Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A ja dzis w koncu Katedre zwiedzilam i meza na buty naciagnelam 😁 😁 A i pochwale sie wam,ze dostalam najbardziej trafiony prezent w calym zyciu 🙂 Maz mi kindle kupil i teraz to juz w ogole mnie od ksiazek nie oderwie 😁 Z reszta Julii prezenty tez trafione 🙂
Oj Maja ja sie ciesze.ze musze uwazac z jedzeniem,bo tyle pokus 🙂 A tu nie ma litosci.U nas dzis byli znajomi z Londynu,Julia cioci Eweliny na krok nie odchodzila,jak zawsze z reszta 🙂 I jak dobrze pojdzie i ciocia Ewelina sie dala przekonac to w polowie stycznia tez sie tu przeprowadza 🙂 Jurek w zeszla niedziele byl u Piotrka w pracy na sprawdzeniu i od polowy stycznia jak sie zdecyduje to bedzie mial tam prace 😁 Powolutku,pomalutku pol Londynu ze soba zabiore hahaha 😁
Karolcia podaruj sobie wtedy troche ten nabial.Moze nie calkowicie,ale moze zastap go troche czyms innym.Moge ci moje jadlospisy wrzucac 😁 Jest w nich troche mleka ale sa tez inne smaczne rzeczy,a ja tez fanem warzyw i miecha nie jestem.Jutro np mam na obiad gotowane na parze ziemniaki w mundurkach i piers z kurczaka,rowniez na parze z groszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Zazdroszcze Kindli Monia! Chociaz ksiazek i tak bym sie nie pozbyla mam sentymenty.
A ja sie zdrzemnelam ladnie 🙂 Teraz porozmawialam z corka bo wszystkich bada swoim zabawkowym zestawem lekarskim, pytam ja -Ty chyba doktorem zostaniesz jak dorosniesz,co?- a ona mowi,Nie - bede kredka! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam klopot :/ w poniedzialek kierunek lekarz, zauwazylam u malej na duzych palcach u stop takie ciemniejsze ich boki jakby pozbijane byly,najpierw toto bylo fioletowe,myslalam,ze zbila,pytalam ja nie bolalo ani nie swedzialo, pozniej wygladalo jakby sie goilo czyli ciemniejsze dalej nie boli itd ale wczoraj sie przyjrzalam i teraz na spod opuszka palucha weszlo i popekalo,pod spodem zaczerwienienie...na noc jej mascia z wit A posmarowalam .Ciagle mowi,ze nie boli i nie piecze, o buty zawsze pytam mowi,ze sa ok...Sama juz nie wiem. a jesli to buty to te "wygrane " w konkursie bo w nich tylko chodzila kiedy sie zaczelo. Mysle,czy to nie grzybica bo i na basen chodzilysmy i antybiotyki brala wiec oslabiony organizm... ale sie nie rozprzestrzenia ,a wedlug opisu niby powinna.
Mialyscie taki klopot??- pytanie do straszakow, Nusia,Kasia,Monia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja a moze Zuzia naprawde zbila paluszki?Bo grzybica wlasnie sie roznosi i chyba nie wyglada jak zbite.U nas sie bez niej obylo,ale moja znajoma sie z nia zmaga u stop wlasnie i to koloru nie zmienia tylko paznokcie ma takie znieksztalcone i odstaja jej od skory.Nie wiem,czy sa jeszcze jakies inne odmiany poza ta.Co do kredki to mistrzostwo 😁 A pisalam wam wczesniej o monte?Jak Julia zablysnela w przedszkolu?Wszyscy to non stop wspominaja 😁 A kindle jest jeszcze fajniejszy niz myslalam 🙂 Wlasnie skonczylam czytac Grochole Huston,mamy problem.Rewelacyjna ksiazka,ma 660stron a przeczytalam ja w 5 dni.Polecam goraco.Ja dzis znowu mam w planach zakupy,spacer i wypad do znajomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
Maja nie mialam takiego problemu ale pierwsza mysl to za male buty...
