Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka :-)
Jak tam humorek w Nowym Roku. My dzis spedzilismy dzionek (ze wzgledu na deszcz) w pizamach 🤪
Mojego puszczono godzine wczesniej do domu, wiec zdazyl przywitac Nowy Rok ze mna 😁 ogolnie stwierdzam, ze to byl moj najlepszy Sylwester 🙃 W zaciszu domowym z Mala spiaca w pokoju obok, przytuleni z mezem, jak dla mnie super bylo 🙃

Kasia zycze Kayi duzo zdrowka 😘 Mojej kolezanki roczny synek w zeszlym roku jak zachorowal w listopadzie, to przestal chorowac kolo maja! I lekarze tez ciagle mowili, ze to wirus. Raz nawet zaslabl i pojechali z nim na pogotowie, lekarka sie przejela, zaczela robic wywiad i jak tylko dziecko oprzytomnialo, to sie do niej usmiechnelo. Ta podziekowala im i powiedziala, ze wszystko jest przeciez ok, bo dziecko nawiazuje kontakt. Zlozyli skarge na dzialania lekarki, ale i tak stwierdzono, ze to wirus i trzeba przeczekac. Czasem ta sluzba zdrowia tutaj mnie dobija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Hey ja mam pierwsza nocke za soba, nie bylo tak zle.Kasia biedna Kaya, mam nadzieje, ze juz lepiej.Vo do sylwesrta to ja z Julia u znajomych bysmy, bo Piotrek i tak szedl wczesnie spac,Posiedzialam z mala do polnocy, pokazalam jej fajerwerki i poszlysmy spac.Julia byla zachwycona, bo byla w centrum zainteresowania, wszyscy ja zabawiali
Karolina ciesze sie, ze Sylweter sie udal.I jak tam twoje biodra dzisiaj?Kiedy sie z biodrami wybierasz do lekarza?
Majka ja bym w zyciu nie wpadla, ze to ma jakies powiazanie z ciemieniucha, z reszta nie wieszialam,ze w tym wieku jeszcxe wystepuje.I jak Zuzi stopy? Lepiej juz?
Nusia njak tam w Polandii?Pogoda dopisuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ,Monia Zuzi stopy no coz,smarujemy te paluszki bo to tylko na palcach duzych jest i czekam dopiero drugi dzien,nie widze zmian.
Moi dzis pojechali i smutki mam 😞 juz tesknie ..
Zaklepalam Zuzi spacerowke bo ta jej juz sie nie nadaje polamana taka z myszka miki znalazlam 🙂
Karola super,ze Sylwester sie udal 🙂 u nas bylo tez wesolo,a i Zuzi do 1 wszej w nocy z nami siedziala!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczynki :-)
Maja ciekawe to jest, ze te paluszki sa powiazane z ciemieniucha. Mam nadzieje, ze po tej masci przejdzie to Zuzi 🙂

Moja babcia miala dzis operacje na kamienie zolciowe. Wszystko jest juz ok, ale nie dzialaly na nia zadne leki przeciwbolowe i wczoraj lekarz stwierdzil, ze juz nie ma nic co moglby jej dac, a ze stanu zapalnego nie ma, to wyznaczy operacje na za kilka/kilkanascie tygodni, ale babcia z bolu juz nie mogla wytrzymac i zamiast wypis kolo 11 dostac trafila na blok operacyjny.
Ciesze sie, ze juz u niej wszystko dobrze :-)
Wiecie co jest najgorsze w pobycie za granica dla mnie? Wlasnie takie sytuacje! Ktos z bliskich trafia z chwili na chwile do szpitala i nie mozesz ot tak po prostu odwiedzic tej osoby. A jak jeszcze sobie pomysle, ze moja Mala widzialo tylko moje rodzenstwo, ktore mieszka w Anglii, to mi ciarki po plecach przechodza. Mama moja nie moze przyjechac, bo jak Mala sie urodzila, to akurat stracila prace, a ze jest teraz na zasilku dla bezrobotnych, to musi chodzic czesto do urzedu i nie ma jak przyjechac, babcie sa juz w takim wieku, ze nie moga/nie chca latac, rodzenstwa mojego Slawka nie stac na wyjazd do nas, a nas nie stac im go fundnac :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola jeszcze troche i sama polecisz z mala poodwiedzac 🙂 ja juz z Zuzia jak zaczela chodzic polecialam i teraz same latamy, u mnie tylko moja siostra z narzeczonym nas odwiedza ,raz byla siostra meza z facetem. I tyle. Moi rodzice nie przyleca bankowo tata sie boi ,a mama ma pod opieka moja starsza siostre ,ktora jest niepelnosprawna. Meza rodzice boja sie latac i wogole maja miliony wymowek,chociaz mysla o wielkanocy,zeby przyleciec... moze mnie zaskocza.....

