Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam kochane Mamusie 🙂
Witam też gorąco nowe Mamusie październikowe 😘

U mnie kilka ostatnich dni to jakiś koszmar 😮 Mała przechodzi chyba apogeum skoku rozwojowego... 😞 Wczoraj miałam takiego doła, że wieczorem to się M poryczałam na ramieniu... Nata w ciągu dnia była tak okropna, że ryczałam razem z nią. W nocy nie spała, ciągle coś jej nie pasiło. Cyca - nie, butelki - nie, na rączki - nie, leżeć na macie - nie, zabawki - nie, spać - nie. Wszystko na nie. Przyszło krzesełko do karmienia, to ją wsadziłam. Ale wpadła mi w taką histerię, że od razu ją stamtąd wyciągałam 😮 Dziś jest lepiej, bo i już ma drugą drzemkę, i nawet na macie się pobawiła pianinkiem z Fishera i na leżaczku posiedziała. W nocy co prawda dalej słabo spała, ale jakoś to przeżyłam.

Udało mi się jakoś ustalić jej rytm karmienia w ciągu dnia.
Dostaje cyca koło 4, potem koło 7. O 9 kleik kukurydziany 150ml-180 ml, 13 obiadek 160 ml, 16 cyc, 19 kaszka jabłkowa 180 ml i cyc na dopchanie. Czasem o 23 na śpiocha dostanie cyca. W zasadzie jesteśmy gotowe na moje wyjście do pracy 🙂 Będę wychodzić koło 7 i wracam koło 14, więc powinna bez cycka te parę godzin wytrzymać 🙂

Dziewczyny trzymajcie kciuki, po południu idę do naszego proboszcza o zgodę na ślub i chrzest w innej parafii 🙂 Mam stresa, bo boję się, że nie dostanę tej zgody 😮 Ostatnio tak dość mocno w kratkę chodzę do kościoła... 😞

Ale mam nadrabiania 🤪 40 stron 🤪 Powolutku będę Was podczytywać 🙂
Nacudja - zapomniałam Ci napisać, ze pieczarki w sosie piwnym są bardzo fajne 🙂 Mojemu M też bardzo smakowały, ale bardziej na zimno niż na ciepło 🙂 Do tego zrobiłam sos czosnkowy i wyszła nam taka fajna przystawka 😁 Ale dodałam trochę więcej przypraw - jeszcze pieprz i czosnek granulowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Obiadek podszykowany, Zuzka jeszcze śpi 😁

Deira no właśnie tak się z ajablonką zastanawiałyśmy co się z Tobą dzieje, że nie dajesz znaku życia 😞 Oj te nasz Maluszki są takie kochane ale co my z nimi musimy przejść... 🤢
Trzymam kciuki za wizytę w parafii. Nasz ksiądz tylko pytał dlaczego nie u niego w pafarii chrzciny tylko gdzieś indziej ale zaświadczenie wystawił 😉
Kupiłaś Natalce pianinko z Fishera 😁 wstaw jakąś foteczkę tu albo na fb bo jestem ciekawa jak wygląda bo chyba na żywo nie widziałam. No i miłego nadrabiania 😉
Wysłałam Ci priva kilka dni temu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu Zuzia jaka zainteresowana swoim wdziankiem 😁 Asia dzisiaj rano też siadała ale opierała się o mamusie 🙂 Ja nie mogę Asi sadzać na kanapie bo jest skórzana i zjeżdża tyłkiem 😜 😜 Zuzi faktycznie idzie super z siadaniem, Asia leci trocęe do przodu bo zawsze łapie za skarpetki jak siada 😁
Czekamy na relację z wózka 😁
U nas dzis już 3 dzień słoneczko ,ale nie chce z Asią wychodzić bo ma jeszcze tą wysypkę po trzydniówce i boję się żeby się nie rozchorowała przed chrzcinami 🙂
Co do muzyki to Asia i ja lubimy słuchać Lemon 😁 ale również jestem takim pomieszańcem, słucham tego co mi się podoba 🙂
Deira, Natka nieźle daje popalić, oby dzisiejszy dzień świadczył o tym że będzie już tylko lepiej 🙂 fajnie że unormowałaś sobie dzień, mi się trochę rozregulowało przez chorobę Asi ale wracamy powoli do normy 🙂 kciuki 3mamy mocno, z tymi księżmi to jest jakaś masakra, ciągle problemy, chociaż mi proboszcz nie robił problemu ze ślubem w innej parafii, a chrzest to chyba nie ma znaczenia gdzie...
A co za przepis na pieczarki? proszę o podrzucenie 😁 chętnie spróbujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka, na stronie 552 Nacudja podała przepis 🙂 Ja dodałam jeszcze pieprz i czosnek do ciasta.
Nacudja, wielki buziak dla Igorka z okazji wczorajszych 6 miesięcy! 😘

