Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My dzisiaj od 5.30 na nogach. K sie obudzil i urzeduje obecnie na swoim lezaczku a wczesniej na macie 🙂. Nocka w miare, mialam nadzieje ze zasnie mi na noc o 20 po butli a on po 10 min ryk i dopiero o 22 zasnal wiec i my poszlismy spac. Jakis strasznie nerwowy dzien wczoraj mialam wszystko mmnie wkurzalo. zdecydowanie potrzebuje odpoczac bo zaczelam byc opryskliwa i niemila dla mojego P 😞.
Thalia obrazy sa super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
u nas leniwe dopłudnie, bo tesciowa zaprosiła nas na obiad (podojadać o zostało hahaha) i nie muszę gotowac. więc jestesmy jeszcze piżamiaki 🙂 na 11 idziemy do koscioła (macio przesypia cała msze, obojętnie czy zasypia w dordze czy dopiero w kosciele to i tak jest zawsze greczny) za to w K w kosciele wstępuje hmmm, mały dioblik 🙂

ja tej siateczki na owocki dla K nie miałam, ale chyba ją kupię

karusia, dlaczego Ty musisz przykładac do pieca??? ja myslałam ze TY jedziesz do PL do rodziców... tzn będziesz obsłużona 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Goska-ja od tego goacia rodzyneczki co kupilas jiekapek przewaznie zawsze wszyatko kupuje dla Leny bo on ma chyba wszystko albo wiekszosc i ja jestem bardzo zadowolona z zakupow u niego a powiedzcie mi ten gryzak na jedzonko to jak smoczek?bo Lenka nie niunia smoczka wiec nie wiem czy to sie przyda chyba ze do raczki wezmie sobie i bedzie sie uczyla jesc


Ania ja też od nich juz kupowałam, tym razem tez pare pierdół od nich i jeszcze od jednego sprzedawcy. Oprócz tego kupiłam smoczki na butle, moskitiere na wózek bo my mamy staw duzy przy domu wiec komarów pełno bedzie latem, miseczki na jedzonko własnie i dodatkowe pojemniki domrozenia z pokrywkami , biustonosz sobie do karmienia sportowy maja takie z medeli - wypróbuje. łyzeczki mam też z nuby bardzo fajne z czujnikiem temp. I tak mi sie uzbierało troche tych rzeczy dla Olci. A ten gryzak na owoce to własnie na zasadzie smoczka. Ola tez smoczka nie bierze ale mysle ze jak poczuje przez ta siatke jakis smak owoca to bedzie ciamkać 🙂 a tak przynajmniej bezpiecznie bo nie połknie całego kawała nie zadlawi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karinka u nas tez tak mrozno w nocy było. Teraz ładnie słonce swieci ale zimno. A Ada śpi bo moze jej polski klimat bardziej słuzy 🙂
U nas noc super. Olka uregulowała sobie kupy - robi codziennie rano wiec jest spokojniejsza 🙂 zasneła 19.30 pobudka dopiero o 4.30. wiec 9 godzin 🙂 Popiła mleczka i spała dalej do 7.30 juz na czuwaniu z cycem w buzi co chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, my juz po mszy, Tymus byl bardzo grzeczny, najpierw z 20 min przelezel w foteliku, potem wzielam go na rece, bo zaczal marudzic, ale szybko sie uspokoil, plakal tylko przy wyjsciu ale to dlatego, ze byl juz spiacy, w kosciele oka nie zmruzyl, po wyjsciu zasnal w 3 sekundy u K na rekach. Byl atrakcja dla malych dzieci, zreszta nie wiem kto wieksza dla kogo 🙂MOze pozniej gdzies jeszcze wyskocyzmy. Miles niedzieli Dziolszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziwczyny jakie macie kaszki z glutenem? bo ja dzis w kauflandzie szukałam i wszystko od 4 msc. to mleczno-ryzowe, kleiki ryzowe kukurydziane, zbozowo mleczne od 9 mies. i była ta o której Edyta pisała 8 zbóż ale ona jest od 6 msc. Wziełam ją ale sama nie wiem czy dawac ....? na opakowaniu pisze ze rozrabiac z MM. Ja planowałam rozrobić ze swoim mleczkiem. Można?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziwczyny jakie macie kaszki z glutenem? bo ja dzis w kauflandzie szukałam i wszystko od 4 msc. to mleczno-ryzowe, kleiki ryzowe kukurydziane, zbozowo mleczne od 9 mies. i była ta o której Edyta pisała 8 zbóż ale ona jest od 6 msc. Wziełam ją ale sama nie wiem czy dawac ....? na opakowaniu pisze ze rozrabiac z MM. Ja planowałam rozrobić ze swoim mleczkiem. Można?


