Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Deira- no wlasnie- wkoncu jak sama chce siadac to chyba sobie sama krzywdy nie zrobi... tyl;ko ze ona ma dopiero 3,5 miesiaca wiec stad moje obawy, bo gdyby miala z miesiac wiecej jak Twoja Natalka to by bylo co innego.

Dziewczyny- kupujecie dla dzieciaczkow spacerowke na wiosne? bo ja mam od siostry 3w1 i mnie wkurza- ciezkie to jak cholera, Olga juz dawno jezdzi w spacerowce rozlozonej na plasko bo z gondoli juz dawno wyrosla ale myslamam zeby kupic cos lzejszego co sie tez rozklada calkiem na plasko, no ale jak czytam opisy to niektore waza ponad 10 kg, to chyba duzo na spacerowke???? co myslicie??? parasolke bede miec po synku siostry, no ale na takie cos to napewno jest za mala bo taki maluszek to przeciez potrzebuje jeszcze pospac na spacerze a na siedzaco to chyba ciezko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira- no wlasnie- wkoncu jak sama chce siadac to chyba sobie sama krzywdy nie zrobi... tyl;ko ze ona ma dopiero 3,5 miesiaca wiec stad moje obawy, bo gdyby miala z miesiac wiecej jak Twoja Natalka to by bylo co innego.

Dziewczyny- kupujecie dla dzieciaczkow spacerowke na wiosne? bo ja mam od siostry 3w1 i mnie wkurza- ciezkie to jak cholera, Olga juz dawno jezdzi w spacerowce rozlozonej na plasko bo z gondoli juz dawno wyrosla ale myslamam zeby kupic cos lzejszego co sie tez rozklada calkiem na plasko, no ale jak czytam opisy to niektore waza ponad 10 kg, to chyba duzo na spacerowke???? co myslicie??? parasolke bede miec po synku siostry, no ale na takie cos to napewno jest za mala bo taki maluszek to przeciez potrzebuje jeszcze pospac na spacerze a na siedzaco to chyba ciezko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fakt, Olga jest miesiąc młodsza, zapomniałam o tym. To może lepiej jednak narazie jeszcze ukrócić jej zapędy do samodzielnego siadania, przynajmniej na te 4 tygodnie 🙂
A co do spacerówki, to ja już powoli myślę o przeniesiu Natalki do spacerówki, bo do gondoli to prawie na wcisk ją wkładam 😁 A jeszcze jak jest w kombinezonie to główką i stópkami dotyka ścianek gondoli. Nasza spacerówka waży właśnie ponad 10 kilo 🤢 Ale poza wagą jestem z niej zadowolona, więc kupię dopiero na lato "parasolkę", bo jak pojedziemy do Zakopca, to łatwiej nam będzie z taką lekką "parasolką" chodzić choćby po Kościeliskiej 🙂

