Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):

Kurde czy wasze dzieci tez ciagle w nosie dlubia????Ja juz nie mam sily do Julii-wiecznie palec w nosie i mama patrz,mam babola!!!Juz nie mam sily na nia krzyczec i jej prosic,bo tlumaczenie nic nie daje.Fuuuj


Ja jeszcze nie na tym etapie 😜 ale pamiętam, że jako dziecko nie tylko dlubalam ale i jadłam ☺️ i ktoś (mama lub babcia) powiedział mi, że te gile w brzuchu się odkładają i mi się nocami horrory śniły, że one mi rosły w górę i wychodziły ustami takie zasuszone i lekarz strzypcami je wyrywał 🤪

A DDA to jest Dorosłe Dziecko Alkoholika. Taki zespół różnych problemów emocjonalnych, z samoakceptacją, życiem w społeczeństwie, które powstały poprzez dorastanie w niestabilnym emocjonalnie domu, co było spowodowane alkoholizmem jednego bądź obojga rodziców (u mnie tylko ojciec pił).

MonisiaD napisał(a):
Aaa a co do takich testow,to ja nawet ich nie robie,bo jak mozna cie ocenic na podstawie kilku glupich pytan???


Ja to kiedyś poszłam do psychologa, ale trafiłam na oszusta. Jak mi się nie spodobał sposób prowadzenia wizyty zaczęłam szperać, znajomej która studiowała psychologię dopytywać się i dała mi jakąś stronę z rejestrem lekazry i okazało się, że go wnim nie ma. Wtedy zaczęła ona swoich profesorów wypytywać się, oni go sprawdzili i podobno miał jakieś tam pozwolenia na leczenie za coś tam odebrane. Nie znam się na tym, więc nie wiem jak to dokładnie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola patrzac na to co osiagnelas, to moim zdaniem mozesz byc z siebie dumna 😉 a problemy emocjonalne i brak samoakceptacji to hmmm, ktora z nas ich nie ma 😉 cycki do gory i stawiaj czola 😁

ja przez godzine mialam towarzystwo poslkiego pana, ktory ochrania nasza ekipe i byl tak przystojny, ze policzki to mi do tej pory plona 😁 i tak sobie siedzial i siedzial, a jak kurtke sciagnal to oczom mym ukazaly sie jakze piekne tatuaze i juz w ogole nie moglam sie powstrzymac od zerkania w jego strone. taki dzien dobroci dla mego oka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
haha Nusia Ty jestes piekna a mi smierdzi rano z buzi tak mi dziecko mowi jak sie chce przytulic,ze smierdze 🙃
i nie,jeszcze baboli nie wyciaga..


