Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja tesciowej nie mam,niewiem tylko czy to stety,czy niestety..na szczescie w mezu mam duze oparcie,bo czasem maly tak daje po garach ze wymiekam..ja wiecej opiekuje sie malym,ale moj maz BARDZO duzo mi pomaga. no i na szczescie nie ma problemu z przewijaniem,przebieraniem czy usypianiem malego,robi przy nim praiwe wszystko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam pytanie. Jestem mama karmiaca,teoretycznie moj synek od miesiaca moze jesc sloiczki,no i tu mam dylemat,bo slyszalam ze matki karmiace,powinny karmic swoje pociechy tylko i wylacznie piersia do konca 6 msc. Lekarka jednak napiera ze powinnam mu juz podawac inne pokarmy niz mleko,wiec mu daje,choc nie chetnie je spozywa..a jak jest u was? Karmicie i dajecie sloiczki przed ukonczeniem 6 msc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewela tez karmie piersia i wprowadzam juz inne jedzenie 2tyg temu filipek zaczal od marchewki na poczatku po lyzeczce teraz je pol sloika gerbera, dzis dostal pierwszy raz kaszke mleczno ryzowa, tu wszystkie mamy juz daja cos innego niz tylko cycusia, ja chyba ostatnia zaczelam wprowadzac inny pokarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniak,ja wlasnie tez zaczelam mu dawac malemu po wyjsciu ze szpitala,gdzies 5 marca,zaczelam od marchewki,pozniej ziemniak z dynia,ziemniak ze szpinakiem ,jabluszko..ale moj nie chce tego jesc,strasznie placze i sie denerwuje 😞 wasze pociechy tez tak zaczynaly,przygode ze sloiczkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela1986 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanie. Jestem mama karmiaca,teoretycznie moj synek od miesiaca moze jesc sloiczki,no i tu mam dylemat,bo slyszalam ze matki karmiace,powinny karmic swoje pociechy tylko i wylacznie piersia do konca 6 msc. Lekarka jednak napiera ze powinnam mu juz podawac inne pokarmy niz mleko,wiec mu daje,choc nie chetnie je spozywa..a jak jest u was? Karmicie i dajecie sloiczki przed ukonczeniem 6 msc??

Ewela ja juz karmie wszystkim Ule, mimo, ze caly czas karmilam cycem. praktycznie po 4 miesiacu zaczelam wprowadzac obiadki io deserki, bo musialam ja przygotowac na to, ze idzie do zlobka :0 wszystko przyjelo sie rewelacyjnie, a cyca dostaje tylko rano kolo 6-7 i po 17 i po 19 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze wyszlo ze zrobilam z mojego L jakiegos nieroba hiih .. OCzywiscie ze mi pomaga i robi profesjonalnie wszystko przy malym , szkoda ze tylko zawsze musze ja powiedziec MOGLBYS? no ale to takie marzenie o ideale ktory powie sam kochanie poloz sie ja wszystko zrobie hehe.. 🙂
Fajnie ze wiecej mamus sie dolacza, na poczatku bylo mi glupio dolaczac sie do takiej zwartej juz grupy no ale nie jestem jedyna wiec fajnie.. 🙂
Ja tez karmie mojego Olisia piersia jeszcze ale zaczelam wprowadzac mu tez nowe pokarmy..Sa rzeczy ktore zajada ze smakiem , sa takie ktorymi pluje i chyba mu nie smakuja ..Ale na szczescie problemy brzuszkowe i kupkowe nas omijaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no wiesz moj maz tez duzo rzeczy nie robi sam,zazwyczaj musze mu powiedziec co trzeba zrobic,zadko sie zdarza zeby sam wyszedl z inicjatywa 😉 choc jak sie nim zajmuje to zajrzy czasem do pampersa czy jest czysto,gdy trzeba przebrac to przebierze..ale widze ze z checia robi cos przy malym i to mnie cieszy. kurcze to tylko moj z tymi sloiczkami tak nie bardzo..kombinuje na rozne sposoby,dawalam mu na bardzo glodnego,to plakal niemilosiernie,pozniej dawalam mu cyca a po jakiejs 1,5h dopiero sloiczek,to na poczatku nawet bylo ok,ale po kilku razach mu sie odwidzialo 😞 i teraz kazda proba dania sloiczka konczy sie placzem i pluciem..dzis dam mu cos nowego,moze to bedzie jadl chetniej...OBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela a moze twoj maluszek nie jest jeszcze gotowy na urozmaicanie diety.. Moze odczekaj kilka dni i pozniej zaproponuj mu jeszcze raz..Nie ma co malego zrazac , zobaczysz ze bedzie wcinal jeszcze az uszka beda mu sie trzesly..Poki co w twoim mleczku ma jeszcze wszystko co mu trzeba.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy nowa Mamusie 🙂
moj maz wstaje w nocy jak trzeba podac smoka, ostatnio czesto sie rto zdarza, a ja wstaje zeby dac cyca nad ranem
Aneta- moja wazy 7,700 , ciuszki nosi na 74
Kiniak- u nas jest tak:
4.00-6.00 cyc
8-9- kleik ryzowy ew woda do popicia
11- owocki ze sloika ( zazwyczaj 1/3 bo Olga nie przepada za owocami i daje razem z chrupkiem kukurydzianym bo inaczej nie zje)+ cyc
14-15 obiadek- caly sloiczek +cyc bo sie domaga
w miedzyczasie cxhrupki kukurydziane i woda
20- kleik kukurydziany 200+cyc

Ewela- ja od skonczonego 4 miesiaca zaczelam podawac inne pokarmy bo podobnie jak dziewczyny wracam do pracy, pediatra powiedziala ze w takim ukladzie od skonczonego 4 mozna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuski a orientujecie sie w temacie skazy bialkowej? mojemu malemu od 3 tyg na polikach wychodza wielkie rumience,ma taka sucha skore,smaruje mu to balsamem oillan,mozno nawilzajacym. nie pojawiaja sie one codziennie,dzis na przyklad nie ma,za to wczoraj mial tylko na jednym policzku...moze,mozecie mi polecic jakis dobry krem nawilzajacy do buzi dla malego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze musze powieziec ze jestem w szoku..ja sie z moim ciapkam,boje sie wszystkiego mu dac zeby mu cos nie bylo,a widze ze Twoja Corcia wcina ladnie..moj wazy 7400 g ale je praktycznie tylko cyca no i od jakiegos czasu sloik podzielony na 3 czesci,ale chrupki kukurydziane tez juz mu moge dawac? nie zadlawi sie czy cos? Danusia,modle sie zeby nie byla to skaza,bo chcialabym zeby moje dziecko moglo jesc wszystko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja tez od szczepienia do szczepienia czyli w 7 tyg niecaly kilogram. Pediatra nie powiedziala ze za duzo czy za malo wiec chyba ok. U mnie w sumie to juz jakby karmienie mieszane bo kleik robie na mm mimo ze mam sporo swojego ponrozonego mleka, przyda sie jak pojde do pracy. Jak dawalam tylko cyca na noc ton ieraz musialam karmic co 2 godziny a teraz to przynajmniej pospie , czasem smok na spaniu wypada z 10 razy ale moj maz dzielnie wstaje i jej podaje, ja ja biore o tej 4-6 zalezy, daje cyca i lezymy juz razem w lozku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...