Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mleko 1, Ewela powodzenia- tylko na pierwszy raz nie dawaj mu duzo, dzis pewnie jeszcze nier pospi wiele dluzej ale jak juz bedzie zjadal tak minimum 120-150 plus cyc to juz napewno 🙂 u nas jak smocxzka nie chciala to caly czas sie budzila i chciala miec cycka w buzi albo chociaz w poblizu, odkad chce smoczka to juz nie spi z nami w lozku, nad ranem jak ja biore do karmienia to juz zostaje w lozku a tak to spi w lozeczku a wczesniej za nic nie chciala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
mleko 1, Ewela powodzenia- tylko na pierwszy raz nie dawaj mu duzo, dzis pewnie jeszcze nier pospi wiele dluzej ale jak juz bedzie zjadal tak minimum 120-150 plus cyc to juz napewno 🙂 u nas jak smocxzka nie chciala to caly czas sie budzila i chciala miec cycka w buzi albo chociaz w poblizu, odkad chce smoczka to juz nie spi z nami w lozku, nad ranem jak ja biore do karmienia to juz zostaje w lozku a tak to spi w lozeczku a wczesniej za nic nie chciala.

kiedys robilam eksperyment i zrobilam mu na noc mm wypil malo chyba z 90 i po 1,5h juz byl cyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela ja też miałam siedzieć w domu do 3 roku ale w końcu zapisałam Zuzkę do żłobka i już podpisałam umowę i od października idzie do żłobka 🙂 Tak jak Karolka do prywatnego zapisałam. U mnie w mieście prywatny jest cenowo zbliżony do państwowego 😉
Wózek kupiłam taki
https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=674&q=quinny+freestyle+3xl&oq=quinny+fre&gs_l=img.1.2.0l3j0i24l7.1337.8670.0.10989.18.10.2.6.1.0.162.1363.1j9.10.0...0.0...1ac.1.7.img.I06IkLoYSiQ#imgrc=gQ7jMAAlTyksMM%3A%3B3Ko_osTMqnCMtM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.englishforum.ch%252Fattachments%252Fitems-sale%252F10047d1257850891-quinny-freestyle-3xl-dreami-sale-baselland-dsc_0165.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.englishforum.ch%252Fitems-sale%252F66966-quinny-freestyle-3xl-dreami-sale-baselland.html%3B480%3B442 zobaczymy jak się będzie sprawował trójkołowiec 😉

Karolka kupiłam dzisiaj tą kaszkę co mi poleciłaś i bardzo dobrze, że dopiero dzisiaj kupiłam i od jutra będę dawała bo jakbym dzisiaj dała to bym myślała, że Zuzka ma problem po glutenie 😮 Od ok 13 godziny non-stop jęczy, marudzi i nawet momentami popłakuje... Straszna maruda z Niej dzisiaj 🤨
A od jutra przygoda z glutenem 😉

Ewelka po kaszce na pewno Alan będzie spał dłużej 😆

Kinia fajne masz foteczki w galerii. Filipek jest śliczny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Ewela ja też miałam siedzieć w domu do 3 roku ale w końcu zapisałam Zuzkę do żłobka i już podpisałam umowę i od października idzie do żłobka 🙂 Tak jak Karolka do prywatnego zapisałam. U mnie w mieście prywatny jest cenowo zbliżony do państwowego 😉
moja ciocia byla wychowawczynia w zlobku. powiedziala mi zebym nigdy w zyciu dziecka tam nie posylala. 2 panie na 10 czy 12 dzieci to troche malo.. wiec chocbym niewiem jaka dobra prace znalazla,to dziecko do zlobka nie pojdzie..juz chyba wolalabym nianie wynajac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokladnie, u mnie 5 pan na 15 dzieci 😁 ale jak tylko dostaniemy miejsce w panstwowym to przenosimy 😁 krzywda jej sie tam nie stanie, a wsrod dzieci na pewno lepiej bedzie sie rozwijac niz siedzac ze mna w domu 😜 ja jej takich atrakcji zapewnic na pewno bym nie umiala...z reszta dzieci moich siostr tez do zlobka chodzily, jedna chodzi do tej pory i sa bardzo rozwiniete i samodzielne jak na swoj wiek. Tez poczatkowo miala obawy, ale biorac np opiekunke mialabym je jeszcze wieksze, skad mialabym niby wiedziec co ona z Ula wyprawia??? Synek mojej siostry siedzial 3 lata z opiekunka w domu i co? byl dziki, bo ona zamiast brac go na plac zabaw do dzieci to smigala po miescie i robila sobie zakupy, albo grillowala ze znajomymi na dzialce a on pewnie gdzies w kącie sam siedzial 🤔 teraz maly ma 8 lat i nie do konca z nim ok niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale żeście się rozpisały od soboty 🤪