Mam spacerowke dla Zuzy ,czad 🙂 [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/10/jzfq.jpg/][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/1777/jzfq.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na tą chwilę u nas bardziej chodzi o kase, tak to bym już poleciała do Pl. Spodobał mi się ciut droższy dom i musimy doskładać kasy (mam nadzieje, że pracodawca Sławka rzeczywiście da mu stałą umowę w kwietniu). I chcemy jechać w Pl na wakacje, więc też kasa jest potrzebna.

A spacerówka super! Te dzieci teraz to wszystko mają, to nie samowite :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja rewelacyjna spacerowka,przesliczna!!! Karolcia jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze idzie o kase niestety.Ale pomysl sobie,ze teraz troche przycisniesz pas,a potem bedziesz miala piekny domek,tylko wasz i bedziecie szczesliwi 🙂 My lecimy na zakupy,bo znajomi z Londka do nas przyjezdzaja z corcia na weekend.A pamietacie co wam pisalam,ze jedni znajomiaja sie w styczniu przeprowadzic?jednak zrezygnowali,bo Ewelina sie boi.Szkoda,ale moze jeszcze kiedys im sie odwidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Monia moze trzeba dorosnac do takiej decyzji..... jeszcze jej sie odwidzi jesli to ma byc jej miejsce 🙂
u nas znow deszczowo ale juz na spacerniak wyjdziemy z nowa fura 😁 wczoraj raincover przerobilam ze starej spacerowki,w sensie zatrzaski dolne na gore musialam przeszyc i wszystko gra 🙂 Zuzia chciala juz ja wyciagnac jak tylko po obudzeniu zeszla na dol, a wogole to taka glodna jak nigdy wstala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sieeema.Znowu weekend i znowu cicho 🙂 Ja ten weekend mialam suuuper.Nie pamietam kiedy tak fajnie go spedzilam.Znajomi z Londynu byli z corka i tak wesolo bylo,ze szok 🙂 A teraz juz marze o tym,zeby spac isc,bo prawie do 4 siedzielismy a dzieci o 7 wstaly.A od rana ciagle gdzies jezdzilismy,i na sunday markecie bylismy i sie oblowil i na kulkach i potem w knajpie na obiedzie i na zakupach...Normalnie sie odchamil i wybawilam za wszystkie czasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂 Dziendobry 🙂 a o dziwo humor dobry, chyba znalazlam sposob na mojego draniowatego meza i nie jest to zadna separacja. Nusia popisze Ci pozniej na prive 😁

Sloneczko u nas narazie, czekamwlasnie na babeczke,ktora odbierze troche ubran po Zuzi,sprzedaje za grosze angielce onama dwojke i widze,ze jej sie nie przelewa wiec moje kwoty sa symboliczne doslownie i czuje,ze cos dobrego robie 😉 moje ego zadowolone i babeczka tez.

Monia milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia fajnie, ze przyjemnie spedzilas weekend 😁 Jak sie czujesz? W pracy ok?

Maja fajnie, ze znalazlas sposob na swojego 🙂

A u nas od rana bylo slonecznie i postanowilam pojsc z Mala wczesniej na spacer i dobrze sie zlozylo, bo ledwo wrocilam do domu, jak przyszedl wielki wiatr i ulewa 😲
POza tym bylam z biodrem u lekarza. Poruszal mi noga, pouciskal ja w kilku miejscach i stwierdzil, ze jesli nie czuje bolu, to nic mi nie jest 😮 Dobre sobie. Na pytanie czemu nie moge chodzic, utykam i nie moge spac z bolu powiedzial, zebym brala sobie paracetamol jak boli i tyle 😠
Za dwa tygodnie spotkanie z fizjoterapeuta, wiec moze ta babka inaczej podejdzie do tematu, a jak nie, to chyba wczesniej polece do Pl, zeby zrobic przeswietlenie.