dawac dawac!!!!!!!!!!!!!pisałam wam ze oa jest dla starszych ale mozna dawac bo to tylko na koniuszek łyzeczki!!! na swoim mleczku gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Dziwczyny jakie macie kaszki z glutenem? bo ja dzis w kauflandzie szukałam i wszystko od 4 msc. to mleczno-ryzowe, kleiki ryzowe kukurydziane, zbozowo mleczne od 9 mies. i była ta o której Edyta pisała 8 zbóż ale ona jest od 6 msc. Wziełam ją ale sama nie wiem czy dawac ....? na opakowaniu pisze ze rozrabiac z MM. Ja planowałam rozrobić ze swoim mleczkiem. Można?


dawac dawac!!!!!!!!!!!!!pisałam wam ze oa jest dla starszych ale mozna dawac bo to tylko na koniuszek łyzeczki!!! na swoim mleczku gosia


Ja to juz głupia jestem jak sie napatrzyłam na te półki zapakowane tymi słoikami kaszami sokami itp... ile tego jest....
Ale ok wyczytałam na opakowaniu tej kaszy ze mozna od 5 mies. dawac dzieciom na mleku naturalnym i od 6 na modyfikowanym. I ze dawac płaską łyzeczke na 160 ml. mleka. a dopiero po czasie zwiekszac do normlanej dawki 3-4 łyzeczki. Wiec ok 🙂 Jednak mozna dac Olce niedługo 🙂 Dzis dałam jej spróbowac soku jabłkowego na łyzeczce. i na poczatku sie krzywiła 🙂 Ale przy drugiej łyzeczce juz cmokała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez dzis w kauflandzie zglupialam.Ktora kasza jest lepsza mleczno-ryzowa czy ryzowa?Kupilam deserki po 4mcu dla Lenki na probe 2 sloiczki obiadek ziemniaczek ze szpinakiem i jarzynowa na wszelki w jak nie bedzie mi sie chcialo zrobic nic na obiadzik bo tak to zamierzam robic wsyzstko sama.Wogole w Kauflandzie jest promocja na Gerbera i pieluchy sleep&play ale my ich nie kupilismy-ktoras uzywa?bo ja zawsze active baby i nie chcialam ryzykowac kupujac bo nie wiem czy sa ok
Wogole my dzis caly dzien poza domem zakupy-bo dzis handlowa niedziela i kupilam kiecke na chrzciny i jestem mega zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzis tez rozwazałam te sllep and play ale pamietam ze któras z dziewczyn pisała ze sa calkiem dobre ale nie maja tych elastycznych boczków przy zapieciach a to wg mnie spory minus... Wiec nie wziełam. Ja tez planuje sama Oli robic jedzonko. jabłuszka mam juz w słoiczkach i tylko bede dodawała rózne dodatki do nich. marchewke, banana, morele, jagody w sezonie itd. A obiadki tez ugotuje. w sumie nie ma z tym az tyle roboty. pół marchewki, pietruszki ziemniaczka ugotowac i zmiksować 🙂 chyba ze moich nie bedzie chciała jesc 🙂 Ale wyjdzie napewno taniej gotowac niz kupowac słoiki. Jak dzis popatrzyłam ze malenki słoiczek ponad 3 zł srednio kosztuje to kupujac np 3 na jeden dzien to juz 10 🙂 tygodniowo 70 🙂 to sporo jak na jedzenie dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Ania kiedy planujesz zaczac dawac Lence obiadki i deserki?

