Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ajablonka no ręce mam wolne, ale trochę jak w ciąży się czuję 😉 Znów ciężar na brzuchu i znów ręce jakby za krótkie do niektórych czynności 😜
Do tej pory Młodego kąpaliśmy o 20. Ostatnio nie jest w stanie dotrwać do tej godziny. Dziś też tak było, więc biegiem szykowałam kąpiel. Taki był zmęczony, a teraz co? Po godzinnej próbie ułożenia go spać, bawi się w najlepsze. Nie nadążam za tym dzieckiem. Na dodatek teraz jak się wybudza to nie płacze czy krzyczy, ale piszczy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania napisałam się, ale Wy jesteście jeszcze lepsze, ok 15 stron, zsumować Wasze wpisy to też by takie opowiadanie wyszło 😜
Nacuja tak źle i tak nie dobrze hehe
Moja Asia dziś też jakoś wariowała.. Była tak zmęczona że nawet cyca nie chciała i tylko marudziła i wyła aż w końcu przy kołysance zasnęła... Później ją wezmę na śpiocha nakarmię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku dziewczyny pol dnia mnie nie bylo a tu tyle stron.. 🙂 Macie wene..Nacudja ma racje i posiadacie dzieci aniolki... 🙂
U mojego kontynuacja z dnia wczorajszego , marudzenia c.d i juz nie wiem co mu dolega..
My z kolei intensywnie szykujemy te chrzciny , musimy wszystko dopiac na ostatni guzik ,poniewaz tu jutro jest ostatni dzien kiedy otwarte sa sklepy , pozniej do 2 kwietnia pozamykane wszystko na cztery spusty.. My nie wyprawiamy w zadnej knajpie ale w takim lokalu okolicznosciowym ktory nalezy do spoldzielni.. Oczywiscie placi sie za to , jednak my po znajomosci z tesciem mamy to za darmo.. 🙂 Musielismy jedynie zaplacic za katering, dowoz jedzonka , dekoracje ktore sobie zaplanowalam , ciuszki dla malego no i TORTA.. nieszczesnego torta.. 😞 Dziewczyny znalazlam mega fajny wzor ale jak mi w piekarni sypneli cena to malo mi oczy nie wyszly.. dla 12 osob tort koszt 800kr co sie rowna jakims 400zl .. NA zdrowy rozum przeliczylam ze nie wiem jak piekny musialby byc no ale to jednak ciasto ktore zniknie w 10 minut a pustka w portfelu po nim zostanie, wole kupic malemu za to jakas zabawke na zajaczka .. Wiec zdecydowalismy ze zrobimy inny , prostszy wzor bez tych detali ktore chcialam.. no i wyjdzie nas taniej az o 300 kr.. Troche mi zal bo sie nastawilam ze bedzie taki piekny no ale musze sie obejsc.. 🙂 Pokaze wam zdjecie naszego jak zrobie , juz po chrzcinach..
A ile w ogole kosztuja torty takie okolicznosciowe w Polsce bo sie nawet nie orientuje??
Tak w ogole przez przypadek znalazlam fajna strone internetowa na ktorej mozna zamowic rozne produkty do wlasnej produkcji tortow i tak mysle ze na roczek malego to chyba pokombinuje sama.. 🙂


ps. a tak poza tym macie moze profile na fb?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
dzisiaj dla odmiany spałyśmy do 7:15 😁
A za oknem pruszy śnieżek 😮

Anetko nie wiem jakie u Was są zarobki i czy można w ten sposób przeliczać ceny ale jeśli są zbliżone to ceny tortów macie z kosmosu 😮 Ja na chrzciny za tor dla 15 osób płaciłam chyba 120 czy 130zł. U nas za ok 500zł to już się kupuje torty na wesela dla kilkudziesięciu osób 😉 No ale oczywiście można też kupić za 5x tyle 😉
Moja bratowa zawsze robi sama torty i kupuje właśnie różne dodatki 🙂 Ostatnio zrobiła ślicznego motylka na urodziny córci. Zrobiła tort i po przełożeniu go masami przekroiła na pół i ustawiła przekrojone połówki w odwrotną stronę, pomiędzy położyła banana i przyozdobiła różnymi pierdółkami 😉 wyglądał super jak znajdę jakieś fotki to wstawię 🙂

