Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Bry 😘
Ja też nie brzydzę bleeee myszy są brudne roznoszą zarazki 🤢
Ja cały czas się nie mogę pozbierać 😞 Pokłóciłam się bratem tak na ostro a że jestem bardzo rodzinną osobą bo mam tylko brata i mamę tak z rodziny to bardzo boli to co od niego usłyszałam. On nie widzi pewnych spraw tylko nie iem czemu czy nie chce czy porostu jest takim idiotą. Szkoda tylko, że mamie się od niego oberwało mimo, że nic tu nie zawiniła poza tym ja też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

na pocieszenie dostalam w lumku rowerek dla Manini 🙂 za cala 5-tke 😁
http://www.ebay.co.uk/itm/WOODEN-BALANCE-BIKE-TIDLO-JOHN-CRANE-FIRST-BIKE-PINK-TOYS-OUTDOORS-GAMES-/270919948142?pt=UK_Toys_Games_Outdoor_Toys_ET&hash=item3f1416576e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecie probuje mne do szalu doprowadzic... uparcie twierdzi, ze nie umie sama zasypiac... wieczorem jakos nie ma z tym problemu, ale w poludnie to masakra jakas
jeszcze wczoraj myslalm, ze ma problem z zasnieciem tylko jak JAcek jest, ale wyglada na to ze jak mam sama to tez. 1.5h zasypiala 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia piekny rowerek ja uwielbiam drewno.
Aisak powiem Ci wprost, to nie tylko Twoj brat ale FACET oni naprawde pewnych rzeczy nie widza tak jak my......
a my sobie juz wydrukowalysmy odprawe u kolezanki znaczy bilety itd. nasz edzieci sie pobawily, jakos ten chlopczyk agresora u Zuzi budzi.Ona sie go boi bo jest nieostrozny i ucieka przed nim a on za nia lazi, i ugryzlaby go!!!! Tak sie bronila!! szok...no i poszlysmy do tej jej psiaspioly jeszcze i na pogaduchy i kawke i sie dziewczyny wyszalaly to mala padla zasnela w wozku jak wracalysmy a mamy z 10 minut drogi od siebie i przelozylam ja do lozeczka spi do teraz 🙂 a ja obiad pichce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja - co gotujesz? 😆

Aisak - nie smutkaj kochana, miejmy nadzieje, ze do brata szybko dojdzie, ze slowa porafia naprawde zranic i sie zmobilizuje i przeprosi, zarowno Ciebie jak i mame i wroci wszystko do normy. Buziol 😘

nusia - moj czasem tak robi, ze zrobi kupsko w majty a pozniej reka (palcami) sprawdza, czy na pewno zrobil - a pozniej mowi, co zrobil. Nie komentuje juz nawet, bo juz brakuje mi sil 🙂 Aczkolwiek....ostatnich pare razy w koncu powiedzial, ze musi kupe ZANIM ja w majty zrobil tak, ze zdazylismy go do wc zaprowadzic i zawarosc pupy do kibelka zlapac 😉 Wiec trzymac za nas kciuki! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze co do klopsow, to dlatego mi smaka zrobilas , bo jakos ostatnio czesto wracam 'wspomnieniami' do jedzonka, jakie jadlam jak bylam mala i wiekszosc jak nie wszystko to to, co jadalam na szkolnych obiadach! Teraz jak sobie wspominam, to kurde musze przyznac - w sumie smaczne byly :P I te sosy jakie smaczne robili!
O babcinym jedzeniu nawet nie wspomne 😞 Jak to sie czlowiek moze przyzwyczaic do pewnych smakow, nie? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia ja klopsiki robie tak samo jak mielone i potem do wywaru tak jak piszesz 🙂 a do miecha daje duzo zieleniny i czosnku 😉 i najczesciej mielone indycze jemy. a obiadki stolowkowe tez pamietam... mama duzo pracowala i nie miala czasu gotowac. ale nie narzekam 😜
Asia a brat zrozumie i przeprosi 😉 tylko czasu potrzeba, bo faceci wolniej mysla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi sie ostatnio duzo takich 'dawnych' potraw poprzypominalo i ochota robila - nie wiem, moze to przez ta ciaze? Moi rodzice tez pracowali i ja po szkole na swietlicy zostawalam do ktorej tam godziny, wiec obiady mialam wykupywane i codziennie w szkole jadalam - ale dobre kucharki u nas byly, tez nie narzekam 🙂
Kasza manna z syropem mniaaam 😜 surowka z kapusty kiszonej, marchewki, z cebula, jablkiem i pietruszka (zaznaczam, ze nienawidze surowej cebuli, ale w tej konkretnej surowce no kurka musi byc, tyko bardzo, bardzo drobno posiekana 😜), kasza gryczana z gulaszem, placki ziemniaczane (to bardziej polskie niz 'stare', ale dawno nie jadlam, bo nie mialam jak trzec ziemniakow - albo raczej nie ma szans ,zebym sie za to packanie brala 😜), golabki w sosie pomidorowym, zupa pomidorowa, klopsy wlasnie teraz mi aisak smaka zrobila 😠
A niedawno jeszcze wykukalam sobie przepisy na ciasta jakie pamietam z dziecinstwa, niekoniecznie ze szkoly 😜, bardziej od babci, cioci i kuzynki i mamy (swietne kucharki!) i ak np: babki kislowe, zebra, fale dunaju, murzynek i wszelkiego rodzaju biszkopty.....achhh.....pycha!!! 🙂 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadziaW napisał(a):
Teraz jak mi o nich przypomnialas, na bank chce zrobic...Tylko nie wiem kiedy...przyjdzie mi ochota....na gotowanie 😁 😜