tez przez to przechodzilam 😁 i jeszcze jak piernie to wystawia dupke i mowi, zebym sprawdzila czy smierdzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak was tak czytam,to stwierdzam,ze mamy zabojcze dzieciaki 😁 Maja u nas jak Julia pierdnie to mowi prut,a fuj mama 😁 Cwaniara.Nusia corcia tylko tobie stwierdzila fakty.Dla mnie cudowne jest,ze codziennie bez powodu sie przytula i mowi,ze mnie kocha.To mi daje niesamowita energie.Karolina ty sie nie podlamuj,zobacz ile jeszcze babolowo-pierdowo-smierdzacych akcji przed toba 😁 Ide sie kapac i do pracy,bleee znowu poniedzialek.Jakby ktoras byla zainteresowana to w argosie sukienka ksieznkiczki jest na wyprzedazy,na urodzinowe party dla ksiezniczek juz bedzie.Wlasnie Piotrka z Michalem po nia wyslalam 😁
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3844775.htm
Ale ten czas zlecial.Az mi sie nie chce wierzyc,ze Michal w piatek juz sie wyprowadza,lol.Kiedy te 2 poprzednie tygodnie minely?Moze dlatego,ze jest u nas pon-pt i ze nie ma z nim problemow 🙂Kurde zabili mi cwieka.Bo za to,ze on u nas mieszka nie bierzemy zadnej kasy,chociaz chcieli nam placic.Dorzuca symboliczne 20f do jedzenia,bo dla wszystkich gotuje i mamy wszystko wspolne i tyle.wiem,ze oni sa w tak samo trudnej sytuacji jak my rok temu,dlatego chcielismy im pomoc bezinteresownie.Prace tez ma u Piotrka i jest zachwycony,mieszkanie od soboty tez juz beda mieli..I on mi dzis powiedzial,ze chca sie nam jakos odwdzieczyc i kupic cos fajnego Julii na urodziny w ramach podziekowania i mamy im cos wskazac. A mi glupio mi jakis prezent wybrac.Powiedzialam,zeby sobie podarowali,albo sami cos wybrali a oni dalej swoje..ze wola kupic cos,co ja wiem,ze sie mlodej przyda i spodoba i nie wiem co zrobic..pewnie zrzuce ten problem na Piotrka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry panienki,jak tam humorki od rana?Ja niedospana,ale to juz tradycja
Ja dzis caly dzien z Marysia jestem,siostry corka.Wlasnie jest na oddziale,doczekali sie w koncu tej operacji i za chwile beda jej migdaly wycinac.Nareszcie,po tylu miesiacach
A co do prezentu co pisalam wczoraj,to problem rozwiazany,Piotrek stwierdzil,ze znajdziemy jakis drobiazg i tyle 🙂
Karolina jak tam samopoczucie od rana?Mam nadzieje,ze juz lepiej niz wczoraj
Nusia pan ladny jeszcze wrocil?
Majka zeby umylas? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Karola, tak czytając Cie, doszłam do wniosku , ze mój Patryk jest takim przykładem DDA, chyba będę musiała z nim na ten temat porozmawiać (jeśli mi sie uda), może to coś pomoże ....
Och tak, nasze dziewczynki maja pomysły , hehe 🙂
A Marylka jest the best 😉
A nas? Cóż......jakoś ....
Martwię sie Kaya, ma jakieś problemy (emocjonalne?) nie mam pojęcia . Poważnie sie zastanawiam nad specjalista . Chociaż z drugiej strony zastanawiam sie, czy sobie czegoś nie wmawiam? nie przesadzam?
Pewne jej zachowania sa dla mnie naprawdę niepokojące i tak teraz zastanawiam sie, ze nawet chcąc to tu opisać , to nie mam pojęcia jak to zrobić , wiecie o co mi chodzi?
Jeżeli np napisze, ze panicznie boi sie suszarek w toaletach, gwizdka z czajnika i zbyt głośnych zabawek, wszelkich imprez z głośna muzyka ,itp... to może to brzmi zbyt niepokojąco ? Ale jej reakcje mnie niepokoją ( chowanie głowy , kulenie sie .....) ehhhh, dużo by pisać . To sie trochę wygadalam , a może macie jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉
Kaska moze Kaya jest wrazliwa na halasy. ale jezeli ciebie to niepokoi to moze zasiegnij opini specjalisty, bo bedziesz sie zamartwiac.
ja mam o 11 rozmowe z hr bo chca nam godziny pozmieniac. dostali prykaz odgorny, ze ktos ma siedziec na recepcji do 22:30 ze wzgledow bezpieczenstwa i sami nie wiedza jak to zrobic. a mnie juz nerw trafia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrażliwość na hałas ? Może tez , ale ja to widzę raczej jako problem emocjonalny , raczej problem ze zsocjalizowaniem sie z otaczającym światem . Ona zawsze najlepiej sie czuła ( od niemowlęctwa ) w swoim domu, tylko z mama i tata . Wtedy raczej wszystko jest ok. Bawi sie, jest kreatywna... Wyrasta na straszna egoistke , wszędzie musi być pierwsza, łącznie z wejście i wyjściem z domu, jeśli nie - jest awantura, histeria .....w szkole były występy w piątek - cały czas siedziała naburmuszona i nie brała w niczym udziału , dlaczego? Bo nie szła jako pierwsza i nie dostała opaski na głowę . Despotyzm ma bardzo rozwinięty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu mi sie wydaje,ze teraz dzieci maja taki wiek,ze wszystko chca same i pierwsze.Ja nawet pralki sama nie moge wlaczyc,bo Julia musi.A co do twojego problemu,to sprobuj z Kaja wspolnie wychodzic na jakies grupy,basen,gdzies,gdzie jest duzo dzieci i obcych ludzi.Julii przyjaciolka z przedszkola-Lily ma to samo.Ostatnio jej mama mi wlasnie to mowila i to podobno wystepuje czesto u dzieci,ktore sa same w domu,nie maja rodzenstwa i rodzice poswiecaja im az za duzo czasu.Wtedy te dzieci maja wlasnie problem z odnalezieniem sie w innym miejscu wsrod obcych ludzi bez rodzicow.Im pani psycholog wlasnie doradzila,ze maja z mala wychodzic jak najwiecej wsrod ludzi.Tyle,ze Lily dopoki nie pojawila sie Julia,to w przedszkolu plakala caly czas no i nie mowila
Nusia a Jacek w jakich godzinach pracuje?Bo moze ci bedzie wlasnie lepiej isc na popoludniowke jak u nas teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bycmoze, tyle ze ona przecież chodzi do przedszkola, przed tem chodziłam z nią na grupę , wychodzimy na płac zabaw i ogólnie nie ma tam problemu, tyle ze sie izoluje właśnie , w domu tez zamyka sie w swoim świecie , najlepiej sie czuje w swoim towarzystwie i to mnie niepokoi. Bawi sie sama , czasem tylko chce coś od nas , zwykle wieczorem , a w dzień w domu jakby w ogóle jej nie było , albo bajki, albo lalki i pikniki albo puzle , książki coraz zadziej , oby to był wiek tylko , oby wyrosła z tego, bo tyle sie ostatnio naczytałam i głowę mam tak nabitą ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia poczytaj w takim razie o autyzmie, nie chce Cie martwic i nie postawie diagnozy bo nie jeste, specjalista ale kiedys bardzo sie w to zaglebialam i sa rozne stopnie zaawansowania i rozwoju. Do tego Kaya jest nadzwyczajnie madra dziewczynka a to sie tak przejawia.

