Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Witam wszystkie Mamusie!
Jestem tutaj nowa. Tez mieszkam w UK.
Chcialam sie zapytac czy ktoras z Was w czasie ciazy miala problem z bolami kosci miednicy. Koncze dzis 18 tc i od jakis 3 tygodni mecza mnie bole stawow biodrowych. Za dnia jest spoko, ale popoludniem jak usiade a pozniej chce wstac, to nie moge na nogi stanac, kilka pierwszych krokow musze robic o podporce (np krzeslo, stol, drzwi itp), bo towarzyszy temu taki bol, po kilku krokach niby przechodzi bol, ale i tak nie jestem w stanie podnies nog do gory - wiec nie mam jak wejsc do wanny, a pod prysznicem nie mam jak umyc nog od kolan w dol :/ W nocy nie moge zmienic pozycji lezenia, badz zejsc z lozka do toalety. Jecze nad uchem mezowi, bo mnie boli miednica, a biedaczek ma prace fizyczna, wiec musi byc wyspany do pracy.
Natomiast od soboty dodatkowo boli mnie spojenie lonowe, dobrze ze mam siedzaca prace, ale wczoraj nie moglam z bolu normalnie wstawac i siadac na krzeslo, a przechadzka do toalety odbywala sie w bolach.
Dzis postanowilam zobaczyc sie z midwife i zastanawiam sie czy ona mi cos na to poradzi, czy zadac jakis badan czy oni tutaj bagatelizuja takie rzeczy?
Jak ktoras miala taki problem prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 Kajack z przykroscia musze ci powiedziec,ze to jest niestety normalne i zapewne utrzyma sie do konca ciazy.Miednica i spojenie lonowe bola cie dlatego,ze kosci sie rozsuwaja,aby malenstwo mialo droge wyjscia 🙂Wiem,ze to potrafi byc potworny bol,bo sama sie z tym meczylam,ale napewno z czasem sie przyzwyczaisz.Na te bole pomaga polozenie sie,jesli masz taka mozliwosc.Tyle,ze jak znowu duzo sie lezy,to plecy beda bolec jak brzuszek urosnie 🙂 A co do wizyty u midwife to jak poruszylam ten problem,to uslyszalam,ze to jest normalne i w ciazy musi bolec 🙃A co do dodatkowych badan to moge ci powiedziec,ze skoro ich nie robia,to mozesz sie tylko cieszyc.Jakby cos bylo nie tak,to napewno uzyskasz pomoc.Wiem z wlasnego doswiadczenia.A tak w ogole to witam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂 Kajack fajnie,ze jestes zawsze mnie cieszy swieza krew na forum 😁 mam nadzieje,ze juz z nami zostaniesz !!
Co do boli coz..ja ciaze przechodzilam bezproblemowo a biodra dopiero pod koniec mnie meczyly ale wiem,ze tak bywa.. poczytaj na forach wpisz w google objawy jak mozna to zminimalizowac. Napewno cialko Twoje szok przezywa i przygotowuje miejsce dla maluszka,ktory rosnie. Napisz koniecznie co Midwife powiedziala.
A znasz juz plec ??? na kiedy licza rozwiazanie??

