Skocz do zawarto艣ci

Aborcja...wasze zdanie. | Forum dla mam


Kasiula_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Trudny temat budz膮cy wiele kontrowersji.
Czy jeste艣cie zagorza艂ymi przeciwniczkami??
[color=blue]czy dopuszczacie aborcj臋 w niekt贸rych przypadkach [gdy jest wynikiem gwa艂tu, gdy istnieje ryzyko wyst膮pienia ci臋偶kiej choroby dziecka, gdy istnieje zagro偶enie dla zycia matki??[/color]
czy uwa偶acie,偶e jest to wy艂膮cznie sprawa osobista kobiety??
[color=red][/color]
mam nadzieje,ze nie b臋dzi臋 to temat do k艂贸tni....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
W niekt贸rych przypadkach niestety ale powinna by膰 legalna aborcja ,poniewa偶 wiele matek (o ile mo偶na je tak nazwa膰) zachadz膮 w niechcian膮 ci膮偶臋 i potem co wyrzucaj膮 dzieci ,zabijaj膮 je pozbywaj膮 si臋 ich jak 艣mieci zapominaj膮c o tym ,偶e to jest niewinna istotka kt贸ra niczemu nie jest winna .

Sama pewnie nie podda艂a bym si臋 aborcji ....

takie jest moje zdanie na ten temat 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
magda123 napisa艂(a):
W niekt贸rych przypadkach niestety ale powinna by膰 legalna aborcja ,poniewa偶 wiele matek (o ile mo偶na je tak nazwa膰) zachadz膮 w niechcian膮 ci膮偶臋 i potem co wyrzucaj膮 dzieci ,zabijaj膮 je pozbywaj膮 si臋 ich jak 艣mieci zapominaj膮c o tym ,偶e to jest niewinna istotka kt贸ra niczemu nie jest winna .

Sama pewnie nie podda艂a bym si臋 aborcji ....

takie jest moje zdanie na ten temat 馃檪


i uwa偶asz,偶e taka osoba,bo nie nazwe jej matka...powinna podda膰 si臋 aborcji???
-a co jest winne dziecko,kt贸re ono ma w sobie??
a kobieta kt贸r膮 zgwa艂cono ???
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
no w艂a艣nie Kasia jestem tego zdania ,偶e mog艂a usun膮膰 a nie nie potem je sama zabija膰 a je艣li kobiete zgwa艂cono ? nie wiem ka偶da kobieta powinna sama decydowa膰 czy chce usun膮膰 czy urodzi膰 i odda膰 do adopcji ,ja bym chyba nie potrafi艂a ani jednego ani drugiego zrobi膰


a dziecko nigdy nie jest winne bo skoro je urodzi艂a to da艂a ,偶ycie ale chyba nie po ty by je mu potem odebra膰 .Dlatego w niekt贸rych sytuacjach jestem za aborcj膮
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Faktycznie kontrowersyjny temat.Coz,jesli chodzi o sytuacje,gdy kobieta jest zgwalcona,badz tez wiadomo,ze urodzi chore,niepelnosprawne dziecko,to powinna miec prawo wyboru.Nie mniej jednak jestem wielkim przeciwnikiem stosowania aborcji jako metody antykoncepcji.Kazda kobieta idac do lozka powinna pamietac o tym,ze moze zajsc w ciaze i wtedy wlasnie powinna sie zabezpieczyc..A jesli nawet zajdzie w ciaze,to nie trzeba od razu usuwac.Mozna je przeciez oddac do rodziny adopcyjnej.Malo jest takich rodzin,ktore marza o dziecku a nie moga go miec?
A jesli chodzi o aborcje przy gwalcie czy chorobie dziecka to latwo jest nam powiedziec,ze bym sie nie zdecydowala..Ale prawda jest taka,ze nigdy zadna z nas w takiej sytuacji nie byla i dlatego latwo jest powiedziec,ze ja napewno nie..Ale pewnie gdyby sie taka tragedia przytrafila,to pewnie zaczeloby sie nieco inaczej myslec
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

No temat drazliwy...
Ale MOJE zdanie w tym temacie jest takie ...
Mam przyklad... Kumpela w 6miesiacu - 馃槻 dowiedziala sie ze dzidzia jest bez nozek, raczki i zoladeczek na na wierzchu... co miala zrobic????? niestety usunela.
I w takich skrajnych przypadkach usprawiedliwiam to.

