszy jeszcze z nia w te pogaduszki brnie! oj dostalo mu sie dzisiaj.
z laska mi wytlumaczyla system szczepien w niemczech bo poprosilam o to i jeszzce zeby to po polsku zrobila ..bo normalnie gada do nas po niemiecku zeby moj tez rozumial. na ostatniej wyizycie pytalam sie o usg bioderek i powiedziala nam ze na nastepnym badaniu (w niemczech te badania maja nazwe i numer i okreslony czas w ktorych trzeba je robic-trzeba tego bardzo pilnowac)
no to dzis jej mowie ze usg mamy jeszcze robic a ona ze tu u niej to nie i ze mi skierowanie do ortopedy napisze i ze sobie jakiegos znajde tu gdzie mieszkam! no co za fachowosc i dobre doradzenie....zlapalam ja juz na kilku bledach...zapytalam tez czy powinnam kupic nawilzacz do powietrza( i tak kupie- czekam az bede w polsce bo chce ten z TRIADy kupic ponoc jest swietny)
no niewazne a ona mi mowi zebym ubrania i recznki suszyla przed pojsciem spac-a ja jej na to ze bakterii itd- uciela mi tym no ze ona tak robila zawsze i nie bylo nigdy problemow....
jestem mega zlaaaaaaaaaaa...Adus plakala jak nie wiem , miala dwie szczepionki za jednym razem! biedactwo spi teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KARINKA, rzeczywiscie jakas niedzisiejsza ta baba. największa głupota z tym suszeniem ubań. mi to tez ciocia doradzala...jasne, zebym miała jakies grzyby w sypialni spała z zapachem proszku... ja mam nawilżacz i bardzo sobie chwalę.


baiser, kurcze, nie martw sie. na pewno wszystko będzie dobrze... powodzenia jutro
my po bioderkach, all OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez sie zastanawialam, ale kapalam normalnie.
Baiser trzeba myslec pozytywnie, na pewno na cwiczeniach sie skonczy, a basen dodatkowo wspomoze rehabilitacje.
Ja dzis mialam dzien upiekszania, zrobilam maske na wlosy i henne, chcialam jeszcze peeling, ale nie zdazylam, bo T wstal, a teraz juz mie sie troche nie chce.
Jutro jade do pracy na chwile, zmienily nam sie rzady i jak to mowia nowa miotla inaczej zamiata, wszyscy narzekaja, pogadam z kolega, ktorego juz nie widzialam ponad pol roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...