Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej jestem i ja z raportem 🙂 a wiec-jaka ja glupia jestem-lazilam cala noc chtba ze stresu nie moglam usnac Lenka zaczela sie wiercic o 1:30 wiec ja na spiocha nakarmilam i pozniej o 4:30 i o 6 juz na dobre wstala.To moja psychika ze pusto w sypialni itp bo Lence dobrze bylo u siebie wstala rozesmiana wszystkie zabawki wkolo kolorowo i na przewijaku juz o 6 walnela swoj dialog 🙂 wiec nie taki diabel straszny jak go maluja bylo super a nawet mega super no i taka dumna jestem ze swego dziecka-jaka ona samodzielna spi sama w pokoiku 🙂) Teraz Lenus drzemie a ja zabieram sie za okna u rodzicow.Wogole tata mnie wczoraj pocieszyl ze do chrzcin bedzie lazienka skonczona a ja juz stracilam nadzieje a tu prosze jaka niespodzianka w sumie to 3tygodnie wiec duzo czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
1989gwiazdeczka napisał(a):
oto Maciuś i jego obroty :
http://www.youtube.com/watch?v=cf-hlDJWX3I&feature=youtu.be
Piekne turlanko Maciusia-i jakbym siebie slyszala-"dzien dobry","czesc" i dziecko sie cieszy jak niewiele potrzeba do szczescia 🙂 ja musze swoja turlajaca nagrac a to nie lada wyczyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczęta! po cięzkim weekendzie jakos nie moge się odrobic. Hela ostatnio zerwała komitywe z tatą 🤨 generalnie bawi się z nim i zaciesza, ale jak juz jest zmęczona to za nim mu nie usnie.... wczoraj łeb mnie bolał okrutnie, co sie generalnie zdaża rzadko bardzo, no i po połudiem zarządziłam dzień z tatą i do drzemki było ok, a potem płacz przez dobre pół godziny, po czym ja wstałam i uśpiłam Helę w 5 minut (siebie też 😉 ) nie wiem o co chodzi kiedyś tylko B ja uspypiał wieczorami, to samo z kapielą... ech oby jej minęło

a teraz nadrabiając zaległości
spóźnione życzenia dla Sofci 😘 jak przygotowania do wyjazdu Kamila?
Edyta sukienka ładna, ostatnio tez mam bzika na punkcie koloru granatowego 😉 a Kari kochana siostrzyczka dzieli się wszystkim z bratem
Anula gratulacje obrotów
Karusia może w końcu wypoczniesz...
Gwiazdeczka Maciuś to już widać ma opanowane obroty 🙂
Gosia święta spedzacie u twoich rodziców? kiedy wyjeżdzacie? my na szczęście też jedziemy do mojej mamy, bo nic nie chce mi się przygotowywać... Mazurki tylko zrobię, uwielbiam dekorować, juz nie moge sie doczekać jak z Heleczką bedziemy to robic 🙂

aha, u nas marchewka się przyjęła, wczoraj juz zjadła jakieś 30 ml oczywiście poprawiła cycem 🙂 dziś na obiad ziemniak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! U nas noc ok, Ola wstała dopiero o 9 🙂 Oczywiscie pojadła nad ranem. teraz szaleje na lezaku.
Gratulacje dla Macieja i Lenki udanych obrotów 🙂
Tak Adzi ja jade z małą do rodziców swoich na swieta. Nie wiem jeszcze kiedy wyruszymy czy w sobote czy w niedziele po sniadaniu. Mój G nas zawozi i wraca a ja zostaje na kilka dni w domu. Znów troche odetchne bo mama pomoze przy małej 🙂 Ja obbskocze fryzjera dentyste i zakupy 🙂 Juz sie ciesze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy i My 🙂
Zaraz zmykamy na rehabilitacje, kurcze a jest tak zimno u Nas ze wrrr :/. Noc ok.