W gwaltach hm tez zalezy bo niektore kobiety rodza dzieci i dawaja do adopcji gdzie trafia do takich rodzin ktore o dzieci staraja sie wiele lat.

A tez przyklad kobiety ktora swoje sdrowie poswiecila dla dizecka? pamietacie? grozila jej slepota...

co Wy byscie zrobily w zagrozeniu Waszego zycia?

Dla mnie absolutnie na NIE! jest w przypadku kiedy kobieta z sama z siebie tak decyduje bo nie chce dziecka bo facet ja rzucil czy inne bochomazy!

Usprawiedliwieniem sa dla mnie choroby dziecka....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Zamiast g艂o艣no krzycze膰 o aborcji w Pl politycy powinni krzycze膰 o tym jak ustrzec si臋 przed niechcian膮 ci膮偶膮. Dopuszczam aborcj臋 jedynie w takich przypadkach o jakich napisa艂a Ania. Skrajnych chor贸b maluszka. Co do gwa艂tu czy zagro偶enia 偶ycia....艁atwo gdyba膰 kiedy nie prze偶ywa si臋 tego samemu. I na dzie艅 dzisiejszy nie wiem na co bym postawi艂a. Na prawd臋 nie wiem....Gwa艂t...Winny jest sprawca. Ale nie dziecko. Poza tym to dziecko by艂o by te偶 w po艂owie mn膮. Ale chyba ka偶da z nas musia艂a by sobie odpowiedzie膰 czy to dzieci膮tko nie zostanie namacalnym dowodem na to co nam wyrz膮dzono? Czy umia艂y by艣my traktowa膰 je jak dziecko, kt贸re zjawi艂o si臋 w naszym 偶yciu w bardzo drastyczny spos贸b, ale jest nasze i kochamy je? Czy mo偶e patrz膮c na nie wini艂y by艣my je za to, 偶e w ka偶dej sekundzie przypomina wyrz膮dzone z艂o? Decyzja jest ci臋偶ka. Poza tym trzeba te偶 pami臋ta膰 , 偶e prawie ka偶da z nas jest zwi膮zana z kim艣 na sta艂e. I nawet je艣li my chcia艂y by艣my pokocha膰 to dziecko to co z naszym partnerem.
Tak samo zagro偶enie naszego 偶ycia. Z jednej strony mi艂o艣膰 matki. Pe艂na po艣wi臋cenia i wyrzecze艅. Ale z drugiej strony zobowi膮zanie wobec dzieci kt贸re ju偶 posiadamy i os贸b, kt贸re kochamy i kt贸re nas kochaj膮. Nie da si臋 ot tak sobie strzeli膰, 偶e jestem na tak czy na nie. Za du偶o czynnik贸w ma wp艂yw na podj臋cie takich decyzji. Stanowczo na nie jestem jedynie w przypadkach jak ju偶 kt贸ra艣 napisa艂a stosowania aborcji jako antykoncepcji.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem dowodem na to,ze i lekarze czasem sie myla.Moja mama urodzila mnie majac 40 lat.Gdy lekarz wykryl u niej ciaze to natychmiast kazal jej ja usunac,bo twierdzil,ze albo mama albo ja tej ciazy nie przezyje.Tlumaczyl jej,ze ma juz 3 dzieci i ze po co ryzykowac.Ona jednak uznala,ze nie jest w stanie zabic swojego dziecka i co ma byc to bedzie.Obie porod przezylysmy.Urodzilam sie z wada serca,ale jak skonczylam 8 lat to juz sladu po tym nie bylo.Teraz sama jestem szczesliwa mama i wiem,ze nie potrafilabym ciazy usunac,bo zawsze jest taka nadzieja,ze moze lekarz sie mylil.A moja coreczka niestety babci nie poznala,bo odeszla od nas 2 lata temu.Ale ku jej pamieci moje malenstwo ma drugie imie po mojej mamie 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Drugim przykladem jest moja kolezanka Patrycja i jej synek Paskal.W ciazy okazalo sie,ze jej pepowina nie jest calkiem drozna i ze maly nie rozwija sie prawidlowo.Raz w tygodniu miala usg,lekarze twierdzili,ze maly nie ma nozek i z pewnoscia urodzi sie z zsepolem downa.Kazali jej ciaze usunac,ale ona sie nie zgodzila.Przy nastepnych usg bylo juz tylko gorzej,lekarze wykrywali ciagle nowe choroby,az w koncu stwierdzili,ze mamy i tak nie przezyje wiec po co to ciagnac.Ona dalej byla nieugieta.Paskal urodzil sie w 38 tygodniu.Lekarze byli zdziwieni,ze ma nogi.Mial 42cm i wazyl tylko 1,5kg.Przez ta pepowine mimo zastrzykow z hormonami mial problemy z oddychaniem.Reanimowano go 5 razy-najdluzsza przerwa w oddychaniu trwala 8minut...Pierwsze 3 miesiace zycia spedzil w szpitalu w inkubatorze podlaczony pod rozne maszyny.Dzis Paskal ma 3 lata,jest zdrowym,wesolym chlopcem,nie ma zespolu downa,nie jest opozniony i nikt by nawet nie pomyslal,ze kiedys mial takie problemy.Nie mowie,ze zawsze lekarze sie myla,ale te dwa przypadki daja naprawde wiele do myslenia
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Buterfly w UK wszelkie metody antykoncepcyjne sa za darmo,wlasnie dlatego,zeby uniknac niechcianych ciaz.Sa nawet specjalne poradnie,gdzie nie trzeba sie rejestrowac i od razu cie przyjmuja i mozesz z pomoca specjalistow wybrac najbardziej odpowiednia dla ciebie metode antykoncepcji.Bardzo fajna sprawa
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