Monia ja mezowi przy kazdej okazji mowilam "tylko mi kindla nie kupuj" 😁 co kto lubi, ja lubie ksiazke macac 😉 😜
ja ciagle zre, zoladek mi sie rozciagnal i non stop cos jem. a Maryla przeszczesliwa bo w kazdym domu gdzie idziemy rosol jest 😜 i z pieskiem szaleje i prezentow dosatala. wrocimy do domu to bede miala rozpieszczucha znowu...
Karola sprobuj nie jesc nabialu przez 2 tygdonie i zobacz czy poprawa jest. mozesz tez mleko kozie pic, sojowe, ryzowe itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przez święta nie jadłam mleka, do teraz i już widzę poprawę! Chyba, że Oilatum zaczęło działać.
Przeczytałam gdzieś, że jak jest uczulenie na mleko krowie, to istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia na mleko kozie, produktówsojowych nie powinno się spożywać przy niedoczynności tarczycy, migdały tez mogą uczulać, więc pozostaje z zamienników tylko 'mleko' ryżowe. No cóż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niusia ja tez lubie ksiazke potrzymac, ale to jest bardzo wygodne, bo strony i tak wygladaja jak w ksiazce, a jest male i bez problemu wszedzie go schowam.Ale tak jak mowisz, co kto lubi 🙂 Co do Polski to wiem o co chodzi, Julia zawsze wraca rozpieszczona na maxa.Ale nalezy im sie, bo tu nie ma kto ich ciagle rozpieszczac.
Karolina Julia ma alergie na krowie mleko i laktoze i wlasnie problem u nas rozwiazalo mleko kozie-sojowego pic nie chciala, za to uwielbia deserki i jogurty sojowe.Naprawde da sie to obejsc, wiem, bo sama sie zalamalam jak Julii testy pierwszy raz zobaczylam
Kurde bylismy u Ani i znowu nieposiedzielismy, bo Julia z Lukaszem ciagle sie bija i kloca i tak za kazdym razem.Juz nie wiem co robic...Krzyk, tlumaczenie i stawianie do kata nie pomaga, ciagle , maja jazde o te same zabawki, chrupki o wszystko.A tylko sie rozchodzimy to placz jedno za drugim...I najdziwniejsze, ze Julia tylko w stosunku do niego sie tak zachowuje.Macie jakis pomysl jak ich tego odzwyczaic?Bo to naprawde meczace.Ostatnio sie dowiedzialam, ze nawet w przedszkolu sie tak bija.Wiem, ze Lukasz robi jej ciagle na zlosc, ale to nie usprawiedliwia Julii i czuje sie bezradna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina robilam je u chinczyka, w Londynie, z wlosow.W Polsce tez mozna je zrobic, ale tam sobie jak za zloto licza.Powiem ci, ze bylam sceptycznie do tego nastawiona, ze to czary mary, ale bylam zdesperowana, a mojej siostry corce pomogli..Julii wykazalo naprawde bardzo duzo alergentow, najpierw sie poplakalam, a potem spokojnie powykluczalam i pozastepowalam i ku mojemu zaskoczeniu Julii biegunka minela.Pol roku pozniej wrocila, powtorzylam testy i doszly nam czerwone winogrona.Tez wykluczylam i jest ok.Teraz mamy cyrki z ta czekolada wiec w przyszlym tyg pojde w koncu do gp po to skierowanie na testy normalne.Ciekawe co one wykaza.W tym wieku juz powinny byc miarodajne
A co tu taka cisza?U was tez dzis tak zimno, masakra.Myslalam, ze w parku zamarzniemy.I musxe wam sie pochwalic, juz 4,5 kg na minusie w ciagu tygodnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a mogłabyś mi podrzucić nazwę po angielsku, to bym przeszukała net czy u mnie coś takiego jest.
Zazdroszczę Ci tej wagi.