W srode zaczynam dawac Lence soczek najpierw z jabluszka pozniej doloze marcheweczke no i pewnie w swieta pojdzie papka marchewkowo jablkowa na pierwszy rzut a pozniej reszta poleci.Moja mama wczoraj rozmawiala z taka babka ktora ma 2 tygodnie starsza corcie od Lenki i Kornelia juz je jarzynowa papki marchewkowo jablkowe bananowe no ale ona od poczatku na mm wiec moze dlatego ja zaczynam rowno od srody 😉 ale doczekac sie nie moge jak to bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no anka... zycie. 🙂))

a Ty goska juz zaczynasz Olce rozszerzać dietę? ona tylko na cycusku jest, prawda? ja zaczekam az M skończy 5 miesiąc, co oznacza ze na swięta juz coś wsunie 🙂 ale ja powolutku... mam nadzieje ze tak jak w 1 przyadku i teraz uda mi sie pokarmić do roku. potem to juz było tylko rano, popowrocie z pracy, wieczorem i raz na noc, ale zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
no anka... zycie. 🙂))

a Ty goska juz zaczynasz Olce rozszerzać dietę? ona tylko na cycusku jest, prawda? ja zaczekam az M skończy 5 miesiąc, co oznacza ze na swięta juz coś wsunie 🙂 ale ja powolutku... mam nadzieje ze tak jak w 1 przyadku i teraz uda mi sie pokarmić do roku. potem to juz było tylko rano, popowrocie z pracy, wieczorem i raz na noc, ale zawsze...


Tak Olka narazie tylko na cycu. Narazie poczekam jeszcze z jedzeniem papek i zupek. Dałam jej tylko troszke soczku z jabłka dziś na łyzeczce. No i czasem daje jej cos polizac 🙂 zeby smak i zapach poczuła 🙂 np banana albo jabłko. Nie je ale cmoka ustami i sie cieszy 🙂 Planuje po swietach zaczac dawac jej ten gluten. zobacze jak reaguje. nie wiem jeszcze czy bede czekała na skonczony 5 mies. z jedzeniem. Lekarz w przychodni mi juz na ostatnim szczepieniu pozwolil niby wprowadzac jednoskładnikowe zupy. A i tak czekam jeszcze. Choc wszyscy wkoło mi mówia ze 4 msce to juz powinnam jej dawac marchew i jabłko w papie. I sie dziwia jak mówie ze do 6 mies tylko na piersi zalecają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
I wogole zmartwilam sie kurcze moje dziecko wkracza w kolejny etap-normalne jedzonko a nie tylko mleczko jeszcze troche a bedzie zasuwac schabowego az swist ona dorasta a ja sie starzeje ;/


A propos schabowego 🙂 ja sie smiałam do dziewczyny u której bedziemy na weselu pod koniec maja ze Olce niech liczy porcje obiadu bo ona wsunie pół kotleta 🙂 tak sie rwie do jedzenia. To nie wiedziała czy ja powaznie czy zartuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dzis na nogach od 5:30.Lenka wczoraj padla po kapieli bez problemow zadnych byla chyba wymeczona zakupami 😉
Ja dzis mialam w planach zaczac myc okna ale widze ze nic z tego bo na zewnatrz jest -8 ;(
Kiedy ta wiosna do nas zawita?Podobno w sumie ma nie byc wiosny tylko od razu lat-tez mi sie ta opcja podoba
A tymczasem zmykam bo Lenka jz sie szykuje na drzemke marudzi mi i sie wydziera-juz poznaje co to oznacza.Wasze to wiem ze dzieciaczki roznie spia ale zastanawialam sie ostatnio dlaczego moja ma zegarek w dupce 2-3 godziny:pozyje+tyn pogada posmieje sie pobawi i musi isc spac a wiec zmykam bo zaraz cyas na jedzonko i spanie a mamuska za szmate i sprzatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja tez w plnach okna, ale zaczekam bo u nas -6'C

wylicytowałam fajną sukienkę na wesele sis, rzućcie okiem
http://allegro.pl/2ot212-apartimpressions-sliczna-sukienka-roz-36-i3103723205.html