Powoli nadrabiam zaległości 😉 Jestem na stronie 601 😁

Karolka, ale drogi był ten Wasz tort 😲 Ja byłam już w cukierni i wstępnie rozmawiałam, to na 16 osób będzie mnie kosztował coś koło 80 zł - maks 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak czytam sobie Wasze wpisy (jestem na stronie 610 🙂 ) i widzę, że nie tylko moje dziecię jest takie beznadziejnie marudne ostatnio 😞 Ja obstawiam u mojej skok rozwojowy w 26 tygodniu.
Karolka, ja też czasem krzyknę na Natę, coś w takim stylu jak Ty - "to sobie rycz", "mam Cię dość" i uciekam z pokoju, bo czuję, że nerwy mi puszczają. Owszem, potem mam paskudnego moralniaka i znowu płakać się chce, że dałam się ponieść. No bo co takie małe dziecko jest winne, że płacze. No ale niestety też jesteśmy tylko ludźmi.
Nacudja, ja bym sobie też tak moją ponosiła w nosidełku, ale próbowałam i niestety mój kręgosłup nie daje rady. Mogę tak pochodzić z 10-15 minut a potem to już stać nie mogę 😞 Dlatego niestety mam tez taką kulę u nogi jak leżaczek 😉 A teraz jest krzesełko do karmienia na kółkach, to w tym będzie mój potwór bagienny jeżdził 😁 😁 😁 Jak już się do krzesełka przekona oczywiście 😉
Anecia, śliczny ten torcik ze zdjęcia 🙂 Takie cudeńko 🙂

Dokończę resztę Waszych wpisów wieczorkiem. Teraz muszę powoli wstawić obiad a o 15.30 idziemy na spacerek do biura parafialnego 😁 Zabieram Małą, to może ksiądz za bardzo mnie nie okrzyczy, hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania alez cudna ta Twoja Zuzia 😁
Deira trzymam kciuki 🙂 my jak zalatwialismy chrzes to trafilismy na dobrego ksiedza, a jak byla koleda to przyszedla nasz probosz i poiwedzial ze szkoda ze na niego nie trafilismy bo wtedy by nam nie udzielil chrztu bez slubu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BYLISMY DZIS NA SPACERKU...WKONCU,JUZ DAWNO SIE TAK NIE PRZECHADZALISMY 😉 MIESZKAMY TU OD JAKIS 3 TYG,WIEC OKOLICA JEST NOWA... MALY TAKIE MI KUPSKO ZROBIL,ZE TRZEBA BYLO ZROBIC KAPANIE,NAJGORSZE ZE NIE MA NAS W DOMU,I JAK SZYBKO CIUSZKI NIE WYSCHNA TO NIE BEDZIEMY MIELI JAK WROCIC DO DOMU 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, Ania ale nazwy tych regionalnych potraw... ja nie mam pojęcia co to jest :p u nas na podlasiu to chyba takich nie ma... hehe
Deira fajne to pianinko 😁 Natka będzie może kompozytorem w przyszłości 😉
Iwcia ja też nie mam nerwów tego oglądać... Po porodzie na punkcie dzieci jestem tak wrażliwa że coś okropnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie oglądam takich rzeczy. Odkąd byłam w ciąży płakałam nawet na spotach dotyczących fundacji pomocy dzieciom, a co dopiero wysłuchać czegoś takiego. Już nie na moje nerwy.

A moja gadzina po 20 minutach spania znów jest aktywna. I weź tu se coś zrób 😉

Dziewczyny a tak z innej beczki czy od dygania kluski i codziennych spacerków tłuszczyk mógł się zmienić w mięśnie? 😉 Po wadze nie widać, ale wiem że schudłam i to dużo, bo mieszczę się bez problemu we wszystkie ciuchy z mojego złotego okresu 😉 Przed ślubem i specjalnie do sukni ślubnej udalo mi się schudnąć 12kg. Nigdy wcześniej ani później coś takiego mi się nie udało, na szczęście też nigdy nie przytyłam drugi raz aż tyle. Pomijam oczywiście ciążę 🙂

Deira Igorek dziękuje, a ja się cieszę że pieczarki smakowały 🙂 też muszę Młodemu jakieś nowe doroślejsze zabawki kupić, bo te grzechotki to już nudne są nawet dla mnie 😁

PS. Byłam na koncercie Volbeata jak byłam na Woodstocku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia dziękuję bardzo 😘
Ewela ja wczoraj się tak poryczałam na zwiastunie, że nawet mi nie przyszło do głowy to oglądać bo chyba bym się zaryczała... ☺️
Wróciłam ze spacerku i muszę stwierdzić że ten wózek to strzał w dziesiątkę 😁 😁 😁 Powiem Wam, że prowadzi się dużo lepiej niż poprzedni. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić tego trójkołowca 🙃 🙃 🙃 Pieniądze nie poszły na marne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...