MonisiaD napisa艂(a):
Buterfly w UK wszelkie metody antykoncepcyjne sa za darmo,wlasnie dlatego,zeby uniknac niechcianych ciaz.Sa nawet specjalne poradnie,gdzie nie trzeba sie rejestrowac i od razu cie przyjmuja i mozesz z pomoca specjalistow wybrac najbardziej odpowiednia dla ciebie metode antykoncepcji.Bardzo fajna sprawa


no wlasnie a w PL...eh szkoda gadac....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak najbardziej jestem przeciwna aborcji... lepiej dzieci膮tko odda膰 do adopcji, bo wiele par nie mo偶e mie膰 dzieci, a noworodek zawsze znajdzie dom...
Jestem w stanie zrozumie膰 aborcje je艣li dzidzia jest mocno chora, wtedy 偶eby nie cierpia艂a w 偶yciu... w innych przypadkach nie... nawet po gwa艂cie, je艣li ofiara zachodzi w ci膮偶臋 lepiej dziecko odda膰 ni偶 usun膮膰... ono niczemu nie jest winne...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

samantka napisa艂(a):
Jak najbardziej jestem przeciwna aborcji... lepiej dzieci膮tko odda膰 do adopcji, bo wiele par nie mo偶e mie膰 dzieci, a noworodek zawsze znajdzie dom...
Jestem w stanie zrozumie膰 aborcje je艣li dzidzia jest mocno chora, wtedy 偶eby nie cierpia艂a w 偶yciu... w innych przypadkach nie... nawet po gwa艂cie, je艣li ofiara zachodzi w ci膮偶臋 lepiej dziecko odda膰 ni偶 usun膮膰... ono niczemu nie jest winne...

ja kiedy艣 ogl膮da艂膮m zdi臋cia z aborcji,i opisy...to straszne co robi膮 z t膮 ma艂膮 ju偶 istotk膮...
uwa偶am 偶e aborcja na 偶yczenie bo "nie chce dziecka" lub "nie umieli艣my si臋 zabezpieczy膰" powinna by膰 zakazana!
Nie chce taka dziecka to niech urodzi i odda np.do okna 偶ycia.,bo jest wiele rodzin kt贸re nie mog膮 mie膰 dzieci mimo ogromu mi艂o艣ci w sobie.
ale na temat ci膮偶y z gwa艂tu si臋 nie wypowiem,bo nie wiem jak ja bym si臋 zachowa艂a,ja,m贸j m膮偶,jak by to wp艂yn臋艂o na nasze 偶ycie??
trzeba bra膰 wszystko pod uwage,艂atwo nam wyrazi膰 si臋 przeciw,skoro nas to nie dotyczy bo nasze maluchy s膮 zrodzone z mi艂o艣ci,ale trzeba te偶 postawi膰 si臋 w miejscu kobiety zgwa艂conej.
My czu艂y艣my jak ro艣nie w nas ma艂e szcz臋艣cie,my艣la艂y艣my do kogo b臋dzie maluszek podobny itp.
a taka kobieta co mo偶e czu膰??
co do chorego p艂odu,uwa偶am 偶e te偶 powinna by膰 to decyzja rodzic贸w,bo cz臋sto nie kt贸rych nie sta膰 na leczenie chorego dziecka,lub te dziecko cierpi w b贸lu wraz z rodzicami kt贸rzy nie wiedz膮 jak mu pom贸c....
dla tego te偶 uwa偶am 偶e aborcja na w艂asne widzi mi si臋 "NIE"
aborcja z gwa艂tu "TO JU呕 POWINNA BY膯 DECYZJA ZGWA艁CONEJ KOBIETY"

