Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
kasiak napisał(a):
Jak ja nie lubię i nie umiem gotować , bleeeeeeee


i sie dziwisz, ze Kaya nie je 😜 😁


To ja mojemu (Oskarowi znaczy sie, nie mezowi 😁) puszczam programy o gotowaniu na ekranie i on je lubi! Ogladami Barefoot Contessa na food network i Nigella - obie panie rozpoznaje i jak wlaczam tv to sie mnie pyta, czy bedziemy ogladac Ine (tak mam kobita na imie). Nigella tez dla niego spoko 😉 I dobrze, niech sie dziecko uczy...gotowac dla mamy 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

jezu Nusia to chyba prysznic po tym byl bo kapiel bylaby bez sensu 😁
Ja nie moge spac......maz chrapie jak stary ciagnik!
Madzia a kotlety sojowe to czesto ludziom nie smakuja, a naprawde zalezy to od przygotowania ich.Jak i mieso tak a tak zrobione zjadasz jak piszesz.
Kasia to chyba hurtem wzieli sie za sprawdzanie i hurtem probuja nas wykonczyc psychicznie...Ja juz nie wierze w te pisma od nich naprawde jest mi lzej jak wiem,ze ktos za mnie poprowadzi sprawe,kogo oni wyh.....nie moga chocby chcieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc babki,pamietacie mnie jeszcze?W koncu mam chwile,zeby napisac,choc nie wiem,czy cora pozwoli.Ale udalo mi sie was nadrobic.Madziu ja kocham gotowac i dzis na obiad mialam leniwe,a jutro lososia w sosie smietankowo-koperkowym.A pulpety/klopski robie jak Aisak,tylko z indyka,bo wolowiny nie jem,bo tak jak Nusi mi smierdzi i do tego sosu pomidorowego daje duzo swiezego koperku 🙂
Nusia uwielbiam Marylke.Cwaniara z niej i Picasso rosnie.Ja to mam glupie szczescie.Poszlam wczoraj do CAB,a oni go zlikwidowali jakies 3 tygodnie temu i musze czekac do jutra,zeby isc w inne miejsce.A dzis bylismy na zmianie opatrunku.Matko,ale Julia sie darla 😞Utrzymac jej nie szlo.Walczylam z tesciowa,3 lekarzami i 2 pielegniarkami.Masakra.Za 2 tyg znowu zmiana opatrunku,a za 4 tygodnie beda jej te prety z palcow wyciagac i z racji,ze ma taka jazde,to sie ja uspi..ehh.Jedno dobre,ze dzis paluszki podejrzalam i sa piekne-maluskie-takie jak powinny byc 🙂 🙂
Jutro tesciowa wylatuje i juz sie boje.Julia jest tak nieznosna,ze nie dajemy sobie z nia rady.Lekarze mowia,ze to normalne u dziecka w tym wieku po operacji i ze za jakis miesaic,moze dwa sie uspokoi.Ale ja do tego czasu albo skoncze na wozku przez plecy,albo w wariatkowie.Julia drze sie w zasadzie 24h na dobe a jak mam ja usypiac,to mi sie zyc odechciewa...zazwyczaj klade ja o 20 a zasypia po 24!i przez ten czas trzeba ja bujac,tulic,glaskac...ma schize,jak ma sama zostac,pampersa nie daje sobie zmienic,reklam w tv sie boi,obcych ludzi z reszta tez,tak samo jak wilgotnych chusteczek.Ehhh duzo pisac.Powiem tylko,ze jest nieciekawie.Z reszta jak juz nawet zasnie,to zaraz sie zrywa,krzyczy przez sen.Przez ostatnie 2 tyg z tesciowa sie wymienialam nockami,a teraz zostane z tym sama,bo przeciez Piotrka nie wrobie,skoro o 3:40 wstaje....
Madziu bardzo dobrze,ze walczysz o swoje,bo po co masz drugi raz za cos placic?To oni zawinili,bo zapomnieli wlozyc cos do pudla,a nie ty.Jak tam sie dzis czujesz?Pozdrawiam was moje babeczki i mam nadzieje,ze niedlugo uda mi sie znowu zajrzec.Sorki,za poemat 😁
Aaaa Aisak ja z 2 mojego rodzenstwa nie gadam od 3 lat.W zasadzie sie do nich nie przyznaje.Rodziny sie nie wybiera i nie zawsze mozna z wszystkimi zyc w zgodzie.Ja jestem szczesliwa zyjac bez nich.Chociaz jesli tobie tak przykro,to zycze ci,zeby brat szybko zmadrzal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia dzięki 😘 Dzisiaj już jest dobrze. pogodziłam się z tym jak potraktował mnie i Mamę i mam nadzieje, że sparzy się jeszcze nie raz na swojej partnerce. Ale ja go znać na dzień dzisiejszy nie chce za to, że jest takim debilem. Dzisiaj miał mi odwieść rzeczy ale mnie olał i nie oddał nic ! 😠
