Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Właśnie niusia a nam nic się nie należy i żyjemy z jednej wypłaty mojego M. Chciałabym iść do pracy ale załatwienie opieki nad Alą jest na prawdę bardzo trudne. Żłobek wykluczony w 100% a niania no cóż jakbym miała prace za 15f na godzinę to mogę wziąć profesjonalną bo bierze 7f na godzinę i pracuje tylko o 7 albo 6 rano 🤨 Znajome no cóż same mają dzieci a więc nie dam jeszcze swojej Ali na pilnowanie a obcej Jej nie zostawię i niestety nie wiem co robić 🤨 A bardzo chce iść do pracy bo czuję się upośledzona siedząc w domu 🤔


Aisak - a myslalas o rejestrowanych opiekunkach? Tam sa zazwyczaj warunki lepsze niz w zlobku, bo raz ,ze mniej dzieci, a dwa one opiekuja sie dzieciaczkami u siebie w domu, wiec srodowisko jes bardzo 'swojskie' dla dziecka. Moj Oskarek zostawal u opiekunek od jak wrocilam do pracy po macierzynskim, to on prawie roczek konczyl i byl u nich 2,5 roku. Ja bylam bardzo z nich zadowolna, do tej pory jestesmy dobrymi znajomymi. Dzieciakami zajmowaly sie 2 siostry, pomagala im czasem ich mama (wszystkie upowaznione do opieki nad dziecmi, Ofsted registered, reporty sa do wgladu z kazdej konroli) i oni sie bardzo wszyscy tam zzyli a Oskarek byl bardzo zadowolony, bardzo mu sie tam podobalo i swietnie to wplynelo na jego kontakty i relacje z innymi dzieciaczkami. Teraz jest juz w przedszkolu (zreszta on jest w ciagu tygodnia w 3ch roznych grupach), ale radzi sobie super i kazdy go chwalil za to jak sie zaaklimatyzowal, bo nie bylo i nie ma z nim pod tym wzgledem zadnych problemow. Szkoda mi sie robi czasem tych dzieciaczkow i rodzicow jak rano jest wielki placz i niektore dzieci, to naprawde maja z tym problem 😞 Choc nie ukrywam, ze sama chyba wolalabym pracowac mniej godzin niz teraz i miec wiecej dla niego czasu, ale w przeciagu tygodnia to sie w sumie jakos balansuje, bo ze mna caly dzien ma sobote, z tata caly poniedzialek a niedziele mamy wspolna, wiec na 7 dni to nie jest tak zle. A od wrzesnia przyszlego roku to sie nieco zmieni, bo zacznie szkole.. Ale moze mi sie uda jakos zalatwic godziny pracy, w sensie skrocic - wiadomo, kosztem zarobkow, ale bede musiala sobie wszysto przekalkulowac, zwlaszcza z mlodszym dzidziolkiem. A co do opiekunek to my placilismy £3.25 za godzine plus cieply posilek £1.25 (jedna kwota na dzien), deser i co tam, kanapki, owoc i jogurcik zawsze mu pakowalam, ale tam i tak maja owocow pod dostatkiem. To u nas, bo znam takich co w sasiednim miescie, w raczej bogatej dzielnicy sa szczesliwi jak placa mojej szwagierce cos chyba ponad £7 za godzine za opieke po szkole, tylko ze ona nie ma zdajsie zadnych kwalifikacji, po prostu pracuje w domu, odbiera swoje dziewczyny ze szkoly i pomocna reka inne dziecko czy 2 i oni z nia zostaja az rodzice skoncza prace. Robila to za darmo, ale rodzice zaproponowali, ze jej zaplaca, bo normalnie i tak placili by znacznie wiecej - a ja sie zastanawiam (jesli chodzi o te kwoty)... 😮 Na pewno duzo od miejsca zalezy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