Anetko chyba wszystko mamy frofil na fb. Wysłałam Ci priv 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ANECILA ja tez teraz jestem przy organizacji chrzcin i jak sie nie myle to taki mega wypasiony tort kosztuje 59 zl kg. u nas nie jest drogo wiec zamawiajac nie pytalam nawet o cene 😉 dla mnie liczyl sie wyglad..no ale jakbym miala dac 400 zl za torta to tez raczej bym sie nie zdecydowala..
Proba kaszki na noc spalila na panewce 😞 mlody dostal butle przed 20..zrobilam mu 180!! bo chcialam zeby dobrze pojadl,ale.....chyba mu nie posmakowalo,darl sie jak opetany,wogole nie chcial ciagnac,wiec troche mu to rozrzedzilam woda,to wtedy cos tam upil,ale po 80 ml tak zasnal ze niczym nie moglam go obudzic,wiec tatus dopil reszte kaszki 🙂 a synek poszedl lulac do luzeczka..i co? nie minelo 40 min a niania daje znaki ze mlody sie obudzil 😞 no wiec szybko do pokoju,cycus i cisza..usnal do 00.01 a pozniej to juz srednio co 1h 1,5 cyc,i pobudka juz po 5 rano 😮 dzis zrobie drugie podejscie,ale niewiem czy to cos da...jak pi salam chyba taki moj los hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂

nie mam jakos weny dzis...
nasz tort byl wg mnie na maksa drogi, choc ladny i bardzo pyszny 🤨 no ale nie mialam wyjscia, bo knajpa zamawiala sama, ja nie moglam dowiezc swojego...no wiec torcik na 18 osob kosztowal nas 240 zl 🤢
[IMG]http://imageshack.us/a/img546/4870/p3161610.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co nie mam sily pisac juz trzeci raz , chyba sie zalamie ... po pierwszym razie mialam skopiowac i za szybko nacisnelam na Wyslij wiadomosc..
Chcialam wam wstawic link ale jako nowy uzytkownik nie moge tego robic, nawet jak troszke oszukalam i porobilam spacje :P madrzy ludzie pilnuja tego forum chyba hhehe... 🙂

tak wiec witam po raz 3 z mojej strony , dla was pierwszy ..

Oczywiscie ze tutaj zarobki sa troszke inne , podejrzewam ze na dunczyku cena 800kr nie zrobilaby AZ takiego wrazenia jak na mnie ale ja jednak troszke przeliczam na zlotowki jescze dla porownania .. Nie to ze zaluje ale jak mysle sobie ze to ciasto ktore zniknie w 10 minut , to nie wiem jak jest piekne ale zal mi troche,m wiem ze za te pieniazki moglabym kupic cos dziecku , z czego bedzie mialo pozytek bo w koncu to jego dzien..

Nie pamietam juz co pisalam wiecej , chyab to ze moje dziecko dopiero teraz daje mi zjesc sniadanie ( pisalam to juz 20 minut temu no ale nawet jeszcze go nie zaczelam..) Zanim go rano obrobie ze tak powiem , zanim sama sie ogarne, zrobie sniadanie, poogarniam w mieszkaniu to maly nudzi sie juz pod karuzela i musze go zabierac do siebie .. Ostatnimi dniami ma ten etap gdzie kiedy nie widzi mamy to mysli chyba ze wyparowalam na zawsze bo jest najpierw pojekiwanie, szloch, podkowka , placz nastepnie regularny wrzask z wielkimi krokodylimi lzami.. Rozczula mnie to strasznie i najchetniej od razu wzielabym go na rece i alzila z nim ( wczoraj juz zmywalam z nim na jednym reku nawet naczynia) no ale takim sposobem to nigdy nic nie zrobie kolo siebie ani dla siebie a 24h na dobe bede chodzila w pizamie bez sniadania , makijazu a o toaletowej potrzebie bede mogla zapomniec..

Karolka spoznione gratulacje z okazji slubu .. 🙂!

Danusia nawet nie wiedzialam ze robia takie cuda, ciekawe ile w tym prawdy a ile po prostu lukru.. 🙂

No i 100 lat dla Igorka oczywiscie ! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igorek bardzo dziękuje :*

Wczoraj Młody zasnął grubo po 22, więc myślałam że pierwsza pobudka na jedzenie się przesunie. ale gdzie tam. Nie dość, że była o normalnej porze, to zaserwował mi jedną dodatkową 😮 A rano oczywiście o 6 już był wyspany 🤢