Anulka gratulacje dla Lenki samodzielnej nocki ! Choć ja podziwiam 🙂, moja Sofcia tez sama śpi w łóżeczku, sama zasypia, ale jednak jeszcze poczekamy z jej przetransferowaniem do pokoiku, bo jakoś chcę się nacieszyć tymi jej niewinnymi uśmiechami przez szczebelki z łóżeczka jak ja podnoszę się rano żeby zrobić mleczko, albo jak patrzy na Nas na łóżko jak wstanie wczesniej i grzeczie bawi się w łózeczku swoją gąsienicą 🙂 . Z mężem zdecydowaliśmy, ze Zosia raz jest malutka i chcemy się tym nacieszyć jak najwięcej 🙂, ale nauka samodzielności od małego jest ważna ! Więc gratulacje !!
Edytka i mnie dzień szmatex plus pranie, prasowanie i przygotowywanie do wyjazdu.. jedziemy na 10 dni, więc trochę tego bagażu będzie.. w ogóle to ja się stresuje jak minie nam podróż samolotem 😞 zmiany ciśnienia Sofcia może różnie reagować... i całe oczekiwanie na lotnisku, musze jakoś wymyśleć jak to mleczko jej podać...
Ahh gratulacje obrotów ! Lenka i Maciuś wpisani na listę turlających maulszków 😁
Karusia wytrwałości w porządkach 🙂 wiem jak to jest, jak się wraca po kilku latach i trzeba sie odgruzować 😁
Adzi moze Helcia ma taki okres, że potrzebuje najwięcej bliskości z mamusią 🙂 wiem, bo moja Zosia też czasami ma taki dzień, ze tatuś cacy ale na rączkach tylko u mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Jesteśmy i My 🙂
Zaraz zmykamy na rehabilitacje, kurcze a jest tak zimno u Nas ze wrrr :/. Noc ok.
Anulka gratulacje dla Lenki samodzielnej nocki ! Choć ja podziwiam 🙂, moja Sofcia tez sama śpi w łóżeczku, sama zasypia, ale jednak jeszcze poczekamy z jej przetransferowaniem do pokoiku, bo jakoś chcę się nacieszyć tymi jej niewinnymi uśmiechami przez szczebelki z łóżeczka jak ja podnoszę się rano żeby zrobić mleczko, albo jak patrzy na Nas na łóżko jak wstanie wczesniej i grzeczie bawi się w łózeczku swoją gąsienicą 🙂 . Z mężem zdecydowaliśmy, ze Zosia raz jest malutka i chcemy się tym nacieszyć jak najwięcej 🙂, ale nauka samodzielności od małego jest ważna ! Więc gratulacje !!
Edytka i mnie dzień szmatex plus pranie, prasowanie i przygotowywanie do wyjazdu.. jedziemy na 10 dni, więc trochę tego bagażu będzie.. w ogóle to ja się stresuje jak minie nam podróż samolotem 😞 zmiany ciśnienia Sofcia może różnie reagować... i całe oczekiwanie na lotnisku, musze jakoś wymyśleć jak to mleczko jej podać...
Ahh gratulacje obrotów ! Lenka i Maciuś wpisani na listę turlających maulszków 😁
Karusia wytrwałości w porządkach 🙂 wiem jak to jest, jak się wraca po kilku latach i trzeba sie odgruzować 😁
Adzi moze Helcia ma taki okres, że potrzebuje najwięcej bliskości z mamusią 🙂 wiem, bo moja Zosia też czasami ma taki dzień, ze tatuś cacy ale na rączkach tylko u mamusi 🙂


baiser, miej przegotowaną wodę w termosie i trochę przegotowanej schłodzonej. jak ja leciałam z Kari to tak robiłam, mieszałam w butli i podawałam
na niektórych lotniskach nie przepuszczą Cie z otwartym pudełkiem mleka (safety matters), ja miałam otwarte w duzym bagazu, a w podręcznym miałam oryginalnie zapakowane, otworzyłam w samolocie, oczywiscie miałam pojemniczek z odsypanym mlekiem, ale zuzyłam je na lotnisku i było puste. w kafejkach wszedzie bez problemu ci przegotowną wodę daja (jak coś 🙂 )

co do cisnienia to moja mama miała na tym punkcie hopla i nam wmówiła ze Małej mogą bębenki popekac.... dobrze jak dziecko pije w czasie startu i lądowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam chwilke wiec was doczytalam... jak to ujelas baiser odgruzowanie domu hehe dzis udalo sie w moim pokoju..kurde mam tyle szafek teraz pustych..a nie wyrzucilam tak duzo.... chetnie bym poszperala w tych starych fotkach i notatkach ale nie ma kiedy... jeszcze dzis w planie pranie dywanu ale nie wiem czy dam rade....wiecie ja nie musze sie tak przemeczac ale chce mamie troche pomoc bo biedaczka nie ma kiedy ...tak to jak jestesmy z mezem zawsze jej cos pomozemy naprawimy itd. moja adus jeszcze do obrotow nie dotarla....zdarza jej sie z plecow na brzuch ale nie tak plynnie jak maciusiowi -brawo Macius> 🙂 p.s. mamy taka sama mate.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
co to za strajkowanie? Gdzie sie podziewacie?