A Wyscie tak o nadplatach pisaly, ja w weekend robilam porzadi generalne w papierach i znalazlam nasze i choc od teraz nam nic nie przysluguje, wiec nie dostajemy nic (i w przyszlym roku tez nic nie bedzie, bo nie bedzie kosztow opieki, choc nawet pozniej i tak chyba nic nie dostaniemy:/), to tez nam wyszlo, ze nadplacili nam £180, wiec mezusiowi tez juz powiedzialam, ze dobrze zeby zadzwonil i to zalatwil, bo skoro nic nie dostajemy, to nie ma nam z czego potracac. Choc nie jest to tak duzo, to i tak wolalabym to sobie na raty rozlozyc, bo teraz to jest najgorszy czas na wydatki tego typu - swieta a pozniej same urodziny, bo my zimowi ludzie i teraz jeszcze 4 do 'kolekcji' dojdzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek.Madziu ja tez 32 tyg wyladowalam poschizowana w szpitalu.Mialam podejrzenie przedwczesnego porodu.Lecialy ze mnie wodniste uplawy takimi ilosciami,ze srednio co pol godz musialam podpaske zmieniac.Na szczescie w szpitalu okazalo sie,ze to nie wody,tylko nadmierne uplawy spowodowane lekami na cholestaze.Takie efekty specjalne 🙃Ale co sie strachu najadlam to szok.I jak wrocilam to i torbe spakowalam do szpitala i nawet lozeczko rozlozylismy i wozek zamowilismy 😁 😁 A ty sie nie lam.5 tyg szybko zleci i bedziesz mogla rodzic 🤪 🤪 🤪
Aisak no ja mam cale zycie pod gorke niestety.Jedyne mile co mnie w zyciu spotkalo to moj maz i corcia 🙂
Dobra zbieram sie do GP.Mam nadzieje,ze nie trzeba bedzie mnie hormonami faszerowac i szybko mnie dostane do neurochirurga 🤔 Trzymajcie kciuki.Buziaki i milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😘
Madzia ja nie wyobrażam sobie zostawić Ali z obcą babą sam na sam w domu i ja bym nie wiedziała co tutaj się dzieje 🤨 Wolałabym żłóbek ale on jest tylko na 2,5 godziny dla takiego maluszka jak Ala a o takich grupach nie wiedziałam, muszę sprawdzić czy tutaj coś takiego jest i jak to wygląda 🙂 Niania profesjonalna z jakiegoś tam biura bierze 7,50f za godzinę i pracuje tylko od 7 rano a ja nie marzę o pracy w biurze bo mam słaby język angielski jak na pracę biurową.
Madzia pytałaś o benefity to sprawdź czy nie należy Ci się family tax credit ale jeśli obydwoje macie dochody to niestety wątpię. Ja dostaję bo M pracuje sam i to jest tzw. pomoc dla niego na utrzymanie mnie i Alicji.
Monisia brawo dla Julci ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. To najpierw zapytam o co Wam chodzi jak piszecie family element? to o WT? czy co to?
MadziaW ale musisz miec nerwy 🙂 Ja jako tako sie nie rozpisze bo jestem ostro niedojebana.....wczoraj przezylismy cos okropnego mala stracila przytomnosc z tej wysokiej temperatury,paramedycy szpital itd. No i chyba zlapala odemnie ta grype i do tego zeby i ma przelyk zawalony i na to gardelko ma antybiotyk. Noc byla koszmarna bo temp ciagle powyzej 38.8 jak przychodzila godzina kiedy puszcalo dzialanie paracetamolu to temp 39.8 masakra.....tak sie telepala ....dziewczyny lekarze powiedzieli,ze to nasz pierwszy raz dlatego jestesmy przestraszeni tak bardzo....ze to kazde dziecko do 5go roku przechodzi. Ja chyba zejde jak to sie powtorzy 😞 a dzis kupa za kupa i nie chce pic bo ja boli to gardlo ani jesc. A kupy po lekach.koszmar 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja ja juz ci pisalam,ze bym na zawal chyba zeszla jakby mi Julia przytomnosc stracila.Podziwiam cie kobieto za spokoj i trzymajcie sie tam z Zuzulcem:*
Ja wrocilam z gp i o dziwo prawie wszystko udalo mi sie zalatwic.Uwielbiam moja pania doktor 😁 Dobra ide obiad robic bo Piotrek juz do domu jedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja a kiedy wy lecicie?
