Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
jesli chodzi o spanie z dzieckiem to my od urodzenia do niedawna spalismy we trojke, jak musialam wstawac co godzine na karmienie to chodzilam jak zombie, jak wprowadzilam na noc mm z kleikiem bez problemu przestawila sie na lozeczko. Teraz rto wczesniej zasypia, bo tak o 20-21 a wczesniej 21-23.Teraz robie tak ze jest kapiel, potem butla, cycek i jak widze ze zaczyna odplywac klade do lozeczka na boczek bo lubi tak spac , poglaskam chwile i postoje nad lozeczkiem i po chwili spi, rano zabieram ja do nas i juz do konca lezymy, tzn budzi sie na karmienie tak miedzy 4-7 zaezy, biore, daje cyca i drzemiemy jeszcze ile sie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Anecia widze ze u wa jest podobnie jak u nas..moj maly spi ze mna od urodzenia,lozeczka wrecz nie toleruje,pospi w nim chwile jak jest bardzo zmeczony,ale tak to tylko luzio,w dodatku tak sie wycwanil ze sie przebudza w nocy i sprawdza czy jestem, oczywiscie wolaniem na cyca..
ANIA ja tez dzis przyszalalam i zakupilam nowy pojazd dla malego 😉 bo ten stary nam sie do auta nie miescil :P no i oczywiscie kupilam ta kaszke mleczno-ryzowa wiec dzis probujemy co wyjdzie nam z tej nocki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Ewelka no to zobaczymy jak będzie wyglądała nocka po kaszce. Trzymam kciuki, żeby pospał dłużej 😁 A jaką brykę kupiłaś Młodemu?? 😁

kupilismy spacerowke xlandera z serii afryka w kolorze takim jakby pomaranczowym jasnym,odblaskowym czy cos takiego 😁 leciutka i w koncu w aucie duzo miejsca :P ja tez trzymam kciuki zeby dal pospac hehe wlasnie jadl deserek suszone sliwki,i to chetnie zajadal az mu sie uszy trzesly,zadnych protestow nic,a obiadek musialam mu dzis podstepem dawac,lyzeczka obiadku i szybko cyc,ale tym sposobem zjadl 2/3 sloika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę kolejnych naście stron do nadrobienia 🙂 Macie wenę, grzeczne dzieci lub dzieci samowystarczalne, bo ja mojego z oka spuścić nie mogę a jeszcze lepiej z ramion wypuścić. Przez większość dnia nosimy się tak


lub mam kulę u nogi w postaci bujaczka z Igorkiem 🙂 Teraz ma drzemkę - jakieś 20 minut spokoju 😁

Ania śliczny kolor tego wózka, choć ja osobiście preferuję 4 kółka 🙂 A co do rozmiarów, to nasz niby też od 6 m-cy, czyli od jutra a Młody w nim zniknął i nawet ubieranie w kombinezon nie pomaga 😉 Także wozimy się jeszcze starym.