A tak swoja droga to moja Zuzia jest ile mlodsza i tez chce sama sama ale ja ja ucze raz ona raz ja,albo raz ona raz kolezanka,to samo z wchodzeniem i rowniez z wlaczaniem pralki bo i na to ma faze albo na sikanie ,jak mowie,ze chce isc siku to ona nagle tez sie chce i ona pierwsza. Nie nie zawsze jej pozwalam i ona to rozumie i zgadza sie ,ze po rowno. Wiec trza sobie jakos radzic ,nie ma rozpieszczania bo jest jedynakiem.

Oczywiscie wszystko wez z dystansu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak dla mnie to napewno nie jest autyzm...pozostaje opcja o ktorej pisalam wczesniej.Tylko,ze Lily to juz jest taki extremalny przypadek.I oni tez chodzili na grupy,basen itp,ale zawsze byla tam mama...Lily zupelnie inaczej zachowuje sie jak jest z dziadkiem,jak on ja przyprowadza to zupelnie inaczej sie zachowuje.
Dobra uciekam do pracy do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrrr ale sie wkurzylam od rana...Zadzwonila do mnie pani z Mc Donalds anulowac impreze urodzinowa,bo od przyszlego tygodnia rezygnuja z organizacji tego typu imprez!I na szybko kombinowalam co teraz.Obdzwonilam milion miejsc i wszedzie pelno.Na szczescie na kulkach kolo domu udalo mi sie zarezerwowac miejsce,ale na niedziele od 11-13.Wazne,ze cos mam,bo juz mnie krew zalala....w sumie to moze i dobrze,bo w cenie imprezy mam cale pomieszczenie dla siebie,sa stoly,zeby moc cos zjesc,jak mam cos cieplego,to obsluga to podgrzeje,oni zapewniaja talerze,obrusy itp,bedzie bouncy catle,kulki,dyskoteka ze swiatlami i statek piracki.Musze jutro podejsc wplacic reszte kasy, odebrac zaproszenia i omowic wszystkie szczegoly imprezy.Musze jeszcze dzieci z przedszkola pozapraszac,bo na chwile obecna jest 6 dzieci z Julia wlacznie a moge zaproscic do 18tu.
Tu u Anki jest zdjecie tego pomieszczenia co wynajelam
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152074509809568&set=pb.797159567.-2207520000.1392912290.&type=3&theater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolcia widzialam na fb,ze fajny dzionek spedziliscie 🙂 Ja dzis tez skorzystalam z pieknej pogody,wzielam Julie do parku i w pilke pogralysmy,az zakwasy teraz mam 🙂 Potem poszlysmy an lody,usiadlysmy na laweczce,Julia sie do mnie przytulila i powiedziala "kocham cie mamusiu".I wiecie co?Poczulam sie najszczesliszym czlowiekiem na swiecie!Powaga to dziecko daje mi tyle radosci,ze nie potrafie tego opisac!!!A jutro juz jej obiecalam,ze zabiore ja na kulki,bo i tak musze isc wplacic kase na depozyt wiec niech sie pobawi 🙂
Dobra uciekam,lece sie do pracy szykowac.Do juterka kobitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...