Jak numer mielismy dzis z inzynierem od gazu. Od marca zalatwiamy sprawe z wymiana niedzialajacego licznika. Wreszcie po 9 miesiacach przyjechal gosciu do nas i zdziwil sie, ze nie mamy licznika na karte, bo on dostal zgloszenie od naszego dostawcy, ze taki posiadamy i musielismy przebookowac spotkania i kolejnym razem mam przyjechac za dwa tygodnie. W dodatku powiedzial, ze jak bedzie padac, to nie przyjedzie, bo on musi spawac, a jak jest mokro to nie moze. Najgorsze jest to, ze ten licznik zawsze byl zalany woda, bo w tak madrym miejscu go deweloper umiejscowil 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey kobitki co za okropna pogoda.Nic sie czlowiekowi nie chce.Karolina nie ooddawaj sie, idz do innego lekarza.Pochodzisz kilka razy i cie w koncu skieruja.Wiem, bo mialam tak z plecami.Pierwsze kilka wizyt mnie lekcewazono.Co do mojego samopoczucia to super, dawno sie tak dobrze nie czulam i fizycznie i psychicznie 🙂
Maja nawet nie wiesz, jak sie ciesze, ze znakazlas sposob na Michala.Mam nadzieje, ze juz na zawsze sie poprawi.No i zdradz, jak tego dokonalas
Kaska jak sie spacer udsl, bo nas deszczdo domu zagnal
Ja dalej mam problem co z Julia i Lukaszem, bo jest coraz gorzej...nie chce, zeby ona byla jak on, ale tez nie chce sie od Anki odsuwac, bo to dla mnie sie tu przeniosla.I nie umie zna, esc rozwiazania z tej sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Karola dobre z tym licznikiem ,kolejny dowod jaki maja balagan wielki ....
Monia ja tez mialam podobna sytuacje z kolezanka i jej corka ,tyle,ze to Zuzia ja gnebila i nie moglam jej wybic tego z glowy ale to bylo z pol roku temu i troche sie odseparowalysmy od siebie na kilka miesiecy ,dziewczyny w tym czasie troche podrosly,zmienily sie i juz ok jest teraz nawet ta druga dziewczynka czasem Zuzie zaczepia,robi sceny itd. Moze po prostu musialy od siebie odpoczac bo widzialy sie codziennie...niewiem sama ale podzialalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała mi spadła z wagi. 20 grudnia wazyla 5.84, a dziś 5.8. Myślicie, że to przez to, że śpi teraz 12h bez pobudki? Powinnam Ją wybudzac? HV powiedziała, żeby się nie martwić, tylko przyjść zważyć Ją za kilka tygodni.
W Pl mojej siostrze, jak córka przestała przybierać, od razu kazano przejść na mleko modyfikowane.

No i Ona ciągle ulewa (jak to mój mówi: nie ulewa, tylko wymiotuje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tylko, ze ja sobie tak przeanalizowalam ostatnie dni i stwierdzilam, ze Cornelia mi ostatnio mniej ulewala. No nic. Poczekam i w nastepnym tygodniu w piatek pojde Ja zwazyc. Jak bedzie cos nie ok to Ja zapisze do lekarza i moze on cos zaradzi, bo mi mowil ostatnio, ze jak zacznie tracic na wadze, to zaczniemy cos robic z ulewaniem. Na szczescie ten Gaviscon na Nia dziala i sie nie krztusi i nie 'gniecie' od kwasow zoladkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolina dzieci czesto traca na wadze, a to przez chorobe, a to przez brak apetytu, wzmozona aktywnosc.Julia w ciagu tego miesiaca schudla 800g i wazy 14,1kg.Zobacz sobie na siatce centylowej czy Cornelia trzyma sie mniej wiecej w tym samym przedziale.I bardzi sie ciesse, ze gaviscon pomaga 🙂
Dzis w koncu po Swietach Julia idzie do przedszkola.Z jednej strony bardzo sie ciesze, bo widze, ze teskni za tym miejscem, ale z drugiej strony boje sie, bo to oznacza 3h z Lukaszem...Che na spokojnie z Ania pogadac, ze musimy razem wziasc sie za dzieci, tak samo karcic za bicie, bo ja nie chce ciaglych jazd, wiec albo ona tez sie za Lukasza wezmie, albo bedziemy musialy ograniczyc spotkania...Tylko nie wiem, jak sie przelamac do tej rozmowy.W weekend ona wyprawia urodziny chlopakom, wiec znowu bedzie jazda i mysle, ze moze mi sie przelac czara goryczy..Bo naprawde mi Julii szkoda, jak np ona sie czyms bawi, a Lukasz to chce,to oni mu nic nie mowia i albo zabieraja Julii, albo jak juz cudem odmowia to tak jak on se zyczy zabieraja to itak Julii i wynosza np na balkon, bo Lukasz tak chcial...Przepraszam, ze tak wam o tym ciagle smece, ale naprawde mnie to boli i nie wiem, co robic...Ostatnie 2 dni Julia go nie widziala i jest najcudowniejszym dzickiem pod sloncem, a tylko go zobaczy tak jazda, krzyk i bicie...ehhh psycha mi od tego siada...
Kasia i Nusia co tam u was?Dajcie znac, jak zyjecie
Uciekam sie do przedszkola szykowac, a potem na jakies zakupy humor sobie poprawic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie na siatce centylowej to wyglada tak, ze byla nad 25. kreska, a teraz jest pod nia. Jakby byla na niej, to by przeskoczyla na ta nizsza. Mam nadzieje, ze rozumiecie mnie.