Przede wszystkim witam się i melduję 🙂 Nadrobię wszsytkie wpisy jutro, bo dziś już padam na twarz. Wczoraj miałam słabszy dzień. Czułam się jakby mnie grypa chwytała, ale na szczęście chyba udało się zdusić choróbsko w zarodku. A dziś od rana bieganie, załatwianie różnych spraw. W tym miejsca na przyjęcie po chrzcinach i ślubie. Nie będę robić w domu, bo musiałabym sama wszystko przygotowywać, sprzątać, a ja dzieckiem przede wszystkim mam się zająć tego dnia. I sobą też 🙂 To w końcu będzie także mój ślub, więc nie będę cały dzień przy garach stać 😜

Oczy mi się same zamykają, więc pewnie zaraz się położę.
Buziaki, dobrej nocki i do przeczytania jutro 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jesli chodzi o zlobki to ja jestem troche z branzy tzn jestem po pedagogice i kilka moich znajomych pracuje po zlobkach, przedszkolach itp, mialam tez praktyki w zlobku i z tego co mi wiadomo i sama widzialam dzieciaki w zlobku fantastycznie sie rozwijaja, pracuja tam mlode, energiczne i wyksztalcone w temacie dziewczyny, takze ja choc moja Malutka zostaje z babcia w domu nie mialabym obaw zeby ja zapisac do zlobka 😆
masz racje- ten cukier w kaszkach , herbatkach to napewno inny bo nie naturalny cukier tak jak w naszym mleku czy owocach.Mi tez zalezalo zeby dawac raczej kleiki niz kaszki i wode zamiast herbatek, na szczescie Olga lubi te bezcukrowe rzeczy 🙂 ale gdyby jej nie podchodzily mimo wielu prob to pewnie bym dala gdybym juz lada dzien musiala isc do pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor dziewczyny.. 🙂
Moje dziecko juz 40 minut spi ..jak nie moge narzekac na niego , jest bardzo grzecznym dzieckiem tak dzis byl marudny..ciagle na raczki , jak mamusi nie ma w zasiegu wzroku to placze, nawet pierwszy raz od nie pamietam kiedy mielismy problem z polozeniem go spac.. Nasz taki dzienny rytual to kapiel cycus i odkladam do lozeczka daje buzi i dobranoc a dzis gasze mu lampke a tam placz i szloch ..Musialam go wziasc przytulic jeszcze na chwilke i zasnal mi na rekach co sie nie zdarzylo odkad mial miesiac chyba...Nie wiem czy to juz te zabki bo niczym innym nie moge wytlumaczyc .. Pcha wszystko co sie da do buzi, slini sie ze niedlugo chyba blotniki mu zamontuje .. 🙂 dzis karmilam go lyzeczka i musialam jakos trafic w dziasla to byl krzyk na caly blok przez jakies 5 sekund .. Chcialabym jak Wy juz miec zabki za soba .. Ominely nas kolki , problemy brzuszkowo-kupkowe mialam tez nadzieje ze moze i zabkowanie przejdzie mniej bolesnie.. Wszystko sie okaze..

Karolka bede musiala sie rozejrzec za tym niekapkiem , moze jego zalapie..
Fajnie ze wasza corcia trafi do takiego zlobka gdzie taka mala grupa dzieci jest , masz pewnosc ze Ulcia nie bedzie tam pominieta, bo jakby bylo wiecej dzieci to wiadomo uwaga juz musi byc rozlozona inaczej .. Ja jestem przerazona tym co sie dzieje jesli chodzi o opiekunki, jak ogladalam filmiki ktore trafialy do internetu co owe panie wyprawialy z dziecmi uwierzcie mi plakalam jak bobr ! Nie wiem jak mozna tak zachowywac sie w stosunku do malego niewinnego dziecka.. Dlatego mysle ze moj synek trafi do zlobka naszpikowany elektronika, kamerkami , dyktafonami i innymi sprzetami ... 🙂 Oczywiscie zartuje ale widzac co sie dzieje to takie mam odczucia.. Nikogo i niczego juz nie mozna byc pewnym..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez juz Julinek spi 🙂 ale od kilku nocek niewiem czemu zaczelay sie pobudki o 3 rano 😞 szkoda bo od 6 tygodnia zycia Julii przesypiala cale nocki a tu taka niespodzianak 😞 szkoda.... moze to przez zeby, ale sama jz ich nie jestem pewna, ida czy nie ida... nic w tej buzce nie widac...
dzisiaj tuz przed sama kapiela Julii puscila kupke, ale odziwo tak rzadka ze od razu wsiakla w pieluszke i taka zolto zielonkawa, czy to tez od zebow czy mam zaczac sie obawiac????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przy zabkach kupki moga byc luzniejsze i miec kwasny zapach.
Olga jak nic ja nie boli tez jest grzeczna, no ale jak ja boli to jest paskuda- caly czas chce zeby jej cos pokazywac, zabawiac albo na rece a normalnie to na jakis czas potrafi sie zabawic w kojcu albo lezaku, albo lubi jak sie jej czyta rymowanki Brzechwy albo Konopnickiej.Wspolczuje bo u nas teoretycznie tylko jeszcze jeden zabek i spokoj bo nastepne z gory "ksiazkowo" powinny isc dopiero od 8 miesiaca,no ale teoria teoria 😁 no i przy zabkach noce ciezkie byly.. ciagle budzenie sie, płacz przez sen i pobudk na dobre nawet o 24 😮 do tego jedzenie po pare minut co godzine 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O matko dziewczyny, ale poszalałyście z tymi stronami 😁