U nas dziś na deser też była śliwka i nawet dość chętnie zjadł, jak na jego jedzenie owoców. Zastanawiam się czy nie zacząć już podawać słoiczków z mięskiem, choć moja "mądra" pani doktor mówiła, że po 7 m-cu dopiero. Pomyślę jeszcze nad tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja ale Igorek się zmienił 🙂 Taki dorosły na tym zdjęciu 😁
Nawet nie strasz, że kombinezonik czy kurteczka nic nie pomoże, bo ja w sobotę sprzedałam poprzedni wózek 😮
Nacudja ja preferuję wózki czerwone... hmmm a raczej taki przykaz od męża, który jest wielkim fanem Ferrari to nie trzeba nic dodać... czerwień musiała być 😉 Mi się właśnie podobają od jakiegoś czasu trójkołowce 🙂 Powiem Wam, że jeździłam nim po domu to on normalnie płynie... Bardzo leciutko się go prowadzi i skręca, zobaczymy czy jak będzie na naszych "równych" chodnikach 😉
Wiesz co ja się dziwię, że dopiero od 7-go m-ca mięsko wprowadzać. No ale co lekarz to opinia, nie raz to już wałkowałyśmy na forum 😁
Zuzka dzisiaj pierwszy raz dostała na obiadek rybkę 😁 /oczywiście za słoiczka/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
helllo 🙂 kolezanka posiedzial do 17.30( jest w 6. miesieacu ciazy, to mialysmy duuuzo wspolnych tematow 😁 ), pozniej przyszedl M z pracy, pozniej kapalismy mała i teraz dopiero mam chwilke dla siebie 🙂 wasze wózki fajnie sie prezentuja, my zostajemy na razie przy spacerówce z bebetto. 🙂
Dzis Ulka miala na obiad rosolek z kaszka, w ogole jej nie smakowal, niezle sie nameczylam, zeby cos polknela...za to pozniej zjadla caly sloiczek suszonych sliwek 😁 😜 a ja jestem jakas taka wypompowana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj dziewczynki rozpisalyscie sie 😁
My dzisiaj bylysmy u lekarza z Julii bo rzadkie kupki pojawiy sie czesciej i z rana 38 sopni goraczki, wiec wystraszylam sie ze biegunka i goraczka.. ale mamy obserwowac, prawdopodobnie na 99% to zabek bo jak P. doktor badala gardelko to powiedziala ze cos stukalo o patyczek, wiec czeka nas terrror, choc P. doktor powiedziala ze to juz taki mit sie wypracowaz ze zabki musza byc zawsze bolesen, a to nie u wszystkich dzici, noo jakos mi wierzyc nie chce, ale zobaczymy... 😁 a od wizyty u lekarza - brak kupy ;p
Mamy pozwolenie na podawanie jabluszka i kliku ryzowego 😁 z tym ze teraz trzyba poczekac z jeden dwa dni na unormowanie kupki i ruszamy z jedzonkiem 😁 Tatus ucieszony o juz nie moze sie doczekac karmienia 😁
Zabek zabkiem a moja Julii spi, pewnie sie teraz wysypia zeby dac "dance" w nocy ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja koleazanka ma trojkolowiec i nie jest zadowolona, dopiero co kupili quinny i maja zamiar sprzedawac 😮 tylko ciekawe co na to jej maz bo mowila ze dali za niego 1600 🤢 my jezdzimy jeszcze w spacerowce tej z 3w1 ale juz niedlugo bo jak dla mnie jest strasznie ciezki i .... wogole czas na cos lzejszego bo to znoszenie po schodacvh i wnoszenie z dzieckiem i zazwyczaj z zakupami to porazka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, znów sporo do nadrobienia ale zaczynam :
My juz po lekarzu 🙂
Okazało się że to jednak słynna trzydniówka 🙂 dziś pojawiła się wysypka świadcząca właśnie o tej chorobie i temp. spadła do 37 z groszem 🙂 Kamien z serca Pytałam też o gluen, i dostałam ciekawą receptę : Pani pediatra poradziła żeby przez ok tydzień dawać Asi 1/2 łyżeczki bułki tartej (samemu utartej) + 3/4 łyżeczki mleka 🙂 jak to przeswoi i nie bedzie żanych dziwnych kupek, wysypek itd podawać normalnie kaszki błyskawiczne 😁
Pytałam też o te nieszczęsne sadzanie, jeżeli Asia już sama się ciągnie do siadania, to jak najbardziej można sadzać tylko z podparciem 🙂
Co do zatwardzeń Asi mam podawać jej po każdym posiłku samą wodę gotowaną do popicia 🙂 Czopek mam dawać dopiero po 6 dniach a 3-4 dni to nic złego szczególnie jak maluszkowi nie przeszkadza 🙂
Ogólnie moja kluska ślicznie się rozwija i jest zdrowa 🙂 Była baaaardzo grzeczna że aż Pani dr była w szoku, nawet jak patyk do buzi włożyła żeby zobaczyć gardło to nie zapłakała hehe
Karolka Kaufland faktycznie ma dobre ceny słoiczków, ale ja dziś kupiłam w rossie za 2,99 deserek taki większy... zobaczymy co to za cudo 🙂 Heh rossman czyta te forum i odkrył że traci klienta 😁
Odnośnie pampersów 4 to i Asia już od 3 dni nosi 😁 nie opłacało mi się kupywać 3 bo znów by mi pół paczki zostało 😮
Aniu to super będzie ta promocja, trzeba będzie się wybrać 😁 Moja Asia też uwielbia te różne soczki i popija z 200 ml w ciągu dnia 😁
Ewela ja Asi dałam własnie dziś pierwszy raz surowe jabłko w tej siateczce i wcinała super, banana dawałam tylko polizać, ale myślę że już niedługo dam jej 🙂
Po tych gorączkach coś się Asi poprzestawiało i dwie noce budzi mi się o 2-3 w nocy na cyca 😮 mam nadzieję że to jej przejdzie i dalej będzie spała ciągiem od 21-22 do 6-7 rano 🙂
Kaszka Nestle malinowa faktycznie jest najlepsza, ja Asi też ją podaję, ale tylko rano 🙂 A zdjęcie śpiącej Uli było zabójcze 😁 😁 😁 Jeżeli chodzi o karmienie cycem, ja Asię karmię na noc z 2 cyców 🙂 w dzień i tyle nie zje ale przed snem lubi sobie pojeść 🙂 piersi mi się już uregulowały i nawet w ciągu dnia jak daję inne posiłki nie mam twardych piersi... samo tak mi się pozmieniało 🙂
Moja Asia waży ok 7500 😁 zapas 12 paczek 😮 😮 nieżle hehe ja mam max 2 paczki w zapasie hehe
Anetka Asia przesypia całe noce na cycu, od 2 dni obudziła się tak o 2-3 z krzykiem, ale zjadła i dalej spała 🙂 kiedyś się budziła i smoczek pomagał ale teraz widocznie chciała jeść 🙂 co do spania to u mnie mała śpi w łóżeczku, biorę ją na karmienie i odkładam tylko jak wstanie rano 5, 6 czy 7 to już zostaje ze mną bo mój mąż wstaje po 5 i mamy całe łóżo dla siebie 🙂 potrafimy się czasem przewalać nawet do 9 😮 🤪
Dziewczyny wózeczki super 😁 i ja dla Asi muszę się rozejrzeć za czymś lżejszym... Zuzka będzie super wyglądać w takim trzykołowcu 😁 😁 😁 ja się boje jednak tych trzech kólek... mam nadzieję że Tobie się będzie dobrze prowadził hehe 😁
Nacudja faktycznie nadrobienie dziewczyn jest trudne 😮 ja też dziobię i czytam już jakieś 15 min hehe 🙂 Igorek przecudny, ma taaaakie oczy 😮 ale bardzo śliczne teraz masz przynajmniej wolne ręce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia, odpisalam, mam nadzieje ze doszlo bo cos mi internet szwankuje, jakby nie doszlo to daj znac to napisze jeszcze raz.Kurcze wnerwilam sie- dzieki Tobie weszlam na skrzynke- patrze a tam pelno starych wiadomosci- przepraszam osoby ktorym nie odpisalam, myslalam ze jak cos przyjdzie przychodza powiadomienia na maila! na brzuszku przychodzily...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...