Madzia mielone indycze w morisonie kupuje. wolowego nie lubie bo mi smierdzi:P a wieprzowe kiedys kupilam i malo sie nie porzygalam takie bylo tluste i ochydne. po prostu mi sie obrzydzilo

jak juz tak sobie smaka robimy - krupnik z zasmazana cebulka, rosolek na polskiej kurze, kotlecik schabowy z ziemniaczkami i czerwona kapustka, kluski slaskie, kopytka, leniwe z cukrem i bulka tarta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis robilam rybke smazona z ziemniakami z koperkiem i maselkiem i troche kapuchy z wczoraj mi zostalo. Pyszny obiad na zimne popoludnie.
A mieso mi kazde smierdzi dlatego nie jjem.A jak dla Zuzi kupuje i dla Michala to tez indyka bo nawet kurak mi sie zdaje najbardziej faszerowany hormonami... czasem kuraka piersi na kotlety dla nich. Zuza malutko miesa jje, woli warzywa jak mama 🙂 a my duzo fasolki jjemy i kotlety sojowe jej smakuja co mnie cieszy 🙂
martini dzis pijemy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
a prawdziwy rarytas, rizotto z szybkowaru mojego taty 😉 😜


moja mama robila taki ryz z piekarnika z pieczarkami i chyba kurczakiem (ale kurde juz nie pamietam dokaldnie) i z serem..zapiekany taki ryz , ale zaje...smaczny! Dzieki, ze mi o tym tez przypomnialas, bo akurat jej powiem, zeby mi przepis dala 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja - rybka smazona tez mniam 🙂 Ja niestety bez miesa nie moglabym. Nie musze jesc go codziennie, ale np warzywami samymi na dluzsza mete bym sie nie mogla zadowolic, musialabym chyba duzo macznych przetworow jesc, sojowe kotlety jadlam raz i bleee 😜 Do miesa jestm wybredna, ale bardziej pod wzgledem smaku, struktury (musi byc miekkie, jak gumowe czy suche - nie zjem). A tak poza tym to mam jakies uprzedzenia do jedzenia np zwierzakow 'futerkowych' (np krolik) czy np jagnieciny - raz, ze w smaku i tak nie jej nie lubie, a dwa dziecko-baranek 🥴 jakos nie bardzo 🤨 Wolowina mielona - ok, inaczej musi byc mieciutka i nie jak guma do zucia, tutejszych stekow wolowych - fuj, nie, chyba ze roasted i dobrze zrobione (bez czerwonego) i podane w cieniutkich plastrach - inaczej nie 😜 Jeszcze dosc do zaakceptowania dla mnie jest jak zrobiona w slowcookerze - to sie rozplywa w ustach. Kurczak - tak, indyk - tak, ale wole kurczaka, bo indyk juz bardziej suchy i wloknisty 😜 (jak jemy takiego po angielskiemu na swieta 25go tradycjnie), kaczka - tak (w chinszczyznie), ale choc w smaku mi smakuje, to jest genralnie dla mnie sucha i ma okropna tlusta skore 😮 Swinka - tez ok, ale ale nie w tych ichniejszych grubych pajdach, tylko cieniutka, porzadnie rozbita, mieciutka i nie sucha. Bekon lubie - to musze przyznac - zwlaszcza na