Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A ja dzis miałam pracowity dzien. Od rana szykowanie koszyczka, później na swiecenie, w drodze powrotnej wstapiłam z Ola do szwagierki na kawke i zeszło sie 3 godziny prawie. A jak wróciłam o 14 to ostro trzeba było sie brac za szykowanie jedzonka i sprzatanie. dobrze ze Olcia grzecznie znosiła siedzenie ze mna w kuchni. Dwa razy przysneła nawet. Co prawda Marty w ilości potraw nie przebije ale jak na sam na sam z dzieckiem i tak udalo mi sie sporo zrobić 🙂 No i ogarnełam cały dom 🙂 A do tego dzis mielismy awarie w łazience, wiec bez hydraulika sie nie obeszło. No i wczorajsze sprzatanie łazienki poszło sie j... Dzis poprawka musiała być bo wszystko upackane i mokre. Jutro po sniadaniu wyjezdzamy a ja nadal nie spakowałam siebie i Olci. Jutro bedzie tez na wariackich papierach.
Tyle u nas 🙂
Magda i Marta - udanych chrzcin! Chłopaki grzeczni bądzcie w kościółku 🙂
A wszytskim Mamusiom i maluchom WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Swieta swieta i po swietach 🙂 uff...
U nas podróz ok, mała grzeczna, w nowym dla niej miejscu też 🙂 Rozesmiana na całego. Bolą ja od kilku dni strasznie dziasła jedynie. I niestety odbija sie to na jej nocnym snie. Przez sen placze, srednio co 2 godziny ja ból wybudza. Ale co zrobic musimy przeczekać 🙂
Pogoda nawet nie mówie bo same wiecie pewnie 🙂 U mnie ponad 25 cm sniegu przez dzien napadało 🙂 Całe szczescie zdazylismy dojechac zanim zasypało polske 🙂
Miłego wieczoru i do usłyszenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kochane nie miałam jak napisać , wszystkiego Najlepszego na świeta 🙂 troszkę spóźnione ale jestesmy w italii i kompletnie nie mam jak do Was pisać ! Mam nadzieję , że chrzest się udał u Maciusia i Tymka! U nas all ok , podróż samolotem w miarę 🙂! Piękna pogoda , korzystamy bo wiem że w polsce masa śniegu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, no i po swietach, mam nadzieje, ze milo je spedzilyscie.
My po chrzcinach, Tymek usnal zaraz na poczatku mszy i nawet polewanie woda go nie obudzilo, jedynie sie troche wzdrygnal, otworzyl oczy przy dzwonkach na podnoszenie ale za sekunde znow zamknal, obudzil sie przy wyjsciu. Caly dzien byl grzeczny, ladnie wygladal. Dostal taka fajna zyrafe spiewajaca i klaskajaca, od teraz to jego ulubiona zabawka 🙂 a jedzenia nam zostalo tyle, ze szok, bedziemy dzis dojadac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
dokładnie święta i po świętach 🙂
u nas też wszystko z chrztem przebiegło ok
Maciuś całą mszę był uśmiechnięty uśmiech z twarzy mu nie schodził nawet jak go ksiądz wodą polewał...trochę pospał ale więcej przesiedział u nas na kolanach niż w wóziu 🙂
Maciuś też uzbierał dużo prezentów w sumie sama kasa plus duży miś ramka z aniołem stróżem i z gliny aniołka ślicznego 🙂
nasz fotograf powiedział że Maciuś jest urodzonym modelem bo jak robił zdjęcia to cały czas patrzał na niego i się do niego uśmiechał 🙂
o 18 wszyscy goście już poszli a my posprzątaliśmy salę ale dzisiaj tam wracamy żeby pozabierać jedzenie bo też dużo zostało...a ja wczoraj wieczorem padałam na pyszczek nie miałam już na nic siły...najważniejsze że Maciuś ochrzczony 🙂
zmykam do moich mężczyzn
do zobaczenia później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie z Wami poswiatecznie.
Magda i Martasuper ze chrzciny sie udaly a dzieciaczki byly grzeczne.
Kamila i Gosia dobrze ze dotarlyscie na miejsca cale i zdrowe.