Ja przez te moje biodra zaczynam się zastanawiać nad kolejną ciążą, a raczej nad jej brakiem. Przecież dziś mążmusiał mi Małą do karmienia podawać, przebierać, zmieniać pieluchy, ugotować obiad itd. Nie ma mowy, żebym dała sobie radę niepełnosprawna w kolejnej ciąży nad opieką Małe, a wszystko wskazuje na to, że kolejnaciąża będzie podobna do tej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kochane 🙂
Karola wspolczuje Ci naprawde ,mam nadzieje,ze lekarze Ci pomoga 😘

ja w nocy zaczelam czytac ksiazke Zero ogranizen, kolejna Joego Vitale, jesli ktoras z Was brala sie kiedys za te tematy i wie o czym mowie,to goraco polecam, baaardzo gleboka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku Karolina biedna jestes.Faktycznie pocisnij lekarzy o te biodra,bo tak sie nie da zyc.Strasznie ci wspolczuje.Maja musze poczytac o czym ta ksiazka,bo nic mi to nie mowi.Ja dzis uznalam,ze jeszcze zostane w domu,bo wieczorami strasznie mnie brzuch boli.W dzien jest ok,ale wieczory i noc to juz inna bajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co tu tak cicho ostatnio?Co tam porabiacie?Karolina jak sie czujesz? ja mam plan w srode wrocic do pracy,zobaczymy co z tego wyjdzie..Naprawde mam juz dosc siedzenia w domu,masakra oszalec mozna :P Wpadlam powiedziec dobranoc i mam nadzieje,ze rano bede miala co tu poczytac 😁 Ja juz chce maj i urlop,taki normalny gdzie odsapne.Szukamy sobie wlasnie fajnego miejsca w Zakopanem.Jedziemy na komunie do Piotrka chrzesnicy i chcemy Julie z babcia zostawic i sobie na kilka dni w gory wyskoczyc.I chcemy sobie juz teraz cos zarezerwowac,zeby mam sie znowu na planach nie skonczylo...Moze wy macie jakies fajne mieksce godne polecenia?My narazie wahamy sie miedzy 2 willami w centrum,bo maja dobre opinie i fajnie sie zapowiadaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka :-)
U mnie raz lepiej, raz gorzej i ogolnie dziwnie, bo potrafie normalnie postawic np 10 krokow a kolejne np 5 kuleje i mnie biodro boli 🤔 ogolnie czuje sie jakbym miala jedna noge krotsza od drugiej, wiec chyba mi sie miednica przesunela (tak na zdrowy rozsadek biorac). I kto by sie spodziewal takich dziwactw, gdzie moja mama w pieciu ciazach nawet nie wymiotowala.

Monia mam nadzieje, ze Ty sie czujesz juz coraz lepiej 😘 Ty tez nie masz za fajnie ze zdrowiem, trzymaj sie cieplutko 😘
My tez zamierzamy do Zakopanego na wakacje jechac 🤪 Ale moj ma wolne koniec czerwca. Mala bedzie miala juz 10 miesiecy, wiec wieksza bedzie, da rade ja umyc pod prysznicem czy bez problemu usnie w nie swoim lozku. Jak nie uda nam sie pojsc choc troche w gory, to przynajmniej posiedzimy na jakims tarasie i pooddychamy swierzym powietrzem 🙂

A ja Wam sie nie 'chwalilam' na jaki pomysl wpadlam i z niego zrezygnowalam po dwoch nocach. A mianowicie wynioslam Cornelke na dwie noce do malego pokoiku, bo mi sie wydawalo, ze bedzie lepiej spala, bo ja sie strasznie w nocy wierce o te biodra i troche zaburzalam Jej sen. No ale po dwoch nocach wymieklam psychicznie. Czulam sie jak wyrodna matka, ktora odrzuca wlasne dziecko i jeszcze bardziej nie moglam usnac. W koncu przemeblowalam nasza sypialnie i postawilam lozeczko tak, ze nie powinnam Jej przeszkadzac w nocy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek panienki 🙂 I juz kolejny rok nam mija, ale ten czas leci.Karolina co do mnie to ja juz przywyklam, ktos tam u gory bardzo mnie nie lubi:P A ty idz koniecznie do lekarza, bo to nie sa zarty.Moze faktycznie cos ci sie tam przesunelo.A co do polozenia malej osobno to jak spi bezproblemow to nie miej wyrzutow tylko korzystaj z tego, bo za rok juz sama bedziesz to chciala wprowadzic, a nie bedzie juz tak latwo.My odkad sie tu wprowadzilismy to o to walczylismy i teraz mam juz to z glowy, chociaz latwo nie bylo 🙂
A ja sie chyba dzis do Ani wybieram, ale tej ktora nas tu sciagnela.Piotrek idzie jutro normalnie do pracy, wiec 9 idzie spac, to sobie chociaz posiedze i poplotkuje.A jutro ide pierwszy raz do pracy, bo szef mnie prosil, bo ma urlop i jak ja nie przyjde to mu anuluja, wiec pojde, nie bede swinia.