Co do Julki to bardzo mi przykro, że musicie tak się z nią umordować. Jest malutka, nic nie rozumie i nie robi tego na złość, ale Wam nieźle widać daje popalić. Jednak wszystko to ostatecznie dla Jej dobra a więc kiedyś Wam podziękuje 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia biedna Julka... nie maja zadnych srodkow uspokajajacych na noc? wiem, ze jak dzieci sa w szpitalu to pielegniarki cos podaja
Manini mi numer przed chwila wyciela. wylala na mnie jedzenie i poszlam sciagnac spodnie. wracam w samych stringach do livingu a ta na oknie i zaluzje pootwierala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia wpadaj do mnie z Julia pomoge Ci sie nia zajac,bo moja poki co bardzo grzeczna jest,zeby nie zapeszac......
A ja moge spokojnie napisac,ze sie juz powyjasnialo z CHT bez sensu nam tamten list wyslali...kto mi odda moje nerwy. Wyslali nam pismo ale jeszcze nie doszlo z poprawna decyzja ale mysle,ze moja wizyta w CABie wplynela na szybka reakcje z ich strony mimo,ze nie mogli z Michalem rozmawiac to odebrali tel z CABu w naszej sprawie i pewnie to ich zmobilizowalo. Mamy troche do oddania ale to nie ta kolosalna suma ktora nam wykalkulowali na poczatku tylko cos czym moge sie zgodzic i rozumiem czemu itd. ....ale jeszcze jutro idziemy podopinac sprawy do konca. Ciesze sie,ze tam poszlam naprawde.
Moge spac spokojnie bo wiem na czym stoje. Buzka :* ide mala kápac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja super, ze sie wyjasnilo 🙂 my czekamy na email od landlorda. dalismy mu nasza propozycje i juz 4dni sie pajac zastanawia. jak nie to bedziemy musieli poszukac nowego mieszkania, a to nie bedzie latwe bo mieszkan nie ma. a jeszcze para z dzieckiem na benefitach to juz w ogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo..moja kolezanka ma popieprzonego landorda..kibel im sie zapchal tak ,ze sami nie dali rady ,a wyprowadzaja sie 24go w tym miesaicu wiec landord ich zlewal jak go powiadomili wiec kolezanka napisala,ze mowila,prosila i zero reakcji to inaczej to zaltwi - nie napisala jak a miala na mysli council czy CAB wiec OD RAZ sms,ze dzis ktos bedzie. I co ,naprawione 🙂 Ale przez 3 dni musiala sie po ciemaku w ogrodku zlatwiac!!!!!!!!!!!!a trzeba bylo tak od razu.
A ja nie mam latwego zycia kurde! mamy standing order ustawionyza mieszkanie. 1 raz sciagneli nam 30stego to niezapowiedzianie bo powinnismy na 2go placic. i przez to przekroczylismy dozwolony debet i mamy kare 60f. a teraz patrze na konto i 2go ponownie nam sciagneli!!!!!!!!!! alez mam nerwa...... 😠 ide jutro do banku ich powystrzelac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laseczki
Wreszcie się spiełam i was nadrobiłam 🙂 Mały coś miauczał w łóżeczku więc przytuliłam go do siebie i tak od paru godzinek siedzimy na necie razem 😉
Jeśli chodzi o mój problem z laktacją to się sytuacja poprawiła i jest sporo mleczka. Co za tym idzie dziękuje za dobre rady 😉 Też mi się wydaje że ze stresu miałam te problemy. teraz tylko jest zagadka bo lewy cycek jakiś sporo większy mi się zrobił od prawego- będe musiała nad tym popracować- a dziwne bo przystawiam małego na zmiane.
MonisiaD ale mega lista produktow na które mała jest uczulona" 😞 jka ty dajesz rade jej posiłki przygotowywać... ciekawe czy z wiekiem może jej się to zmienic 🤨
W ogóle biedne jesteście z Julcią po tej operacji. ale już nie długo zapomnicie o bólu i nieprzespanych nocach a w przyszłości mała będzie wam wdzięczna!
Majach fryzurka super. jaka laseczka jestes! I muszę powiedziec że sama jakiś czas temu zdecydowałam się wrócić do naturalnego kolorku włosów i już się udało 😁 strasznie fajnie bo nie musze co poltora miecha o fryzjerze myśleć 😉 super że wyjaśniło się z benefitami itd. aLe szkoda wszystkich Twoich nerwów 🤨
MadziaW no widac ze w ciazy jestes 😉 takiesmaki na firum robisz :P az chce sie gotowac
nusia i jak tam landlord si odezwał.?