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj, kontrowersyjny temat...
I w zasadzie temat - rzeka.

Generalnie jestem przeciwniczk膮 aborcji. Ale polskie prawo zak艂ada 3 wyj膮tki.
1. Ci臋偶ka choroba lub kalectwo dziecka. Jestem piel臋gniark膮 i wiele razy opiekowa艂am si臋 niemowl臋tami czy noworodkami, kt贸re ze wzgl臋du na chorob臋 nagle "traci艂y" rodzic贸w. I powiem Wam, 偶e jest w szpitalach zauwa偶alna pewna zasada: im bardziej chore dziecko, tym rzadziej pojawiaj膮 si臋 u niego rodzice. Przykre, ale prawdziwe. Czy to wynika z braku pieni臋dzy na leczenie? W膮tpi臋. Bardziej z l臋ku i bezsilno艣ci. I chyba troszk臋 z egoizmu. Cho膰 nie znaj膮c sytuacji - trudno kogo艣 ocenia膰... Mo偶na stwierdzi膰 "po co mi to?" i zostawi膰 dziecko w szpitalu, nie interesuj膮c si臋 nim, albo usun膮膰 ci膮偶臋 i mie膰 "problem z g艂owy". Mo偶na te偶 zmierzy膰 si臋 z tym, co nam przyni贸s艂 los. Prawda jest taka, 偶e zachodz膮c w ci膮偶臋 nigdy nie mamy gwarancji, 偶e dziecko urodzi si臋 zdrowe. Dla jednego przyczyn膮 ch臋ci usuni臋cia ci膮偶y mo偶e by膰 wykrycie zespo艂u Downa u dziecka, dla innego tak膮 przyczyn膮 mo偶e by膰 rozszczep kr臋gos艂upa, wada serca czy niedorozw贸j n贸偶ek. Dla mnie kryterium jest jedno. Je偶eli dziecko jest chore, ale da si臋 je wyleczy膰 (wada serca), lub te偶 jest chore, ale mo偶e w miar臋 prawid艂owo funkcjonowa膰 w spo艂ecze艅stwie (czy na w贸zku inwalidzkim, czy te偶 z zespo艂em Downa) - w og贸le nie bra艂abym pod uwag臋 aborcji. Ale je偶eli bym si臋 dowiedzia艂a, 偶e moje dziecko ma niewydolno艣膰 nerek, wad臋 serca, rozszczep podniebienia, wodog艂owie itp., to nie wiem, co bym zrobi艂a. Najprawdopodobniej i tak bym si臋 na aborcj臋 nie zdecydowa艂a, ale pewno艣ci nie mam...
2. Gwa艂t. Tutaj uwa偶am, 偶e kobieta zgwa艂cona powinna mie膰 prawo do decyzji. Zrozumia艂abym ch臋膰 usuni臋cia ci膮偶y. I bardzo podziwia艂abym kobiet臋, kt贸ra mimo wszystko zdecydowa艂aby si臋 urodzi膰 dziecko. A czy by je wychowywa艂a, czy odda艂a do adopcji, to ju偶 sprawa drugorz臋dna. Dziecko by 偶y艂o, a to jest dla mnie najwa偶niejsze... Ca艂kiem niedawno rozmawia艂am z moim m臋偶em na ten temat. Powiedzia艂, 偶e dziecko nie jest niczemu winne, wi臋c on by si臋 sk艂ania艂 ku donoszeniu ci膮偶y. Ja chyba te偶. Ale, tak jak w poprzednim punkcie - pewno艣ci nie mam...
3. Zagro偶enie 偶ycia lub zdrowia matki. Tutaj r贸wnie偶 nigdy nie mamy pewno艣ci, czy si臋 co艣 nie wydarzy nawet podczas porodu. Ale je偶eli kobieta ma pewno艣膰, 偶e je偶eli zajdzie w ci膮偶臋, to straci wzrok itp. i nie chce mie膰 wi臋cej dzieci, to niech si臋 po prostu zabezpiecza tak, aby tych dzieci nie mie膰. Ja np. mam spor膮 wad臋 wzroku. Przed ci膮偶膮 mia艂am -5,25, po ci膮偶y mam -6,75 dioptrii. Czyli r贸偶nica spora. I teraz mam wyb贸r: albo robi臋 wszystko, 偶eby po raz kolejny nie zachodzi膰 w ci膮偶臋, albo zachodz臋 w ci膮偶臋 ze 艣wiadomo艣ci膮, 偶e wzrok na pewno mi si臋 jeszcze bardziej zepsuje. Na chwil臋 obecn膮 chc臋 mie膰 jeszcze dzieci, nawet kosztem wzroku. Mog艂abym wi臋c napisa膰, 偶e jestem przeciwniczk膮 aborcji w tym przypadku. No ale... ci膮偶膮 pozamaciczna to te偶 jest zagro偶enie 偶ycia matki. I dziecka. I rutynowym zabiegiem jest przecie偶 w艂a艣nie aborcja, bo innej opcji nie ma. Wi臋c w tym przypadku jestem "za" aborcj膮.