U mnie swieta minely pod znakiem marudzenia i placzu. P przytargal do domu chorubsko i zarazil K bo sie nim opiekowal w sobote kiedy bylam u fryzjera a do tego jeszcze kolezanka zabrala nam Bube na dwu godzinny spacer po parku wiec tam dodatkowo go przewialo i klops. Mamy dziecko chore. W nocy tak go meczyl katar ze nie mogl oddychac i budzil mi sie co 15 min wiec jestem mega niewyspana 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1989gwiazdeczka napisał(a):
weszłam żeby się pochwalić 😁
mamy 2 jedyneczki na wierzchu 😁 😁 😁
co prawda jeszcze nie białe ale już się przebiły i to na raz dwie 🙂


Wow no to nasze gratulacje!!! Nie bylo zadnych symptomow? Pisalas, ze Macius byl wczoraj caly czas usmiechniety.

Ja dzis o malo zeszlam na zawal, moj dowodca odmowil przydzielenia mi 4 tyg dodatkowego urlopu, szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wczoraj Maciuś był radosny ale wcześniej nam marudził w sumie nie wiem kiedy mu one się przebiły może już jakiś czas temu a ja je wczoraj zobaczyłam tyle że jestem zszokowana że 2 na raz...
a co do twojego dowódcy to facet chyba nie ma dzieci że tak postąpił...znieczulica...znam to bo mój Bartek też czasami dostaje od swojego odmowę bez podania powodu odmowy...jednym słowem współczuje Ci i wiem co czujesz Thalia....
a tak w ogóle to jaki masz stopień??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
1989gwiazdeczka napisał(a):
weszłam żeby się pochwalić 😁
mamy 2 jedyneczki na wierzchu 😁 😁 😁
co prawda jeszcze nie białe ale już się przebiły i to na raz dwie 🙂


Wow no to nasze gratulacje!!! Nie bylo zadnych symptomow? Pisalas, ze Macius byl wczoraj caly czas usmiechniety.

Ja dzis o malo zeszlam na zawal, moj dowodca odmowil przydzielenia mi 4 tyg dodatkowego urlopu, szok...


hmm Magda nie wiem jak to jest u Ciebie ale wiem ze w kodeksie pracy jest chyba wzmianka ze pracodawca ma obowiazek udzielic dodatkowego urlopu mac. jezeli nastepuje on bezposrednio po zasadniczym urlopie. Jezeli złozyłas z odpowiednim wyprzedzeniem podanie nie moze ci odmówić... 2 tygodnie przed koncem zasadniczego zgłaszasz i musi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Warunkiem otrzymania dodatkowego urlopu macierzyńskiego jest złożenie pracodawcy wniosku o jego udzielnie. Wniosek należy koniecznie złożyć conajmniej 7 dni przed zakończeniem podstawowego urlopu macierzyńskiego. Pracodawca zobowiązany jest uwzględnić wniosek złożony w odpowiednim terminie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maciusiowi gratulacje ząbków.
Thalia-co to za wstretny facet znieczulica!!!
Gratulacje udanych chrzcin
Kamila i Gosia-super ze sie przemiescilyscie bez problemow
A u nas zamiast Lence bolec dziaselka czy zabki wychodzace umieram ja tak mnie od 2 dni boli szczeka i winowajca jest wylazi mi 8 i nawala mnie normalnie cala szczeka ale podobno sie przebije i bedzie spokoj w nocy obudzialam sie to myslalam ze kopne w kalendarz z bolu.Lenka slicznie mi sypia jada pieknie obiadki juz wiem co lubi czego nie-uwielbia dynie z ziemniaczkami nie przepada za malinami i morelami wiec soczkami tego typu pluje ale banankowy deserek czy soczek kocha uwielbia marcheweczka gotowana ale przeze mnie bo sloiczkowa pluje 😉 no i bardziej jej ida rzecz z Hippa niz np Gerberki. Kaszke bananowa tylko z Nestle Bobovita-zaciska buzke ze nawet milimetra nie ma szparki 😉
Acha w Lidlu wprowadzili Pampersy wiec jest okazja-ja skorzystalam i kupilam i 3 i 4 bo 3 to jakies juz po boczkach uciskaja ale jeszcze postosujemy bo 4 troszke wieksze ale okazja 39zl z groszem a w Kauflandzie promocje na Bobovite no ale my nie skorzystalismy bo lence Bobovita nie idzie jedyne co to na sprobowanie zjadla zupke jarzynowa i ona jako jedyna.Wogole jak pozjada wszystkie sloiczki to juz nie bede kupowala gotowych tylko bede jej sama robila-je chetniej moje wykonanie co mnie cieszy a co zrobie to bede miala malutkie sloiczki i powekujei jak znalazl bo takch malutkich to nie mam wogole w domu.