Skonczyly sie czasy kiedy T spal dluzej, teraz wstaje o 6, dla mnie to tragedia, nawet jak chodzilam do pracy, to wstawalam pozniej. Wczoraj zasnal po 20, wiec myslalam, ze do 7 pospi, gdzie tam. Poza tym spokoj, jest troche marudzenia, no ale mamy 19 tydz, a to podobno kolejny skok, jutro odbieramy mieszkanie, juz nie moge sie doczekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nareszczie dotarlam i ja. Przedwczoraj wlaczyl mi sie apdate windowsa i juz mi sie laptop nie wlaczyl spowrotem po restarcie. P walczyl z przywracaniem systemu na szczescie mu sie udalo ale myslelismy ze bedziemy musieli oddac grata do serisu.
U mnie noce to tragedia K mi sie zaczal budzic po 10 razy bo glodny cycek mu juz nie wystarcza ale butli nie chce za to piers by ssal nonstop. Wstajemy roznie w zaleznosci od nastrojow Buby raz spi do 8 a nieraz robi pobuudke juz o 5. Dzisiaj byla to 6 tyle ze udalo mi sie go zatrzymac w luzku do 7. Wczoraj przyszedl nowy pojazd K jak zrobie fotke to wam wrzuce. Dzisiaj bedziemy testowac jak sie sprawdaza na trasie i udalo nam sie sprzedac nasz stary wuzek tzn caly travel system. P zrobil wczoraj aukcje na eBayu i poszedl na pienku w niecale 10 min bo wrzucilismy cene kup teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, no własnie widzę tu takie pustki.... chyba wszystkie dzieciaczki przechodza skok rozwojowy 😉 moja też zaczęła wstawać wcześniej, teraz jest to ok 5:30 - 6:30 z kupą na dzień dobry, a kiedyś to nawet do 9-10 ciagiem spała, no ale coż dorosleją nam dzieciaczki
my pedzimy dzisiaj do mnie do pracy, złożyć wniosek o dodatkowy macierzyński
kojarzycie może temat 60 dni opieki? to mozna jakoś wziąć po macierzyńskim?? i to jest na zdrowe dziecko czy tylko na chore?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy !
Thalia u Nas to samo, kurcze Sofcia mi wstaje od tygodnia o 5.30 -6.30... ja też jestem z tych co idą późno spać, bo czasami nawet koło 1 i wstawanie o 6 mnie wykańcza, chyba będę musiała przestawić mój dobowy rytm 🙂
Wczoraj mała zaspała na kąpiel pierwszy raz, i dopiero po 22 robiłam jak sie obudziła, ale od razu po mleczku poszła spać 🙂
Adzi hmm ja nic takiego nie słyszałam, wiem że można sobie przedłużyć wnioskiem urlop macierzyński chyba o 4 tygodnie.. ja zamierzam skorzystac, mam tez urlop i umówiłam się w pracy że wezme bezpłatny miesiąc, więc jestem zadowolona bo do 1 września mam wolne 🙂
Ledwo odkopuję się z praniem, bo słabo schnie i jutro będę miała mega dzień prasowania przed wyjazdem
Elmirka pochwal się nowa bryką Kubcia ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja!!
Juz z rana zaliczylysmy lekarza bo jakos furkotalo mi u Lenki i wolalam ja osluchac.Na szczescie to tylko moje obawy plucka czyste wiec ok.Pogadslam z pediatra o zywieniu i powiedzial ze smialo moge urozmaicac lenki dietke -wczoraj na wieczor byla kaszka ale sie uswinila wszystko bylo umazane uszy oczy ale takie uroki karmienia lyzeczka ale podobalo jej sie i co najwazniejsze smakowalo dzis gotujemy marcheweczke na obiadek-ale ja jestem dumna sama spi w pokoiku juz je rozne rzeczy no i pielegniarka od dzieciaczkow byla to zwazyla przy okazji Lenke i wazy juz 5800g wiec ladnie przybiera.