Wi臋c nie wszystko jest takie czarne lub bia艂e. S膮 r贸偶ne sytuacje, r贸偶ni ludzie.
Wiem jedno: na pewno jestem przeciwniczk膮 aborcji na 偶yczenie, "bo tak b臋dzie wygodniej". Tego nigdy nie zrozumiem.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
tuska8 napisa艂(a):
no ja jestem przeciwniczk膮 aborcji.. nigdy w 偶yciu nie usun臋艂abym ci膮偶y!! Dla mnie to jest morderstwo!


tuska, no ale widzisz... w przypadku ci膮偶y pozamacicznej trzeba t膮 ci膮偶臋 przerwa膰. A to te偶 nic innego, jak aborcja. "Nigdy nie m贸w nigdy". Takiej sytuacji oczywi艣cie 偶adnej kobiecie nie 偶ycz臋, ale - zdarza si臋. Niestety do艣膰 cz臋sto 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

no ja wiem, 偶e niestety jak jest ci膮偶a pozamaciczna trzeba przerwa膰 ci膮偶臋.. niestety 馃槥 馃槥
ale ja m贸wi臋 o takiej aborcji typu.. Zebyy pozby膰 si臋 problemu..
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

tuska8 napisa艂(a):
no ja wiem, 偶e niestety jak jest ci膮偶a pozamaciczna trzeba przerwa膰 ci膮偶臋.. niestety 馃槥 馃槥
ale ja m贸wi臋 o takiej aborcji typu.. Zebyy pozby膰 si臋 problemu..

ja te偶 jestem przeciwniczk膮 aborcji,na 偶膮danie dla kobiet kt贸re po prostu nie chc膮 dziecka z w艂asnego "widzi mi si臋 "
ale uwa偶am 偶e ci膮偶a z gwa艂tu,czy bardzo chore dziecko,to ju偶 inna sprawa i tu kobieta powinna mie膰 prawo decyzji.
Tak samo w wypadku zagro偶enia zdrowia kobiety - i nie ma co pisa膰 "nawet jak bym mia艂a zagro偶one zdrowie to bym nie usun臋艂a" tylko pomy艣le膰 czy maj膮c jedno dziecko,i zachodz膮c w drug膮 ci膮偶e kt贸ra zagra偶a艂a by 偶yciu podje艂o by si臋 decyzje o urodzeniu dziecka,ryzykuj膮c 偶e pierwsze mo偶e straci膰 matke....
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Mo偶e przenie艣膰 ten w膮tek do dyskusji og贸lnej, tak 偶eby ka偶dy m贸g艂 to przeczyta膰, nie tylko zarejestrowane osoby ?

Wszystko co jest w tym dziale, czyli "tylko dla zarejestrowanych" widoczne jest wy艂膮cznie dla os贸b, kt贸re s膮 zalogowane. A w膮tek ciekawy...