Witam nowe mamusie 🙂

Igorek od 30 minut śpi, ale miałam problem żeby go ululać.
Tak w skrócie odniosę się do poruszanych tematów. Co do siusiaka, to zdania są podzielone. Mój lekarz twierdzi, żeby nie ruszać, bratowej żeby odciągać, więc ja jestem tak po środku - trochę odciągam, a trochę się boję. Odciągam trochę, bo jakoś mi się wydaje, że tam pod ta skórką po prostu brud się zbiera.
Mój Młody nie pije nic innego prócz cyca. Nie umie pić z butelki. Udało mu się to tylko kilka razy w życiu i to w akcie desperacji jak mamy nie było, a głód był wielki. Wychodzę z założenia, że widocznie więcej nie potrzebuje.
Igorek też od niedawna zaczął jeść inne posiłki. Ale jak na razie dostaje tylko obiadek i deserek, po których i tak z reguły domaga się cyca. Preferujemy słoiczki z Hippa.
My nadal mamy przynajmniej 2 pobudki w nocy. Teraz i tak uważam to za sukces. Przed chorobą i szpitalem budził się raz nad ranem, a potem wszystko się zepsuło i potrafił budzić się na jedzenie co godzinę. Także widocznie nie wszystkie dzieci od razu wiedzą, że noc jest od spania. Ewela a jak planujesz podać kaszkę czy mm pierwszy raz, to jednak sugerowałabym nie robić tego na noc, bo nie wiadomo jak brzuszek zareaguje.
Zębów u nas brak, ale raczej idą 🙂

Danusia u nas przyjął się jeden owoc - banan 😁 A z nim wchodzą i inne 🙂 Dawałaś Oldze już bananka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja z tym siusiakiem to jednak skomplikowana sprawa widze.. ale widze ze wszystkie robimy podobnie..po troszku byleby sie brudek nie zbieral.. No bo chyba gdyby to bylo takie konieczne to chyba lekarze by szczegolna uwage zwracali mamom chlopcow,prawda? Powaznie pielegniarka ktorej rzucilam haslo stulejka popatrzyla na mnie jak na kosmitke..z tym ze nie jestem pewna czy dokladnie zrozumiala o czym chce jej powiedziec .jednak bariera jezykowa jest a moj chlopak ni cholery nie wiedzial jak po dunsku jest stulejka mimo ze mieszka tu juz 15 lat i jezyk jest dla niego jak swoj..

Moj Olis spi od 20 a juz mialam jedna pobodke z wrzaskiem , oczywiscie wszystko przez sen z zamknietymi oczami.. Sama juz nie wiem co mu dolega, ide przytulam na wiszaco w lozeczku,daje smoka i dalej spi..

Sluchajcie macie jakies pomysly moze na prezent na chrzciny? Co wasze maluszki dostaly? My wyprawiamy mu 1 kwietnia i rodzina sie dopytuje co by mu tu sprawic bo wola zeby nam sie przydal prezent a mi juz glowa peka .. Wybralismy krzeselko do karmienia, fotelik samochodowy, duza mate edukacyjna, piekny album na zdjecia .. I to dostanie od samych chrzestnych i moich rodzicow.. a reszta dopytuje sie co a ja nie mam juz pomyslow.. Myslé ze pieniazki nie bylyby tez glupia sprawa bo tak rozwazalam zeby moze malemu zrobic jakas super sesje zdjeciowa? Mialby pamiatke do nowego albumu ..Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- dawalam ale jablko z bananem ze sloiczka z hippa powyzej 4 miesiaca, samego banana nigdzie nie widzialam zeny byl po 4. Jablka bardzo nie lubi.

My dostalismy glownie pieniadze plus cos drobnego np obrazek z aniolem strozem czy zlote kolczyki albo cos tego typu. Sesja- super sprawa- my mielismy jak Olga miala 3 tyg, na dodatek gratisowa bo Pani fotograf dala nasze zdjecia na portfolio a znalazla nas na facebooku 😁 😆 stwierdzila ze mamy ladne dziecko ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...