Pogoda-zalamka juz bokami mi wychodzi siedzenie w domu a tymbardziej ze za 3 tygodnie chrzciny i nie mam zielonego pojecia jak ubrac mala-tzn moja siostra bedzie chrzestna i u nas zwyczaj jest taki ze chrzestna ubiera dziecko a chrzestny placi za sporzadzenie akt w kosciele.Nam zostaje wydatek imprezy ale rzecz jasna.No i z siostra pojutrze wybieramy sie na poszukiwanie ciuszkow dla Lenki i nie mam pojecia w co ja wystroic tymbardziej ze kosciol jest bardzo duzy i zimno w nim wiec pewnie bedzie kiecusia-bo inaczej nie widzi mi sie i w kocyku bedzie owinieta siedziala bo jak poszlam z nia na swiecenie jajeczek ladnie spala ale jak tylko uslyszala ksiedza przez mikrofon oczy wielkie i zero spania chcialam ja wyciagnac z woza zeby popatrzyla ale Marcin z nadzieja ze moze mala usnie stwierdzil nie i nie a mala i tak to olala 😉
Wogole dzis po swietach dzien latania-Marcin-wtedy co mial gipsa na reku zlozyl wniosek o odszkodowanie z ubezpieczalni i oni cwaniaki wyslalali pisemko "uszczerbku na zdrowiu nie stwierdzono" no tak bo co bo zwichniecie nie zlamanie nadgarstka tak?Ale Ania nie taka doczytalam podzwonilam i napisalam odwolanie zeby powolali komisje lekarska tratatata i Marcin wlasnie dzis miala wezwanie na komisje i hihihihi dostal 3% uszczerbku na zdrowiu boli go czasami to fakt ze wzgledu na charakter pracy czasami bywa dzien ze nawala ostro wiec dlaczego stwierdzili ze uszczerbku nie ma a tu zonk lekarz walnal 3% i jakas kaska wpadnie ale nie wiemy jaka bo w zusie inaczej za 1% placa w pzu inaczej a my dostaniemy z axa wiec teraz czekamy. Ale nie ukrywam przed chrzcinami przydalaby sie dodatkowa kaska 😉
A wogole ze wzgledu na zmiane czasu przestawilismy Lenke i teraz kapiel o 19 i lulka od 20 bo szkoda klasc ja spac o 18:30-19 jak jest jeszcze jasno na zewnatrz bedzie cieplej to dluzej pobedzie na podworku bo ile to mozna siedziec w domu i ladnie sie przestawila nawet w szoku jestm ale juz jak je kaszke na kolacyjke to po 5 lyzeczkach oczka robia jej sie malutkie i malo nie zasypia podczas jedzenia ale kapiel dopija butelka i lulka do 3:40 a o 6 pobudka i tu nie ma ze boli nie da sie jej przestawic na spanie chociaz do 7 😉
Ale bazgrnelo mi sie z deczka duzo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy sie z wieczorka,
Sofcia juz spi, maz oglada mecz wiec mam chwilke na napisanie i doczytanie..
Anulka gratualcje dla Lenki ze je wszystko 😉 moja Zosia tez woli robione jedzonka niz sloiczki, ale jak juz je to znowu tylko gerbery hehe wiec zalezy co podejdzie malenstwu 😉
MArtus gratulacje dla Maciejka !!!!! 😉)) 2 zabki na raz, szalenstwo ! U nas ani widu ani slychu, choc Zosia caly czas cos gryzie itp itd ale nie widac nic na dziaselkach...
Thalia co za idota z tego kolesia wrrrrr ale Gosia ma racja, nie mozna odmowic przedluzenia , to po prostu Ci sie nalezy
U Nas szalenstwo turlania i obrotow! Ledwo moge Sofci zmienic pieluszke, nie mowiac juz o kapieli eheh cala woda w uszkach i na buzce bo tez chce sie obracac . Generalnie podroz byla ok, troszke placzu w samolocie podczas startu, ale tez zero snu .. tez ja kapiemy nieco pozniej, ok 20 to spi teraz do 7.30 .. ahh i juz potrafi sama siedziec 😁 trzyma pieknie rownoweage, ale nie sadzam ja za wiele, bo nie wiem czy juz moze czy jeszcze nie...
to taki maly skrot
dobrej nocki kochane !