Dzis popoludniu jak jadla z cyca to znow zaczela swoje wygibasy (tak ma od jakiegos czasu, ze pod koniec jedzenia krzyczy, wrzeszczy, trudno Ja uspokoic) i dopiero jak to sie dzialo, to oprzytomnialam, ze przeciez moze Ona tak robi, bo juz nic nie ma w piersiach, a Ona ciagle glodna jest i zrobilam Jej MM i wypila jeszcze 60ml.

Az wstyd sie przyznawac, ale chyba niedojadala, a ja nie rozumialam dlaczego taka zlosnica z Niej jest. Na wieczor to samo robila, ale nie mialam juz MM w domu i poszla spac. Z drugiej strony jakby byla glodna na wieczor, to by sie w nocy budzila dojadac, a Ona jak pojdzie spac o 7:30pm, to wstaje dopiero 7:30am, jak pojdzie spac 8:00pm, to wstanie rowno 8:00am.

Monia co do Julci i Krzyska, ja Cie rozumiem, ze sie tym martwisz i nie wiesz jak porozmawiac o tym z Ania, ale niestety nie wiem co Ci mozna poradzic. Nie mam jeszcze takich doswiadczen. Psycholog ze mnie tez kiepski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey kobitki.Karolina ja tak mialam z Julia, ze sie piersia nie dojadala, tyle, ze u mnie to od poczatku bylo, bo pokarm mi od razu zanikal.Dobrze, ze wpadlas na ten pomysl i malutka juz zadowolona i z pelnym brzuszkiem 🙂
A co do Julii i Lukasza to rozmawialam wczoraj z Anka i juz jestem spokojna.Obiecala, ze bedzie ytak samo konsekwentna jak ja, nie bedzie Lukasza wywyzszac itp.Ogolnie doszlysmy do wniosku, ze razem wspolnymi silami mozemy cos zdzialac i popracujemy ostro nad tym.Ciesze sie, ze tak wyszlo.Malo tego, poszlysmy do przedszkola, a tam pani do nas, ze dzieciaki sie ciagle szarpaly, ze Lukasz nawet Julii jedzenie zabieral i Ania az czerwona sie zrobila i oo wyjsciu mnie przeprosila za to wszystko i podzoiekowala, ze jejto powiedzialam.Naprawde sie ciesze, ze tak to sie skonczylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia i bardzo dobrze zrobilas,trzeba rozmawiac.Teraz juz bedzie z gorki.

A ja mam nerwa.Wczoraj kurier dpd mial paczke odebrac caly dzienw domu bylismy,nie przyjechal,a dzis dostaje mejla,ze byl o 10,25 i nikt nie otworzyl!!!!! a ja wstalam o 8mej ! i bylam na dole ciagle,a najlepsze jest to,ze zawsze listonoszowi otwieram jak puka do sasiadow bo mysle,ze to do nas....dzis tez tak polecialam myslac,ze to do nas . No krew mnie zalewa normalnie,albo pomylil drzwi, albo dzwonil do dzwonka,ktory nie dziala i jest na nim napisane PROSZE PUKAC. Juz zlozylam complaina zobaczymy czy sie licza z klientami. A i kaza doplacic 4,5£ za pusty przyjazd. ehhh Monia Ty nie mialas z nimi przypadkiem stycznosci?

Karola poznajecie sie z mala ciagle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ie fajnie Maja. Ja miałam podobne przejścia, ale z gościem od gazu, tylko nas straszyli karą £100. Ach szkoda gadać. U nas to częste niestety, dlatego unikamy innych przesyłek niz Royal Mail. Bo do nas trzeba najpierw przez brame z domofonem przejść, a mało kto domofon umie obsługiwać 😠 tylko RM do nas zawsze i o każdej porze dociera poprawnie.

Monia fajnie, że porozmawiałaś szczerze z koleżanką :-) i fajnie, że się zrozumiałyście. Pierwszy, najtrudniejszy krok wykonany, dalej powinno pójść już łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...