Co Wy na to ?
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
nie!!! takie jest moje zdanie mimo iz pewnie wiele z was mnie skrytykuje, to nic. Aborcja to zabijanie czlowieka, a czlowiek jest od momentu poczecia. Jest tez przykazanie "Nie zabijaj" To nie jest wcale tak ze latwo mi sie mowi bo mam wspanialego i przede wszystkim zdrowego synka bo przezylam juz swoje. Nie chcialam o tym tutaj pisac bo po co ale jednak.... bylam juz w jednej ciazy, od poczatku problemy. Plamienia itd. poczatek 10 tyg. dowiedzialam sie ze cos jest nie tak ale dokladnie co to dopiero w 12 mi powiedza. Czakalam jak na szpilkach w koncu WYROK wada letalna czyli smiertelana a jesli maly wogole przezyje porod i jakims cudem uda mu sie przezyc bedzie roslinka. Malo tego zapewniali ze sama moge umrzec przy porodzie albo w trakcie ciazy bo zapelanie wewnatrzmaciczne szybko zaatakuje. KAZALI usunac ciaze dla wlasnego dobra a ja mialam wtedy 20 lat. Od poczatku bylam na nie. Zdecydowalam sie zaryzykowac nie dla samej siebie ale dla malego. Urodzil sie w 37 tyg. przez CC bo przy 10 cm rozwarcia lekarze stwierdzili ze jednak nie da sie go obrocic (byl ulozony poprzecznie) wpuchali rece podczas skurczow i go obracali. W koncu odkleilo sie lozysko ktore i tak bylo slabe. Byl chory ale nie tak bardzo jak mowili, zmarl ale ja mam czyste sumienie ze bylam w stanie poswiecic dla mojego synka zycie bo taki jest obowiazek mamy. Sama ledwo przezylam tak dla scislosci ale jemu dalam zycie i zabral je Bog a nie lekarze z mojej woli.

Wiec tak: zagrozenie zycia dziecka BYLO jestem na NIE
zagrozenie zycia mamy czyli w tym przypadku moje: jestem na NIE
a gwalt to sory ale nie jest dla mnie zadne wytlumaczenie oczywiscie mama moze miec traume i przezyc szok ale przeciez tak jak mowicie sa inne rodziny ktore z checia sie zaopiekuja malnstwem

Dzis po wielekim strachu w drugiej ciazy mam wspanialego synka i przede wszystki zdrowego!!!


aha - czym jest slepota matki w porownaniu z zabiciem dziecka?? bo nie bedzie miala jak wychowac dziecka?? Bo nie bedzie go widziala?? nie wierze ze kazdy czlowiek jest zwyrodnialy i nie pomoglby takie kobiecie w wychowaniu. A jesli mama umrze przy porodzie ? Taki jest obowiazek rodzica - chronic dziecko i dac mu zycie od chwili poczecia. Dziecko nie bedzie mialo mamy? Bedzie mialo - w niebie - a poki co jest tata, dziadki lub inne osoby ktore pomoga. Moja znajoma zmarla po porodzie a miala blizniakow, dziecmi zajeli sie wlasnie tata i dziadki i jakos sobie radza.