Kupilam Maryli kroliczka mechanicznego. wydaje dziwieki i sie porusza (uzywaego oczywiscie, bo nowe to drogie strasznie) nie rozstaje sie z nim, normalnie milosc od pierwszego ujrzenia:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia jutro o 6stej juz wyjezdzamy na lotnisko do Bristolu. Spoko mala juz lepiej 🙂 Jakie to szczescie i zjadla frytki powoli polowe wyplula bo nie dala rady przelknac ale cos tam zjadla 🙂 tata kupil jej kuchenke i gotuje 🙂))))) jaka szczesliwa ,a tata nie chce jej z rak wypuscic bo jej nie bedzie 10 dni....
tak mi ulzylo,ze juz lepiej ale i tak bede dzis czuwac i jutri i jeszcze dlugo zanim przywykne,ze juz ok.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja to dobrze, ze juz lepiej 🙂 oby szybciutko wrocila do siebie i Zuzia i Ty 🙂
Monia tak go tuli, ze ciesze sie, ze nie zywy jest 😜
A stonoga zajembiaszcza, u nas w lumpku jest drewniany kon na biegunach, ale miejsca na niego nie mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Ziazia ma szal na konia na biegubach pokazywalam Wam kiedys drewniany i z oparciem az odstakuje do tylu tak sie mocno buja.
Nusia brawo dla Marylki 🙂 i zyczcie mi powodzenia jutro jak mi sie uda to wieczorem napisze z siostry kompa jak nie to Monia poda dalej czy nas nie zestrzelili za halas 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
Wlasnie Ziazia ma szal na konia na biegubach pokazywalam Wam kiedys drewniany i z oparciem az odstakuje do tylu tak sie mocno buja.
Nusia brawo dla Marylki 🙂 i zyczcie mi powodzenia jutro jak mi sie uda to wieczorem napisze z siostry kompa jak nie to Monia poda dalej czy nas nie zestrzelili za halas 😁


Maja a o ktorej lecicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
😘
maja dobrze masz ja pewnie do Polski w marcu albo kwietniu dopiero 😞
Ja mam dla Ali konika a raczej stonogę ale raczej nie jest Ala nią zainteresowana 🤔
Ma dokładnie takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/LITTLE-BIRD-TOLD-ME-CURIOUS-CATERPILLAR-INFANT-ROCKER-Rocking-Baby-Chair-9m-/110969321164?pt=UK_Toys_Games_Toys_CA&hash=item19d64976cc
A dzisiaj zamówiliśmy Jej łóżeczko bo śpi z nami do tej pory :
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/7388990.htm
nusia Twoja Córeczka jest bardzo mądra 🙂 Ucałują Ją ode mnie za to 😘
My się dzisiaj Ali pytamy czy chce rodzeństwo a ona od razu: NIE CIE hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu, super lozeczko, Ala napewno je od razu polubi 🙂
My tez mamy podobna zabawke z typu " na biegunach" - labedzia, ktorego pewnie wiele razy widzialyscie na zdjeciach, Kaya lubi jeszcze czasem wsiasc na niego i sie pobujac 🙂
Madzia, to chyba ostrzezenie dla Ciebie, ze trzeba juz miec torbe spakowana na w razie WU 😉 😜
Nusia, dawaj zdjecia Maryli, jak zabawia sie z nowym nabytkiem 😁
spadam spac, bo ostatnio Kaya zaczyna sie budzic coraz wczesniej i puka do drzwi od samego rana (dzis o 6.30 😮 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...