sniadanie, pychota. Tak samo wedlina - lubie wedline a polska to juz zwlaszcza 😉 Tatar o dziwo i metke tez lubie 😮 Ale np swinki sama bym nie mogla trzymac i hodowac, i tuczyc po to, zeby ja pozniej zjesc - nie, nie, nie. W ogole czasem miewam takie momenty ,ze zdaje sobie sprawe, ze jem czyjesc miesnie 🤢 i wtedy mnie odpycha. Dlatego jak juz cos, to musze widziec - ze tak nieladnie powiem - produkt gotowy, w sklepie 🤨 Kiedys ogladalam taki program o gotowaniu i tam ta babka zachwalala sklep, rzeznika, gdzie wchodzisz, na zewnatrz kaczki, kury itd sobie chodza po podworku ,a w srodku sprzdaja swieze miesko, jaja itd...I ze super miejsce, bo samemu mozna sobie wybrac kaczke jaka sie chce i oni ta konkrtena dla nas przygotuja itd - tak bym nie mogla 🥴 Pewnie zobaczylabym i wyszla 😮 Do jedzenia kraba czy lobstera tez mnie odepchnelo (choc i tak srednio jestem za owocami morza), jak ogladalam inny z kolei program i tam podawali najlepszy sposob na zabicie tychze wlasnie...poprzez albo wsadzenie do lodowato-zimnej wody, doslownie 'nafaszerowanej' lodem albo do bardzo goracej, gotujacej sie wody - doslownie ugotowanie zywcem albo powolna smierc. I pokazywali takiego jednego wsadzonego do tej lodowatej wody, to biedny sie ruszal i w ogole...pomalu w meczarniach umieral 😞 I choc wiem, ze inaczej sie nie da przez ten ich pancerz - to dla mnie to jest ZLE i bym miala wyrzyty sumienia 😞 Kurde nie wiem, Francuzi jedza slimaki, zaby (ohyda) czy konie (jak mozna!) a Chinczycy w ogole wszystko, niczego nie marnuja 🤢 Widzialam jak podawali calego ptaszka (maly, nie wiem co za jeden), doslownie usmazonego w calosci z glowka i wszystkim, mniejszy niz moja dlon - az mi sie cos zrrobilo 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie lubie gotowac, musze miec ochote 😜 Czasem mnie cos najdzie, ale ogolnie kuchnia to nie dla mnie 😜 Stad zamilowanie do gadzetow, ktore zrobia to za mnie 😉

A propos gadzetow - kupilam sobie wczoraj elektryczny wyciskacz do cytrusow 😁 Malo miejsca zajmuje, moze sobie stac z boku 🙂 Sokowirowke dobra mam, ale duza jest i nie chce mi sie jej wyciagac (typowe 😜). Ale kupilam ten wyciskacz tez z innego powodu - bo mam pomysl na jeden prezent dla mezusia, a chce mu kupic takie cos do robienia koktaili (alkoholowych), wiecie taki z przykrywka, co sie wstrzasa i do tego ksiazke z pomyslami na rozne koktaile. A do takich czesto sie wlasnie wyciska sok z pomaranczy czy innych cytrusow, wiec taka maszynka, jaka kupilam, bedzie w sam raz 🙂 Poza tym, bedzie mi mogl serwowac te wspaniala koktaile 😁
O, moze jeszcze dokupie specjalne kieliszki na koktaile? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...