tak naprawde temat baaaardzo kontrowersyjy i jak to sie mowi "temat rzeka"... przeprasza jesli kogokolwiek urazilam
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A moje zdanie jest takie, ze zyjemy w czasach, gdzie jest TYLE srodkow i metod antykoncepcyjnych dostepnych, ze aborcja powinna byc tylko koniecznoscia albo opcja w trudnych przypadkach (np gwalt, zagrozenie zycia matki). W takich skrajnych przypadkach bylabym ostrozna z wydawaniem osadu na kobiecie, ktora zdecydowalaby sie na zabieg, bo nic nie jest ani tylko czarne, ani tylko biale - tylko zawsze gdzies po srodku i pomiedzy. Niestety jest duzo mlodych nieodpowiedzialnych ludzi, ktorym sie wydaje, ze aborcja to tylko taki zabieg rutynowy...jak za przeproszeniem zabieg usuwania niechcianych wlosow (sory za porownanie). Takie myslenie przedmiotowe i zero wycigania wnioskow - dla mnie to jest przerazajace.
Nie jestes dojrzala/-ly, to nie baw sie w doroslego. A jak chcesz sie bawic, to baw sie z glowa. Przykladowa prezerwatywa nie tylko chroni przed niechciana ciaza, ale rowniez chroni przed roznymi paskudnymi chorobami. Dla mnie ciaza = dziecko = czlowiek i to nie wazne, ktory to tydzien ciazy. Samo poczecie to dla mnie zycie - cud natury.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wiola masz racje i prawo do w艂asnego zdania,ale jak sama napisa艂a艣 to by艂o twoje pierwsze dziecko i nie ryzykowa艂a艣 wtedy osierocenia dzieci,co do gwa艂tu my艣le 偶e tylko kobieta kt贸ra to prze偶y艂a mia艂a by naj odpowiedniejsz膮 opinie o aborci z powodu gwa艂tu....
mo偶e jestem egoistk膮 ale nie wyobra偶am sobie by by艂o mi tak 艂atwo zaryzykowa膰,osieroci膰 c贸reczki, "bo przecie偶 maj膮 ojca i dziadk贸w" trzeba pami臋ta膰 偶e tatu艣 i dziadkowie to nie matka,kt贸ra kocha,i jest przy dziecku od dnia pocz臋cia,kt贸ra mimo wad i b艂臋d贸wv zawsze b臋dzie kocha艂a tak samo mocno.
a wy dziewczyny?? czy maj膮c teraz kilkuletnie,lub kilkumiesi臋czne maluchy tak odrazu pomy艣la艂yby艣cie "wrazie co dziadkowie s膮"??
ale dla os贸b kt贸re po prostu chc膮 pozby膰 si臋 problemu powinien by膰 kategoryczny zakaz aborcji.
tym bardziej 偶e pewnego dnia mog膮 po偶a艂owa膰 swojej decyzji,lub nawet w przeci膮gu 9 miesi臋cy pokocha膰 ma艂ego brzuszkowego lokatora... 馃檪

a i napomkne jeszcze co艣 co sam m贸j m. mi podsun膮艂,no wi臋c zauwa偶cie te偶 偶e wiele pisze "s膮 pary kt贸re zaadoptuj膮 dziecko"
owszem tylko dla czego nie zaadoptuj膮 tych dzieci kt贸re czekaj膮 w domu dziecka na now膮 mame lub tat臋??
I dla czego nie kt贸rzy dowiaduj膮c si臋 偶e dziecko jest owocem gwa艂tu,lub dzieckiem kogo艣 karanego rezygnuj膮 z tej adopcji??
wida膰 po tym 偶e nawet ci kt贸rzy chc膮 zaadoptowa膰 maluszka szukaj膮 "idea艂u" - a wi臋c co ma powiedzie膰 kobieta zgwa艂cona kt贸ra nie chce dziecka pocz臋tego w skutek gwa艂tu?? -( oczywi艣cie nie m贸wie o wszystkich rodzinach adpocyjnych bo s膮 rodziny kt贸re zajmuj膮 si臋 nawet chorymi dzie膰mi.)
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Pewnie powiele Wasze zdania ... Ja jestem za aborcj膮, ale w przypadku kiedy ci膮偶a jest wynikiem gwa艂tu lub gdy jest zagro偶eniem dla 偶ycia matki lub ich obojga - oczywi艣cie w tych przypadkach kobieta ma prawo dokona膰 wyboru, natomiast powinien zakaz aborcji z tytu艂u nieodpowiedzialno艣ci, czyli ups... zdarzy艂o si臋 i trzeba pozby膰 si臋 problemu lub u ma艂偶e艅stw, gdzie m膮偶 karze 偶onie usun膮膰 ci膮偶e, bo to jeszcze nie czas albo dla obojga wa偶niejsza jest kariera. W tych przypadkach s膮 2 wyj艣cia, mamy XXI wiek i jest full 艣rodk贸w antykoncepcyjnych, 偶eby zapobiec ci膮偶y albo urodzi膰 dziecko i odda膰 do adopccji, bo jest wiele par, kt贸re niestety nie maj膮 szans na posiadanie swojego potomstwa.

Mini i przyznam Tobie racj臋, 偶e faktycznie jak s艂yszy si臋 to jest niestety du偶o par, kt贸re chcia艂oby dzieci nie nazanczonych patologi膮, najlepiej 艣licznych i zdrowych, a pozosta艂e dzieci niestety pozostaj膮 nadal w domu dziecka trac膮c nadziej臋 na posiadanie rodzic贸w.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...