tzn mi się podoba, ale jestem otwarta na krytykę 🙂

nic, idziemy sie do przedszkola szykowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My na nogach od 7 🙂 Ale Ola juz ma drzemke. Podobnie jak Lenka pobawi sie 1,5 -2 godziny i jest spiaca. Tez ma swój cykl 🙂 Tyle ze na pospi 30,40 min max godzine. I znów zabawa 2 godziny i drzemka.
Edyta sukienka bardzo efektowna 🙂 Napewno super bedziesz wyglądała 🙂
Ja też planowałam od poniedziałku za okna sie brać ale zimno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz tez na nogach prawie od 7 tzn ja bo maly sie obudzil jeszcze przed 7 jak moj P do pracy wychodzil. Mialam nadzieje ze dam cycusia i jeszcze pospi ale bestia mala sie uparla ze czas juz wstawac i koniec a tak ladnie spal kiedys ,potrafil i do 10. teraz lezy na macie ale cos mi sie zdaje ze zaraz mu sie znudzi.
Edyta sukienka sliczna ale nie moj fason. Miezylam kiedys cos podobnego i nie wygladalam ciekawie.Podoba mi sie kolor.
Ja okien nie myje bo musiala bym z drabina na dwuur wychodzic bo mi sie okna na zewnatrz otwieraja a jak umyje w srodku to i tak nie widac ruznicy a pozatym z K nie miala bym jak ich umyc. Za to ja dzisiaj mam nadzieje zlapie sie za kolejna goooore prasowania jesli oczywiscie dziecie zechce spac 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
My na nogach od 7 🙂 Ale Ola juz ma drzemke. Podobnie jak Lenka pobawi sie 1,5 -2 godziny i jest spiaca. Tez ma swój cykl 🙂 Tyle ze na pospi 30,40 min max godzine. I znów zabawa 2 godziny i drzemka.
Edyta sukienka bardzo efektowna 🙂 Napewno super bedziesz wyglądała 🙂
Ja też planowałam od poniedziałku za okna sie brać ale zimno....


u nas taki sam cykl. 1,5-2h i krotki spioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izak co do okien to ten styl na zewnątrz to niezrozumiała dla mnie angielska tradycja.... niby bezpieczniej ale na 100% brudniej...

co do fasonu to sama jestem ciekawa, bo nigdy zegos takiego nie nosiłam, no ale jak nie będzie ładnie to ją popchnę na allegro i juz. znów cenowo nie jest taka ze będę nad nią ryczała...

macio mi jakos kicha, ta pogoda mnie wykonczy normalnie

acha-M miał dzis mega ekspozycję na gluten, bo jak mu rno robiłam na 'koniuzek' łyżeczki, to K zapragnłęa tej kaszki na sniadanko to jej zrobiłam do miski i jak poszłam dołazienki to wcisła M 2 łyzeczki.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziwczyny jakie macie kaszki z glutenem? bo ja dzis w kauflandzie szukałam i wszystko od 4 msc. to mleczno-ryzowe, kleiki ryzowe kukurydziane, zbozowo mleczne od 9 mies. i była ta o której Edyta pisała 8 zbóż ale ona jest od 6 msc. Wziełam ją ale sama nie wiem czy dawac ....? na opakowaniu pisze ze rozrabiac z MM. Ja planowałam rozrobić ze swoim mleczkiem. Można?


Ja mam kaszkę manną po 4 m-cu z Nestle, która pomaga wprowadzać gluten 🙂 więc też taką można znaleźć 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U Nas wczoraj małe święto, 5 m-cy Sofi 🙂! Ale ten czas szybko zleciał, dopiero bylam na porodówce i rodziłam a tu już Sofcia ma 5 m-cy i rozrabia jak pijany zając hi hi
Weekendzik był ok, nie mialam kiedy do Was zaglądnąc bo to jedyny czas kiedy spędzam z moim L i lataliśmy po całym mieście, żeby załatwić wszystko przed wyjazdem. W sb byliśmy na imprezie, torszkę potańczyliśmy więc czuję się jak nowo narodzona 🙂!
Moje dziecię też od kilku dni wstaje o 5.30 bądź 6 rano i nie chce już spać hehe skończyły się dobre czasy pobudek o 8 😁
Edytka brawa dla Maciejka za przewrót !!!! 🙂 Zuch chłopak ! I hehe KAri to troskliwa siostrzyczka, nie chciała być samolubna że tylko Ona je, to nakarmiła braciszka 🙂! A sukienka super, miałam kiedyś taką na jednym weselu i jak dla mnie była rewelacja
ja obiadki robię sama, deserki też, ale teraz jest mało owoców i więcej kupuję Gerberków, bo tam są fajne zestawy, a nie chce małej dawac jedynie jabłko, banan .. ale jak tylko się zacznie sezon to będzie wcinać. Obiadki szybko się gotują, rano nastawie i za godzinkę jest już do zjedzenia 🙂! Powiem Wam, ze chyba troszkę przytyła 🙂))! Cieszy mnie to bardzo!
Okien nie myje bo u nas mróz., a poza tym i tak wyjeżdżamy w piatek !

Karusia fajnie że jesteście juz w Polszy ! Jak Ada znosi nowe miejsce ?? Dobrze śpi ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...