A ja od dnia operacji spac nie moge.Klade sie krece, zasne na chwileni znowu sie budze, masakra.Mam nadzieje, ze szybko mi to minie, bo czuje sie zmeczona a spac i tak nie moge.
Kupilismy Julii na Swieta taki zestaw z play doh do robienia ciasteczek i Julia cale dnie siedzi i ciasteczka robi, polecam.I musze wam sie pochwalic, bo ona ma fiola na pukcie puzzli i ostatnio dostala takie z 45 elementow i je tez bez problemu uklada, jestem w szooku, bo ja sama mam z nimi problem
Dobra lece sie ubrac i troche ogarnac, bo zaraz Piotrek bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia widze,ze dziewczynki maja te same zainteresowania! Playdoh od dwoch dni codziennie, swietna zabawa i razem czas jakos kreatywnie spedzony i puzzle 🙂 napewno nie uklada jeszcze wszystkich sama ale uczy sie i bardzo to lubi .
Ja od rana sciecie ze starym wiec sylwester fajny nie bedzie jak zwykle zadbal,zeby jeden z wazniejszych dni byl do doopy.

No coz mimo to zloze juz Wam zyczenia,obyscie mialy energii i zdrowia do nastepnego 31 grudnia :* i jeszcze troche marzen niech zostanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie dzwonili do mnie ze szpitala i mamy wizyte z alergologiem umowiana na 29.01 na 12:30 🙂 To juz nie musze isc do lekarza pytac o skierowanie,bo pani dr od razu nas tam skierowala 🙂 Suuuper 🙂 A wam moje drogie panie chcialam zyczyc w Nowym Roku duuuzo zdrowka,kupe kasy i samych radosnych chwil w zyciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napewno wykluczyl grzybice i pierwsze co to zapytal czy ma ciemieniuszke teraz czy nie miala jak byla malenka,a nie miala i rzczywiscie ma troche teraz. No i to jakos powiazane jest i dostala masc z odrobina antybiotyku 3 razy dziennie do stosowania,a moje wyniki krwi ok tylko kwas foliowy kaza mi brac 2 miesiace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego dziewuszki 😉
Karola, zrobilo ci sie to po ciazy?
Maja ty wez zyczenie wymysl dzisiaj w zwiazku z mezem, bo zwariujesz...
Manka tez puzle rozwala i plastelinke 😉 i kredki bambino rewelacja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia ja miałam w czasie ciąży patologiczne rozejście spojenia łonowego. W czasie porodu miałam ogromny ból z boku i dopiero znajoma, która była położną w Pl wytłumaczyła mi, że prawdopodobnie miałam co najmniej pół centymetra przesunięcia miednicy zjednego boku w stosunku do drugiego. Po porodzie czasem coś ttam mnie bolał, ale od dwóch miesięcy jest tylko coraz gorzej.


Dziewczynki wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Dużo zdrowia dla Was i Waszych dzieciaków, żeby wszelkie alergie, refluksy, problemy zdrowotne nam i dzieciom naszym minęły i żebyśmy wszystkie żyły w zgodzie z naszymi mężczyznami otrzymując dużo miłości i obdarowując ich szacunkiem. Do Siego 2014 Nowego Roku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂
Jak minął sylwester? U nas nic specjalnego , Kaya chora , byliśmy z nią przedwczoraj w Londynie prywatnie u lekarza , bo jest chora od 3 tygodni, GP - ze to wirus i samo przejdzie 😠 a ona czuła się coraz gorzej i co się okazało ? Zapalenie oskrzeli, antybiotyk.
Zrobiliśmy tez jej pełna morfologia i czekamy na wyniki. 3 razy ja kloli bo nie mogła wbić się w żyłę , już za 3 cim razem płakała i nie chciała 🤨.
Miała ze sobą skrzyneczke z zestawem lekarskim Dr Dosi i dostała do kolekcji patyczki lekarskie i jakieś naklejki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...