Ja wczoraj mylam okna u rodzicow a na wieczor wywalilam wszystkie rzecyz z garderoby segregowalam skladalam no i podkusilo mnie zajrzec do naszego schowka a tam moj Marcinek madra glowa nawalil kartonow szukal czegos namieszal wiec wzielam go zagonilam i pomogl mi powywallam niepotrzebne rzeczy posegregowalam poprzebieralam ciuszki po siostrzenicy i 2-3 letnich to mam mase malo co bede musiala dokupic ale jeszcze na ta zime mamy braki ale do zimy daleko 😉
U mnie sloneczko pieknie zaglada w okienka-czyste okienka 😉
Postepy w lazience az oko cieszy dzis juz bedziemy sie kapac w naszej wlasnej wannie bo juz zrobione ale to mnie cieszy-oczywiscie efekt koncowy wrzuce do pokazania.
Dzis od chyba ponad pol roku zalozylam normalny stanik-ale dziwnie-bo juz mi sie mleczna woda konczy wiec te karmiace staniki nie sa mi potrzebne bo cycus tylko na dobranoc po butli jest jeszcze do poprawki.
No to na tyle w skrocie uciekam na zakupy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas tez oprzerywana noc. ja odpadam, ale cóz
K ost dzien w przedszkolu, od jutra przerwa wiosenna
ja na wyjscia zakłdałam zawsze normalne staniki (tzn na zajęcia jak wychodziłam albo gdzies bez M) bo te flaczki trzeba jakos postawic 🙂
poza tym przybija mnie ta sprawa z kontem bo juz tyko siede na telefonie warsaw-księgowośc i szkoda szkoda gadac...

ja tez w ferworze porządków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego Naj dla Lenki 🙂
Ja to sie boje co to bedzie jak mi sie pokarm calkowicie skonczy bo moj chlopak to bez cycusia zyc nie moze 🤢. Smoka nie lubi possie chwile i wypluwa, butla jest ok tylko czsami i zazwyczaj trzeba spacerowac podczas jedzenia no i mlody uspokaja sie tylko przy cycku, Oj ciezko to widze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy i my 🙂 Mi Ola tez wczoraj zaspała na kapiel 🙂 Zasneła 16.45 i myslałam ze spi już na noc ale obudziła sie o 19.30 i zaliczyła kapanie 🙂 chwile jeszcze ja przetrzymałam do 20.30 i tez po cycusiu zasneła. I spałysmy do 7.30 w miedzyczasie było oczywiscie cycanie 🙂
Teraz tez ma drzemke.
A mi to rece opadaja - ledwo co odkurzałam i zmywałam podłogi i dzis juz znów pełno paprochów.
Ja na zakupy wyrwałam sie wczoraj sama - tatuś bawił córunie. Chciał jechac ze mna ale sie uparłam ze chce sama wkoncu gdzies sie wybrac bo z nim to udręka - ciagle mnie popędza i na nic nie ma czasu. A tak poszłam do krawcowej zeby sukienke mi zwezyła i skróciła, poogladałam dywany, poprzymierzałam troche ciuchów - obkupiłam Olke w rossmanie i posmigałam swoim autkiem wkoncu bo prawie całą zime stał w garazu - odrazu lepiej sie poczułam nawet głowa mnie przestała boleć bo od rana mi cmiło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
adzi napisał(a):
Hej, no własnie widzę tu takie pustki.... chyba wszystkie dzieciaczki przechodza skok rozwojowy 😉 moja też zaczęła wstawać wcześniej, teraz jest to ok 5:30 - 6:30 z kupą na dzień dobry, a kiedyś to nawet do 9-10 ciagiem spała, no ale coż dorosleją nam dzieciaczki
my pedzimy dzisiaj do mnie do pracy, złożyć wniosek o dodatkowy macierzyński
kojarzycie może temat 60 dni opieki? to mozna jakoś wziąć po macierzyńskim?? i to jest na zdrowe dziecko czy tylko na chore?