Monia zaraz zobacze Juliette 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 i tak w nieskonczonosc jak juz jakas zabawe podlapia 😁 Monia faktycznie glos masz zmieniony przez to urzadzenie nagrywajace !!
My idziemy zaraz do kolezanki i beda 3 dzieciory sie ganiac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Termin mam na 20 wrzesnia. 10 maja mam usg i mam nadzieje, ze Dzieciatko nie wypnie sie do rodzicow tylem i pokaze co ma miedzy nozkami 😎
Co do boli juz dosyc sporo czytalam na roznych stronach i forach i wynika z tego, ze takie bole maja kobiety po 30 tc, a mi one towarzysza niemalze od poczatku drugiego trymestru, wiec to jakos za wczesniej jest.
W Polsce duza czesc lekarzy bagatelizuje takie objawy i tez mowi, ze w ciazy musi bolec, inni wysylaja na konsultacje - kobiety maja robione usg w celu sprawdzenia stanu wszystkich chrzastek i postepowania rozwarcia lonowego i albo maja jakies cwiczenia wykonywac, albo lezec i uzywac pasa sciagajacego, a ciaze sa czasem zakanczane przedwczesniej poprzez usg, zeby po naturalnym porodzie nie lezec w gipsie.
Dlatego tez zastanawiam sie na co moge liczyc w Anglii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia czekam na zdjecie efektu 🙂 Ale jestem zadowolona,wczoraj Julii w charity wyrwalam organy z elc za 5f 🙂 A jeszcze lepsze,ze Julia dostala od sasiadow auto do jezdzenia i stol z projektorem 😁 Jeszcze calkiem nie kojarzy na czym to polega,ale potem sie przyda.Fajne to.Dostala takie samo jak to :
http://www.thewarehouse.co.nz/red/catalog/product/Talk-%27N-Learn-Creativity-Desk?SKU=719731
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajacik ja mialam bole bardzo wczesnie,ale kazda ciaza jest inna.Ale szczerze ci powiem,ze jak masz obawy,to nie krepuj sie o tym powiedziec midwife.A jak ona nie pomoze,to idz do lekarza i cisnij dalej.Ja przez to,ze mowilam o wszystkim poloznej to uratowalam corce zycie,bo szybko dostalam odpowiednie leki no i bylam pod stala kontrola i opieka lekarzy 🙂 A co do bolu,to do dzis pamietam bol skopanych,obitych zeber takie male adhd w brzuszku mialam 🙂Normalnie az ci zazdroszcze,bo mimo wielu dolegliwosci ciaza to cudowny stan 🙂A czujesz juz ruchy?Bo dla mnie wlasnie to wiercenie w brzuchu bylo najwspanialsze i ciagle na nie czekalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysle, ze juz czuje ruchy, ale to nie jest tak, ze codziennie cos czuje. W pracy czasem jak wlacza glosniejsza maszyne, to czuje, jakby mnie ktos palcem od srodka brzucha dotykal, a tak w warunkach domowych jak posiedze dluzej po jedzeniu to czuje takie laskotanie czasem, wiec nie wiem czy oba rodzaje 'dotyku' to sa wlasnie ruchy dziecka. Pewnosci 100% nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilysmy 😁 mala padla jak kawka tak ja przegonilam 😁
Monia fajna sprawa ogladalam w Argosie te stoly ale tamte bardziej za flipchart robily, napewno bedzie miala pole do popisu 🙂
Nusia czekam z niecierpliwoscia, o ktorej masz sie stawic?
Kajkack to pewnie ruchy oba rodzaje 🙂 czasem bedziesz czula jak lamuch ma czkawke 😁 to jest dopiero czad 🙂 Suzanna miala bardzo czesto 🙂 i tak jej zostalo zreszta heh. Z dnia na dzien bedzie sie teraz coraz wiecej wiercic, ja jeszcze sprawdzalam w wodzie jak kapiel przygotowalam i wchodzilam do wody to w miare zanuzenia brzucha ona uciekala w gore, jakby zanuzona byc nie chciala i w wodzie tez pierwszy raz zobaczylam jak brzuch sie rusza 😁 naprawde to jest wspaniale 🙂 teraz jak sobie pomysle,a mysle wlasnie w takich momentach jak ten kiedy ktos to wlasnie przezywa,czy jest przed tym tuz tuz 🙂
Ciekawa jestem co Ci ta midwife powie, powiedz koniecznie o swoich obawach ona powinna zrobic wszystko zeby Cie uspokoic, zalezy tez na jaka babine trafisz...ja mialam wspaniala ale jak wszedzie sa i nieludzkie istoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja juz po wizycie. Po pierwsze powiedziala mi, ze to normalne, bo dziecko rosnie i moje cialo sie przystosowuje do jego wielkosci. Ale na szczescie nie zostawila tylko z ta informacja.
Dala mi numer do fizjoterapeuty, zaraz bede tam dzwonila i mam nadzieje, ze sie dogadam, bo z moim jezykiem jeszcze tak cudownie nie jest. Mam mu powiedziec, ze potrzebuje pas sciagajacy i ze musze go miec jak najszybciej sie da.
Dodatkowo zamiast prysznica mam brac krotkie kapiele w nie za goracej wodzie, ale tez nie zimnej i przykladac sobie termofor do spojenia lonowego.
Powiedziala mi tez, ze moge poprosic fizjoterapeute o specjalne rajstopy, zeby mi sie obrzeki nie robily w czasie lotu do i z Polski.

Co do ruchow, to mi sie wydaje, ze za pierwszym razem czulam wlasnie Dzidka jak mial czczkawke, bo to bylo kilka takich samych stukniec, w krotkich odstepach czasowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kajack super,ze polozna cie nie zlekcewazyla 🙂 I zobaczysz,z dnia na dzien bedziesz coraz mocniej ruchy czula 🙂 Ale fajnie,ze do nas dolaczylas,bo jak czytam twoje posty to mi sie same fajne chwile z czasow ciazy wspominaja 😁 A co do fizykoterapeuty to i tak szybko sie dostalas.Ja w Londynie czekalam pol roku :P Tu w Peterborough juz szybciej poszlo,bo 15.05 mam wizyte,wiec w sumie tylko miesiac 🙂 I powiem wam,ze tu jest inaczej,bo fizykoterapeuta jest przy okazji neurochirurgiem i 15.05 zadecyduje czy mnie skierowac na operacje.Jest nadzieja,ze sie w koncu doczekam 😁 Dobra lece obiadek dokanczac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajkack chyba Tobie wyslalam zaproszenie na FB 😁 jak nie to jakiejs innej pani o Twoich namiarach 😁
Swietnie ,ze masz juz wskazowki 🙂 !!!
Zuzia jeszcze tyle nie SRALA chyba nigdy! zab jej wychodzi 3ka dolna i po prostu od rana juz 5ta kupa......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiem, ze szybko dostalam termin, bo moj maz jak mial straszny bol kregoslupa, niepozwalajacy mu chodzic, to otrzymal termin i to telefonicznej rozmowy i wskazowek przez telefon 6 tygodni od zgloszenia! Po tej rozmowie stwierdzono, ze ma miec wizyte i byla umowiona za kolejne kilka tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Witam nowa koleżankę 🙂
Monia, może jakieś przesilenie cię dopadlo?
Maja, pamietam jak pisalas ze Zuzia juz raczej opanowała nocnik, jak sobie radzi?
My przeszliśmy na pieluchomajtki, żeby było łatwiej , ale raz robi na nocnik, a 3 nie 🙃 oby to lato przyszło szybciej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia nocnik sluzy za zabawke Zuzia zalatwia grubsze sprawy przewaznie do kibelka prosto i siku tez ale sa takie momenty jak teraz,ze zabkuje i kupa za kupa idzie...a z siusianiem jest tak,ze to moje lenistwo bo musialabym co pol godiny ja sadzac ,a kibelek mam na gorze wiec jak jestesmy na gorze to ja sadzam,jak nie to pampers. .. to tyle w tym temacie ale codziennie rano kupa do kibelka i siuski, pozniej ratami. W kazdym razie wie o co chodzi. A jak zrobi w pampka to przynosi mi rzeczy na zmiane.

Monia to badania trzeba zorganizowac jakies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...