Tylko nie wiem jaką tą parasolkę kupić, bo nie chcę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy a z drugiej strony chciałabym aby było to solidne, ale dość lekkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja już mam upatrzoną dość dawno spacerówkę casualplay s4 czarną z różową "wkładką" w miejscu siedziska 😆 Bardzo mi się spodobała kiedyś w parku jak jeszcze w ciąży byłam i aż podeszłam do laski i spisałam model 🙃
Mój powiedział, że jemu się tak dobrze prowadzi wózek implast który mamy, że on wcale nie chce kupować nowego... A poza tym teraz mamy w kolorze czerwonym a to miłośnik Ferrari... Jak leci F1 w tv to ja wtedy si,ę nie odzywam albo wychodzę z domu bo tak się emocjonuje, że ja zawsze się z niego śmieję i później afera, że się nabijam... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ten wozek to taki wielofunkcyjny? ja myslalam bardziej takie cos http://allegro.pl/wozek-spacerowy-chicco-echo-spacerowka-w-wa-kolory-i3034091823.html typowo spacerowe
albo http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-greco-mirage-spacerowka-i3034071502.html bo chyba tak jak pisze Deira nie ma sensu wydawac nie wiadomo ile pieniedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my na razie nie kupujemy spacerowki, bo mam zamiar wozic Ulcie spacerowka z naszego 2 w 1. Super mi sie go prowadza poki co, a taka parasolke zawsze mozna kupic jak bedzie maly sprzet potrzebny. Z reszta nasz bebetto do ciezkich nie nalezy, wiec na razie styknie 🙂 Ula ciagle wyrywa sie do siadania, nawet na lezaczku podpiera sie lokciami i plecki ma w powietrzu 😁 dzis na chwilke ja sadzalam to bardzo byla tym zdziwiona i zainteresowana, tylko ze na razie sama nie usiedzi oczywiscie, bo leci do przodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia jak ja Zuzkę przytrzymam to też usiedzi kilka, kilkanaście minut ale sama jak ją posadzę bez podpórki i bez podtrzymania to kilka sekund i na boczek 🙂
Ten casualplay co ja chcę kupić to sama spacerówka. Można też wpiąć fotelik samochodowy bo ma taką funkcję ale ja chcę samą spacerówkę 🙂 Danusia mój brat ma ten GRACO co wkleiłaś linka i odradzam!!!! Kupili nową spacerówkę bo ten niewygodny. Jak chcesz używany to z chęcią Ci go sprzedadzą haha 😉 A tak na poważnie to jest fatalny w prowadzeniu, strasznie sztywny i jak lekko nierówne podłoże to koła skręcają i wózek nie idzie prosto tylko minimalnie skręca i trzeba solidnie manewrować-nadaje się jedynie na gładziutkie chodniki. I z tego co kojarzę /ale tego do końca nie jestem pewna/ to ona się nie rozkłada całkowicie do tylko na półleżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A teraz Zuzka wozi się taką furą 😉
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.tanimarket.pl/photo/implast_driver.jpg&imgrefurl=http://www.forum.alewozki.pl/t38-Implast-4xl.html&h=511&w=433&sz=165&tbnid=vzC59J1dntwERM:&tbnh=90&tbnw=76&zoom=1&usg=__e0WP2ecAZ4R1YM-sNzBazZtbpzY=&docid=EiXs9N29Pz8dUM&hl=pl&sa=X&ei=PGcmUezbMsnStAa5xYCIDQ&ved=0CDEQ9QEwAg&dur=517
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa to takiego nie chce 🙂 dzieki Ania! jeszcze bym go kupila 😁 sprobowalam ja posadzic bez podporki to usiedziala prawie 2 minuty i do przodu poleciala, wiecej jej tak nie bede sadzac bo rzeczywiscie na kregoslup moze byc nie dobre, no nic musi wytrzymac jeszcze z miesiac poltora na pollezaco: tylko w takiej pozycji ciezko ogladac wszystko i sie denrewuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już Zuzki nie karmię na półleżąco bo jest wrzask. Albo całkiem na leżąco tylko podusia pod główkę lub klin albo w leżaczku.
Danusia jak Zuzka ma oparcie za pleckami to wysiedzi długo ale ja jeszcze ze wzgl. na kręgosłup nie sadzam. Poczekam jeszcze z miesiąc i jak będzie miała ponad 5 m-cy to wtedy. Lepiej poczekać niż zrobić krzywdę dziecku. Ja mam dość duże problemy z kręgosłupem i często się budzę w nocy z bólem i nie chcę żeby Zuza się tak w przyszłości męczyła jak ja (chociaż ja tych problemów nie mam od tego, że mama mnie sadzała 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bez podporki posadzilam ja tylko raz i wysiedziala te dwie minuty prawie , no ale jak lezy w lezaku i sama sie podnosi to co poradze? moze takie cwiczenia sa potrzebne, a z podporka np na kolanach moglaby siedziec caly czas, postaram sie jakos ostudzic jej zapedy 🤔 jak klade ja na brzuchu to probuje sie odpychac na przemian nogami jakby chciala raczkowac 🤪 ale nie przesuwa sie wiec sie denerwuje zaczyna jeczec i obraca sie na plecy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania a Zuzka jeszcze jezdzi w tym malym foteliku samochodowym co mozna przypiac do wozka? bo ten nasz niby do 9 kg a juz o tygodnia w szafie bo Olga w kurtce sie w nim nie miesci juz 😮 ostatnio jak bylismy u znajomych to darla sie cala droge bo nie lubi byc scisnieta, dalismy ja do nowego to siedzi spokojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki, allle tu dużo ciekawych tematów...