ps. przepraszam za brak polskich literek., ale mam wloska klawiature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehh, bylam dzis u kolegi prawnika, potwierdzil moje zdanie, dokladnie jak napisla Gosiaczek nie moze mi odmowic, no ale to zrobil i tu zaczynaja sie schody, bo nie chce sie z nim sadzic, napisalismy pismo, jutro jade je zlozyc, oj dzis mam nerwy sszargane, ale czuje, ze jutrzejszy dzien bedzie jeszcze ciezszy. Gwiazdeczka jestem w stopniu ppor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Thalia kombinuj moze jak pisze Gosia da sie cos jeszcze zrobic z ta odmowa szefa...
baiser przyslij nam troche ciepelka z italii bo w pl ponoc do 20 kwietnia ma byc zima! zalamka we frankfurcie jest 8 stopni i zero oznak zimy 😞
u nas full zamieszania w swieta ale dalysmy rade...ja w niedziele wyrwalam sie na cwilke do sasiadki na kawke i po 20 min mama dzwoni i pyta czy napewno tam jestem..ja ze tak..i mowi to ok i odlozyla tel. ja wracam do domu i pytam o co chodzilo z tym dziwnym telefonem a mama i reszta gosci ze mysleli ze ja w piwnicy jestem i dokladam do pieca bo w pewnym momencie sie mega glosno zrobilo i bylo slychac jak ktos rusztuje w piecu...wiec oni stwierdzili ze to ja a to nie bylam ja wiec odrazu pomysleli ze to dziadek..ktory zmarl rok temu..mowie wam jakiego pietra mam do tej pory..az sie boje do pieca chodzic dokladac..a mama sie smieje ze swojego bac sie nie powinnam.
u nas pokarmowo bez wiekszych zmian piers ponad wszystko-przy probie podania Adzie kleiku ryzowego byl atak histerii i zlosci- za to dzis zjadla ze smakiem przetarte jabuszko 🙂
a i moje psy sie dzis pogryzly byl szal..takze codziennie cos sie dzieje jest mega:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila gratulacje dla Sofci samodzielnego siedzenia 🙂 A dla Lenki ładnego jedzonka 🙂
My nadal pomału z jedzeniem. Jabłuszko ze słoika mojej roboty - bardzo jej smakuje, kaszka dzis juz była gestsza łyzeczką i tez jej sie podobało ładnie otwierała dzioba 🙂 jutro marcheweczka gotowana... narazie nie szalejemy 🙂 poza tym tez tak jak u Kariny - cycus ponad wszystko 🙂
Ja mam jutro dentyste, mama zostaje z Olcią, w czwartek fryzjera 🙂 i spotkanie z kolezanka ze studiów 🙂 nareszcie troche normalnosci 🙂
Ja dzis przymierzyłam Olci suknie na chrzciny bo u nas babcia kupiła taka jaka sobie upatrzyłam ostatnio jak byłam u rodziców. Jest cudna 🙂 Olka wyglada jak królowa 🙂 mam do tego płaszczyk polarowy gdyby było zimno a jak bedzie ciepło to tylko bolerko robione na szydelku załozymy. mamy juz chrzestnego zaklepanego 🙂 Mój młodszy brat 🙂 choc on stwierdził ze sie nie nadaje 🙂 Ale chrzesnicaa mu sie podoba 🙂 pierwszy raz ja widział teraz 🙂 Teraz tylko załatwic chrzestna ale to juz G bedzie prosił bo to jego siostrzenica 🙂 Narazie nie załatwiamy nic choc juz czas... dopiero jak wróce na wies ruszymy przygotowania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy i my u nas od kilku dni norma pobudka 5:30 albo 5:45 a pozniej mala cwaniara o 9 idzie spac a ja musze sie bujac 😉
Goska-a wy chrzciny w podobnym terminie jak ja macie chyba tydzien po tak?czy pomieszalam?
Ja nie mam pojecia wogole jak lene ubrac.Dzis u nas w kosciele sa tzw dyzury modlitewne jedna rodzina 2 godziny sie modli przed obrazem Matki Bożej wiec nam popadlo od 13-15 dziadek idzie od 13-14 a ja z lenka od 14-15 bo reszta w pracy wiec przez godzine zobacze jak jest w kosciele z temperatura ale nie oczekuje szalu bo kosciol jest mega wielki i nie da rady sie ocieplic do 21-04
U nas obiadki ida pieknie deserki tak samo kaszka troche gorzej ale zje do obiadkow otwiera buziola szeroko za dynia z ziemniaczkami czy marczewka z ziemniaczkami przepada daje jej narazie pol sloiczka a ta krzyczy jak juz koniec 😉 poszla z tym tez w tatusia bo moj Matcin ziemniaczany ziemniak w kazdej postaci codziennie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...