Ja tez mam pytanie dt wynajmu. Czy ktoras z was wynajmuje moze mieszkanie od agencji? Mieliśmy umowę na pół roku jak się przeprowadzaiśmy i byłam pewna że po tym czasie przechodzi w stan nieokreślony. A oni nam wystrzelili że powinniśmy się zdeklarować na ile miesięcy + zapłacić 90f za nową umowę:/ chcemy tu zostać ale powaznie tych 90f ze mnie nie wyciągną bo w umowie ani mru mru o tym. Czy u was jest podobnie przy przełużaniu umów? Też coraz częściej myślimy o zakupie czegoś tutaj ale ciężko się zdecydować bo o polsce ja też sporo myślę.

I aktualizacji dt tesciowej. Babka przyjezdza na 4 dni w kolejny czwartek. Juz mnie stres bierze na samą myśl 🤢 Mój M będzie w pracy a ja muszę z nią siedzieć... po tym wszystkim co usłyszała to będę się czuć jakoś nieswojo 🤢 na pewno będzie chciała brać małego na spacerek a ja jakoś nie chce go dać 😞 ale z nią łazić też mi się nie chce 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ale pięknie nadrobiłaś 😘

Ja nie wynajmowałam mieszkania od agencji a więc nie pomogę.

Co do piersi ja też miałam większą jedną pierś jak karmiłam Alusie. U mnie to była prawa pierś chociaż Ala piła z obydwu. Ja myślę, że tu chodzi po prostu o ilość kanalików mlecznych. Pewnie w każdej z piersi jest inna ilość i dlatego różne ilości mleka się produkują 🙂 Staraj się przykładać Małego do tej większej piersi rzadziej niż do tej mniejsze i tym samym wyrównasz laktację 🙂

Co do teściowej to się nie przejmuj tylko bądź dumna z siebie, że miałaś odwagę powiedzieć co myślisz 😉 Nie bądź w życiu owcą tylko wilkiem 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja zaraz na playgrupe mala zabieram ,a pozniej do tego banku.
Marylu ja wynajmowalam przez agencje od xxx czasu i do tej pory nie zdzylo nam sie nic takiego,ze mielismy cos doplacac .....tez umowa sie konczyla i mieszkalismy dalej po prostu. To chyba landord decyduje czy chce przedluzyc umowe. Poczytaj na forach mojawyspa oni tam duzo ciezszych tematow przerabiali. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu, nam sie raz zdazylo, ze po umowie podpisanej na rok wlasnie przez agencje, aby przedluzyc na nastepny rok, musielismy zaplacic tzw oplate administracyjna - 150 , zaplacilismy, bo w agencjach w mojej okolicy takie cos jest praktykowane, potem na szczescie przeszlismy na bezposredni kontrakt z landrodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...