Aneciia to Ty nie wiesz, że do toalety się chodzi z dzieckiem w bujaczku? 😁 Mnie to już nie dziwi i stało się zupełnie normalne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oh igorek juz pol roku ma 🙂 ale to nasze towarzystwo szybko dorasta, pol roku to jak chwila, , 🙂

oh tak gadacie o chrzcinach a my jeszcze nic nie organizujemy , musze sie wkoncu wziasc za to i cos zaczac zalatwiac ,

co za paskudna pogoda bleeeeeeeeeee, juz chyba z 4dni na spacerze nie bylismy , i tak siedzimy jak w wiezieniu, che juz sloneczko i z 20stopni ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA IGORKA 😘
to widze dziewczyny,ze u mnie takie nocki ciezkie,za to w ciagu dnia moge naprawde duzo zrobic,poczawszy od zostawienia malego samego(na elektronicznej niani oczywiscie) zebym mogla wyjsc z psem do ogrodu,na zalatwieniu swoich potrzeb,konczywszy na sprzataniu mieszkania i myciu garow. poprostu wkladam malego do hustawki,badz luzeczka i dzialam,a on zazwyczaj sam sie soba zajmuje 😉 i nawet bym powiedziala,ze jak mnie nie widzi to jest spokojniejszy,bo jak mnie zobaczy to wymusza wziecie na raczki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewela chyba musze Cie zmartwic.. 🙂 MOj synek do tej pory byl dokladnie taki jak opisujesz swojego.. Moglam spokojnie wyjsc z psem , zostawic go w lozeczku a on sie zajmowal soba, rano dawal mi duzo czasu na to zebym spokojnie ogarnela sie, zjadla sniadanie, umyla glowe, wysuszyla i nawet zrobila makijaz , potem dopiero domagal sie troszke uwagi .. Niestety ostatnio cos mu sie odwidzialo:P Oby to byl tylko moj synek a twoj pozostal aniolkiem dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko nawet nie strasz.. 😁 moj pierwsze 2 msc zycia domagal sie duzej uwagi,bo calymi nocami (bo w dzien spal) kazal sie nosic..licze na to,ze swoje juz wynosilam hehe..choc ma teraz gorsze dni,gdzie kaze sie nosic i jest marudny,ale to zazwyczaj jak jest spiacy..wtey go usypiam,i po przebudzeniu jest grzeczniutki 🙂
A czy wasze dzieciaczki tez sie co chwile przewracaja na brzuszek?
moj to na okraglo,nawet w nocy,i zaraz placze bo jest mu nie wygodnie,wiec ja go na plecki,a on z powrotem na brzuszek i tak w kolko. nawet przy zmianie pieluszki,co chwila laduje na brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No a moj nam oszczedzil chyba wszystkich dolegliwosci maluszkowych , kolek , brzuszka bolacego, kupek itp i moze teraz dlatego nam sie taki dziwny wydaje jak troszke pomarudzi .. Przyzwyczial nas do grzecznego SIEBIE:P

Moj to leniuch , wiem ze umie ale on woli sie wyginac na boki bardziej, chociaz lubi lezec na brzuszku i bawic sie .. Za to na przewijaku jestem skopana ze az brzuch boli :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetko moja tek była bardzo grzeczna i godzinami potrafiła się sama sobą zając... W bukaczku potrafiła pół dnia spędzić a ja tylko zmieniałam zabawki i co chwilkę podchodziłam parę minut się z Nią pobawiłam poopowiadałam coś i dalej szłam robić swoje i tylko co jakiś czas pochodziłam i zagadywałam. Później bylo tak, że siedziała ale musiała mnie mieć w zasięgu wzroku i musiała gadać do niej, a raczej do czegokolwiek, żeby tylko głos słyszała 🙂 A teraz jest coraz gorzej... Wmawiam sobie, że to przez ząbki 😜 przynajmniej jest na co zwalić 😉
I tak jak Nacudja napisała, chodzenie do toalety, poranny prysznic, makijaż itp. z Zuzką w łazience.... Leży w bujaczku a ja zajmuję się sobą 🙂 Czasami ma takie dni, że sama się sobą zabawi w łóżeczku czy bujaczku ale coraz rzadziej się to zdarza 😞

Ewelka u Zuzki to zależy z tym przewracaniem. Czasami co kładę na brzuch to ona w kilka sekund na pleckach i taką zabawę mamy a później przez kilka dni ani razu się nie obróci. A znowu z plecków na brzuszek zdarza się bardzo rzadko. Na boczki to często się obraca ale już na brzuszek to musi mieć dobry humor do tego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
to Ula na odwrót...z plecow na brzuch owszem zdarza sie, ale w odwrotna strone juz nie umie 😮 😁


a to u nas z brzucha na plecki późno zaczęła się przewracać bo może z miesiąc temu a odwrotnie bardzo szybko już nie pamiętam dokładnie ale chyba jakoś niespełna 3m-ce miała. Co dziecko to inne umiejętności 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...