Gofer, bardzo Ci współczuje przeżyć, ten zanik na pewno przez stres i pewnie słabiej sie odżywiałaś jak zajmowałaś się Piotrusiem. Teraz już musi być tylko lepiej: 3maj się ciepło 😘
Deira, Twoja historia mnie również bardzo wzruszyła... U mnie może nie jest to w takim stopniu jak u Ciebie czy Iwci, ale też często mam dość bo mój M wraca zmęczony z pracy i nie chce się zajmować Asia, a ja muszę wszystko... Pranie, sprzątanie, gotowanie i opieka nad Asią... Czasami mam dość i poprostu po karmieniu Asi wychodzę sama na spacer a on musi wtedy się zająć małą... Może to okropne ale inaczej bym powiedziała za dużo... Niedługo może tak się stać że wybuchnę, ale jeszcze mam siłe 🙂
Odnośnie jedzenia to ja Asi dalam przez 3 dni same jabłuszko i było ok 🙂 a wczoraj i dziś dałam jabłko + marchewkę i jest ok, tylko kupka taka bardziej gęsta 😁 ale Asi nic nie dolega. Zobaczymy jak będzie dalej...
Aniu Zuzka super na tych zdjęciach, czasami mam wrażenie tak jak Ty że jest podobna do Asi hehe 🤪
Deira fajna ta Twoja Natka 🙂 duża dziewczynka 🙂 jakie ma oczka duże 🙂
Danusiu, ja ma wózek 2w1 http://www.google.pl/search?q=magnum+baby+lux+2+w1&hl=pl&safe=active&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pm4mUerrLamN4gSpyICoBw&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1600&bih=775#imgrc=yoj0Y_oq54kiSM%3A%3BBgXPeev4h7CkNM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.raf-pol.com.pl%252Faukcja%252Ffoto%252Fnowyfenix%252Fgratisy3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Fraf-pol-wozek-fenix-2w1-chrom-skora-gratisy-i2935588942.html%3B600%3B545 ale jest bardzo ciężki i muszę pomyśleć nad spacerówką na lato 🙂 na wiosnę sie przemęczę ale w lato musowo 🙂
Aniu ta spacerówka o której piszesz super, ale też pewnie sporo kosztuje taka wypasiona 😁 odnośnie tego GRACO to potwierdzam to co piszesz u mnie ciotka ma taki i odradzała 🙂
Apropo siedzenia, u mnie Asia pręży się podnosi,jak łapię ją za rączki to już siada super, ale narazie trzymamy ja na kolanach półleżącą a jak ją karmię jabłuszkiem to sadzam do wózka i na pierwszym poziomie sobie siedzi i wcina 🙂 bez trzymania jej nie sadzałam jeszcze w poniedziałek będę u neurologa to zapytam sie od kiedy sadzać idt 🙂
Dziś byłam na pobraniu krwi i Asia nawet nie poczuła kiedy była pobrana 🙂 ale pobierana była z paluszka 🙂 Dziś też byłam w pracy i wszyyyystkie ciotki ją wynosiły hehe, Asia była przeszczęśliwa ale jak wróciłyśmy do domu to padła że nawet rozbierając jej nie obudziłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja w foteliku samochodowym też już ledwo się mieści, a on podobno do 13 kg. Ale moja ma na pewno ponad 70 cm już i waży tak mniej więcej 7500 g (wg mojej domowej wagi). Trochę przystopowała z przybieraniem na wadze ostatnio a idzie w długość 🙂

Aniu, a Twoja Zuzia to długa chudzinka 😁 Będzie z niej modelka 😁

Ja z moją idę na szczepienia 28 lutego to dowiem się dokładnie ile mierzy i waży 🙂

A taką lekką spacerówkę to musimy kupić przed wyjazdem w Tatry, bo jak sobie wyobrażę, że do samochodu pakujemy łóżeczko turystyczne, tego X-landera, do tego ciuszki i kosmetyki Małej, fotelik samochodowy, to nie ma już miejsca na nasze walizki 😁

Ja już mówię Wam dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia jeździ w zwykłym foteliku do 13 kg i jest spoko 🙂 lubi w nim siedzieć 🙂 waży ok 7000 g ale nie wiem ile mierzy, u mnie w przychodni nie chcą jej zmierzyć muszę sama pokombinować i sprawdzić z ciekawości, ale pewnie z 70 juz ma 🙂 bo body 68 są w kroku na syk 😮 a rękawy długie hehe Śpiochy i pajace zakładam już na 74 bo w stopy ma ciasno w 68 hehe długas jeden 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...