Ja wlasnie skonczylam przed momentem pisac wniosek o opieke, jestem z siebie bardzo dumna, znajac zycie pewnie bedzie odmowa, ale mam nadzieje, ze wczesniej choc troche dowodca sie zdziwi 😁 Nie wiem jak to u Was, ale u mnie jest 50 dni opieki (dni robocze) bez wzgledu na stan zdrowia dziecka.
Tez zamierzam zrobic co tylko moge, by do pracy wrocic dopiero we wrzesniu, chocbym miala isc na 3 miechy wochowawczego to i tak pojde.
Adzi jak sie cos poorientujesz napisz cos wiecej o tej opiece.
Lenka, Maciejek sto latek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja nie słyszałam ze 50 dni opieki. Mi url. mac. konczy sie 7 kwietnia złozyłam o dodatkowy 4 tyg czyli do 5 maja. i później zaległe urlopy wypoczynkowe i pociagne tak do połowy lipca. Nic mi kadrowa nie mówiła o opiece tak długiej. Wiem ze zawsze byly 2 dni opieki na dziecko dla kazdego rodzica chyba ale moge sie mylić. Musze poczytac bo jesli jest 50 dni to by było super 🙂 tez chce jak najdłuzej być z Ola zanim wróce do pracy. Pod warunkiem ze to płatne sa dni 🙂 Bo jak bezpłatny to tak samo jakbym wzieła wychowawczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie obowiazuja przepisy Ustawy o służbie żołnierzy zawodowych i tam jest paragraf mowiacy o 50 dniach opieki, dodatkowo jest rozporzadzenie MON precyzujace warunki przyznania takiej opieki, wiec mam podstawy do skladania wniosku. Nie wiem jak to jest w cywilu, ale podczytuje czasem wrzesniowki i o ile dobrze pamietam to agn36 cos wspominala o 60 dniowej opiece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak doczytalam was i nie zazdroszcze wam powrotu do pracy mimo ze to kasa i rozwoj zawodowy ale jak dla mnie sopiero teraz sa ok przepisy bo rok to akurat z dzieckiem a te pol zaszybko leci wiec chyba zaczynam widzoec plusy tego ze z praca do kitu .Fakt faktem na zime zaczynam sie rozgladac ale narazie mi nie w glowie.Goska-to co ty wracasz do pracy i wrqcacie do Warszawy?Edyta-bedzie ok z tym kontem musi byc bo innej opcji nie ma 🙂 Elmirka-ja z cycusiem spacerowalam i z butla tez spaceruja sa wyjatki gdy Lenka po kapieli jest bardzo zmeczona i wsunie flaszke jak ja siedze ale musze siedziec kolo akwarium wtedy patrzy na rybki i zasypia bez lulania.Thalia-fajna sprawa wojsko?czy tylko tak z boku to wyglada?Ja swego czasu 3 lata mam w policji-ale jako pracownik cywilny,namawiali mnie zebym poszla na egzamin i mundurek przydziala ale jakos nie wyobrazalam siebie w tej roli .Pracujac zabardzo bylam przesiaknieta ta praca i rok po powiedzeniu sobie dosc z tym dopiero wrocilam na swoje myslenie jak czlowiek a nie jak doslownie pies wszedzie widzialam ale a drogowka-oj to bylo moje stanowisko i fotpradary kolizje nawet znajac statystyki wypadkow balam sie jezdzic bo myslalam ze moze i mnie to spotkac ale na szczescie jest juz ok nerwowki nie mam i spokojnie zyje i nigdy w zyciu juz nie chce prqcowac w tej "branzy"ale wojsko chyba bardziej spokojne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i dziekujemy oczywiscie-jejku to juz 4mce.A my dzis marcheweczka-pierwsze 2 lyzeczki oj ciezko ciezko ale pozniej dzioba rozwalala i sie cieszyla-ale to kochany widok.Jutro juz marcheweczka z jabluszkiem bo dobrze sie przyjelo wiec jedziemy dalej z jedzonkiem-a kupki po jabluszku sa czesto wiadomo 🙂 ale Lenka uqielbia jabluszkowy musik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...